Jaapani tantsuhiir või vene kääbushamster?

Imepisikesed ja kiired vudilased

Jaapani tantsuhiir või vene kääbushamster?

PostitusPostitas Laura188 (Teema autor) » 12. juuli 2005, 09:46

Sõber tahab võtta ühte nendest loomadest, aga ta ei tea, kumb on sõbralikum ja ta ei tohiks eriti hammustada ka. Ma pakkusin Jaapani tantsuhiirt, aga ta tahaks vene kääbust ka võtta, lihtsalt et ma ütlesin, et ta hammustab. Loomaringis on need ja nad kogu aeg hammustavad. Kumba närilist te soovitate ja kumb on sõbralikum?
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiir või venekääbus hamster?

PostitusPostitas lola0404 » 12. juuli 2005, 11:28

Tegelikult on nad mõlemad väga sõbralikud loomakesed ja arvestada tuleb sellega et mõlemad on kohanenud elama koos liigikaaslastega. Loomakesi tuleb kindlasti võtta vähemalt kaks. Kumbki loomake ei saa elada väga suurte võrevahedega puuris kuna nad tulevad võrevahelt välja. Kui mina peaksin valima võtaksin ma kääbushamstri, sest mulle ei meeldi hiirekesed karvavahetuse ajal kui nad on üpriski paljad, hamsudel sellist karvavahetust ei ole :) aga eks ta peab ise valima kumbasid loomakesi ta tahab :)
lola0404
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 261
Teemad: 37
Pildid: 7
Asukoht: Valga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 12. juuli 2005, 21:56

Minu meelest on jaapani tantsuhiired sõbralikumad. Seda arvan ma enda kogemusest. Mul on kääbushamstrid, aga nad ei lase end üldse kätte võtta ja mõnikord nad naksavad kah. Nad on rohkem sellised isepäised loomad ja kahekesi puuri jagades tahavad nad rohkem oma ette olla, kui inimesega tegeleda. Kui jaapanlastega on lood teisiti: nemad ei ole mind mitte kunagi hammustanud ja on ka sõbralikud. Kui ta võtab jaapani hiire, siis las võtab 2 emast, kuna isased ei saa tihti omavahel läbi. Ja isane ja emane hiir hakkavad saama meeletult palju poegi ja kui ta ei taha, et hiired poegi saaks, siis võtku mitu emast. :)
Loomulikult on see kõik harjutamise asi. Algul on mõlemad loomad suht arad, aga neid peab harjutama oma käega, et nad teaksid, et käsi ei ole paha asi, vaid hea asi. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 13. juuli 2005, 19:00

Endal on kunagi olnud vene kääbushamstrid, päris palju oli mul neid ikka. Hammustada ei saanud vist kordagi nii et veri väljas oleks. Õde sai küll paar korda, sest ta suht harva tegeles nendega ja ju oli võõras lõhn. Mulle isiklikult tundub et kääbikud on armsamad. Siuksed karvapallid. See kas nad hammustavad või mitte sõltub sellest, kas nendega on tegeldud või mitte. Loomaringis tõenäoliselt hammustavad nad seepärast, et kogu aeg võõrad puuduvad ja nad kaitsevad sellega ennast. Ega neil seal kerge elu ju pole.
Tantsuhiiri pole olnud ja pole plaanis hetkel võtta kah, liiga väiksed ja õrnakesed.
Mõlemale loomale oleks kõige sobilikum puur vast akvaarium, sealt ei pääse põgenema vähemalt. Hamstrid eriti ei hüppa nii et neil võib olla ka pealt lahtine akvaarium (minu omad ei saanud kordagi välja, akvaariumi kõrgus u 35-40cm)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiir või venekääbus hamster?

PostitusPostitas m2mmmi » 18. august 2005, 11:10

Ma soovitaks tantsuhiiri. Ühel mu tuttaval on mõlemad, aga ütles et jaapanlased on paremad, nendega saab rohkem tegeleda ja paremad seltsilised. Valik on muidugi sinu.:)
m2mmmi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiir või vene kääbushamster?

PostitusPostitas Merily » 13. juuli 2009, 13:46

Mul on nii Vene kääbushamster, kui ka Jaapani tantsuhiir. Isiklikult mulle meeldib rohkem hamster, sest too on rahulikum. Ei sibli nii palju ringi, kui jaapanikas. Loomulikult jaapanikat ma ei eira, tegelen ikka sama palju, kui hamstriga ja armastan teda ka sama palju, kui hamstrit.
Tegelikult on üldse nii raske neid võrrelda ja soovitada. Tulebki ära proovida mõlemad, et valida oma täielik lemmik.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiir või vene kääbushamster?

PostitusPostitas hellu33 » 02. juuli 2010, 22:52

Minul on olnud jaapani tantsuhiired ja on olnud juba viimased 3 aastat kääbushamstrid. Mina isiklikult soovitan kääbushamstrit , sest jaapani tantsuhiired on inimesele ainult peavalu. Nad näevad tohutult armsad välja , aga tegelikult lõpus saad sa aru et oled teinud vale otsuse. Kui sul sünnivad pojad , siis hakkab see kõige suurem seiklus pihta. Nad saavad end nii väikseks teha , et nad ronivad sul läbi puuri võrede . Minul sündis 5 poega ja ma käisin neid vaatamas . Tohutult armsad , aga ema s6i l6puks kaks tükki ära . Ema tappis oma puuri kaaslase ka ära. Lapsed olid kadunud 3-4 päeva . Kell kaksteist leidsin ühe pliidi alt. Teine kord leidis isa ühe ahjust. Kui olin lapsed üles leidnud ( 2 oli ainult alles , sest teised läksid taevasse ) panin nad kokku ja emast lahku. Järgmine päev leidsin , et üks oli söönud teisel kõrva otsast ära ja oli seal samas ise ka surma saanud. Ega nendega ei ole lust ja lillepidu vaid suur peavalu ja tagaajamine. :grr: Hamstrid hammustavad eriti isased. Emased on rahulikud . Selle hammustusega harjutakse ruttu ära. Aga jah , minu soovitus ikkagi jääda hamstri juurde. :-)
hellu33
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiir või vene kääbushamster?

PostitusPostitas Merily » 03. juuli 2010, 12:13

See, kas jaapanikad tekitavad peavalu, oleneb inimesest endast. Miks isase ja emase kokku panid? Poegi ei ole vaja, kui nende kasvatamisest mitte midagi ei tea. Enne looma võtmist pead arvestama kõigega, mis juhtuda võib ning uurima antud loomaliigi kombeid, käitumist ja muud sellist.
Samuti ei soovitata jaapanlastele võredega puuri, sest nagu ütlesid, ronivad nad sealt läbi. Nende jaoks on välja mõeldud plastikakvaariumid, mida igast loomapoest osta saab. Järele mõeldes ei arva mina sugugi, et tegin Misakit ostes vale otsuse. Olen õnnelik, et sain ühele loomale viimase peal elu pakkuda.
Sama lugu hamstritega. Kõik loomad hammustavad, kui neile haiget teha või nende rahu rikkuda. Rahulikkus, hammustamine ja muu selline sõltub antud hamstri iseloomust ja sellest, kuidas temaga käitutakse.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jaapani tantsuhiir või vene kääbushamster?

PostitusPostitas J2nksu » 18. detsember 2011, 22:48

Mulle meeldivad jaapani tantsuhiired rohkem.
Endal oli ka kunagi 2 hiirt.
Mõlemad olid väga sõbralikud
J2nksu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron