Rott näris puuri augu

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rott näris puuri augu

PostitusPostitas Tõnis88 (Teema autor) » 21. aprill 2016, 19:00

Mida teha rotiga kes närib puuri alumisse plastosasse auke? (Kui teema on vales alafoorumis siis tõstke ümber, ma ei osanud kohe õiget leida, sest neid on siin liiga palju mulle tundub..).

Praegu on ta umbes... 3-kuune, eelmisel puuril näris algul puuri varbasi kõvasti, natuke ka nurkadest ja järsku ükspäev olid rotid puurist läinud. Üritasin seda auku kividega jne kinni panna aga noh.. ta sikutas neid eemale ja jändas kõvasti sellega.

Ostsin siis uue puuri, Ferplasti Furati, mis käib pealt lahti. Algul see napakas rott näris puuri plastist servasi katki ülevalt aga panin sinna vineerist ribad ette, et ta nende juurde ei pääseks, täna tulin koju.. läksin korra välja ja selle ajaga oli ta siis jälle puuri nurka augu närinud. Praegu ma võtan õuest kive ja panen selle augu kinni aga ta avastab kindlasti, et puuri teised nurgad on ka head kohad kuhu hambad taha hakkavad. Ei taha nagu kogu aeg uusi puure osta ka. Puurist välja nad (neid on 2) saavad ka, alati tahaksid muidugi rohkem. Tundub lihtsalt et talle on kinnisidee puuri närida, täiesti võimatu tegelane. Teine rott on mõistlik ja normaalne, ei näri puuri nagu segane.

See soolakivi on neil ka olemas, ei tunta huvi selle vastu. Et kui oleks lihtsalt tahtmine midagi närida, saaksid seda närida küll.
Ostsin miskit sprayd mis peaks rotte peletama, aga eelmise puuri nurka närimast see neid ei takistanud üldse.

Mis sellise rotiga peale hakata? Kuidas takistada tal puuri uuesti närimast ja mis teha, et ta seda vähem närida tahaks?
Tõnis88
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rott näris puuri augu

PostitusPostitas LotsjaTinnu » 21. aprill 2016, 20:14

Ma proovin siis kuidagi kasulik olla:
Tere!
Meil oli liivahiirtega sama probleem kui nad nooremad olid(elasid kahjuks jah puuris). Me tegime puurile sellise madala ristküliku kujulise aia ümber. Aed se tegelt polnud aga ega seda muuks väga nimetada ei saa. Vähemalt ei saa puurist välja.

Meie hiirtel kadus huvi puuri järamise vastu vanusega ära. Aga pane tähele, et juttu on liivahiirest, mitte rotist. Roti kohta ma öelda ei oska.

Sprayd ei soovita.

Mingi vana pilt, ehk annab nata aimata, mida ma mõtlen: http://s1155.photobucket.com/user/lotso ... iew=recent
Blogi: lottaliivakad.blogspot.ee
LotsjaTinnu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 81
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Rott näris puuri augu

PostitusPostitas cougar » 23. aprill 2016, 22:54

Mul üks praegune plika on samuti mingi "väljamurdjate kuningas". Eriti tundub see olevat hoogu võtnud peale emakssaamist, st ta näris ka enne puurivõresid (auke õnneks mitte), aga nüüd muugib end välja igal võimalusel, luugid on juba kõverad suurest kangutamisest (nägin, kuidas ta seda teeb - surub ühe jala vastu luuki, teise vastu puuri ja lükkab kõigest jõust). Panin suured karabiinid kõikidele ustele külge.
Ei tea, kas ta tahab uuesti poistesse minna või mis värk on :dunno:
Üks tema tütardest (ja huvitaval kombel teine mitte) õppis samase lolluse ära, st välja (veel) end ei muugi, aga võresid närib nagu ta emagi :bang:
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist