Amelia pätid

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas cougar » 12. mai 2011, 17:20

Kirjeldad ehk pikemalt, kuidas ja mismoodi ja nii :)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Amelia (Teema autor) » 13. mai 2011, 13:10

Hm.. okei. :)
Kõigepealt, kui Sohvi koju jõudis, pidi ta mõned tunnid koos transportpuuriga riidekapis veetma, kuna ma olin balletitunnis. Koju jõudes tõstsin ma ta ümber vanasse liivahiirepuuri ning tõstsin sinna ka Gabrielle (kuna ta on kõigist mu rottidest kõige lahkem). Gabrielle ise tundus huvitatud olevat pigem uurist endast, nii et ta jooksis seal ringi, kõigi nurke läbi nuusutades, samal ajal, kui Sohvi tal seljast käppadega "läbi kammis". :D
Kuna tundus, et neil lähevad asjad täitsa hästi, lisasin sinna puuri Dianne. Ka temaga ei tekkinud probleemi nii et tõstsin sinna ümber ka Emily ning Lily. Tundus, et Emily ja Lily kartsid rohkem, kui Sohvi... Sohvi oli igatahes paras nahhaal, käitudes umbes nii, nagu hoopis tema puuri oleksid uued rotid tulnud. :D
Ühtegi piiksatust igatahes ei tulnud, nii et otsustsin, et julgen nad kõik koos suurde rotipuuri tagasi panna. Ka seal oli kõik korras, rotid jätkasid enda tegevustega nii, nagu kõik olekski algusest peale nii olnud, et Sohvi seal ka elab. :)
Ahjaa, vahepeal jõudsid nad väikeses puuris magama ka jääda, siis nägin ma igatahes Sohvit ja Lily't teineteise kaisus, teised pätid magasid kaugemal. Nüüd ma ei tea, kes kelle kaisus magab, kuna suures puris on neil (nagu korralikule rotile kohane) privaatne magamispesa, kuhu sisse nii kergelt ei näe. ^^
Ja eile õhtul oli juba nii, et Sohvi ronis imekiirelt mu õlale, vast et isegi kiiremini, kui teised. Väga hästi ära sotsialiseeritud rott on (mitte nagu loomapoest saadute puhul enamasti..) :)

P.S. Sohvi on nii ümmargune ja suur, et tekib lausa piinlik, et olen enda rotte alatoituvuses vist hoidnud... :D
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas cougar » 13. mai 2011, 14:04

No nii vaffa :) Sohvi oli jah pesakonnas kõige suurem, isegi poistest suurem. No ja minu kui Vähi püha kohus on kõik sõbrad ja lapsed ümmarguseks sööta :D
Igatahes on meeldiv, kui ta oskab viisakalt käituda, on kraps ja ergas ja asjast huvitatud, ei tee vanaemale häbi seltskonda sattudes :) Khassvathatud peavad lapsed olema, khassvathatud, nagu ütles Kohviveski filmis "Siin me oleme" :D
Äkki saab siis millalgi pilte ka, suuruste vahe puhul ja üldse, kuidas nad seal omavahel koos on.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Amelia (Teema autor) » 13. mai 2011, 14:35

Ma proovin ja vääääga loodan, et ehk näiteks sellel nädalavahetusel saab ka pilte. (:
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas cougar » 17. mai 2011, 17:16

Paluks uudiseid :)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Amelia (Teema autor) » 19. mai 2011, 00:58

Nagu Merily'lgi, on mul hetkel nii kiire, et rottide jaoks ei jää just väga palju aega, argipäevadel saavad vaid 5-15 minutit suhelda. Vaid nädalavahetusel ja kolmapäeval (mul on siis lühem päev) on mul rohkem aega ja jõudu, et nendega pikemalt tegeleda. Seetõttu pole ka mingeid naljakaid või huvitavaid juhtumisi olnud, millest kirjutada, kõik on võrdlemisi rahulik.
See-eest tegin täna aga pilte. Adelet piltidel pole, kuna ta on jätkuvalt kadunud... :/
Click ^^
P.S. Neil punased silmad vaid välgu pärast, tegelikult on kõigil peale Lily mustad silmad.
P.P.S. Lily markeering on praktiliselt olematuks muutunud.. o_o
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Amelia (Teema autor) » 23. mai 2011, 13:05

Proovisin üle pika aja pättidele vett tutvustada (nooremate puhul esimest korda). No ei saanud sellest midagi... Nad ei läinud vee lähedalegi, ükskõik kui palju ma neid sinna toiduga ei proovinud meelitada. :dunno:
Ma ei saa aru, kuidas mõni vaikselt suudab rottidele vett tutvustada (olen ju vadanud igasuguseid õppevideoid).. Tundub, et nende rotid siiski on sellest piisavalt huvitatud, et sinna lähedale minna.
Ning veel jooksurataste teemal (nagu paaris muus teema neist räägitakse) - leidsin ka ühe jooksuratta ja panin siis huvipärast puuri, et näha, kas hakkab neile meeldima. Korraks nuusutati üle ja siis mindi tagasi oma asjadega tegelema, ei ronitud kordagi sissegi... :]
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Kissu » 05. november 2011, 11:00

Amelia, kuidas sinu plikade kambal elu läheb? ;)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Amelia (Teema autor) » 06. november 2011, 17:50

Oh jah.. kõigepealt mõtlesin, et kirjutan siis, kui uutest tibinatest olen lõpuks viitsinud pilti teha. Selleni pole ma siiamaani muidugi jõudnud. *punastab*
Seejärel muutusin aga järjest laisemaks ning mida enam aega edasi läks ja asju, millest kirjutada, juurde tuli... laiskus ainult kasvas. (;
Aga olgu, ilmselt peaksin ma end tõesti kokku võtma ja vähemalt lühidalt rääkima kõigest, mis praeguseni toimunud on.

Keset suve (see oli vist 23. juuni või midagi selle kuupäeva lähedast) ei suutnud ma loomapoes vastu pidada ja ostsin veel kaks plikat - tumehalli topeltrex Hana ja musta-valgekirju Melissa. Algas sellest, et läksin korraks loomapoodi ja seal oli Melissa, klaasi vastas, tehes suurimat nunnunägu, mida rott teha saab (teate vast küll, seline, mis ütleb "Paaaalun võta mind koju, mul on siin nii kurb olla...").
Tutvustamine läks kergelt, kui õigesti mäletan, läksid nad juba samal ostmise päeval suurtega samasse puuri, peaaegu ühtegi piuksu ei olnud kuulda.

Liigun edasi Adele juurde - kätte ma teda ei saanudki. Nägin teda mitu korda seal puuriseina vahel ja suhtlesin temaga natuke sealt kaudu. Samuti, kuna ma nägin teda kord vannitoas, hakkasin ma sinna talle toitu ja jooki panema. Pärast seda nägin teda veel mitu korda seal söömas, nii et vähemalt ei pidanud ta enam kasside käest toitu varastama.
Millalgi hakkas toit sealt aga eriti kiirelt otsa saama. Samuti nägi mu ema kord halli rex isast rotti vannitoas... Järeldasime, et ilmselt kuidagimoodi (ei kujuta küll ette, kuidas...) oli Adele endale leidnud "abikaasa", kes on samuti kodurott (vähemalt pole ma kuulnud, et taolise välimusega rotid võiksid metsikud olla...).
Peagi hakkasime ka kahtlustama, et Adelel on pesakond... toit kadus kiiremini, kui puuris, kus seitse rotti oli. Tundub, et meil oli õigus... Ühel hommikul leidis ema surnud isase rotipoja keset tuba, tundub, et kassid olid ta kätte saanud. Järgmine päev leidis ema ka tiine Adele surnult... Mul on kohutavalt kahju, et ma teda enne kätte ei saanud ja naiivselt lausa lootma hakkasin, et ta saabki nii hakkama.
Vannitoast kaob jätkuvalt toitu.

Dianne kasvajad olid lõpuks juba hiigelsuured, ta sai vaevu kõndida ning temast oli praktiliselt alles ainult skelett.. toitsin ja jootsin teda iga päev eraldi, aga pikalt see ei aidanud.
31.08.08 - 14.10.11
Dianne :lein:
Pilt

Lühikest aega pärast Diannet suri ka Gabrielle, näiliselt oli temaga kõik korras... Tundub, et ta läks kurvastusest.
11.09.09 - 22.10.11
Gabrielle :lein:
Pilt


Oeh.. palju kurbi uudiseid tuli nüüd. Aga meeldiv on see, et tundub, et keegi ei proovi hetkel puuris paika panna uut alfat, nad on kõik rõõmsalt karjana ühtemoodi olulised. (: Keegi neist pole vist väga domineeriva iseloomuga.
Hetkel on minu rottideks ühesõnaga Emily, Lily, Sohvi, Melissa ja Hana (ning X arv Adele järeltulijaid... v_v). Ilmselt rohkem pisikesi ma enam võtta ei saagi, kuna tõenäoliselt lähen pärast kooli lõpetamist Soome edasi õppima ja ei saa rotte endaga kaasa võtta.
Tahaksin lubada, et teen neist varsti pilte ka, aga kardan, et peaksin sel juhul enda sõnu sööma, nii et parem ütlen, et ma lihtsalt loodan, et nii läheb, kuid ei luba midagi. (:
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas roberta » 06. november 2011, 18:58

Siiras kaastunne!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas samton » 06. november 2011, 19:02

Tunnen südamest kaasa; kaks sõbrakest nii järjest kaotada on väga raske. :sad:
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Anete12 » 06. november 2011, 19:33

Südamlik kaastunne! :lein:
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Merily » 06. november 2011, 23:25

Kaastunne ka minu ja käpaliste poolt! :lein:
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Riina1958 » 07. november 2011, 14:47

Südamlik kaastunne! :lein:
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Angoora » 08. november 2011, 19:10

Südamlik kaastunne! :lein:
Ferrets like Moonshine
Kasutaja avatar
Angoora
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2087
Teemad: 30
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Amelia pätid

PostitusPostitas Amelia (Teema autor) » 22. märts 2013, 11:57

Minu viimane rott Sohvi lahkus mõned päevad tagasi, 17. märtsil, seega minul enam rotte pole. Uusi rotte mulle tõenäoliselt nii pea ei teki, kuna mul oleks nende jaoks järjest vähem aega. Panen teema kinni.
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline