Lehekülg 1/1

Noored rotid ei viitsi end pesta

PostitusPostitatud: 21. mai 2008, 19:51
Postitas Kissu
Harbiny kirjutas:PS: Küsiksin et kas rottidel ongi mingi omalaadne lõhn? Või see tähendab et nad on mustad?


Mingi lõhn kindlasti on, kuid üldiselt nad ikka halvasti lõhnama ei peaks.
Sinu plikad aga peaksid selles vanuses olema, kus nad üritavad sind proovile panna. Kui sa hakkad neid pesema, siis sa jäädgi neid elulõpuni pesema ja nad hakkavad veel hullemini haisema. Minu Bitt ja Bait proovisid seda mängu omal ajal ja mina kohusetundliku omanikuna hakkasin neid ka kohe pesema, kuid mida rohkem ma pesin seda rohkem nad haisesid. Seega Suur Hiir soovitas lõpetada pesemise ära ning kuu-pooleteise pärast oskasid plikad ennast juba ise kasida ja ma sain jälle ninaga nende karvas sasida ning ei pidanudgi gaasimaski kasutama nendega tegeledes. :)

Re: Betty ja Bella - Harbiny rotitüdrukud.

PostitusPostitatud: 21. mai 2008, 20:12
Postitas Harbiny
Ahaa, no siis ma nüüd tean.
Olen korra neid pesenud ka.
Isa muidu koguaeg tõreles "Jälle ma tulen tuppa ja oleksin nagu loomaaias, selline loomalõhn käib üle pea!"
:-D

Re: Betty ja Bella - Harbiny rotitüdrukud.

PostitusPostitatud: 21. mai 2008, 20:22
Postitas Kissu
Neil kipub olema mingi periood kusagil seal puberteedi läheduses, kus nad proovivad selliseid trikke. Aga kahjuks tuleb see lihtsalt ära kannatada, sest muidu on pärast veel hullem see asi. Sellises vanuses tüdrukud peaksid saama kenasti oma karva hooldamisega ise hakkama ilma vannitamiseta. :)

Ega su plikad järsku oma kiigedesse ei pissi või üldse magamiskohta? Reeglina see paneb roti kõige enam haisema. Minu plikadel kombeks oma kiigedesse pissida ja ise seal sees magada. Seega kui kiiged juba nädala vanused on, siis plikad kipuvad ka haisema hakkama vaikselt. Aitab üldjuhul see, kui kiikesid vahetada tihedamini (mis mõjub ka kiikede tervisele hästi, sest minul näritakse reeglina sellised mustemad kiiged alla). Kui rotid puhaste kiigedega puuri panna, siis tunnevad nad ennast kohustatuna end pesema ka ja seega on juba tunni-paari pärast hästi lõhnavad rotikesed, kelle karva sisse võib nina torgata.

Re: Väikesed haisvad rotikesed

PostitusPostitatud: 21. mai 2008, 20:28
Postitas Harbiny
Kahjuks on küll nii et enda magamiskohta pissitakse... :umm:

Re: Noored rotid ei viitsi end pesta

PostitusPostitatud: 21. mai 2008, 20:29
Postitas Kissu
Tõenäoliselt peaksid seda magamiskohta puhastama siis tihedamini, siis tekib ka vähem haisu. :happy:

Re: Noored rotid ei viitsi end pesta

PostitusPostitatud: 04. juuni 2008, 16:13
Postitas Molly
Mina puhastan rotude magamiskohta igal õhtul ja mingit lõhna pole tundnud ei noorematel ega vanematel rotudel. Meil on magamisriiulil ja ka kiikedes valged salvrätikud- selline paras pihutäis. Algul küll loobitakse neid ka teistele riiulitele ning toidunõudele, kuid kui nad aru saavad, et tegu pole mänguga, siis jäävad salvrätid paika. Õhtul viskan salvrätid minema, pühin riiuli niiske lapiga üle ja panen uued salvrätid riiulile. Kiikesid päästab see samuti natuke, kuid mingi aja möödudes tuleb need ikka välja vahetada. Ka puberteedieas rotudega pole meil probleeme olnud. Tõsi, Hildel oli mingil perioodil lõhna tunda, kuid see oli just see aeg, kui meil käsil pikem antibiootikumide võtmine. Eks see mõjus ka rotu organismile ning Hilde jõi sellel perioodil keskmisest rohkem. Päris pisikestega aga on nii, et suuremad räpasust neile ei luba. See on vist isegi oamoodi rituaal, et pisike Saara pannakse valju protestikisa saatel pikali ja Fiona, Hilde ja Serena asuvad teda lakkuma.