Lili rotipere

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Lili rotipere (8)

PostitusPostitas Riina1958 » 04. jaanuar 2015, 12:39

Olen sama probleemi ees. Otsust teha on väga raske. Usun, et ükskõik, millise otsuse ma ka teen, see jääb mind vaevama.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 08. jaanuar 2015, 21:48

R.I.P Tulipuna (mai 2013 - 08.01.15)
Pilt

Nii vaikseks kõik on jäänud
Su ümber ja Su sees,
mis oli, see on läinud,
mis tuleb, alles ees.

Tulipuna oli mul süles, kui lahkus. Arst aitas. Sest ma ei suutnud teda sellisena enam vaadata.
Nüüd ta paterdab koos Nööbikuga ja valvab teisi mu kullakesi.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Kissu » 08. jaanuar 2015, 22:26

Siiras kaastunne sulle ja su rotiperele. :lein:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas samton » 08. jaanuar 2015, 23:37

Südamlik kaastunne teile! :lein:
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas maris2 » 09. jaanuar 2015, 04:25

Südamlik kaastunne.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Riina1958 » 09. jaanuar 2015, 09:18

:lein: Südamlik kaastunne
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas roberta » 09. jaanuar 2015, 17:19

Siiras kaastunne teile kõigile!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Vahtra » 09. jaanuar 2015, 17:42

Minu kaastunne! :(
Kasutaja avatar
Vahtra
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Põlvamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Kuldhai » 09. jaanuar 2015, 21:22

Südamlik kaastunne!
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas flo » 09. jaanuar 2015, 22:05

:lein:
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 25. jaanuar 2015, 14:39

Tulipuna kaotusest on nüüd mõnda aega möödas. Just sirvisin pilte, mis tegin täna ja ette sattus pilt, mis oli tehtud ajal, kui neid oli veel kaheksa ja vaatasin seda pilti täiesti nõutu näoga ja lugesin oma viis korda kindlasti rottide arvu pildil. Sain kaheksa. Mõtlesin, et seitse on ju, lugesin uuesti ja uuesti, kuni märkasin, et Tulipuna ju pildil, muidugi kaheksa! Mulle ei ole vist ikka veel kohale jõudnud...
Muidu elab aga rotipere kenasti, kui välja arvata see, et parasiidid on kimbutama tulnud :wacko: Avastasin Opaali ja veel paari roti kaelalt kärnakesi. Jälle nagu! Ma olen lausa sõnatu ja täiesti püha viha täis! Kas see jääbki korduma pidevalt? :bang: Ma ei tahaks neile üldse seda Xenexit teha enam, see ju ikkagi kange ravim, mis ei mõju üldiselt nende organismile küll hästi.
Igatahes oli täna puuripuhastuse päev ja täna mul seda rohtu kuskilt võtta ei ole, nii et mingi päev tuleb uus suurpuhastus ette võtta.
Ma nii väga tahaks neid kõiki kaaluda, aga mu köögikaal kavatses ikkagi täiesti üles öelda, viisin garantiiremonti, kust umbes nädala pärast helistati, et maksavad raha tagasi. Ei no kena, aga mul ei ole nüüd kaalu ju! Uuel kuul kavatsen selle ostu igatahes teha, sest marakratid vajavad kaalumist. Kas on võimalik, et poole aastane võib olla ülekaaluline? Sauron on ikka päris pontsu poiss. Sööb ja traageldab ringi samamoodi, kui kõik teised. Üldse on Frodol ja Sauronil praegu see enda kehtestamise aeg vist, vahel käib seal puuri põhjas ikka selline nüpeldamine, et ajab mul karvad peas püsti. Samas vahele ma ei ole läinud, sest üldiselt on need sellised 3-5 sekundit kestvad rüselused, kust tavaliselt noorimad pea uhkelt püsti minema jalutavad :-D Printsi kiusamist on vähemaks jäänud, kuigi vahel harva kuulen teda ikka haledalt kurtmas.
Kuigi nüüdseks on normaalne elurütm taastunud, on Nemo küll minust kaugemaks jäänud. Talle ei ole tõstmine kunagi meeldinud, nüüd ta lausa hakkab rüselema ja karjuma, kui seda teha tahan. Ei ole tahtnud teda selles osas kiusata ja puurist välja tõstan teda igluga, tagasi käes. Täna juba näitas taas sulamise märke, ta on rott, kes kaotab usalduse, kui iga päev pikalt suhelda ei saa. Teised kõik on sama kaisukad edasi ja on ülirõõmsad, et taas nii palju tähelepanu saavad, kui enne.
Tegin aga meestekarjast pilte ja tuli kohe päris kenasid pilte ka. Kuna mul nüüd uus arvuti, siis lausa lust on pilte üles panna:

Nemo ja Othello
Pilt

Othello ja tagaplaanil Prints
Pilt

Frodo ja Opaal
Pilt

Opaal
Pilt

Sauron va paks poiss
Pilt

Nemo ja Chilli
Pilt

Sauroni portree
Pilt

Prints
Pilt

Othello
Pilt

Chilli ja Nemo
Pilt

Frodo
Pilt
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Riina1958 » 25. jaanuar 2015, 15:36

Küll on ilusad - kõik nii erinevat värvi ja pontsakad. Kahju, et parasiidid jälle ründavad. :sad:
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Kissu » 25. jaanuar 2015, 17:43

Mõnusad pontsikud rotipoisid. :biglove:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas roberta » 25. jaanuar 2015, 20:07

Nii toredad potsud musirullid!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Dolce » 30. jaanuar 2015, 14:03

Oh kui armsad pontsud :) Aga kes Sul seal "veritseb"? Prints? Nagu näha siis selles suhtes valged kasukad pole kuigi praktilised.
Ma ei taha hirmutada aga nii palju kui mul nende parasiitidega kogemust on siis ega nendest enam lahti ei saa vist :( Vahetad kõikvõimalikud parasiitide põhjustajad välja, küürid puuri ja pesa ülima hoolikusega ükskõik kui tihti aga IKKA mõni aeg peale ravi on kratsimine ja kärnad platsis. Täielik müstika!
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Kissu » 30. jaanuar 2015, 15:16

Mis mõttes parasiitidest lahti ei saa? Saab ikka küll, kui tahtmist on ja ettevaatlik olla! Minu suhteliselt suures 6-8 pealises rotikambas on parasiite möllanud küll ja ega mu rottidel siis selle pärast igavesest ajast igavesti parasiite ole ja puuri ei hakka ka nagu sellise tühiasja pärast ka minema viskama. Samas olen ma parasiitide osas paranoiline ja seega kasutusele võtnud mitmed meetmed nende vältimiseks ja kiirelt nendega tegelemiseks.

Esiteks tuleb leida parasiitide tekke põhjus. Minul on see suhteliselt lihtne, kuna loomapoest ostan väga väheseid asju ja suhteliselt harva. Vanasti tavalisest loomapoest aluspanu, kuivtoitu, heina ja maju ostes olid parasiidid tihedad külaslised. Praegusel ajal tuleb loomapoest ainult kuivtoit ja kuna seda tellin interneti teel hulgi, siis tuleb see enamasti otse laost (4 pakki pakitud üheks kokku) ja vähendab võimalust, et mõni parasiitidega rotiomanik on seda pakki nätserdanud eelnevalt. Kui ma ostan puuri sisustus elemente, siis pesen need alati tulikuuma veega üle ja jätan mitmeks päevaks kuivama, enne kui rottidele puuri saab. Igatahes, kui allikaks on kuivtoit siis rändab see kenasti kohe prügikastis välja (väidetavalt võiks ka sügavkülmas läbi külmetada vms. aga kindlam on välja).

Teiseks nätserdan ma rottide kõrvataguseid igapäevaselt ja jälgin, et ei oleks märke parasiitidest. Esimeste parasiidi märkide puhul (esimesed kärnakesed kõrvataga ja sagenenud sügamine), saavad minul rotid omale koheselt Advocate'i selga. Tean, et tegu on mürgiga, kuid mida kaugemale parasiidid arenenud on, seda vaevalisem on nendega võitlemine. Viimase 3 aasta jooksul on mul olnud 3 korda sellised parasiidihäired - 2 korda noortel ja üks kord vanemal haigemapoolsel rotil. Esimesel juhul sai kogu kamp ravi selga ja viimasel juhul piisas ainult vanakese ravist (nende immuunsüsteem nõrgem ja parasiidid kasutavad võimalust ära) - parasiitidest saime jagu umbes nädalaga. Korduse tegin küll igaks juhuks 2 nädala pärast uuesti.

Kolmandaks puuri ja jalutuspindade puhastamine. Puur tuleb täielikult koost lahti võtta (sh. keerata lahti riiulid ja võtta lahti kõik torud) ning pesta tulikuuma veega ja korralikult puhta rätikuga kuivatada. Vanasti oli spetsiaalne vahend millega sai puuri puhastada, kuid seda enam Eestisse ei tooda minu teada. Nime kahjuks ei mäleta, igatahes haises rõvedalt ja tegi pesuvee selliseks piimjaks. Võib kasutada ka Gutacepti, Acepti vms. desinfitseerivaid vahendeid (kindlasti tuleks puur loputada pärast nende kasutamist!) Kõik papist, heinast, puidust, riidest asjad tuleks välja visata või vähemalt põhjalikult pesta ja läbi külmutada, mina ise viskan enamasti minema. Sellepärast puidust-heinast maju ei kasuta ma üldse, ainult plastikmajad. Võimalusel võiks puuri asetada veel mõneks tunniks välja värske õhu kätte tuulduma (nüüd talvel oleks eriti kasulik, sest külm on ka). Jalutuspinna käin ma samuti kuuma veega üle ja desinfitseerin mõne eelnimetatud ainega.

Neljandaks on hästi tähtis ise olla hästi ettevaatlik. Pidev kätepesemine enne ja pärast rottidega tegelemist. Samuti tasub vahetada pidevalt riideid millega sa rottide juures oled ja neid korralikult pesta vahepeal. Mina olen suutnud sellisel moel vältida isegi parasiitide levimist samas elamises eraldi olevatele rottidele.

Kokkuvõtteks parasiidid on hirmsad asjad, aga nendega saab võidelda! Parasiitidega võitlus nõuab küll väga palju tööd ja vaeva. Mina ise eelistan pigem ennetustööd (nt. loomapoe toodete vältimine), kui parasiitidega võitlemist. Samuti mida kiiremini tegutsed, seda kiiremini saad parasiitidest lahti, ei tasu oodata, vaadata ja kaaluda pikalt.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 02. veebruar 2015, 10:30

Dolce, mida sa "veritsemise" all mõtled? Seda, et valge kasukas kohati punakas? Osad poisid paraku on lohakamad jah, pissivad nad ju riiulitele ja ka kiikedesse. Riiuleid pesen iga päev, kiigud vahetan välja ülepäeviti. Aga nad jõuavad ikka enda uriini sees külitada selle ajaga ja see teebki valgele kasukale punaka tooni juurde. Sellise lohakuse vastu ma kahjuks kuidagi ei saa. Nemo ja Chilli on need kõige lohakamad kutid.
Parasiitidega kindlasti ON võimalik võidelda, olen seda ju korduvalt teinud ja tegelikult ikka aitab küll. Eks ma paraku olen need pahalased kuidagi uuesti koju tassinud, sest loomapoes on ikka saadud käia.
Samas olen ma parasiidid ikkagi suht ruttu avastanud, kui alles paaril rotil on pisikesed kärnakesed (tavaliselt lõual, kaelal), kõik ei pruugigi nähtavalt veel nakatunud olla. Aga neile pai tehes ja kaela mudides tunneb need pisikesed kärnakesed koheselt ära.
Sain aga Kissult veel väga häid ideid ja nippe, kuidas seda tõhusamaks muuta ja olen edaspidi teadlikum selles võitluses! Tänud, Kissu!
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 22. veebruar 2015, 20:14

Pole kaua aega meist teada andnud. Lugemas käin pea iga päev tegelikult, Kissu pesakonna pilte imetleda on ju tore :-)
Oleme vahepeal parasiitidest lahti saanud. Teen veel korduskuuri uuel nädalal, lihtsalt igaks juhuks, sest ma enam TÕESTI ei taha nendega tegemist teha!
Vahepeal olen endale uue kaalu muretsenud. Täna siis kaalusin oma mõmmikud üle.

Raskuse järjekorras:

Nemo (1 a 4 k) - 829 g
Sauron (7 k) - 760 g
Othello (1 a 2 k) - 640 g
Frodo (7 k) - 636 g
Opaal (1 a 2 k) - 633 g
Prints (1 a 9 k) - 556 g
Chilli (1 a 9 k) - 430 g

Elame igapäevaselt. Poisid on parajalt laisad ja õgardid.
Chilliga on mul mure. Avastasin tal kõhu alt augu. Paar päeva tagasi oli tal seal justkui üks koht määrdunud karvadega, arvasin, et lihtsalt ennast millegagi ära mäkerdanud. Väga tähelepanu ei pööranud. Täna puhastasin puuri ja uurisin siis uuesti ta kõhualust ja täitsa selline väikse sõrme suurune auk. Arvan, et mingi avanenud mädapaise?
Homme olen ma üksi tööl ja ei saa kuidagi ära ka käia. Teisipäev on püha...pean kolmapäeva lükkama selle käigu, eks ma jälgin ja hoian puhtana. Muidu on ta tegus ja hea isuga. Kui see nüüd avanenud, siis vb paraneb ise, aga äkki vaja antibiootikumiravi. Mure kohe tema pärast nüüd!
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Kissu » 22. veebruar 2015, 21:24

Tore kuulda, et poistel läheb kenasti.

Chilli puhul hoia haava puhtana (kõhualuste haavadega kipub see häda olema, et sinna võib aluspanu vms. mustus sisse minna) ja vajadusel loputa vesinikuga näiteks. Siis peaks kenasti kolmapäevani hakkama saama.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Lind1100 » 25. veebruar 2015, 06:05

Vesinikuga? :hmmh: Natuke hiline kommentaar, kuid vesinikülihapendit ei tohi minu teada uuemate soovituste järgi haavadele ligi lasta, kuigi seda on varasemalt palju praktikas kasutatud - tegevat tunduvalt rohkem kahju looma enda kudedele kui desinfitseerivat. St. pigem kasvõi lihtsalt puhta (keedetud vms.) veega puhastamisega piirduda ja luua tingimused, kus on võimalikult vähe sodi, mis haava võiks sattuda.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (7)

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 28. veebruar 2015, 22:00

Vesinikku pole mul kodus nii või teisiti, on ta siis hea puhastamiseks või ei :)
Mina kasutasin haava puhastamiseks nö lillavett, see ka desinfitseerib ja alustasin Kissuga nõu pidades juba enne arstile minekut Enro andmist.
Arstil käisime kolmapäeval. Selleks ajaks oli kena kärn juba haaval.
Arst ütles, et haav ilus ja põletikuta, et jätkaksin AB andmist kokku vähemalt 10 päeva. Haava ja poisi enesetunnet jälgides isegi paar päeva rohkem.
Praegu aga tundub, et haav paraneb väga jõudsalt, kärn muutub iga päevaga väiksemaks ja poiss on endiselt rõõmus ja aktiivne!
See auk ikka hirmutas kohutavalt, tundus, et see tekkis kuidagi nii järsku, juu ma seda paiset siis tähele ei pannud, et alles siis avastasin, kui see juba avanenud oli.
Chilli ja Prints saavad maikuus 2 aastaseks! :)
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 20. aprill 2015, 20:48

Puhka rahus, mu pisim, Chilli!
:lein: mai 2013 - 20.04.2015
Pilt

Chilli hääbus vaikselt. Jäi kõhnaks, nõrgaks, teised tallusid tal otsas, ta vaeseke ei püsinud enam tugitoolil, sest lihtsalt ei jaksanud käpakestega ennast diivani serval hoida, kui teised ümberringi sebisid. Viimased paar päeva pidin teda söömisel abistama. Aitasin tal täna oma vendade Nööbiku ja Tulipuna juurde minna.

Halba veel nii palju, et Nemol on kasvaja. Avastasin paar nädalat tagasi, selle ajaga on kasvanud selliseks poole muna suuruseks. Arst ei soovitanud lõigata. Nemo tunneb ennast muidu hästi, sööb ilusti, vahel natuke porfüriinitab.
Teised kõik on sama suured ja mõnusad ja pailoomad.
Neljast esimesest vennast nüüd siis Prints veel alles. Tal ei paista pealtnäha küll midagi halvasti olevat, loodan, et ta elab mõnusasti üle kahe eluaasta...
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas Riina1958 » 21. aprill 2015, 10:27

Südamlik kaastunne :lein:
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas roberta » 21. aprill 2015, 17:34

Südamlik kaastunne kõigile!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas maris2 » 22. aprill 2015, 18:56

Kaastunne :lein:
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 07. mai 2015, 10:57

Kuna esimest korda minu rotipidamise "ajaloos" on juhtunud selline imetore asi, et üks mu kullakestest on saanud 2 aastaseks, siis mõtlesin, et selle puhul pean ma kohe värskeid pilte lisama ja natuke jutustama, kuidas meil läheb! Ma ei tea täpset sünnikuupäeva, aga otsustasime, et sünnipäev on 5. mai ostmise kuupäeva järgi.
Kõigepealt siis PALJU ÕNNE ühele mu esimesest neljast rotist, Printsile! :cake:

Pilt
Pilt

Ta on oma vendadest nüüd ainuke, kes alles, aga sama rõõmus ja terve kui teismeline! Ta on suur musirott, armastab inimese tähelepanu ja puudutusi (mu poerottidest kõige enam). Printsil silm särab peas ja kasukas läigib, on aktiivne ja muidu vahva. Ainuke asi, mis me avastanud oleme, võõraid inimesi ta võõrastab, võib läbi puuri võre näksata. Kui juba süles või diivanil, siis ei tee midagi. Ka siis mitte, kui võõras sõbralikult läheb ja räägib ja käe puuri paneb, siis laseb ilusti pai teha ja sülle võtta. Puuri võre vahelt aga näppu sisse pista ei luba.

Täna kaalusin ka rotte:
Nemo (1 a 7 k) - 860 g (koos oma hiigelsuure kasvajaga)
Sauron (10 k) - 835 g (tõeline padakonn)
Frodo (10 k) - 700 g
Opaal (1 a 4 k) - 690 g
Othello (1 a 4 k) - 678 g
Prints (2 a) - 570 g

Sauron on selline rex, kes kaldub vist sinna topeltrexlusele, sest selja peal tal hõredamaid kohti ja alati küsitakse, et mis tal viga on? :razz: Rotid juba on sellised kõhedusttekitavad loomad ja siis arvatakse kohe, et mingi haigus kallal ja mine sa tea, äkki nakkab see topeltrexlus ka inimesele! :razz:

Pilt
Pilt

Padakonn Sauron.
Pilt

Nemo, Prints ja Sauron. Suuruste vahed hästi näha.
Pilt

Nüüd siis kurvemast.
Nemo kasvaja kasvab, ma ütleks lausa, et silmnähtavalt! Ta ise on kehast kõhnemaks jäänud, samas mitte midagi hullu, kaalub aga mu rottidest ikka hetkel kõige rohkem. Kasvaja lohiseb tal järel ja on selline hanemuna suurune. Vahel on päevi, kus näen, et ta enesetunne ei ole just kõige parem. Siis ta turritab oma karvu ja on muidu mossis. Ta ei roni mööda puurivõret enam, sööma esimesele korrusele saab, sest ma olen puuri selliselt sättinud. Magab alati põrandal olevas iglus. Seni, kuni tal häid päevi rohkem on, kui halbu ja kasvaja tal elada laseb, naudime veel teineteise seltskonda. Ta on natuke rahulikumaks muutunud tõstmise osas, kuigi see talle endiselt ei meeldi, teen seda erilise ettevaatusega. Vahel piiksutab Printsi, sest Prints laseb. Mingigi "rõõm" tal jäänud.

Nemo, mu eriline poiss.
Pilt

Nemo ja tema koorem.
Pilt

Othello millegipärast krõbiseb veidi. AB kuuri teine päev alles, proovin kõigepealt Novadoxiga, hetkel seis suht sama veel.

Vennad dumbod otsivad ikka teineteiselt tuge.
Pilt

Opaal "duši all".
Pilt

Mõmmik.
Pilt

Othello.
Pilt
Pilt
Pilt

Ja viimane mu kuuikust, Frodo. Ta polnud täna poseerimise tujus, aga üks pildike siiski tuli välja ka.
Pilt

See rõõm, mida need väikesed närilised iga päev pakuvad, on tohutu! Nemad alati ootavad. Neil võib olla sügav uni pooleli, aga kui keegi nendega suhtlema läheb, siis nad on alati vastas!
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas roberta » 07. mai 2015, 16:54

Oh, millised imearmsad võrratud potsukesed! Silm puhkab lausa neid vaadates, no tahaks kohe mõne pihku haarata ja kallida.
Sünnipäevalaps Printsule meie kamba poolt tugevat tugevat tervist ja palju rõõmsaid hetki! :)
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas flo » 07. mai 2015, 17:31

:biglove: (üks pilt ütleb ikka rohkem kui sada sõna :))
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas Riina1958 » 08. mai 2015, 07:57

Ometigi kord jälle, mida vaadata ja lugeda. Aitäh, Lili!

Printsule palju õnne ja head tervist juubeli puhul :flowers:

Mulle nii väga meeldivad suured rotid, et kaalun juba ise ka seekord poiss-rottide võtmist. Ilus rotipere Sul.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Lili rotipere (6)

PostitusPostitas Lili (Teema autor) » 26. mai 2015, 18:30

I will lend a rat to you - for a while, God said.
For you to love him while he lives, and mourn him when he's dead.


Nii algab see ilus roti luuletus, mis siin foorumiski olemas, autor teadmata.

Puhka rahus, mu eriline sabaväristaja, Nemo! :lein:

(okt 2013 - 26. mai 2015)
Pilt

Nemo kasvaja oli tohutu, ta ise kõhna, ei söönud enam õieti, oli endassetõmbunud ja kurb. Seda otsust lükkasin ma niigi muudkui edasi ja nüüd mu erilist poissi enam ei ole, sest ma ei suutnud teda enam sellisena vaadata! :hanky:

Teised viis on nüüd nukravõitu. Nad nii hoidsid Nemot ja käisid teda kordamööda majas soojendamas.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 7 külalist