Rott ja bussi-/rongi-/autoreisid

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 13. november 2005, 18:10

-summi- kirjutas:irf seda küll...:( aga ma kolin ära...
jään küll tartumaale aga linnast tulema...


Noh kui natukene tahtmist on küll siis organiseerida annab. :) See maalt roti linna toomine pole pooltgi nii raske, kui reisil rotiga tegelemine. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 13. november 2005, 19:11

Mina olen oma rotiga juba mõned korrad reisinud(Liisa teab sellest vast rohkem) ja ta on täitsa kenasti vastu pidanud ja minul pole ka muret, et kuidas rotil läheb ja kas ta ka suhelda saab. Peale reisimist pole haigeks jäänud, küll oli ta paar päeva veidi väsinum, kui tavaliselt. Kuigi jah, ma olen ainult Eesti siseselt senini veel Fridekaga ringi tuuritanud :P . Muidugi on see ilmselt igal rotil individuaalne, kuidas ta vastu peab..
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Reisima,reisima.

PostitusPostitas Eiliina » 25. november 2005, 15:16

Kuidas rott reisimisele vastu peab ? 3-4 tundi rongis,autos,vahel ka bussis,enda reisipuuris ?
Lihtsalt pea iga teine nädalavahetus sõidan Tallinnasse,olen seal maksimum 2-3 päeva.. ja puur on seal eraldi olemas,nii,et rott peab vastu pidama vaid paar tundi reisikorvis.
Rong on suhteliselt rahulik ja ei kõiguta,nagu näiteks buss ja auto,pingid on suured ja laiad ja tasapinnased,arvan,et peab ikka vastu ,kui maast ja madalast harjutada.. vähemalt koer peab. :D
Allkiri eemaldatud - sisaldas ebaviisakat materjali!
Kasutaja avatar
Eiliina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. november 2005, 20:10

Muidugi peab rott vastu! Võta kaasa näiteks joogipudel. Kui ta on stressis siis rahusta teda. Aa, ning külmema ilma puhul võid talle trantsportpuuri panna ka pudeli sooja veega. Sooja ilma puhul jälle vastupidi. ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 25. november 2005, 22:20

Kui mul rott oli, siis sai temaga ikka kuus korra vähemalt autoga 100km kaugusel käidud. Selleks oli mul üks pisike 10l akvaarium kaanega, seal ta siis selle aja oli, vahest sõidu ajal võtsin sülle. Alguses natuke vahtis ringi, kuid siis vaatas, et omad inimesed ümber ja ohtu pole ja keris magama.
Puuri panin talle tavaliselt natuke süüa ja mõne värske asja (muru, kurk, õun vms) seal sai siis veevajaduse kätte. Eriti aga ta süüa ei tahtnud.
Ükskord nägin bussijaamas tüdrukut, kellel oli võrepuuriga rott kaasas, vihma sadas ja rott oli üsna märg. Tüdrukut see ei huvitanud ja rott ise oli üsna rahulik, pesi ja siis keris magama, ju oli siis harjunud sellistes tingimustes olema. Kahju oli tast ainult, märg ja külma käes
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Reisima,reisima.

PostitusPostitas Molly » 26. november 2005, 19:14

Oma Mirkaga sõitsin sageli Paldiskist Tallinna arsti juurde ning sõitsime ka Paldiskist Tartusse ja tagasi. Pidas bussis vastu küll ja mulle tundus, et talle isegi meeldis. Mul oli ta kandekorviga seljakotis. Panin igaks juhuks käterätid korvi alla ja ümber,et korv seljakotis ei loksuks. Mina teda bussis korvist välja ei lubanud. Millegipärast paljudele inimestele rotid ei meeldi.
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 27. november 2005, 00:28

Muidugi peab! Võid kohe julgesti minna, aga hoia teda soojas, ilmad juba talvised. ;)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 27. november 2005, 03:46

Kui mina rottidega reisin - olen seda vaid paar korda teinud siis topin nad kandepuuriga koos seljakotti. Seljakotist ei puhu tuul läbi ning on suhteliselt soojem kui lihtsalt kilekotis. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Reisima,reisima.

PostitusPostitas Eiliina » 27. november 2005, 14:45

Seljakotis..
Kas seal õhku jätkub loomakesele ? :D
Allkiri eemaldatud - sisaldas ebaviisakat materjali!
Kasutaja avatar
Eiliina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Reisima,reisima.

PostitusPostitas maryjane » 27. november 2005, 15:27

rong muidugi raputab ja koliseb... tegin lolli tüki suvel oma meriseaga - sõitsime (küll üsna lühikest maad) rongiga ja ta oli üsna tige... ehk taluvad rotid müra paremini? siiski on neil loomakestel vististi väga terav kuulmine. buss ja auto peaksid küll reisiks hästi sobima.
maryjane
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Reisima,reisima.

PostitusPostitas Eiliina » 27. november 2005, 16:45

Ise isiklikult eelistan just bussist rongi,sest ta ei raputa peaaegu üldse,kuid vahel ,kui rööpaid vahetab,siis ikka mingit müra kostub,aga muidu suhteliselt vaikselt sõidab. :roll:
Allkiri eemaldatud - sisaldas ebaviisakat materjali!
Kasutaja avatar
Eiliina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riel » 27. november 2005, 17:11

Reisisin suvel rottidega päris palju rongi ja bussiga.
Rotid uudistasid heameelega ringi ja kui sellest väsisid, jäid ilusasti kolmevärvilisse kerra magama. Kuna oli suvi, kasutasin väikest hamsupuuri, millele tuulekaitseks kilekoti ümber panin.
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riel » 27. november 2005, 17:39

rott on selline seiklejahing, et temaga reisimine käib suhteliselt "valutult". Kannatab ära küll. Seljakotis rotule õhku väheks küll ei tohiks jääda, kott pole ju kilest, et õhku läbi ei laseks :)
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Reisima,reisima.

PostitusPostitas Molly » 27. november 2005, 22:10

Ma arvan, et seljakotis õhust puudus küll ei tule. Mina tegin bussis seljakoti lahti. Pigem oli häda selles, et siis kui kott oli seljas, kippus rotu oma kandepuuris hüplema. Inimesed,kellega koos bussi ootasin, vaatasid seda iseliikuvat seljakotti üsna kahtlustavalt. Ega rotul miskit häda olnud, lihtsalt oli elevil. Ma ei tea, kuidas teiste rottidega lood on, kuid minu Mirka oli tõelise rändroti hingega.
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Reisima,reisima.

PostitusPostitas avalanche » 28. november 2005, 15:50

Rotid on väga külma- ja tuulekartlikud loomad, seepärast oleks nad külma ilmaga kõige kavalam hoopis põue panna. Transpordivahenditest on vast rong parem, sest rong on minu teada alati soe, kuid bussis võib talvel vahel päris külm olla.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 28. november 2005, 16:02

Meie sõitsime Tartust Tallinna bussi ja rottidega. Istusime kahekordse bussi alumisel korrusel laua ääres, panin roti(kande)puuri lauale ja nad uudistasid sealt välja. Vastasistujad ei olnud küll rottidest vaimustuses, kuid reisisaatja käis ja piilus ikka mitu ringi. :)
Seljakotiga on tegelikult rotti väga mugav transportida. Minul roti liikumisest küll seljakott liikuma ei hakkanud. Samas oli mul seljakoti põhjas ja ümber puuri ka mõningane kiht sooja riiet, et neil külm ei hakkaks. Kandepuuri peale ei pannud ma midagi ning jätsin koti luku hästi tibakene lahti, et õhku tuleks (kuigi seda pole otseselt ka vaja). Rotid haigeks ei jäänud ja ei lämbunud ka seega tuleb välja, et saime hakkama seljakotiga väga hästi.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. detsember 2005, 18:29

:D mis lennuki jutt siin käib?
kui ma seda teemat alustasin siis ma ei pidanud mitte silmas seda, et võtta rott lennukisse kaasa. Kui minna nädalasele autoreisile siis mis rotiga ikka teha kui kaasa võtta kui kohe mitte kuskile ei saa jätta. Aga küsimus ongi selles, et kas keegi on ise kunagi rotti reisile võtnud? või autoreisile kaasa... :eek:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas petal » 08. detsember 2005, 19:05

-summi- kirjutas: mis lennuki jutt siin käib?
kui ma seda teemat alustasin siis ma ei pidanud mitte silmas seda, et võtta rott lennukisse kaasa.

Tõstsin kõik teemad kokku, kus räägitakse rotiga reisimisest. Nii leiab ehk mõni kiiremini oma küsimusele vastuse ning ei hakka uut teemat tegema.
[Laigu, Fallon, Kiddo, Mia, Eleanor, Gitta, Bree, Lexie, Lily, Bianca, Melody, Misty, Bona, "Asterixin Musca" Phita]
Kasutaja avatar
petal
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott reisile kaasa

PostitusPostitas etena » 08. detsember 2005, 22:05

Kui mu rotu veel mul oli siis reisisime iga nädalavahetus Tallinnast Lohule(Rapla külje all). Vahest rongiga vahest bussi, vahest marsaga, juhtus ka autoga minekuid. Samuti pidin ka trolliga sõitma, et Õismäelt Balti Jaama saada. Rotil ei olnud reisimise vastu midagi, talvel ta kükitas põues mul.
Tähelepanu oli palju, kui ta mul kuskil nähtaval oli, väikesed lapsed hüüdsid, et ''Emme, näe hamster'' ''Emme, vaata hiir'' Kõige parem variant oli üks pisike poiss, kes trollis mu kõrval oli ja sikutas isa käest ja näitas näpuga mu kandepuurile ja ütles ''Issi ma tahan ka endale sellist jänest''
Rongis olid piletimüüjad ka hästi uudishimulikud, et mis elukas mul seal karbis on. Üks piletimüüja juba teadis mind hästi, ta rääkis, et noorena tahtis ta ka endale rotti, tahaks praegugi aga aega pole tema eest hoolitseda.
Juhtus ka kord niiet, talvel, rott oli mul endaarust põues, istusin bussis ja siis natukese aja pärast kuulsin selja tagant mingeid tüdrukuid rääkimas rotist ja siis naersid, vaatasin selja taha. Rott oli kuidagi moodi mu õlale roninud! :lol:
Üldiselt, tema oli reisimisega harjunud :)
Nete.
Kasutaja avatar
etena
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ja bussi-/rongi-/autoreisid

PostitusPostitas atupotu » 08. november 2010, 19:57

Kas enam keegi ei reisigi rotudega? Viimane postitus nii ammu ja uut teemat ka tehtud pole... Tore oleks lugeda ka tänapäevaseid kogemusi :happy:

Mina reisisin trolli, rongi ja autoga. Rotud enamusaega magasid, ei tundunud närvis, rongis ja autos läksid väga uudishimulikuks, natukene lasin uudistada ka. Meisterdasin transpordipuurile sooja koti ümber, niiet külm ei oleks tohtinud olla.
Rongis minnes ei küsitud mu käest eraldi raha selle eest, et mul rotud kaasa olid, tagasitulles pidin maksma 12 krooni ja inimesed, kes olid koertega, ei pidanud midagi maksma.. Ajas natukene vihale see ebavõrdsus..
Sigri & Migri
Kasutaja avatar
atupotu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 3
Asukoht: tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ja bussi-/rongi-/autoreisid

PostitusPostitas ganna » 08. november 2010, 22:02

Vanasti sai CQga isegi hääletatud. Peatub auto, mina astun ligi, kaevan oma kaenla alt nina nähtavale & kysin: aga rotiga tohib? Hämmastaval kombel enamasti tohtis. Rott istus mul kenasti kaenla all & tundis end hästi.

Hääletamine roti, kohverkirjutusmasina & varateismelise nolgiga oli kyll jõletu elamus. Aga rott oli selles kõige vähem syydi;)

Kuna mu majapidamine juba aastaid perekondlikel põhjustel suviti sujuvalt käib Talna & Pärnu vahet, on mu poisid kogenud autosõitjad juba varasest noorusest. Reisupuur tagaistmele või pagassi, väike veepudel kylge, sutike sööki sisse & kenasti sõidame, kuhu vaja. Tagaistmel saab selle isegi turvavööga kinni panna!

Rotid on, jah, loomult seiklejad. Ma arvan, et nad võivad reisi isegi nautida, kui neile tagataxe rotiväärsed elamistingimused, kaitse koledate vareste eest, piisav tähelepanu & võimalus kuskilt midagi minema tassida.
ganna
Õigekiri longab
 
Postitused: 149
Teemad: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ja bussi-/rongi-/autoreisid

PostitusPostitas kallpall » 10. aprill 2014, 18:57

Tere! Kuidas on nüüd lood rottide ja ühistranspordiga? Lisaks kas kellelgi on pilti roti transportpuurist ning palju umbes maksta võiks?
kallpall
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott ja bussi-/rongi-/autoreisid

PostitusPostitas flo » 11. aprill 2014, 14:03

Kui ma siin kaks suve oma 5-pealise sabaliste seltskonnaga reisisin, siis sõidu ajal (autos ja praami peal) oli kamp suuremas transpordipuuris (nagu kassidel). Pulkadeks lammutatud suurele puurile õmblesin sobivas mõõdus transpordikoti, mida saab õlal kanda (ferplasti furat on ka parajate mõõtude ja kaaluga). Ja nii sai tunamullu käidud Kihnus ja ka mandri peal telkimas. Ikka kohapeal suur puur kokku ja asukoha vahetamise ajal kokkupandult õlal. Tibinad reisipuuriga näpuotsas. Suvisel soojal ajal ei näinud tarvidust reisipuuri kuidagi eriliselt soojustada või kaitsta.

Loomapoed peaks olema erinevas suuruses ja erineva hinnaklassiga transpordipuure täis, kindlasti leiab sealt igaüks endale ja rotile (rottide arvule) sobiva.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rott ja bussi-/rongi-/autoreisid

PostitusPostitas rotila » 20. juuli 2014, 17:44

Mina reisin oma vanematega umbes iga kahenädala tagant rottidega tallinnast viljandisse!! Nad on üsna harjunud sellega juba!
rotila
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Eesti, Tallinn, Mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Mees
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline