Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 05. mai 2004, 15:41

Uuele rotile nime valimine on alati suhteliselt raske töö.
See on siis see teema, kus kasutajad räägivad, mille alusel nad oma rottidele nimed on pannud ning võivad ka soovitada erinevaid huvitavaid nimesid uutele rottidele.

***

Pean ära mainima, et minu isiklikuks arvamuseks oli ja on see, et loomaomanik peab oma loomale ikka nime ise mõtlema. Siis on kindel, et nimi sobib nii looma iseloomu, kui välimusega kokku kenasti. Ilma reaalselt looma nägemata võib küll erinevaid nimesid pakkuda aga ainult omanik saab selle nimevaliku teha.

Meie rotid on kõik saanud nimed arvutialaste terminite järgi.

Meie vanasse rotikampa kuulusid - õekesed Bitt ja Bait, Herts, Port, Font ja Typo.
Rotikene, kes ei suutnudgi meie rotikampa sulanduda - Link (e. Nässu).
Praegune rotikamp - õekesed Drag and Drop ning nende puurikaaslane Lynx.

Üritan hoida nimed lühikesed, ühesilbilised ning kindlasti arvutiga seotud. Kahjuks hakkavad ühesilbilised kenad nimed varsti otsa saama, eks näis, mis siis tulevastele rotikutele nimeks saab. Peagi liitub meie rotikambaga ehk veel üks pisike rotike, kuid enne temale nime valimist tahan ma teda kindlasti näha. :lol:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: apppi appii paanika!!! pole nime uue põnni jaoks!!!

PostitusPostitas helectra » 05. mai 2004, 18:57

jap, oota pisut ja vaata mis iseloomuga su põnn on. minu šaarik sai oma nime kohe, aga päti nimi on tõesti juba umbes 4 variant ja nüüdseks ka loodetavasti lõplik :D
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. mai 2004, 19:22

Minu olnud ja olevate rottide nimed: Tondu, Tibi, Lotte, Posse, Markus, Kratt, Pätu, Kirp, Pipa, Milli, Sisko, Ree, Nints, Tembu. Nimed pandud roti järgi. Tembu eelmine nimi oli Kensu, näiteks, aga tema iseloomule minu arust sobis Tembu. :) Kutsun neid peamiselt aga "tibideks" ja "noorteks" ja "tibudeks" ja "notsudeks".
Mulle meeldivad rohkem nimed, mis pole inimeste järgi pandud. Et kas päris tähenduseta või mingis muus keeles või miski, mis neid iseloomustab.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nimed

PostitusPostitas helectra » 11. mai 2004, 15:30

minu esimene rott sai nimeks Juhe, sest ta on selline natuke pikaldase mõtlemisega :oops: aga 2 pägalikku said küll nimed mitmendal katsel - nüüd üks on šaarik ja teine kratt-pätt ja mõlemad on oma nimed väga ära teeninud :D
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 04. november 2004, 22:29

Emastele: Roberta, Roosi
Isastele: Ruudi, Rotu
Nimed enda rottide järgi ;)
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Nimed rotile

PostitusPostitas Suur Hiir » 14. oktoober 2005, 06:40

Meie peres on kuidagi sattunud nii, et kuigi mina tassin rotid koju, nimed on alati pannud abikaasa. Kui tulin koju esimese rotiplikaga, siis arvas Tarmo, et kuna rott teeb hammastega lahedat häält ja tuleks talle hääle järgi nimi panna - Tšuku, hiljem oli ta Keke. (praegu tuli meelde, kuidas Kekeks muutus nimi - raamat "Tšuk ja Gek")
Lontulastele tuttavad Iir ja Rotu said nimed Iire värvi järgi - pisike ja hall nagu hiir. Rotu nimi tuli siis sellest edasi, et ta nägi välja nagu rott olema peab (võrreldes pisikese ja halli tüübiga). Tartu lontukad teavad ka, milline mürakas kasvas "pisikesest ja hallist" :)
Praegused noored tibid said oma nimed paari tunni jooksul, kui nad olid minu juures kodus olnud. Pinky oli esimene. Tarmo vaatas teda ja irvitas: "Roosa rott :P " Siis tuli talle meelde multikas kahest maailmavallutajast hiirest ning Pinky saigi endale nime. Paar päeva hiljem koju toodud Braini nimi tuli juba iseenesest. Tibid väärivad oma nimesid - paari esimese jalutamalaskmise päeva jooksul suudeti käia läbi peaaegu terve korter. (Seda ei ütle, et vanamutt Rotu õpetas) :P
Suur Hiir
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 165
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Molly » 31. juuli 2007, 14:30

Nüüd siia natuke võrdluseks nimesid, mida kannavad rotid Austias. Mõned näited: Isis, Arishi, Shiva, Kari, Xena, Whiskey, Mystique, Alasca, Trinity, Semiramis, Ocean, Mepmphis, London, Apple, Pumpkin, Pixie, Peperoni, Random, Leelu, Rory, Ginny, Luccy, Flashy, Phantom.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas sydney83 » 08. september 2007, 23:25

Yks variant, mida isegi olen kasside nimepaneku puhul kasutanud on v6tta nimi p2evanimede hulgast. Nt meile toodi kiisu, emane ja keegi ei osanud nime panna. Ytlesin siis et otsiga kalenderm2rkmikuset selle p2eva nimed v2lja ja vaadake kas midagi k6lbab. Saigi kiisu endale nimeks Gisela ehk siis Gissu.
Kõik loomad on armsad aga loomalapsed on üliarmsad!
Kasutaja avatar
sydney83
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 74
Teemad: 1
Asukoht: hovik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Molly » 25. detsember 2007, 18:37

Nüüd leidsin nimed, mis pannakse Saksamaal rottidele. Päris naljakaid variante on. Äkki leiab keegi, kellel uus pisiroti majja tulemas siit idee?

Poisid
Tüdrukud
Viimati muutis samton 01. veebruar 2009, 21:09, kokku muudetud 5 korda.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Diana » 26. detsember 2007, 10:27

Kes loeb vene keeles, võiks kasutada järgmisi ideid: isased 1 , isased 2 , emased 1 , emased 2
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas kaisake131 » 05. jaanuar 2008, 20:41

Emastele: Minni, Donna või Berta
Kasutaja avatar
kaisake131
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas tsokolaad » 07. jaanuar 2008, 18:10

kuidas te arvate kas emasele rotule sobiks nimeks Delilah-minu meelest ilus nimi :-) minu praeguse rotu nimi on mimmi :razz: lihtsalt ma sooviks ühe veel võtta ja ei tea mis nime panna...
tsokolaad
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Scratchy » 07. jaanuar 2008, 22:05

Ma soovitan nii, et kui oled juba roti võtnud, siis vaata talle otsa, kas on Delilah näoga või ei. :P
Minu arvates ei saa loomale nime panna teda nägemata. Mina panen nime alles siis, kui olen rotti näinud ja teda ka veidike jälginud.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas samton » 19. jaanuar 2008, 22:35

Veel võimalusi:

NIMED
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Meloofia11 » 19. jaanuar 2008, 23:23

Ma mõtlesin oma hiirtele küll enne nimed välja kui nad sain. Muidu mu tuttavate rottidega oli küll nii, et mõtlesid nimeks panna Tupsi ja Mupsi. Kui nad rotid kätte said panid hoopis Rosin ja Nipi. :-)
Muffin, Pandora, Timmi, Mupsu, Cordelia, Rosanna
[Lilly, Pipi, Cookie, Minnu, Mixike]
Kasutaja avatar
Meloofia11
Hobused ja pisilemmikud =)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2461
Teemad: 49
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna juures
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas RoosaNinagaNuustik- » 29. jaanuar 2008, 18:20

Monsuun ( Monsoon ) . :razz:
Loomad pole vähemväärtuslikumad kui meie.
RoosaNinagaNuustik-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 4
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas nuuu » 04. veebruar 2008, 14:02

Kuna võtame uue roti ,siis arvatavasti paneme talle nimeks Nelly.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Molly » 31. märts 2008, 13:55

Muide, avastasin Sveitsi rotiklubi foorumis, et seal on kasutusel nimed, mis eesti keeles tähendust omavad- näiteks Vares, Lumi, Helin. Kui omanikele tähendused ära seletasin, oli üllatus suur. Kõik aga arvasid, et teadmata tähendust, oli rotile just see õige nimi pandud ja tähendus pani paika ka roti iseloomu. Nii selgus, et rotike, kelle nimi oli Vares, oligi tumehall ja üsnagi iseteadev tegelane. :lol:
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas nuuu » 03. juuni 2008, 19:29

Mulle on viimasel ajal hakanud nimed meeldima Marii ja Musja :razz:
Igatahes võivad olla samas naljakad, kuid neid on kerge nimetada ja lihtsalt lõbusad nimed.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Sidney » 07. juuli 2008, 11:41

Ma olen vaadanud tavaliselt oma loomadele nimed raamatutest.Seal on täitsa huvitavaid nimesid.
Kasutaja avatar
Sidney
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas London » 07. juuli 2008, 11:53

Mõtlesin, et kui minu tulvased rotid on Anaidi Ja Maievi nägu siis ma ka panen need nimed, kui ei ole siis võib midagi muud tulla.
Mina leian ka tavaliselt igasuguseid nimesid raamatutest ja ka niisama netis ringi vaadates.
London ehk Maris.
Head vibukütti ei tunta mitte noolest, vaid sihtimisest.
London
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 125
Teemad: 1
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas monica94 » 04. august 2008, 19:45

Minu lemmikud on Ruudi, Miki ja Albert
Ruudi nime silmasin siin juba, kuid see on minu jaoks kõige parem nimi juba kasvõi kutsumiseks :razz:
♥Ruudi ja Albert♥
Kasutaja avatar
monica94
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: talllinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas -H_J- » 04. august 2008, 21:06

Tumedatele rottidele pakkus ema algul Juuli ja Maali ja siis mõnda aega oligi nii.Ma olin päris palju mõelnud et uusi nimesi panna aga ei teadnud uusi nimesid.Mõtlesin et võiks ikka sama tähega nimi alata ja muutsin Juuli Juliaks ja Maali Maarjaks :-D .Piiksu sai oma nime sellest et kui ma ta esimest korda kätte võtsin siis ta piiksus hullu moodi :shock:. Ja Luise oli algul üldse Luise-Marii, aga ma arvasin, et see Marii võiks sealt üldse ära kaduda, sest minu teistel rotudel on ka lühemad nimed.
Viimati muutis -H_J- 06. detsember 2009, 14:19, kokku muudetud 1 kord.
kanahakkliha
Kasutaja avatar
-H_J-
I'm watching you...No, seriously, I am.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 748
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: siin-seal
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas rotiplix » 04. august 2008, 21:12

Kui ma endale roti saaks oleks mul neli nime: Kessu, Kirp, Clara ja Rose (rous).
rotiplix
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Frida » 09. august 2008, 11:15

Minu esimesed rotid said nimeks Amanda (17.11.2003 - 4.4.2006 Agouti hooded) ja Merlin (17.11.2003 - 10.2.2006 Agouti hooded). Järgmised kolm Greta (27.11.2005 - 29.9.2007, Berkshire), Maria ( 27.11.2005 - 25.2.2008, Berkshire) ja Sohwi (27.11.2005 - 29.5.2008, Agouti hooded). Kusjuures Sohwi vääris oma nime. Mis vanaduses sai tiitli Proua Sohwi. Seejärel leidsin poest Printsess Donna (2.12.2006, black hooded). Printsessi on lillutatud ja lällutatud :-D , ikka printsessi moodi.
Aga kahe noore roti nimedega on seotud lugu: Nii siis.
Olen Jrock-i kuulaja ja Helsigisse oli tulemas üks minu lemmik esinejatest, ehk plaanisin minna kontserdile. Aga nagu üksi ei tahtnud ka minna, siis keegi minu tuttavatest ei tahtnud tulla ja ma siiski otsustasin minna üksi. Nädal aega enne kontserdi otsustasin, et ostan pileti ja lähen. Samal päeval läksin loomapoodi ja seal: kaks noorukest rotti. Hinges teadsin, et need on minu. Aga peas keerles ka kontsert. Nii mul oli vaja teha otsus rotid või kontsert. Kodus mõtlesin tunni ja muidugi muudelt pere liikmetelt peab ju ka küsima. Nii ma siis küsisin, aga esitasin küsimuse rottide kasuks: mis arvad kui ma pileti raha eest ostan rotid? Ja vastuseks sain: mine too nad jah poest ära. Otsus oli tehtud. Tormasin poodi, oleks ma natuke hiljem läinud oleksin jäänud ühest rotust ilma, sest poodi astudes ühte juba taheti ära osta. Aga kuna ma olin müüjaga enne asjast rääkinud - kuulusid need minule. Ja nii ma nad sain - "karistuseks", nii öelda said nad Jaapani nimed, ja polegi päris mööda ristitud: Kamijo (14.1.2008, Russian blue) ja Ayumi (29.1.2008, Agouti hooded). Kontserdi päeval küll süda tilkus verd, et ma ei läinud kontserdile, aga otsust rottide kasuks ma ei kahetse - kontserdile jõuab alati minna.

Lisan veel et Kamijo ja Ayumi on sünnipäraselt Sanders Image ja Sanders Basil. Nad on sugupuudega ja vanemad registreeritud. Soomes on nii, et kui on registreeritud rotid. Kasvatajad annavad pesakonnale nimed. Nimed pannakse sarnaselt nt. Kamijo / Image õed vennad on Imelda, Imago, Impact, Immoralt, Imperator, Immanuel. Ja Ayumi / Basil - Baccara, Batzi, Batteri ja Babyell.
Frida
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Helsingi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas cougar » 09. august 2008, 12:39

Eellugu: kõik kassid on meil alati Kitid olnud, mis oli ükstükk tüütu ja täiesti tobe. St lapsena ma nii ei mõelnud, siis nii need lihtsalt läksid. Kui ma nö eraldi leiba hakkasin, oma esimesel tööpostil ja korteris olin, ja mulle samal ajal meeldis väga bänd (meeldib praegugi) Led Zeppelin, siis kass, kelle ma kohe võtsin, sai nimeks Zepe. Ta elas 18aastaseks ja viimased 10 aastat oli ta sageli lihtsalt Vanamoor, aga mitte pahatahtlikult öeldes. Noor kass, kes jõudis olla mul vaid 6 aastat ja pidin ta ära saatma mõni kuu enne Moori, sai nimeks Cax (loe: käks). See nimi lihtsalt tuli ja sobis nagu rusikas silmaauku. Hiljem muidugi hakkasin teda vahel kutsuma koduselt Murkaks, eriti kui ta pättusi tegi (ei ole suuremat einsteini näinud ei enne ega ilmselt näegi enam kunagi ;) ).
Koerad (saksa lambakoerad) olid Topi - kunagise lasteraamatu ahvi järgi, ka kaks mänguahvi olid lapsena Topid (üks praegugi alles), ja teine oli Ferda - tšehhi lasteraamatust vapra sipelgas Ferda järgi, kuigi mõlemad on mehenimed, koerad aga olid emased.
Esimene rott sai nimeks Bim - ise ka ei tea, miks. Kuigi filmikoer oli Valge Bim Mustkõrv, rott aga šampanjavärvi, siis ikkagi see nimi talle kuidagi väga "hakkas." Emane rott, kelle hiljem sain, oli Põnta Barbarella - kuna ta oli sihuke pisike ja kohmike ja piiksus alati.
Praegused kassid on Suzu ehk Suzette Meliss, Sipu Jäneskäpp Oravilves ja Tipsi. Suzette nimi tuli sellest, et algul ta oli tumehall, kuid jalad olid üleni mustad, saledad ja plüüsised, justkui hallis särgikeses Pariisi kokott, mustade sukkade ja pikkade mustade üleküünarnuki kinnastega, justkui Toulouse-Lotrec'i maalilt välja astunud. Meliss oli eelmise pererahva pandud, neil olid maitsetaimede kastid ja iga kassilaps sai maitsetaime järgi nime, niisiis oligi Meliss. Nüüd on ta süsimust, aga ikka sobib Suzu talle väga hästi, ehtpariislik nimi.
Sipu oli hoiukodus pandud nimi, kuna ta oli alati seliti maas ja siputas, kui õeke ja vennake liiga tegid (tema oli kõige pisem ja alati nagu pidi enda eest väljas olema). Jäneskäpp Oravilves tulid puhtalt tema välimusest - titena tal olid suured valged käpad nagu jänesel, tutid kõrvade otsas nagu oraval ja kasukas ilvesekirju.
Tipsi leidlapsekene - noh tema on ehtne tibi, plont ja peibe. Laotab oma lokinaid, astub oma hiigelkäppadega peenelt, varbad veidi väljapoole, mitte kuigi tark (isegi võiks öelda - rumal - no plont, võta või jäta), aga samas lõpmatult heasüdamlik, võtab selliseid elegantseid Mme Recamier' poose ja vaatab, et kas te ikka vaatate?
Poisid... nendele polnudki vaja eriti mõelda - koos nad tulid, järelikult ka nimed pidid olema koos - Puhh ja Nodsu. Ja kui olin neile nimed ära pannud, siis ilmnes ka täiesti nende nimele vastav iseloom - Nodsu polnud küll just Imetilluke Loomake, aga arakene, hoidis ennast Puhhi varju ja eriti sõna ei võtnud. Puhh aga - alati tahab minna ekspitsile, vaatama, kust saab midagi põske pista. Pealeselle on ta väga sotsiaalne, tuli alati minuga juttu rääkima ja andis musi, ehtne sülekas nagu Bim-vanamees oli olnud. Ülisõbralik rott, kunagi kedagi ei hammustanud, külalised võisid teda väntsutada ja näppe puuri toppida (kes julges). Praegu on ta vähe töntsiks jäänud, musi asemel naksab kergelt huulest, kui ma oma näo liiga ligidale panen, aga see pole hammustus, vaid ta arvab vist, et midagi söödavat. Peale Nodsu surma ta oli kuidagi pisikeseks ja kootsu jäänud, aga kui ma plikad majja tõin, siis kohe ergus ja sirgus. Poisse ma enamasti kutsusingi Poisteks, selle peale nad alati ka vaatama tulid, vähemalt Puhh, Nodsu alati ei viitsinud.
No ja kui ta nüüd on "onnelinen isopappa", siis on ta kasvajast hoolimata väga erk ja rõõmus oma pojabandega, ning kutsun teda Pušaks ja poisse Puhhovitšideks.
Plikade nimelugu olen juba kirjeldanud - Tudish ja Piip - ja miks just nii.
No ja kolmas generatsioon (või vist isegi juba neljas) - Tupsu sai nime selle järgi, et oli helevalge, kohev, õrn ja õhuline nagu lumehelves või puudritups. Motja pidavat olema küll mehenimi (Moissei, Matvei, veel midagi), aga ma nagu olen lugenud kas Šolohhovilt või Aleksei Tolstoilt (või koguni Puškinilt) Motja-nimelisest naisest (küll ei kujuta ette, millisest nimest see deminutiiv tuleb). Musta värvi, siis oligi Motja. Loviisabet oli Stina nuku nimi "Tjorvenis" ja kuna ta ise ka sihukest huvitavat värvi oli (variegated kaputsiin), siis pidi nimi ka eriline olema. Kutsun teda küll Loviisaks.
Täpiline poiss sai nagu iseendast nimeks Zäpi. Must poiss aga Kuzja - no must nagu sepp, samas tema praeguse hõbetriibuga sobilikult peen zzzzz ;) Sziki on ungaripärane nimi, tal on seljatriibus vahe sees, nagu V-täht, aga Viki ka ei tahtnud panna. Ja ta sahmerdab, mis assotseerub sõnaga Kiire, kiire - sziki, sziki (või oli see tziki, tziki, türgi keeles) - filmist "Briljantkäsi." Ungaripärane tundus huvitavam :)
Blondi poisiga oli kõige raskem, Dima oleks sobinud, aga mulle ei meeldinud, sai Miša - pisike ja naksis. Kui hea poiss on, siis on Miša, aga kui pättust teeb, ja seda ta teeb enamasti, siis kutsun teda Topsikuks. Pisike, aga palju kanget "sisu!"
;)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Merily » 27. juuni 2009, 21:28

Mina soovitaks kindlasti panna mingi teistmoodi nimi.
Rotu,
Paksu,
ja sellised on niiiiiiii paljudel.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas minulonrotike » 24. september 2009, 20:15

(vana teema)
heh, mu enda nimi on seal Saksa nimede all :-D (Lilli)
see nimi on levinud, kas või kolleegi merisea nimi oli Lilli :happy:
Aga veel nimesi : Emma, Emmi, Dora, Emil, Emili, Memm, Norbert.
minulonrotike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Babu » 05. detsember 2009, 21:20

Ma ei tea miks, aga mul on tekkinud kinnisidee võtta omale isased rotid kelle nimedeks saaks Alejandro ja Edward. :ups: Ma tõesti ei tea miks. :D Emastele paneksin Mariette ja Mariella.
Headust pole kerge kohata, kuid seda on kerge ära tunda!
Mind on tabanud tõeline ROTIHULLUS!!!
Kasutaja avatar
Babu
friends are forever, boys are whatever .
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2203
Teemad: 26
Pildid: 8
Asukoht: Tabasalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mis nimi uuele rotipõnnile panna?

PostitusPostitas Loomahull » 07. detsember 2009, 16:30

Edward... Selle nime tagamaid pole vist küll vaja kaugelt otsida... :lol: Siis sobiks Sulle himalayan või albiino, sobiks nimekaimuga ka. :-D
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist