rott rihma otsas jalutama?

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 30. detsember 2003, 23:48

Käisin täna loomapoes ja leidsin sellise asja...
Pilt
oli teine küll rohelist värvi, mitte roosa....
Eks ma olen ikka varemgi taolisi asjakesi internetipoodides näinud (kunagi eksisteeris selline tore pood nagu Rat-alog, kust lisaks jalutusrihmale võis osta veel näiteks (roti) kauboikübaraid või (roti) pulmakleite) ning paarist kohast lugenud ka õpetust kuidas ise rotile trakse teha, aga eriti tõsiselt ei ole ma seda asja kunagi võtnud.
Aga huvitav kuidas teised sellisesse asja suhtuvad? Kas äkki keegi on tõepoolest oma rotikesega rihma otsas looduses käinud? Minu senised katsed rottidega välitingimustes on küll näidanud, et turvalisemat paika kui omaniku kampsunivarukas siiski ei ole... Aga huvi proovida on juba tekkimas... eks me jääme suve ootama...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lexus » 31. detsember 2003, 12:06

sa võid ju proovida aga algul alusta lihtsalt traksidega toas :? 8)
lexus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 31. detsember 2003, 22:59

ma tean jänest, kes rihmaga jalutamas käib. aga ta põrkab ju suvalises suunas, ega ta üks õige jalutaja ole.
kuid üks asi on kindel - kui sa rotiga nii õue lähed, on sul peagi summ rahvast ümber! :shock: :shock: :shock:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Siretike » 01. jaanuar 2004, 16:52

Ma olen ka sellistest rotitraksidest kuulnud. Päris naljakas vaatepilt oleks see igatahes, nii endale kui teistele :lol: Huvitav, kuidas rott ise sellise asjale reageerib. Ega ei usu, et neile selline asi meeldiks.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 01. jaanuar 2004, 18:59

Ei tea .
Aga kui õue minna võib rott endale mingi haiguse ju ka saada .
See oleks lahe vaatepilt tegelikult ,
kui keegi tuleb , rott paela otsas , vastu :lol: !
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 01. jaanuar 2004, 20:03

Omast arust kirjutasin pika vastuse, aga ilmselt juhtus sellega miski trükikuradi värk. No pole hullu, mõistus ei kulu. :)
Rotitraksidega on sageli väga palju probleeme, niiet kindla peale on nendega raske välja minna.
1. su rott võib trakside jaoks lihtsalt liiga väike olla - jalutab neist välja. Mõõda rotti ja neid trakse. Proovi hamstritrakse, kui sul on noor või väikest kasvu rotu.
2. traksid sobivad, aga rott ei püsi nii kaua paigal, et sa need talle selga saaks panna.
3. vabal hetkel teeb rott traksidest hakkliha.. no hea küll, riidepuru. Aga traksid ju maksid ka midagi.
Kui ikka oled kindel, et tahad traksidega jalutamist proovida, siis arvesta, et selleks on vaja rotti treenida. Mitte kõik rotid pole kiired õppijad. See vajab üsna palju kannatlikkust.
1. Arvatakse ka, et peamine trikk on rihmas ja traksides:
http://www.rattyrat.com/guidebook/leash.html
2. Üldse treenimisest ja muust:
http://ratguide.com/care/behavior/training_playtime.php
Rotitrakside peamine ülesanne on minu silmis see, et kui sa temaga kuhugi, nt külla lähed, siis ei saa ta sul kuhugi lipsata. Kujutad ette, kui rott on võõra riidekapi all ja kuskilt sealt jookseb läbi nende internetijuhe ja majas olevat hiirte käigud... Või kui lähed temaga parki, ja rott mutiaugu avastab.
Peamised ohud rotiga kuhugi minnes on
1) lihtsalt tõmbetuules külmetamine. Rottide nakkushaigused on üsna liigispetsiifilised (paljud hiirtega samad), niiet kui ta ei satu kohta, kus metsikud hiired-rotid iiguvad, ei tohiks eriti ohtu olla.
2) väikekiskjad. Kassid, koerad, kullid jt lihasööjad, kes pisinärilisi jahivad. Sõbra kass võib su rotti tund aega täiesti ükskõikselt suhtuda, aga kui sa korraks toast väljas käid, ootab sind tagasi tulles ees murtud kaelaga rott. On olnud juhtumeid, kus kull on õues lahtisest akvaariumist hamstri kaasa viinud või klaaskatusega talveaeda püüdnud rottide järele söösta (sai paraja põrutuse vastu klaaskatust) (need on USA lood, aga meil samavõrra tõenäoline).
Natuke plaanimist ja ettevaatust ja kõik on teostatav. See jutt on selleks, et te mõnda asja karta ja vältida oskaks, mitte et teid üldse rotiga välja minemisest loobuma panna.
PS. Minu rotud leiavad ka, et mul on lõpp head multifunktsionaalsed käised. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 06. jaanuar 2004, 14:52

Olen proovind rotukaid rihma otsas jalutada küll. Ühele rotile mitte ei sobinud.. kõigepealt maadlasime trakside selga panekuga ning kui õue läxime oli rott järgmine hetk krabinal mööda jalga üles roninud ja varrukas :lol:
Teine rott selle eest üsnagi nautis väljas käiku: ronisime puu otsa ja kaevasime peenrasse tunnelit :D :lol:
Kahjuks pidime jalutus käigud lõpetama, kuna rott läks liiga metsikuks.. ühe korra sai lahti ka ja peale seda enam traksidesse teda pannud ei olegi..
Viimati muutis Endised kasutajad 10. mai 2004, 18:00, kokku muudetud 1 kord.
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas m » 25. veebruar 2004, 23:14

kui laps olin, tegin oma suveküülikutele sellised traksid ja jalutasime-kepslesime mööda ristikheina ringi, tore oli.
millegipärast on mul tunne, et rott võiks end nendest vajadusel kiiresti vabastada ja putku panna..
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas Angel » 06. märts 2004, 11:08

jaa.. saavad putku panna kyll.. vahepeal üks käpp väljas ja siis jällegi juba teine. koguaeg tuleb silm peal hoida, et lahti ei pääseks...
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. aprill 2004, 20:30

Tegin ka selle pikemat aega plaanitud ostu ära ning hankisin Robertole traksid. Vaatasin neid spetsiaalseid rotitrakse... vaatasin.... vaatasin.... ja ostsin hamstri omad.
Kodus proovisin - parajad. Alguses oli vaja natuke veenmisjõudu, et talle need selga saada. Siis käis võitlus, kuid õnneks oli kellegi leidlik aju seda ette näinud ning jalutusrihmaosa algab ketiga. Lasin tal siis avastada, et tema pingutused on asjatud. Kuna tegelen väikest viisi koerte treenimisega siis käitusin ka nagu koeraga - premeerisin hea käitumise eest ja ignoreerisin halba. Käisime köögilaual elu nautimas - SÖÖK ju!!!! Seal oli tal nii palju tegemist, et traksid ununesid ruttu.
Hetkel on ainukeseks mureks trakside selga saamine, kuid kui pannal kinni siis pole enam hullu miskit. Selga saamiseks peaks vist vana sõbra - klikkeri - välja otsima.....
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas Snowblind » 07. aprill 2004, 13:00

Esiteks tere Rebis /piilub oma uue aliase tagant v2lja ja n2ib t2itsa bokseripesa trashi moodi v2lja :lol: /
Olen minagi neid traksakaid piilunud ja m6elnud oma kraagile sellised muretseda. Eelmistega 6ues k2ia ei olnud probleemi, sest nad sellised roti moodi tagasihoidlikud ja viisakalt neofoobilised aga Martini... julge (isegi natuke liiga julge kohati) ja uudishimulik. Minul eest 2ra ei jookse aga ei taha, et ta 6ues kuhugi puuriida vahele elu uurima l2heb. Ja kylas k2ies on ka kohati probleemne tema piiramine (ja ega ma ilma oma lomaaiata eriti kusagil ju k2igi :roll: ). Lasen patsaanil veel natuke kasvada ja siis vaatame, mis suurus meile sobib. Poes tundub kyll, et roti omadest libiseb eriti kiirest v2lja kohe :roll: Rebise katset v6ib vist 6nnestunuks lugeda ja kyllap saame meiegi hakkama. Proovime igatahes :D
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas PisiL » 07. aprill 2004, 14:47

Kus poes te neid vigureid olete näinud? Ma olen vist jube pime ja pole silma hakanud. Ühest poest küsisin ja teenindaja vaatas mind nagu kuutõbist. Rotile trakse !!?? Prooviks küll. Tekitaks oma kambas suts elevust kindlasti see asi :P
PisiL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas Snowblind » 07. aprill 2004, 15:37

MEil P2rnus pea igas loomapoes selliseid saada: kassidele, j2nestele, merisigadele, rottidele, hamstritele... Hiirtele vist veel ei tehta :wink: P2rnu yldse popp koht. Alles kysisid Tallinna inimesed, et tahavad P2rnu tulla klikkerit ostma ja kuhu t2pselt minema peaks ja nyyd meil defitsiitseid n2rilistetrakse nii vabalt saada :lol:
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 08. aprill 2004, 11:55

ma olen neid trakse nüüd juba päris mitmes kohas näinud, isegi ei mäleta enam... Kindlasti oli neid Sõpruse 222 mustamäe zookeskuses. Ja Bramhamipoed (kaubanduskeskustes) neid vähemalt seni ei müü.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas sphinx » 10. aprill 2004, 20:11

Mina olen küll oma rotuga rihma otsas käind. Muidu oli nii et kui saiselle asja roti külge siis oli rotil hea ja mul ka. Sõi kuskil rohtu ja... 8)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas Snowblind » 10. aprill 2004, 23:09

Ostsin enda nublule ka traksikud siis... Vanaema synnip2evale oli vaja minna ja ei saa ju teda seal p2ris vabalt luurama lasta :roll: Selgapanek on natuke probleemne aga kahkesi p2ris lihtne (kuigi saab ka yksi hakkama) ja ega ta eriti vastu ka punninud. Aga jube 2puks l2ks 2ra kyll. Kippus hoopis p6ue pugema kui traksid selga sai ja ka nende eemaldamisel oli memmeka n2oga veel krae vahel. L6puks, kappas nendega ringi mis ta kappas, aga t6mbas end hoopis inimeste peadest k6rgemal asuvale diivanipadjale sirgu ja magas kolm tundi nii sygavalt, et vanaema (kes muidu rotte ei salli ja tiiruga m66da k2ib) k2is vahepeal katsumas, et kas ikka elab veel :roll:
Tegelikult tundus, et ega tal eriti mugav nendega olnud aga vaevalt midagi eriti mugavat yldse rotile v2lja m6elda annabki. Aga meie jaoks (kes kuhugi ilma loomadeta minna ei taha) kohati ypris vajalik vidin :)
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas Kerly91 » 11. aprill 2004, 08:18

minu rott on väljas ilma nöörita sest tal pole kuhugi joosta.....mul sõbral on rott nii suureks söödetud( )rott on meriseast ka paksem....siis ta laseb ta väljas lahti ja nii lahe vaadata kuidas valge rott paneb möööda muru ringi...ja ära ei jookse ...sõber´istub võrkiigel ja mina temast umbes 6m kaugusel ja rott tuleb minujuurde puhkama.,(magab natuke aega süles ja kõnnib edasi))
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas Snowblind » 11. aprill 2004, 10:21

Ega mul ka isased kuhugi ei jooksnud ja vanad emased ka mitte aga Martini on t2itsa p66rane aktivist nii et ega naljalt ei julge vist niisama vabalt lippama lasta. Ja ei tea kas 6ues siblimiseks seda yldse kasutama hakkangi, kylla minemiseks on kyll hea vidin :)
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas PisiL » 28. aprill 2004, 20:59

Nii, sain mina siis ka l6puks selle jalutusrihma ostetud, p2rnust ja ainult t2nu teiste n2ituseliste abile. Sain ka veidi 6petust kuidas seda imevidinat mis pidi olema myya s6nul super ja uus mudel, et kuidas seda vidinat siis rotile ymber saada. Teooria selge , asusin siis koju j6udes asja kallale. V6tsin letti Tehniku kui k6ige suurema ja h6lpsamalt kinni hoitava tegelase. Rihma sain ilusti selga topitud, Tehnik oli yllatusest kangestunud ja vastu ei puigelnud. Aga.... niikui ta p6randale lasin nii natuke v@@nlemist ja hoplaa- rihmast v@lja poetud... Proovisin nii ja naapidi ja ikka vingerdas v2lja.. :cry: 6ue ei julge niimoodi nagu minna.. ehhh, imevidin maksis veel 70 eeku kah, kas t6esti mahavisatud raha...
PisiL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 28. aprill 2004, 22:25

irw. siinkohal vist peaks soovitama kõigil (kaasa arvatud iseendal) uuesti läbi lugeda Liisa postitus teemal "Traksidega võib olla probleeme". Einoh, aga ükskord ma selle asja nagunii pean ikka ise ka ära proovima.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 28. aprill 2004, 22:47

Ei tea midagi, mina olin nende trakside suhtes juba peaaegu optimistlik, kuna Snowblind sarnastega edukalt liigelnud on. Nuu, tahad äkki ise nendega proovida? Kusjuures ilusad ja stiilsed näevad välja. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas m » 29. aprill 2004, 09:42

mina tegin ka tüki ära ja ostsin need traksid.
Kui ma oma tunde järgi nad rotile ümber panen (noh, nii, et rott hingata saab ja veri ikka ringi käib), poevad mõlemad rotid neist minuti jooksul välja. Välja pugemist kiirendab tugevalt see, kui rihmast tõmmata (mida õues tõenäoliselt vaja oleks).
tundub, et asi peaks paremini, kui kahe rihma vahe väiksem oleks (või rott suurem ja paksem ja passiivsem :P ). Või mingi vesti moodi konstruktsioon.
Veenge mind ümber
m
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 29. aprill 2004, 12:37

No minu arust on need rotirihmad tehtud vingelt kopsakate isarottide järgi, kes on pool kilo ja raskemad. Ja kõigile vähegi väiksematele sobivad hamsurihmad. Sest ärge lootke, et hamsuomanikud nendega palju teha saavad, kui neil korralik täiskasvanud süürlane pole. ;)
Võiks kunagi teha võidurihamastamise - äkki mõnele rotile mõni rihm ikka sobib ka? Et tooks rotid ja erinevad rihmad kokku ja katsetaks kordamööda.. :P
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas Snowblind » 30. aprill 2004, 09:49

Issver mul vist küll kuidagi jube viisakad loomad sattunud nii et mõlemad käivad edukalt rihma otsas erilisi nägusid tegemata. Üks päev käisime näiteks õunapuu otsa ronimas. Nii tore oli ja mitte üks karvakera ei pannud jooksu. Martini nagu ei märkaksi neid enam :)
PS. Minu traksid maksid 38 eeku :roll:
Snowblind
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rott rihma otsas jalutama?

PostitusPostitas PisiL » 30. aprill 2004, 14:23

Jep mulle ka tundub et Snowblindi rotid eriti viisakad on, näitusel jätsid igatahes sellise kukununnu mulje.
Aga igatahes mina kui põikpäine inimene soetasin siis sellised traksid nagu nuu välja pandud pildi pealt näha on. Tehnikule ümbersaamisega oli nüüd küll jupp mässamist aga igatahes neist ta enam välja ei pugenud. Võrreldes eelmiste trakside elegatse paelakesega on tegemist ka üsna robuste nööri ja kinnitustega. Paistab et need eelmised universaalsuuruses ja väidetavalt hiirest meriseani sobivate traksidega ei ole nagu minu elukate puhul midagi peale hakata.
PisiL
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 33
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 15. mai 2004, 16:09

Ma tahaks ka rotile trakse osta aga ei tea ju kui suurt ja kas talle sobib ning kust saab..
Kas linnas on kusil poes traksid naq Ülemiste kaubamajas või nii?
ma olen korra niimoodi õlapeal rotiga õues käinud ja tal ple naq midagi selle vastu...
aga kuna ma elan kolmekorrussega majas siis talle meeldib ka trepist alla vudida kuigi ma pole teda rohkem kui kahest trepist allapoole lubanud minna.
mu naabril on ka muidu rott ja tal emane, mul isane kas neid võiks muidu kokku lasta pole naq julgenud kuid naabri emane on vanem ja ta võib rünnata ka ma arvan..
kas ma võiks nad kokku lasta?
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 15. mai 2004, 18:11

Alguses neid peab neid kindlasti ettevaatlikult tutvustama. Kui te tahate poegi saada, siis võite küll kokku lasta ;)
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 16. mai 2004, 10:31

tahaks lihtsalt rotid kokku panna aga nagu ei julge ja poegi ei tahaks saada...
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. mai 2004, 12:30

Kui poegi saada ei taha, siis parem mitte kokku lasta. Rotid saavad paaritumisega 2 (!) sekundiga hakkama. Sama kiiresti jõuavad nad teist rotti rünnata ja tugevalt haavata. Parem mitte riskida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 16. mai 2004, 14:25

Ma tahaks ka rotile trakse osta aga ei tea ju kui suurt ja kas talle sobib ning kust saab..
Kas linnas on kusil poes traksid naq Ülemiste kaubamajas või nii?
ma olen korra niimoodi õlapeal rotiga õues käinud ja tal ple naq midagi selle vastu...
aga kuna ma elan kolmekorrussega majas siis talle meeldib ka trepist alla vudida kuigi ma pole teda rohkem kui kahest trepist allapoole lubanud minna.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist