Kalamajas leitud noor isane rott

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kalamajas leitud noor isane rott

PostitusPostitas Aydy (Teema autor) » 08. juuli 2015, 18:32

Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Kalamajas leitud noor isane rott

PostitusPostitas Hanno » 08. juuli 2015, 23:50

Lisainfot.
Rott on praegu minu juures hoiukodus. Kui keegi tunneb roti omaniku või teab midagi roti päritolu kohta, siis andke mulle teada.
Rotti omaniku kaua ei otsi. Lisaks võimalusele, et on elamisest väljalipsanud või õueviimisel paanikas ära jooksnud, arvestan võimalust, et rott on äkki väljavisatud.

Tegemist on nooremapoolse isase rotiga. Ta on uudishimulik ja sõbralik, kuid temas on ka kartlikust inimeste suhtes. Minu suhtes teatavast skeptilisusest saan aru, sest ma olin see tegelane, kelle käsi alla sööstis ja ta tänavalt pihku rabas.
Võib-olla arvan valesti, kuid mulle tundub, et tal on olnud konflikt kellegiga. Avastasin tal eile hommikul läbi kombates paremalt küljel turjalt mitu mühku mädapaiset, millest osad avanenud ja osad vist mitte ning ühe haava parema käpa alt. Ta täpsemalt ei lase uurida, sest kui neid rohkem uurin, läheb rott täiega paanikasse. Täna lähen temaga loomaarstile Tatarisse, loodetavasti seal selgub, mis probleemiks ja mida lahenduseks teha. Esmase kiirkontrolli loomaarstile läbis ta juba esmaspäeval, kuid siis ei sorinud me väga põhjalikult tema karvastikus.

Kui läbi ime just omanik ühendust ei võta, siis õige varsti hakkan talle uut kodu otsima.
Peale oma viimase roti Preili surma lõpetasin rotipidamise ja puur läks ühele paljude rottide pidajale. Praegu on laenuks üks väike puur, kus ta palju liikuda ei saa (vahepeal saab diivanile jooksma). See on oma korda pandud suure kassipuuri keskele, see on ettevaatusabinõuks, sest selles majapidamises on kass. Kass pole praegu veel suutnud seisukohta võtta, mis tegelane seal puuris ja väga suurt huvi üles ei näita. Nemad omavahel kokkupuutunud ei ole, seega haavad seda päritolu ei ole. Samuti ei tundu rott kassist häiritud olevat.

Niisiis kui keegi tunneb, et tahaks seda rotti endale, siis võib minuga ühendust võtta. Facebooki teemas on ka minu telefoninumber. Mul pole lihtsalt Facebooki kontot ja seega üks tubli abiline tegi postituse.
Kordamise huvides, tegemist on noore isase rotiga, kes tundub olevat tasese sõbraliku ja uudishimuliku iseloomuga. Kellest saab arvatavasti väga hea seltsiline oma uutele rotikamraadidele ning perenaisele/peremehele. :)
Hea meelega annaksin ta pisut kogenumale rotipidajale, kellel on kodus vähemalt üks sõbralikum isane rott ees. Ma nimelt ei tea, kas see rotti peeti koos teiste rottidega või mitte, seega ma ei oska ennustada kui kiirelt ja lihtsalt rottide omavaheline sotsialiseerumine õnnestub.

Tähtis infomaterjal on muidugi pildid. :)
https://www.dropbox.com/sh/468b2awce0fp ... -z2ta?dl=0
Seal on kaks pildi, mis juba Facebookis olemas ja väiksem pilt üleeile õhtust. Üks rotipüügiabiline pani roti koodnimeks Amps. Põhjuseks tema reageering, kui ma teda tänavalt rabasin. ;) Samas ta ei ole hiljem kedagi hammustada üritanud, isegi mitte siis, kui tema haavu uurida üritasin.
Hanno
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kalamajas leitud noor isane rott

PostitusPostitas Hanno » 17. juuli 2015, 11:02

Umbes nädal möödas, aga tore on nüüd häid uudiseid jagada.

Kui alustades algusest, siis Ampsuga sai uuesti loomaarstil käidud. Ta korraldas seal tõelisi lahingu, sest suured kurjad olendid tahtsid tema haavu puhastada ja talle süste teha. Tema oli muidugi veendunud, et kuri loom ründab teda jälle. Loomaarstil koos kahe abilisega ja minul oli tegemist, et temaga hakkama saada. Haavad olidki kellegi hammustamise päritolu, aga paranevad nüüdseks.
Sain määrimist kaasa ja haavu saigi erinevaid kavalusi kasutades määritud, sest minusse suhtuti teatava kahtlusega, viisin teda ju siiski koledate haavu käppivate olendite juurde.
Samas uudisihimulik oli ta edasi ja muutus aina julgemaks ning hakkas minuga vaikselt harjuma.
Selle tõestuseks on kenasid pilte https://www.dropbox.com/sh/468b2awce0fp ... -z2ta?dl=0

Nüüd aga kõige parem uudis, rott Amps sai selle nädala alguses endale uue kodu kasutaja ganna juures. :)
Ta kolis puuri, kus olid ees kolm tubli, umbes nelja kuu vanust rotti nimedega Kusta, Heina ja Väino. Ampsu oli väga põnevil ja huvitatud, et kuhu ta on sattunud, uuris teisi ning teised uurisid teda. Amps sattus vahepeal küll paanikasse, kuid teised suhtusid asja leebelt. Heino ja Väino asusid teda kohe usinalt sotsialiseerima, kumb nendest edukam on ei tea täpselt keegi, sest Heino ja Väino on enam-vähem äravahetamiseni sarnased. Igaljuhul praeguseks jagatakse juba sõbralikult maja, ukseavast vaatavad vastu Ampsu ja Heino või Väino uudishimulikud ninad. :)
Hanno
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 42
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kalamajas leitud noor isane rott

PostitusPostitas Aydy (Teema autor) » 21. juuli 2015, 21:55

Tore lugu :thu: Ampsule ja tema kaaslastele head elu!
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist