Esimene rott

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Esimene rott

PostitusPostitas Madis (Teema autor) » 06. august 2015, 23:57

Tervist foorumirahvas..


Oleks soov hankida omale ka rott kuid tekkinud on paar küsimust millele sooviks enne vastuseid..
1)Igal pool kirjutati et rotte peaks olema mitu et nendel igav ei oleks.. Mina aga tahaks ühte(alustuseks vähemalt :happy: ).. Kas kui rotiga tegeleda õhtusel ajal jääb tähelepanust ikka väheseks? Peab just ilmtingimatta rohkem neid olema? Olen ise päeval tööl ja põhiliselt õhtuti kodus.. Seega saaks õhtuti tegeleda temaga..
2)Räägitakse siin igasugustest haigustest mis neile võib külge tulla.. Kas vanema rotiga on loomaarsti juures käimine siis suht sagedane tegevus? Looma eest hoolitsemine ei ole vast probleem aga natuke nadi oleks ka kui iga kuu peaks loomaarsti juures käima.. Kalliks need loomaarsti arved ka minna võivad?
3)Räägitakse et rott on seltsiv.. Kas siit võib järeldada et püsib ka käes sul või tahavad ikka esimesel võimalusel plehku panna? Tahaks natuke tegeleda ka temaga mitte mööda põrandat taga ajada :lol:
4)Üleüldiselt annab rott ennast kätte ka kui lahti lasta ja tahad pärast puuri tagasi panna?

Olen ennem pidanud hamstrit kui ka merisigu ja nüüd mõtlesin et hangiks roti omale.. Eelmistega olen ilusti hakkama saanud ja on kõik õnnelikult oma eluea lõpuni elanud, sellepärast puudubki mul kogemus loomaarstiga..
Madis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Esimene rott

PostitusPostitas Kissu » 08. august 2015, 10:27

Ühe roti vs. mitme roti pidamisest olen tõlkinud artikli ja sinna ka oma arvamuse kirja pannud - viewtopic.php?f=52&t=18956

Eks haigusi võib igal loomaliigil esineda, eriti kui loom on pärit kahtlasema väärtusega allikast (nt. loomapood). Muidugi kasvatajalt roti ostmine ei välista täielikult tervise probleeme. Samas tunnen, et varem poerotte pidades käisin tihedamalt arstil kui praegu, kus kõik mu rotid on kasvatajatelt pärit. Selles võib muidugi oma osa mängida see, et varem jooksin iga pisiasjaga arstile, siis nüüd suudan paljud probleemid ise koduselt ära lahendada või piisab loomaarstiga telefoni teel konsulteerimisest.

Valdavalt rotid ei ole loomakesed, kes armastaksid tundide viisi süles istuda ja sügatud saada. Rottidel on oma tegemised ja nad armastavad turnida, ringi uudistada, mängida teineteisega jne. Isaste rottide puhul jäävad nad vanemaks saades rahulikumaks ja mõnest võib ka mõnus süleloom kasvada. Emased enamasti jäävadki ringi tuuseldajateks. Minu tüdrukud toimetavad enamuse jalutuskäiku omaette ringi ja siis vahepeal tulevad ajavad minuga juttu (istuvad õlal ja kudrutavad). Keset toimetamist kinni püüdes tehakse sihuke nägu pähe, et noh ühe musi ma pean vastu aga nüüd lase mind mu toimetuste juurde tagasi. Muidugi vahel mõni poeb ka kaissu ja on meeleldi natuke aega pailoom.

Kätte andmine oleneb rotist ja sinust endast. Rotiga tuleb kõigepealt luua usalduslik suhe - poerottidega võib see vahel õige kaua aega võtta. Kui rott sind usaldab, siis ta laseb ennast võtta küll, kuigi vahepeal on äge mängida mängu - las inimene ajab mind taga.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Esimene rott

PostitusPostitas Madis (Teema autor) » 12. august 2015, 17:32

Nii olen siin veel igasugu lehti kamminud ja materjale lugenud..
Ühesõnaga kindel soov on omale võtta 2 rotti.. Olen kamminud juba ka lemmikloomapoode puuride ostmise mõttega..
Valik on üsna kesine kui aus olla.. Ei tahaks nagu meeletult ka raha hakkama panna aga samas mõistan et väikest puuri ka võtta ei saa..
Oskab keegi mõnda mõistlikus hinnaklassis puuri soovitada?
Endale jäid silma sellised:
http://bosse.ee/vaikeloomad/puurid/imac-rat-100-wood-rotipuur-beep-roheline.html Hetkel soodukaga..
http://bosse.ee/vaikeloomad/puurid/imac-stitch-nariliste-puur-beez-roheline-7177.html
Leian, et alla 100 peaks ehk juba normaalse puuri saama.. Samas nägin ka Zooplanetis müügis tühja kõrget puuri.. Ei tundunud ka kõige väiksem aga korrused peaks ise ehitama ja kaldteed lisama.. Samas müüdi ka kohe kolme korruselist puuri kus kaldteed juba sees aga kõik korrused restist(põhi plast). Minuarust ei ole see kõige kavalam.. Endale ka ei meeldiks pulkade peal käia aga no sinna annaks ka suht kerge vaevaga põhja meisterdada :huh:
Samas olen ka mõelnud ise ehitamise peale. Käed on küll otsas aga kahtlen et see väga odavam tuleb kui poest osta(no kui just kuhugi kappi ei ehita).. Käin homme huvi pärast ehituspoest läbi ja vaatan kas neil on võrku müügil.. Mis oleks optimaalne avade suurus, kust läbi ei poetaks?

Lisaks siis veel selline küsimus et kas keegi on näinud või tead kedagi kes annab ära/müüb Harjumaal rotipoegi(2 samast soost)? On keegi näinud et kuskil loomapoes müüdakse? Ise olen juba kolmes poes käinud ja pole ühtegi näinud..
Madis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Esimene rott

PostitusPostitas samton » 12. august 2015, 20:59

Küll kallim, aga oluliselt asjalikum puur http://bosse.ee/vaikeloomad/puurid/savi ... r-sin.html
Rottidele meeldib ronida ja turnida, seega kõrgem puur sobib neile paremini. Savicu puuridel on suuremad uksed ka kui Imaci omadel; väikeste ustega on puuri riiulite puhastamine üsna tülikas.
Muidugi on võimalus kuulutusteportaalidest ka kasutatud puure leida, vahel on seal täitsa asjalikke pakutud.
Võreriiulid ei ole looma jalgadele head, seega tuleks eelistada plastriiuleid (puit hakkab kiiresti haisema).
Puuride isetegemisest on ka siin foorumis varasematel aastatel põgusalt juttu olnud, Rotipesa varustuse teema alt peaks vast midagi leidma; iseasi, kui palju sellest abi võiks olla. Guugeldada tasub muidugi ka, et ideid saada.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Esimene rott

PostitusPostitas Riina1958 » 13. august 2015, 07:07

Pärnu Maxima xxx zookauplusse pidi müüja sõnul tihti Leedust rotipoegi toodama. Ostsin enda omad 17. juulil ja olen siiamaani nendega väga rahul. Poisid on terved ja tublid, nii et julgen soovitada.
Kasutaja avatar
Riina1958
Armastan rotte
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1579
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline