Lehekülg 1/1

Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 07:58
Postitas saba_ja_nina
Mul on 3 rotipoissi ( kaks nendest 4 kuused ja üks 1,5 kuune ). Probleemiks on nimelt nende vänge pissihais. Iga päev pean puuri pesema ja neid ka üpris tihti vannitama (mida nad jubedalt vihkavad). Kui nad ära kastreerida, kas siis nad ei haise enam nii spetsiifiliselt ja saaksin igapäevasest puuri puhastamisest puhata ? Mis te sellest arvate ? Kas nad on peale seda oppi õnnetud ? olen ka kuulnud, et väikeloomadele on operatsioon päris ohtlik....Tänan juba ette abi eest :)

Re: Kas tuleks rotipoisid kastreerida?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 08:17
Postitas Kissu
Üks on küll kindel - rotipissilt ei kao hais pärast operatsiooni, seega see poleks küll eriti põhjus mille pärast operatsiooni tegema minna.

Seda pean ma sulle aga küll ütlema, et tõenäoliselt oled sa oma rotid ise selle vannitamisega ära rikkunud. Üks korralik rott suudab hoida ise oma karva puhtana ning korras. Neil on vahel perioode, kus nad võivad haisema hakata (katsetada, kas inimene hakkab puhastama või tuleb seda ikka ise teha näiteks), kuid need tuleb üle elada, sest siis õpibki rott ise ennast pesema ja korras hoidma. Kui aga inimene hakkab neid vannitama pidevalt, siis ei ole rotil põhjustki püüda ise ennast puhastada.

Lisaks pesed sa selle pideva vannitamisega roti karvalt maha naturaalsed õlid, mis kaitsevad karva mustuse eest ja nahka haiguste eest. Tõenäoline on see, et rott lihtsalt ei saa tänu sellele enam ise oma karva eest hoolitsemisega hakkama. Tihti hakkavad lemmikud, keda liiga tihedalt vannitatakse, palju rohkem haisema kui need, keda üldse ei vannitata.

Minu plikadega on selline lugu, et need konkreetsed kolm tibi ei ole mitte kordagi vannis käinud. Nad on ise natukene vees plätserdanud, kuid mina ei ole neid kordagi pesnud. Nende karv on läikiv, puhas ning isegi kui nina torgata karva sisse, siis ei leia sealt erilist pissihaisu. Okei, vahel kui puur on tõesti üle nädala puhastamata (suur puur), siis hakkavad plikad ka tibakene lõhnama, kuid niipea kui puur jälle puhas on, kasivad plikad ennast ka puhtaks ja lõhnavad hästi.

Vannitamisega tuleb aidata vaid vanemaid rotte, kes ise sellega hakkama ei saa, aga niisama ei tasu seda teha. Samas kardan, et kuna sa juba seda pikalt teinud, siis ega ma ei tea, kas üldse saaks pooleli jätta (kas poisid õpiksid ise pesema ning kas ja kui kiiresti need naturaalsed õlid seal karval taastuksid).

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 10:25
Postitas saba_ja_nina
Olen kahte suuremat 3 korda pesnud ja pisikest ühe korra... Ehk on võimalus, et kui jätan vannitamise katki ja kannatan haisu, hakkavad nad ise korda hoidma? Isastel on see pissihais vist hullema lõhnaga kui emastel.... :huh:

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 10:27
Postitas saba_ja_nina
ahjaa... Nüüd ostsin loomapoest sprei, mis võtab ebameeldiva lõhna ära. See on küll toakasside vetsudele mõeldud, aga usun et sobib ka rottide puurile...

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 11:13
Postitas Kissu
Ega see piss haiseb neil mõlemal ühte moodi. Pigem võib häda olla selles, et isased lasevad suuremaid loike kui emased aga see sõltub ka ikka rotist endast. Suur loik ei kuiva nii kiiresti ära ja hakkab rohkem haisu levitama, kui üksikud tilgad (märgistamine jne.).

Kui neid nii vähe pestud on, siis peaks tõesti katsetama selle pesu pooleli jätmisega, sest nii noorelt suudavad nad selle veel ära õppida küll. Lisaks kahtlustan, et su vanematel poissidel oli konkreetselt see katsetamise aeg - kas inimene hakkab hoolitsema või mitte. See tuleb lihtsalt ära kannatada, siis läheb asi paremaks (eeldusel, et nad hakkavad ennast ise pesema).

Kahtlustan, et ega need spreid ka nii väga ei tööta. Ma ise hakkasin mõtlema pärast postitamist, et järsku on sul puur väikese võitu? Mina puhastan oma suurt Jenny puuri korra nädalas ja vahepeal tõmban riiulitelt pissiloigud ära ning üldiselt ega ta eriti haisema ei hakka. Põhiliseks haisu allikaks on meil kiiged. Mida sa aluspanuks neile kasutad?

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 14:48
Postitas Scratchy
Tahtsin ka just küsida, et kui suur puur on? Mida väiksem puur, seda kiiremini ka haisema hakkab.
Minul on olnud ka isased rotid (hetkel on emased) ja pean ütlema, et mu isased haisesid vähem kui praegused emased. Omast kogemusest ei saaks öelda, et emased vähem märgistaks, kui isased. Võib olla tõesti veidi vähem, kuid üle ronides jäävad tihti ikka tilgad maha.

saba_ja_nina kirjutas:Kas nad on peale seda oppi õnnetud? olen ka kuulnud, et väikeloomadele on operatsioon päris ohtlik.
Paljudel inimestel on selline arusaam, et kui loom ära kastreerida, siis on tema nö. meheau kadunud ja loom on õnnetu. Ei ole see nii. :) Kunagi jäi kuskilt silma ütlus, et loomal endal pole kehaosast kahju seni kuni see haiget teeb. Ma ei mäleta lause täpset sõnastust, kuid mõte oli umbes selline. No nt. kui kassil on vaja käpp amputeerida, siis on omanikud tihti õnnetud ja arvavad, et peale oppi ei ela kass enam täisväärtuslikku elu vms. Aga kass on sama osav ka kolme käpaga, elab ikka rõõmsalt edasi ja ei tunne oma käpast puudust nagu inimene tunneks oma käest/jalast. Parem elu on tal ilma käpata kui valutava käpaga.
Operatsiooniga kaasnevad ikka omad riskid, ohud. Kui rott on hea tervisega, sobivas vanuses, siis peaks üldjuhul kõik hästi minema, kuid mingid ohud, riskid jäävad ikka. :wink: Kuid nagu öeldud, kastreerimine ei muuda pissi vähem haisvaks.

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 19:33
Postitas roberta
Mul 7 rotipoissi, aga ma ei ütleks, et neil mingit väga ebameeldivat lõhna tunda oleks. Kui rottide majapidamisest on määrdunud paberid(kasutan allapanuks majapidamispaberit) uute vastu välja vahetatud, puhtad rätid pesas tudumiseks, WC nurgad puhtad, siis rottidel endal pole erilist halba haisu. On selline rotile iseloomulik lõhn, mis minu jaoks pole üldsegi halb lõhn. On selline mõnus musiroti lõhn.

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 19:36
Postitas nuuu
Minul on küll emased, aga nende piss on ka omamoodi vänge ja pean puuri iga päev puhastama. Tõmban ainul lapiga üle ja panen neile kas uue või vana riide alla. Muidugi siis on raskem, kui on saepuru all rottidel.

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 21:54
Postitas Diana
Kastreerimine ei lahenda probleemi, vaid oluliselt suurendab šansse ilma lemmikuta jääda. Meil ei ole nii osavaid arste, kes suudaks roti kastreerida 100% garantiiga, et ta narkoosist ärkab ja ellu jääb. Väikestele närilistele tehakse selliseid operatsioone vaid tervislikel näidustustel, kui ilma opita enam ei saa.

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 22:25
Postitas sindrinahk
Eva4 on lasknud oma rotte kastreerida ja siiamaani minu arusaama järgi edukalt.

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 29. aprill 2008, 22:43
Postitas Kissu
Samas kui põhjust ei ole - tervis korras, emaseid elamises ei ole jne. siis miks peaks rotiga opile minema? Risk on ju igal juhul, olgu siis 1/1000 või 1/100 või 1/10 vahet ei ole, kui sinu rott see 1 juhtub olema.

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 30. aprill 2008, 06:09
Postitas Eva4
Kui rott agressiivne ei ole, siis ma ei soovita kastreerimist. Kui rott on agressiivne ja see käitumine tuleb hormoonidest, siis on suure tõenäosusega kastreerimisest kasu.
Minu isased küll ei lõhna nii. Ma kahtlustan, et teemalagatajal on liiga väike puur ning sellisel juhul võivad tõesti loomad väga halvasti hakata lõhnama. Probleemi lahendus oleks osta uus korralik puur. Uus korralik puur maksab sama palju kui kastreerimine umbes.

Re: Kas rotipiss haiseb pärast kastreerimist vähem?

PostitusPostitatud: 30. aprill 2008, 10:39
Postitas tirinipi
Kui ma olin loll ja algaja rotipidaja, otsustasin oma roti Kuubiku kastreerida. Kahuks ta suri peale operatsiooni.

Kui suur puur on ja mida sa aluspanuks neile kasutad?