Pissised rotid

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Pissised rotid

PostitusPostitas marleenbritt (Teema autor) » 15. juuli 2014, 20:56

Tere!

Minu mure on kasvanud munamäe suuruseks. Nimelt on mu kaks pisikest rotti Pätt ja Plika muutunud valge-halli asemel kollase-halliks. Ilmselgelt on nende karv muutunud kollakaks uriiniga kokkupuutumise tagajärjel. Toas on ka üüratu pissilõhn, vahetan saepuru tihti ja pesen ka kõik puuris olevad elemendid pidevalt korralikult seebiga puhtaks. Muret teeb aga rottide pesemine. Mitte ei lase nad ennast pesta aga hais on üüratu ja teeb muret. Ei aita ei enda käe märjaks tegemine ja nende "nühkimine" kui ka vannitamine, lähevad täiesti pööraseks. Mida teha? :(
marleenbritt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti pesemine

PostitusPostitas Kissu » 16. juuli 2014, 13:30

Kui suure puuriga on tegu? Kahtlustan, et häda võib osalt olla seotud liiga väikese puuriga. Näiteks hamstripuuris rotti pidades võib selliseid probleeme tekkida. Samuti tasuks vaadata üle aluspanu valik - äkki see ei ima piisavalt. Teine mure on see, kui nad pissivad omale magades külje alla (nt. majades ja sputnikutes). Siis tasuks kaaluda alternatiivina näiteks riidest kiikesid, kust voolab piss lihtsalt ära (loomulikult hakkavad ka need millalgi haisema, kuid siiski ei ole küljealune päris märg vähemalt ja ei lesita pissiloigus).

Teine asi on see, et rotti tegelikult pesta ei tohi, sellega teeb enamasti rohkem kahju kui kasu. Esiteks ei viitsi rott siis ennast üldse pesta enam - miks peaks mina ennast pesema, kui inimene teeb selle töö minu eest ära? Teiseks muutub rotil endal pesemine üha keerulisemaks, kuna sa pesemisega eemaldad karvalt naturaalsed õlid, mis muidu kaitsevad seda mustuse (ja ka haiguste) eest. Rott määrdub üha rohkem, haiseb üha rohkem ja ei saa enam ise hakkama enda küürimisega.

Eriti just teismelistel rottidel on mingi periood, kus nad ei pruugi viitsida ennast pesta. Suuremates rotikampades pannakse pägad sellisel juhul sujuvalt paika, aga kaks teismelist koos ei pruugi seda nii kergelt taibata. Seega tuleb kannatlik olla ja lihtsalt ära oodata see periood, kuni neile jõuab kohale, et tuleb ennast siiski küürima hakata. Rotid üldiselt on väga targad ja puhtad loomad. Lihtsalt teismelisena tuleb piire katsetada veidi.

Omal ajal päris algaja rotipidajana puutusin sarnase probleemiga kokku. Tol ajal oli mul 2 teismelist tüdrukut, kes otsustasid ka oma pesemise ära lõpetada. Mina hoolsa omanikuna hakkasin ka rotte vannitama ja siis kurtsin muret, et rotid üha enam ja üha hullemini haisevad. Õnneks üks targem rotipidaja käskis mul selle nalja ära lõpetada ja lihtsalt kannatada veidi aega. Hambad ristis kannatasin siis pea 2 kuud (ilma pesemata oleks see probleem kiiremini kadunud) ja tundsin ennast jube halva loomaomanikuna. Aga korda ma lõpuks selle siiski sain ja rotid hakkasid ennast ise pesema ja neid sai jälle musitada. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline