Roti vannitamine

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 11:47

ka minu rott kartis meeletult vett. Iga kord kui vette pistsin lasti sinna junnikesi ja üritati hüsteeriliselt küüsi mu käe sisse suruda, et ma ta vaesekese pääastaks. Üks kord pistsin roti mere vette - ujus teine väga hästi koheselt kaldasse =)
Rääkisin looma arstiga ja tema ütles, et tegelikult ei või rotte üldse pesta!!! Sest muidu pesed sa mingi vajaliku rasvakihi maha - rott peseb end ise!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 25. august 2005, 11:50

Minu rotid ei armasta pesemist. Pärast pesemist olid käed ikka päris veriseks riibitud. Rottidel küll midagi häda polnud aga solvunud olid küll ja mitte vähe. :lol:
Kuid nüüd suvel, eriti kuumade ilmadega panin neile külma veega kausi puuri. Seal nad istusid küll päris hea meelega. Kausi põhjas oli piisavalt vett, et kasta rott kõhuni vette, kuid mitte rohkem. :)
Ujuma neid ei ole pannud, sest kardan, et plikad keelduksid minuga suhtlemast järgnevad paar kuud. ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 12:30

Iga kord kui mina rotipuuri veekausi toppisin (erinevates suurustes), igakord veeti see ajalehti ja kuivtoiduseest leitud rohelisi kraanoleid täis. See oli võigas vaatepilt.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Siretike (Teema autor) » 25. august 2005, 18:19

Seda teooriat, et rotte üldse pesta ei tohi, ma ei usu. Võib-olla, et mingite vahenditega (šampoonid) tõesti mitte, aga niisama ujutamises ja leotamises ei tohiks küll midagi kahjulikku olla. Vabas looduseski rotid käivad vees.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas rotid ujuvad? Roti vannitamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. august 2005, 19:09

Ja aga nende karv ja nahk on karmim ja harjunud suurte kliimamuutustega. Ka nende toidulaud on hulga mitmekesisem - söödakse seda mida vajatakse, kodurotid söövad aga seda, mida nina alla topime.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. august 2005, 12:57

mina püüdsin ka oma eelmist rotut pesta,aga ta ronis alati hirmuga mu kättpidi ülese ja pärast olid käed punaseid triipe täis ja kusjuures veesolina peale hakkas ta ka pisikesi pabulaid laskma ja üldse oli see protsetuur päris keruline.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. september 2005, 16:54

WeaZel kirjutas:Mu rott haiseb natuke kuse järele, kuda teda pesema peab? Kas lihtsalt teen ta veega kokku ja siis hõõrun?

Mulle on naturaalne roti lõhn meeldima hakanud, -ei see ei ole pissi hais! ja pole vajadust olnud ka pesta.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas petal » 02. september 2005, 17:34

Minu esimesel rotil oli mingi nahahaigus (?) ning siis pidin mingit spetsiaalset shampooni ostma (tegelt vist oli koertele/kassidele mõeldud, aga kuna minu puhul oli tegemist rotiga siis arst andis täpsed mõõdud palju lahjendada tuleb).
[Laigu, Fallon, Kiddo, Mia, Eleanor, Gitta, Bree, Lexie, Lily, Bianca, Melody, Misty, Bona, "Asterixin Musca" Phita]
Kasutaja avatar
petal
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 02. september 2005, 22:32

Ma vahets harva pesen rotte. Panen kraanikaussi vett et neid natuke ülejalgade ulatub ja siis panen neile käega vett selja peale ja mujale, siis panen natuke seepi ja loputus ja valmis. Rätikuga teen roti kenasti kuivaks.
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. september 2005, 14:37

Mina pesen lihtsalt veega ! :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Molly » 22. september 2005, 16:03

Mina pole küll kordagi rotti pesnud. Olen teda nuusutanud, kuid mingit erilist lõhna pole. Karv on puhas ja läikiv ning ta puhastab seda kogu aeg.
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 22. september 2005, 17:20

Scratchy kirjutas:MU rott kardab nii väga vett ja kui ma käe kraanikaussi panen siis ta ronib seda mööda üles läbimärjana mu kaela peale!

Mul sama lugu! :roll: Ja siis kui kraani kaussi jälle panen hakkab hüsteeriliselt piiksuma. Aga am viimasel aja lolen võtnud kasutusele uue meetodi, et panin lillede kastmis pritspudelisse vett ja siis panin selle uduvihma peale ja rotid ei saanudki aru et nad märjad on. :D
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. september 2005, 14:22

eagles kirjutas:
Scratchy kirjutas:MU rott kardab nii väga vett ja kui ma käe kraanikaussi panen siis ta ronib seda mööda üles läbimärjana mu kaela peale!

Mul sama lugu! :roll: Ja siis kui kraani kaussi jälle panen hakkab hüsteeriliselt piiksuma. Aga am viimasel aja lolen võtnud kasutusele uue meetodi, et panin lillede kastmis pritspudelisse vett ja siis panin selle uduvihma peale ja rotid ei saanudki aru et nad märjad on. :D

arvan et uduvihmast ei kao hais ka ära. Kui on vaja pesta, siis peab vees pesema, kuid niisama udu talle peale lasta pole ju mõtet, kui see neile ei meeldi. Niisama midagi pole ka mõtet teha.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. september 2005, 14:32

Molly kirjutas:Mina pole küll kordagi rotti pesnud. Olen teda nuusutanud, kuid mingit erilist lõhna pole. Karv on puhas ja läikiv ning ta puhastab seda kogu aeg.

Jah õnneks pole vaja läinud, et peaks pesema. Varem oli mingi naha haigus (kurgu alt oli katki kui ta sain), kuid õnneks, on sellest ise lahti saanud. Nüüd on minuga nii sõber, et kui väljast tulen, tuleb sülle mind soendama.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 23. september 2005, 15:37

kukepesa kirjutas:arvan et uduvihmast ei kao hais ka ära. Kui on vaja pesta, siis peab vees pesema

Selle kavaluse mõte vist eelkõige see, et vähemasti märjaks saad ja sisse saad seebitada roti ilma, et peaks kraanikausis kaklema. ;)
Sama tüüpi soovitus on, et märja vatitupsuga rotist üle käia, kuni ta päris märg on. Aga vesi peab muidugi soe olema ja siis pole ka kindel, mida sinu rott sellest just arvab.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 23. september 2005, 16:22

Liisa kirjutas:
kukepesa kirjutas:arvan et uduvihmast ei kao hais ka ära. Kui on vaja pesta, siis peab vees pesema

Selle kavaluse mõte vist eelkõige see, et vähemasti märjaks saad ja sisse saad seebitada roti ilma, et peaks kraanikausis kaklema. ;)
Sama tüüpi soovitus on, et märja vatitupsuga rotist üle käia, kuni ta päris märg on. Aga vesi peab muidugi soe olema ja siis pole ka kindel, mida sinu rott sellest just arvab.

kas rotile ikka mingi spets pesemisvahend on mida pesuvette pannakse, jah ega ma ei tea, tavaline seep kuivatab ju nahka vist.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 23. september 2005, 16:27

Kõige parem on kasutada õrna kassi-koera shampooni ja seda lahjendada. Mina oma koera pestes isegi lahjendan shampooni, et liiga kange poleks, ta on väga lühikese karvaga ja aluskarvata, rotiga täiesti võrreldav. Ainult kulub seda nii vähe, et tark oleks natsa võtta mõne kassi-koeraomaniku käest, ise ostes ei jõua seda shampooni iial ära kulutada.
Seep ja teised inimeste pesuvahendid on üldiselt loomadele liiga kanged. Samuti nõudepesuvahendid. Näiteks lööb peale pesu kõõma karva, muudab karva katkendlikuks. Üldiselt, ei ole hea. Kui, siis Johnson's Baby shampoon, seda on lahjendatult loomadel päris edukalt kasutatud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tirinipi » 23. september 2005, 19:33

Lugesin, et rotte pesta ei ole soovitav, ainult siis kui on eriti mustad.
Kui on kergelt määrdunud, näiteks seljal/kõhul puhastatakse laste talgiga ja vana hamba harjaga :)
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Riel » 23. september 2005, 22:23

Rotte ma ei pese, nad saavad enda puhtana hoidmisega ise suurepäraselt hakkama. Vahel siiski puhastan mõnda määrdunud saba või kleepuvat otsaesist, ükskord panin nad kolmekesi tutvustamise eesmärgil vanni kah. Aga arvan, et lihtsalt lõbu pärast küll vannitamist mängida ei ole mõtet. :/
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. oktoober 2005, 11:57

Mina pesin rotte Hexoral shampooniga(sisaldab vist kloorheksediini, kui ma õieti mäletan) mis on muidu mõeldud kassidele, koertele ja võib ka hobustel tarvitada. Seda soovitas kohalik veterinaar. Seda shampooni tuleb aga mitmekordselt lahjendada umbes 1:4. Midagi paha see küll ei teinud. See peaks ka parasiitide teket vähendama. Mina tegin roti kraani all märjaks, siis shampooni peale, natuke hõõruda ja loputada. Vahel on ikka vaja pesta. Meil isased pissisid üksteisele peale ja Arnold oli lõpuks juba nii vana ja väeti, et ei suutnud ise enda kasuka eest hoolitseda. Ta magas pidevalt oma pissiloigu sees ja tema kõht läks kollaseks. Aga teda ma kuivatasin kohe peale pesemist fööniga ära, et ta ei külmetuks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas sphinx » 16. oktoober 2005, 17:33

Hexocil pigem. :wink:
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotiplika12 » 17. oktoober 2005, 20:46

OMG!!!
Ära enda rotti küll shampoonidega pese, sest see mõjub talle päris halvasti ;)
Vees võix ta sulistada küll! :D
rotiplika12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: millega peaks rotti pesema??

PostitusPostitas avalanche » 18. oktoober 2005, 10:44

Ma arvan ka, et kui mingeid parasiite pole, siis võiks pigem lasta soojas vees sulistada. Enda loomi pole kunagi sampooniga pesnud, kuid nad pole end tavaliselt ka väga mustaks ajanud. Praegused rotid on ainult ühe korra ujumas käinud ja kasukas on sellegipoolest ilus ja läikiv. Loom saab enda puhastamisega ka ise päris hästi hakkama (va need juhud, kus mõni loom juba väga vana on jne).
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. oktoober 2005, 15:23

Shampoon ei tee midagi halba, kui on valitud õige shampoon. Mina kasutasin Arnoldi peal Hexocili tema lapsepõlvest surmani ja midagi halba talle sellest küll ei sündinud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas eliam » 03. juuli 2009, 01:52

Hmm, mul on rott olnud vaid nädalake. Tal on saba kuidagi must, aga ma ei julge teda vannitada. :huh: Nässu kardab kah vett. Ei tea, mis teha. Ja kui tahangi teda vannitada, kui palju ma peaksin vett siis vanni laskma, et ta ära ei upuks..?
eliam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas Mercar » 03. juuli 2009, 08:48

Kui ei ole vajadust vannitada siis loomi ei vannitata.
Saba võib puhastada niiske vatipadjaga ja õrnalt harjata vana pehme hambaharjaga (kindlasti harjata vaid suunal kehast saba tipu suunas, mitte vastu soomuseid).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas Kissu » 03. juuli 2009, 10:08

Musta sabaga olen mina ka kokku puutunud, üks minu tüdrukutest on ka tõeline laiskvorst ja ei viitsi oma saba puhastada. Mina puhastan seda niiske vatitupsuga aga ütlen ausalt, et see talle kohe üldse ei meeldi. Enamasti vingerdab ning üritab iga hinna eest põgeneda mu käest ning on pärast ilgelt solvunud. Kuna sul on rotike alles nii vähe aega olnud, siis soovitaks sellise tegevusega pigem tsipake oodata - anna rotile aega sind usaldama asuda enne. Ise üritan veel mitte liiga tihti seda saba puhastada, sest minu unistuseks on ikkagi see, et rott hakkab ise ka seda mingil määral pesema.

Vanni aga ära teda selle pärast kohe kindlasti pane, kuna tulemuseks võid saada hoopisgi haisva rotikese, kes ei viitsi ennast enam üldse pesta. Nimelt pestes eemaldad sa karvalt ja nahalt naturaalsed kaitsvad õlid, mis kaitsevad nahka ja karva mustuse ning pisikute eest. Ning ega rotike rumal ei ole, kui omanik näeb vaeva ja peseb, siis milleks ise üldse vaeva näha?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas rotujadeegu » 23. veebruar 2011, 22:21

Meie Rotule ka ei meeldi eriti vannis käia...pabulad kohe ulbivad siis:D...ja kusjuures kui ära peased siis on veel hullem see roti hais:P...nii et las aga peseb ennast ise nii nagu loodus ette näeb:)
rotujadeegu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas NinnuOlen » 16. märts 2011, 18:55

Ma olen ka pannud enda roti vette aga ta ei tahtnud kausis olla ja ronis kohe põrandale, terve vaiba tegi kõhualusega märjaks. Toppisin koguaeg tagasi ja ikka sama lugu, ta ei saanud üldse aru mis toimub :D
Kasutaja avatar
NinnuOlen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Asukoht: Tallinn Pääsküla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Roti vannitamine

PostitusPostitas 3rika » 15. mai 2011, 13:06

Olen küll proovinud ja jah, neile väga meeldib. Pesemisega on hoopis teised lood- see on neile vastumeelne. Niisama sulistamine aga paradiis!:)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist