Puuri puhastamine

Imepisikesed ja kiired vudilased

Puuri puhastamine

PostitusPostitas Helen (Teema autor) » 19. jaanuar 2004, 22:10

Millega oleks hea hiirte pesa (plastmasskast) ja söögi-joogi nõusid puhastada?
Tavaliselt loputan ma seda võimalikult kuuma veega ja hõõrun paberrätiga kuivaks. Ükskord, kui nad pannkooki said, pidin natuke nõudepesuvahendit panema, aga pärast loputasin ja hõõrusin hoolega.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas m » 19. jaanuar 2004, 22:47

ma arvan ka, et puhas vesi on kõige kindlam. Need plastist-traadist osad saavad vee ja mehaanilise nühkimisega väga hästi puhtaks.
Oleks mul mingeid puust asju pesas, nühiksin neid ilmselt tavalise pesuseebiga. Mingit peent keemiat küll ei julgeks kasutada
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. jaanuar 2004, 22:54

Nõudepesuvahend ja hoolega loputada on täiesti OK.
Kui pissist lahti on vaja saada (hooletusest puurinurka kivistinud, eriti hoolikalt vaja puuri puhastada jne), siis on abiks nii äädikas+loputamine kui söögisooda+loputamine. Mõlemad reageerivad kaltsiumkarbonaadiga väga edukalt. Sooda lõhnab vähem. Äädikas mõjub ka desinfitseerivalt, sooda kohta ei mäleta.
Väga hea kodune vahend puhstamiseks on see, kui pritsid pinnad üle äädikaga ja seejärel vesinik ülihapendiga.
Üks soovitus Robyn Arthurilt:
A vanilla soaked cotton ball in a small dish left on a windowsill is
another option to reduce odours. Vanilla is an excellent natural
deodorant... we use products with vanilla in them to clean the
rat cages too.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. jaanuar 2004, 23:55

m kirjutas:Oleks mul mingeid puust asju pesas, nühiksin neid ilmselt tavalise pesuseebiga. Mingit peent keemiat küll ei julgeks kasutada

Pesuseebi mõjust ei tea. Aga täispissitud puumaja (see Ferplasti oma merisigadele) sain väga ilusti lõhnatuks äädikalahuses leotamisega. Maja osadeks ja vette-äädikasse pange sisse ligunema tunnikeseks.
Muu pesu seal pesumassinasse viskamine tekitas ainult palju kolinat. Niiet pesupulber igatahes ei ole lahendus. :roll:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 28. jaanuar 2004, 16:27

Mina olen küll väga "hoolimatu" ja pesen loomade puure kord nädalas täiesti tavalise poest ostetud üldpuhastusvahendiga (hetkel vedel Ajax") - muidugi pärast loputan hoolikalt; kusekivi plekid eemaldan lahjendatud äädikaga - valan väikse äädikasortsu plekile, ootan paar minutit ja küürin maha.
Ei ole loomadel mingit häda siiani märganud sellest üldpuhastusvahendiga pesemisest... :?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 29. jaanuar 2004, 01:49

Enamik üldpuhastusvahendeid on täiesti OK. See sust küll hoolimatut loomapidajat ei tee. :P Võtmeks ikka see, et pärast korralikult üle loputad.
Fanaatilised pisikukartjad ja puhtusearmastajad armastavad puuri kord kuus pleegitada (bleach) - asi, mis mulle üle mõistuse on. Sealjuures on väga oluline lasta klooril 10 min mõjuda, et see ikka desinfitseeriv oleks, ja väga hoolikalt loputada seejärel, et pärast rottidele kahjulik poleks.
Ehk siis, mida ma selle äädika-variandiga öelda tahtsin - ei ole vaja kõige vingemat keemiat kasutada. ;) Ja ei pea ekstra midagi majapidamisse juurde ostma, saab ilma.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 29. jaanuar 2004, 19:37

njah mina nt. teen iga mingi 3-4 päeva tagant lihtsalt KUUMA VEEGA, tõesti see on kuum vesi, põhja panen ja .. ongi korras :D ja siis liguneb kinnitallatud kaka ka sealt lahti!:)
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 05. veebruar 2004, 15:22

Kuuma veega pesemisel on vaid see halb asi, et see "koorib" vahel värvi plastikosadelt maha...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Puuri puhastamisest... hiirtel

PostitusPostitas Maali » 27. august 2004, 12:40

Kui tihti teie oma hiirtel puuri puhastate? Kui tihti seda tegema peaks? Praegu puhastan ülepäeviti, kas see on liiga tihti? Või peaks iga päev puhastama?
Maali
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 27. august 2004, 14:02

Oleneb mingil määral hiirte arvust ja puuri suurusest. Mina puhastan 1-2 x nädalas.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tups&Täps » 27. august 2004, 14:40

Meie puhastame umbes 1 korra 9 päeva jooksul... ja ainuke asi, mis vajab vahetamist on saepuru, sest õhku puhastab ventilaator...
Puuri puhastamises on oluline roll sellel, palju on sul hiiri ja kui suur on puur!
Tups&Täps
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri puhastamisest...

PostitusPostitas sireland » 28. august 2004, 09:01

Mina puhastan umbes nädala tagant kuna minu hiired elavad suures puuris ja neid on hetkel 2
sireland
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri puhastamisest...

PostitusPostitas Pilleriin » 28. august 2004, 09:05

mul on hiiri ühes puuris seitse hiirt:D
ja ma puhastasin täna puuri.. üldiselt ma vahetan iga 5-6 päeva tagant aluspanu..:)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 28. august 2004, 09:37

Kui on suurem puur siis ükskord nädalas ja kui väiksem siis 2-3 korda nädalas.
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 17. detsember 2004, 14:21

Loomakliinikud ja loomapoed müüvad ka spets puhastusvahendeid. Renet oli üks, mida pikka aega kasutasin. Praegu on mingi S-tähega kontsentraat, kuna Renet näis müügilt kadunud olevat.
Kodustest vahenditest sobib hästi äädikas (kui sa selle lõhna kannatad).
Loputada tuleks seejärel kindlasti. Kuna mul käib puuripesu vannis ja dushiga, siis see pole õnneks probleem. Kel oma maja, saab ka õues voolikuga uhada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 17. detsember 2004, 20:51

Tegelikult puhastab ka lihtsalt seep igapäevaselt päris hästi. Arstid isegi soovitavad, et see on kasulikum kui kogu aeg mingeid väga karme spets vahendeid kasutada.
Aga vahel tahaks midagi natuke rohkemat teha. Ja kui on puur, kus on nurki, milleni hästi ei ulata või mida on igapäevaselt halb koristada ja kuhu võib sodi koguneda, siis on hea vahel suuremalt ja põhjalikumalt asja ette võtta.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 24. jaanuar 2005, 16:18

Mina desinfitseerisin oma roti puuri äädikaga enne oli puur merisea oma ja temast oli jäänud puuri põhja paks pissine kord ja ma leotasin selle nii lahti et valasin puuri põhja õhukse kihi lahjendamata äädikat ja lasin puuri põhjal nii umbes pool tundi seista pärast loputasin puuri veega ära ja oligi puhas!
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 24. jaanuar 2005, 18:22

Nii..Mina tegin äädika ja kuuma veega(+seep). Sest mõlemad ju tapavad baktereid. Ja täitsa hästi saab puhtaks. :)
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri desinfitseerimine

PostitusPostitas avalanche » 25. jaanuar 2005, 10:37

Olen kuulnud ka, et desinfitseerida võib nt nõudepesuvahendiga. See on ka suht ohutu. On olemas ju igasuguseid antibakteriaalseid vahendeid, mida küll ise pole kunagi kasutanud.
***
Teine küsimus on muidugi see, et kui liiga tihti desinfitseerida, ei kannata loom enam lõpuks normaalset bakteriaalset keskkonda välja, kuna ta pole sellega harjunud. See on nagu kuvöösis kasvanud imikutega- pärast tavakeskkonda sattumist jäävad nad kergemini haigeks.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri desinfitseerimine

PostitusPostitas Liisa » 27. jaanuar 2005, 04:46

avalanche kirjutas:Olen kuulnud ka, et desinfitseerida võib nt nõudepesuvahendiga. See on ka suht ohutu.

Nojah. Tegelikult peale seda loengut koerte karvahooldusest, mida ma kuulamas käisin, ütleks, et kui nõudepesuvahendit kuidagi looma lähedusse lasta, siis väga lahjendatud kujul. Mõelge kasvõi sellele hiljutisele Fairy reklaamile, kus üks tilk on nii vänge kontsentraat, et sellega virna nõusid ära saab pesa. Igatahes väga hoolikalt loputada.
On olemas ju igasuguseid antibakteriaalseid vahendeid, mida küll ise pole kunagi kasutanud.

Neid ei tasu kasutada ka. :) See on rohkem reklaamitrikk kui tegelikult toimiv asi.
Puuri tihti desinfitseerimisega on veel see nipp, et isastel võib siis tekkida vajadus iga kord oma "tuliuus ja märgistamata" territoorium ära märgistada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri puhastamine

PostitusPostitas J2nksu » 10. oktoober 2011, 17:26

ma puhastan enda hiire puuri 1 kord nädalas ...
J2nksu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 1
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist