Kas võtta rott ja mida ostes tähele panna.

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kas võtta rott ja mida ostes tähele panna.

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 30. detsember 2003, 20:52

Mõtlesin endale ka roti võtta .
Pinnisin ema kogu õhtu , lõpuks ta ütles et otsusta ise .
Nüüd ma ei tea , mida teha ?
Mida teie soovitate ? Ja mida tuleks poes rotti ostes tähele panna ?
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 31. detsember 2003, 00:14

ära nüüd kuidagi isiklikult võta, aga mina soovitaksin kõigepealt maha rahuneda ja otsustada, et ootad näiteks kuu aega veel ja kui siis ikka veel on tunne, et sa just rotti tahad mitte kuningboad või viirpapagoid, siis räägid emaga uuesti...
Ja räägi emale ka seda, et korralik rotipuur on üsna kallis. Ja igal juhul oleks parem, kui võtaksid korraga kohe kaks rotti, sest üksiskul rotil on väga igav. Sa lihtsalt ei jõua talle ise nii palju seltskonda pakkuda, kui ta vajaks. Kahte sõbrlikku rotti on ka omal huvitavam jälgida ja hoolt ei vaja kaks rotti eriti rohkem kui üks rott. Ainult et puur peaks olema veel suurem ja seega veel kallim (väiksem meriseapuur on juba kindlasti liiga väike).
Veel võid emale rääkida seda, et tulevikus hakkab rott lisaks söögile ja allapanule aeg-ajalt ka arstiabi vajama, mis samuti just odav ei ole, kui Tallinnas elad...
Lühidalt: kaalu oma otsust enne ikka põhjalikult ja tee kindlaks, et sinu ema on nõus sinu rotti majanduslikult toetama, kui sinu enda taskurahast välja ei tule...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Siretike » 01. jaanuar 2004, 17:12

Ehee, mina kaalusin vist aasta otsa, et kas ikka võtta rotte või mitte. Kartsin, et mul pole nende jaoks piisavalt aega,(armastan üsna palju kodust ära olla) aga nüüd ma ei kahetse absoluutselt, et nad endale soetasin. Kodus kohe elu sees! :D
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

lemmik

PostitusPostitas raspe » 02. jaanuar 2004, 18:18

Mul oli ka alguses hirmus tahtmien kodulooma võtta valida oli kas kass või mõni näriline(varem olen hamstreid pidanud).Ainukese vea tegin et võtsin ühe alati on parem võtta kaks.Inimeselgi on üksi ju igav. Loodan,et selle vea saan varsti parandatud. :P
Mina otsustaisn roti kasuka just neil põhjustel.
1.Raha
kui peaks juhtuma et jään ilma kindlast sissetulekust saab roti kõht täis ka peris minimaalsete vahenditega,aluspanu vandest kaltsudest ja jne.Ühesõnaga olen ma võimeline teda rahaliselt ülalpidama ja talle võimaldama vajalikku arstiabi ja muid põnevaid vidinadi jne.
2.Seltskondlikus
Rott on väga seltskondlik loom kui temaga palju aeg koos veeta.
Ta on suhtleja ja hea kaaslane.Kui tal igav otsib lausa ise sinuga kontakti. kipub sülle ja mudugi kui näeb et arvuti taga miskit head söön siis on ikkä kohe sääres kinni:). Ta on põneva marakratt kes ei lösuta sul voodis vaid triblab ringi ja avastab uusi asukohti ja muud huvitavad närimismaterjali su korterist.Isiklikult mind on ta distsiplineerinud kööki koristama. :P Mudu on tal naksti kohe miski asi hammastevahel mida ta mööda tuba vapralt ringi tassib või kuskile nurka (toidu tagavarana) roiskuma jätab.Teadmine ,et mind keegi kodus ootab ei tekitagi õhtuti koju tulles enamb nii üksikut tunnet.Kodu on palju elavam. Meie olem isegi nii kaugele jõudnud,nimepidi teda kutsudes sibab ta peris kiiresti kohale juhul kui tal just midagi põnevamat käsil pole :lol:
3.Aeg
Mul on aeg temaga tegeleda st veeta taga õhtuid koos.On aeg uurid tema kohat igast infi samas mõleda kudas temagi elu huvitavaks teha.
Kuna olen suht kodu lemb siis alati kui kodus olen lasen ta korteri peale lahti sirka 5-6 tundi päevas l ja p on terved päevad elamine tema päralt kui kodus olen.
Ühesõmaga pika jutu peale hea soovitus.
Kaalu enne korralikult kui palju sul on tema jaoks igapäeva vähemalt 2h aega st isiklikult tema tegelemiseks mitte et silitad korra ja kogu moos.Kui suured on tema võimalused näitek toas ringi sibamisel.Pidevalt teda puuris hoida on kuritegu,et ega isegi ju pole kuigi meeldiv endal terved päeavd toas konutada.Elav lemmik pole mänguasi nurgas tema eest on vaja hoolitseda ,temaga on vaja tegeleda teda ei sa tänavale ega prügikasti visat kui ära tüütab.
Loomulikult raha,uuri netist või mõnelt rotipidajalt lähemalt , tee arvutused kui palju on vaja teha ühekordseid investeeringuid(puur,atrakstioonid,veepudel jne jne) kui palju on pidevalt jooksvaid kulusid(toit,aluspanu,närimismaterjal jne) ja väike varu äkkolukordadeks (arstiabi).
Kui see on tehtud ja oled valmis ligi 2-3 isegi 4 aastat aktiivselt temaga tegelema võid sammud loomapoodi seada ja kasvatada endast tubli rotipidaja.
Ps Pea meeles rott on karjaloom nagu meiegi (inimesed)ei ela just täisväärtuslikku elu üksinda.Seega arvesta kohe kahe loomaga.Parim on kaks rotti samast pesekonnast ja samast soost võtta.
Kui järglasi soovid siis ikkä nii,et üks ühest kohast ja üks kuskilt teisest kohast.
Edu sulle
raspe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 02. jaanuar 2004, 20:33

ma mõtlesin, et kirjutaks siia ka, mis hiirte eelised on. mitte et ma arvaks, et keegi neid võtta tahab, aga nii võrdluse mõttes :roll: samas võibolla leidub veel mõni jobu peale minu, kes satub hiirte armsatest varbakestest ja roosadest ninakestest samuti vaimustusse agu mina :shock:
PLUSSID
1) hiired on väga odavad. loomad ise on poodides 60-70 kr, mujalt saaks ilmselt veelgi odavamalt. pesaks sobib suhteliselt väike kast (nt. 30 x 20 x 16) koos veepudeli, söögitopsi, saepuru, puuvillatupsude ja jooksurattaga peaks lisavarustuse hind olema 300 kr ringis. wc-paberi rullide papid ja munarestid on suhteliselt tasuta ;) sööki kulub vähe, 15 - 20 kr pakist jätkub kuuks-paariks.
2) hiired on lõbusad, vilkad ja aktiivsed. nende tegemisi on väga huvitav vaadata, pidevalt toimub midagi! (hiired on karjaloomad, nii et neid peab olema mitu - nii on neil omal lõbus ja vaadata ka huvitavam)
3) hiired on öise eluviisiga, st sobivad inimestele kes päeval tööl/koolis ja õhtul kodus loomade juures.
4) hiired on suhteliselt iseseisvad, st nad saavad ise hakkama, kui sa pead nädalavahetuseks ära sõitma ja neid ei häiri, kui sul mõni õhtu nende jaoks aega pole. niikaua kui neil juua-süüa on, naudivad nad hea meelega iseenda seltskonda.
5) hiired on väiksed - sellised imearmsad ja pisikesed! nende kastile leiab alati ruumi olgu siis riiulile või reisikotti, kui vaja sõbrad kaasa võtta.
MIINUSED
1) hiired haisevad. emased haisevad vähem, aga siiski mõnded inimesed kohe ei kannata seda!
2) hiirete eluiga on väga lühike - 1,5 kuni 2 aastat.
3) hiired on küll seltskondlikud, aga seda ainult omavahel. inimestega nad nii headeks sõpradeks ei saa, nagu rotid. pesast nad väljas käia ei taha, poevad kohe peitu ja kaovad ära.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kas võtta uus rott(uued rotid) või mitte?!

PostitusPostitas Angel » 09. jaanuar 2004, 22:57

Minu 2 rotti surid detsembris ära ja nüüd jäi Tupsu üksikuks. Ta igatseb väga eelmiste järele, mõtlesin talle võtta paar uut sõbrannat. Kuid nüüd hakkasin kahtlema, sest rottidega on selline mure nad jäävad kergesti haigeks(ntx Tupsu toibus äsja oma teisest opist) ja surevad varakult ära:( Nii raske on ju leppida armsaks saanud lemmiku surmaga..
Samas aga rotid on väga inteligentsed, armsad, sõbralikud jne jne..pealegi nad meeldivad mulle väga :D
Aga siiski ei suuda kuidagi otsustada kas võtta veel paar nunnukest juurde või mitte..
:(
Kas keegi ei võiks aretada pikaealist rotti :roll:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 09. jaanuar 2004, 23:06

Võta ikka :) .
Siis on su rotul ka lõbusam natuke .
Ja kui sulle endale nad ka meeldivad siis ikka võta !
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 10. jaanuar 2004, 02:45

See on raske otsus. Ka mina olen oma Kratti ja Pätut novembrist saadik ravinud ja kopsupõletik kuidagi ei taandu, niiet kui imet ei juhtu, lahkuvad nad minu seltsist varem kui võiks.
Eks sa peas siinjuures järele mõtlema ja arvestama nii enda kui rottidega.
1. Rotil oleks kindlasti hea meel uute kaaslaste järele. Parim viis leinavat rotti aidata on talle kaaslased anda. See aitab ka sinul sellest kaotusest üle saada.
2. Rottide tervisemured on väga suurest pärilikud. St kui sa saaksid rotid, kelle vanemate ja vanavanemate ning teiste lähisugulaste kohta on teada, et nad elasid vähemalt kaks aastat vanaks ning neil polnud selle ajal jooksul ei kasvajaid ega mingeid hingamisteede põletikke, on palju-palju suurem tõenäosus, et sinu rottidel ei ole elus mingeid probleeme. [Kui sa just ise neid puhastamata puuris ei hoia, kus ammoniaak kopsu kahjustada võib ja tõmbetuule kätte ei säti pidevalt jne. ]
3. Roti eluea pikkus on kahtepidi käsitletav. Ühest küljest on see umbes kaks aastat [rohkem ei julge hästi Eestis lemmikloomana elava roti keskmiseks vanuseks pakkuda; teoreetiliselt võib rott elada üle kolme aasta vanaks ja ühte sellist ka tundsin] väga lühike aeg. Alles sa ta võtsid ja harjusid temaga ja ta sai sulle nii armsaks ja nii ruttu on käes see aeg, kui ta lahkub. Nii kohutavalt kurb ja valus.
Teisest küljest, kaks aastat on siiski kaks tervet aastat. Isegi aasta on pikk aeg. Ja kindlasti on su elus olnud inimesi, kes ka kuu ajaga on sind maaima teisiti nägema pannud. Koos veedetud aja osas ei loe ainult see, kui palju seda aega oli, vaid ka see, kuidas see aeg veedeti. Triljon meeldivat mälestust ja õnnelikku hetke. Ja siis tuleb su ellu keegi uus, kellega see kõik omal, veidi erineval, kombel kordub.
Paraku poodides olevate rottide vanemate kohta puudub igasugune teave ning ka omanike poolt paaritatute kohta on heal juhul vaid vanemate noorus teada. Sellisel juhul on õnneasi, kui terve roti sa saad. :?
Sa võiksid ju täpsustada, millesse Tupsu kaaslased surid? Kas vanadusse, haigusse, müstiliselt une pealt vms? Mul on rotte neil kõigil põhjustel surnud ja sellevõrra on lahkumine ka rohkem või vähem valus olnud.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 10. jaanuar 2004, 13:31

Aga kui võtta üks rott ja temaga pidevalt tegeleda , kas siis on tal ikkagi üksi igav ? :roll:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 11. jaanuar 2004, 21:34

Andra kirjutas:Aga kui võtta üks rott ja temaga pidevalt tegeleda , kas siis on tal ikkagi üksi igav ? :roll:

Loomulikult on väga palju rotte, keda peetakse üksi. Aga rott on rõõmsameelsem, kui tal on kaaslane. Eriti hea, kui pesakonnakaaslane, kellega koos on julgem uues kohas uut elu alustada. Ja sinul on ka lõbusam vaadata, kuidas nad hullavad.
Kaaslane on hea ka selleks, et kui sina öösel magad, siis on rotil keegi sel ajal seltsiks. Sina ei saa kuidagi aidata tal karva korrastada - rotid päris tihti käivad üksteisel karva korda seadmas ja muidu nakitsemas. Teise rotiga saab mängida mänge, mida inimesega kuidagi ei saa mängia. Ja teise rotiga saab koos kerasse kerida, et soojem magada oleks.
Kahte rotti ei ole raskem pidada kui ühte. Ka oluliselt kallim mitte, v.a. kui neil tõsised tervisemured tekivad. Isegi puuri osas saab tegelikult minna kompromissile - ühendada omavahel mitu hamstripuuri. Neid müüakse kasutatuna tihti üsna odavalt. Kohe ei pea välja käima nii suurt summat kui suure puuri eest, aga muidugi ei näe see ka nii hea välja ega ole nii kerge puhastada.
Muidugi räägivad müüjad poodides tihti müüte selle kohta, kuidas kahte rotti ei saa koos pidada, kuna üks murrab teise maha. Kui sa vanale rotile lihtsalt uue noore puuri lisaks pistad, siis võib nii juhtuda küll [ise ka ei tahaks koju tulles leida, et keski suvaline on oma asjadega sisse kolinud]. Ka võivad isased puberteedieas minna agressiivseks ning kaklema hakata - aga kui sa vere ja haavade peale pole taibanud rotte eraldada, ütleb see midagi pigem sinu kui rottide kohta.
Aga koos elavad pesakonnakaaslased saavad enamasti väga hästi läbi! Ja nad armastavad sind sama palju kui oma kaaslast, mitte ei hakka ainult omavahel mängima. Kui sul on kaks rotti, armastab sind kaks rotti. Kuue roti puhul on mul mitu korda tekkinud mure, et ei jätku käsi, et igaühele võrdselt pai teha.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 05. veebruar 2004, 16:26

Aga esimene ja vägagi suur kulu, Andra, on oma rotikes(t)ele osta korralik ja võimalikult suur puur!. Müügil on ka spetsiaalsed hästi vahvad mitmekorruselised kõrged rotipuurid, mis minu meelest on kõige kihvtimad (seal sees juba korrused, trepid, rattad, majad jm), kuid selline puur on kallis - ca 3000 kr on Järve Keskuse loomapoes.
Võid piirduda ka "odava", 1000 krooni maksva puuriga, kuid alla selle hinnataseme puurid kipuvad rotile juba veidi väikseks jääma (eriti kui võtad mitu looma).
Aga puuri suurus on rotile erakordselt tähtis (eriti kui ta ei saa väga palju vabalt ringi lipata toas) - mida suurem see on, seda õnnelikuma elu oma loomakesele võimaldad ning seda tervem ta on :)
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra (Teema autor) » 06. veebruar 2004, 23:57

Jajah. Aga kui vaadata millised puurid seal poes on ?!
Rotid on nii väikestes puurikestes. :| Kahju nendest kohe. :(
Aga ma tahaksin ka ikka hästi suurt ja toredat puuri osta. Eks ma laseksin rotil ikka toas ka ringi lipata. :) Kuidas muidu?
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 29. veebruar 2004, 21:54

Tahan väga rotti võtta juba oma 3 kuud plaanin aga siiski veel kahtlen :? et kas ikka võtta,kuidas teie omale esimese rotti saite ja mis osutus otsustavaks asjaks selle juures? :)
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 01. märts 2004, 10:29

Aaah, muidugi oleks mu esimene vastus, et rotid on nii armsad, mida sa veel ootad. :) Aga tegelikult oleneb sellest, mida sa rotilt lemmikuna ootad?
Rott on pidamise mõttes üsna lihtne loom - kui tervislikult toitud, siis võib ta pea sama süüa, mis sa isegi. Samas - puuri tuleb natuke puhstada iga päev, rott tahab sinuga iga päev suhelda, süüa tuleks ka iga päev anda. Pool tundi päevas rotile miinimum, tund aega parem - nagu iga loomaga.
Ja rotid on õnnelikumad kui saavad elada samasoolise paari või grupina. Siis on neil keegi, kellega suhelda, kui sa ise kodust ära oled või magad. Kahe roti puhul on aga puuri suurus juba olulisem küsimus - kui sa ise tegemist pelgad, võib puur kalliks minna. Hamstripuur on kahele väike, meriseapuuri võrevahe liiga suur.
Mina ome kaheksa rotiga olen rahul, nad sobivad mulle. Mida sa veel kuulda tahaks? :D
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 01. märts 2004, 15:17

Noo minul on plaanis võtta 2 emast rotti,kui ültse võtta ja puur see pole probleem sellesse mis mul on mahub oma 6-8 rotti lahedasti elama(nimelt ka ise ehitattud kappi)(nagu ma kuskil lehel juba nägin)
***aint et kas ja miks nagu ma algul küsisin****muidu on nad jube armsad! :lol: täna nägin poes tervet kuhja rottipoegi nii oma 3 nädala vanuseid jube nunnad :D aga kõik isased :cry: mis teha mul ei vea kohe pean kuskilt mujalt linnast tsekkama emaseid:)
samas olen väga kodune inimene ja paar energilist kaaslast kuluks ära:)akkaski juba igavaks minema-ka muud loomad on maale viidud:)(oman veel 2 koera ja 7 kassi);)hmm ja menüü endale sobib ju sobib neile ka pealegi on neile ju tasakaalustatud toidud välja mõeldud:)
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Siretike » 01. märts 2004, 16:05

Mina kahtlesin üle aasta :lol: Lõpuks lihtsalt ostsin puuri ja tõin rotid. Ja muidugi mõista ei kahetse!! Minu kõutsikust kass meil on kodus, kes suurema osa ajast väljas kondab, nii et ikkagi oli maja kuidagi tühi, puudus elu. Nüüd on alati väga aktiivsed ja rõõmsameelsed sõbrad mind ootama :D
Aga miks just emased? Ma ise algul tahtsin ka vaid emaseid, aga kuna neid poes polnud, võtsin isased. Lugedes siit foorumist, et isased on inimesega suhtlemisaltimad, siis isegi rõõmustan, et mul isased on. Ainuke asi, mis mind isaste juurse häirib, on pissiloigukesed nende rajal ja pissihais nende küljes, millest lahtisaamiseks neid vahel vannitan. Olen tähele pannud, et poes on alati peamiselt isased. Ei tea miks nii vähe emaseid isandeid :(
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 01. märts 2004, 16:33

Sellepärast minagi emaseid tahan,ja arvan et kuskilt ikka sobivad leian:)
Ja isased icc neil on need...noh ja ma ei ole just kasteerida laskva inimese tüüp kah:):):)hmm ja pealegi on minu kodu selline no kuidas öelda steriilselt kaasaegne et metall ja klaas ja enamus asju ikka seinapeale kruvitud ja ei vaipu ega erilist mööblit ja palju valgust ja heledaid toone:)))(niiet pissiloigud ei tule kõne allagi:)))
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Liisa » 01. märts 2004, 20:17

Nukkuke kirjutas:Ja isased icc neil on need...noh

Torpeedod, sa tahad öelda. :)
Torpeedod on rotiomanikule uhkeldamisobjekt! Mille kohta siis veel öelda, et "mul on suurem kui sul!" ja saad objekti võrdluseks kõrvuti panna ja kohe palja silmaga näha, kelle( roti)l ikka suurem on. :mrgreen:
Mind ei häiri. Algul, nii aasta eest, küll, praegu on suva.
Rottide võtmisest - rottidel oleks sinu juures kindlasti hea elu, vaadates kui hoolega sa nende võtmiseks valmistud. Teadlik omanik on alati hea omanik. Võibolla on sul lihtsalt vaja veel natuke ringi vaadata, kuna sa pole kohtunud oma südamerotiga, kellesse esimesest pilgust armud. :)
Vaadata soovitaks valikul siis eelkõige sõbralikkust. Kas saab rahulikult pihku võtta, mis omanik räägib nende kohta, kui palju on tegeldud. Ja võib ka poest häid rotte saada, aga kui tingimata emaseid tahad, siis pane tähele, et segapuuris üle 8 nädala vanad poleks [võivad tiineks jääda]. Just seepärast on omaniku käest kindlam võtta [no eeldan, et omanik ise eraldab poisid-tüdrukud].
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 02. märts 2004, 16:19

selline küssa veel et kas rottile võib puuri alla panna karvase vannitoa vaiba,see on üsna pikka karvaga,ja mul on lamba nahka ka see mugav,pehme ja soe peaks olema?
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 16:28

Mõtle, kui kiirelt see määrdub! Kui tüütu on sellist vaipa pidevalt puhastada... Ja need pikad karvad seal vaiba küljes ei pruugi rotile just küõige tervislikumalt mõjuda... :? Ses suhtes oleks traditsiooniline allapanu siiski parem... :?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. märts 2004, 16:30

Sa paneks selle sinna millise eesmärgiga? Et soe oleks? Kergelt kättesaadavast materjalist on fliis rottidele väga meelepärane. Panna võib kõike, kui sa ei karda, et seda näritakse või pissitakse võimaluste piires - st kui hambad ulatuvad ja kui potilkäimise kommet pole.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 02. märts 2004, 16:31

seda ma kohe usun aga nägin kuskil nettis pilti kus oli rottidele pandud noo mina arvan et see oli porivaip-alla nimodi et kattis kõikide riiulite pealispinnad;)ja mul tuli kohe pilt silme ette kuidas minu rottud sibavad puuris pikkakarvalise valge vaiba sees:)
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 02. märts 2004, 16:41

Aaa, porivaipa, linoleumi, dekoratiivkleepsu, plastikust lauakatteid (need nelinurksed-ovaalsed ilusate piltidega), kummist katteid (a la nagu kummist vannimatt) - seda kõike kasutatakse võrepuuride korruste kattena. Ameeriklased soovitavad eriti silmad lahti hoida restide, jääkide ja tühjendusmüükide osas, kus seda kõik odavalt saada võib. Puuri ei lähe ju kuigi suuri juppe vaja. :)
Idee on sul täiesti daamilik. On vaja vaid daamina käituvad rotid leida. :) [Minu omadele ka igati meeldib, kui magades on midagi külje all, aga ühtlasi meeldib neile pissida end magamiskohst liigutamata -> küljealust tuleb iga päev vahetada -> palju rottide pesu, mida pesta.]
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas SigneL » 02. märts 2004, 16:42

Siis oleks vast parem valida selline vaip, mille imamisvõime on piisavalt suur (nagu porivaibal näiteks). Ja mis ei oleks valge (kujuta ette, kui plekiline see valge vaip ühe päeva pärast juba on)... :wink:
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 02. märts 2004, 16:51

õigus küll-aa unistada võis ju:) hmm lähen õhtul porivaipa ostma:)vist kõige ettem:)sellepeale saab ka panna aluspanu ja siis ea pesta ja puha aa karvavaipadest teen neile kiiged:)niiet karvad väljapoole jäävad?:)need olidki sellised karvad mis on nagu aasad ja mõtlesingi kas rott jalgupidi neisse kinni ei jää:)
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 02. märts 2004, 17:20

:D :D :D nii et mina olen otsustanud,võtan omale rottud :D :D :D (suur tänu kõigile küsimustele vastajaile ja ka muidu lugejaile) :D :D :D
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas avalanche » 05. märts 2004, 10:47

Oi jah! Juba ise mõtlen mitu kuud selle üle, et kas võtta rott või mitte. Siin foorumis ringi vaadates kaldub asi rohkem sinnapoole, et võtta :) Mul on olnud erinevatel aegadel kokku viis rotti, kuid praegu on tekkinud ligi 3a paus. Puurid-möllud-värgid on täitsa olemas. Usun, et kevade poole võtan jälle kaks väikest rotitüdrukut.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 06. märts 2004, 13:19

vist liiga vara hõiskasin,nimelt mina tahan nüüd küll rotte võtta aga elukaaslane seda juttu kuuldes ajab kohe kohutavalt sõrad vastu et valigu kas tema või rottid :cry: :cry: ja nüüd ma ei tea mis teha :cry:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 06. märts 2004, 16:10

Nüüd te peaks sõbralike rottidega kohta külla minema. Et ta näeks, et sa mitte räämas rentslirottidest ei räägi, keda õudukates näidatakse. :)
Ma ei tea, kui suur elamine teil on, aga tegelikult ei peaks teda häirima, kui sinul sellised väiksed nunnud on. Rott, erinevalt koerast, pole rohkem kui aastakümneks tehtav otsus. Kui ta ei taha, ei pea tal nendega ju mingit kokkupuudet olema.
Mis talle täpsemalt ei meeldi, peale roti pika saba, mis paljudel saba nägematagi külmavärinaid tekitab?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas võtta rott või mitte?

PostitusPostitas Nukkuke » 08. märts 2004, 14:34

ei tal pole rottide vastu iseenesest midagi ,talle nad isegi meeldivad,kuid ta tunneb muret et me suviti oleme palju liikvel(rattastel)ja mööda eestit sõidame,et kuhu siis rottud panna-kuna tema ema jälestab neid ja minu vanemad elavad tallinnas pole meil neid kuhugi jätta:)))aga nüüd olin kaval ja et ta enam ei saaks puigelda ossin rottudele puuri ära sellise suuuuure 3 korruselise:) :lol: :lol: otsustasin neid kappi mitte panna -hügeeni mõttes :D ja täna mult juba küsiti kas olen elanikud ka leidnud--- :cry: aga veeeeeeel ei ole kahjuks :cry: tahaksin selliseid siniseid aa pole kuskilt saada :cry:
Kasutaja avatar
Nukkuke
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist