Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:) v :(

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:) v :(

PostitusPostitas Urrloom (Teema autor) » 24. jaanuar 2005, 16:51

Kiikasin foorumit Rootsi Rotiseltsi kodukalt ja leidsin teema Rotid Tallinas (Råttor i Tallin). Vaat kui huvitav, mõtlesin, aga jutt ise oli kuidagi... piinlikkusttekitav - nojah, siin räägitakse loomapoodide kohta enam-vähem sama juttu, aga et loomad peab välismaale päästma, et nad "esimest korda elus kõhu täis saaksid süüa" - mis liig, see liig... Mis teie arvate, kas asi on tõesti nii hull...?
Viitan ilusti autori ka ära: Lena Blomkvist alias Råtz (nõustaja aretusküsimustes ja "kasvanduse"-pidaja). Teema 7.jaanuarist.
(minu tõlge):
***Olen just Tallinna-kruiisilt koju jõudnud, istun ja vaatan kaht uut karantiinipuuri...
Tallinnast tõin ma kaasa viis pisikest. Sinine berkshiir emane, sinine kaputsiin isane, sinine ”striped roan” emane, sinine striped isane ja PEW.
Sõitsin taksoga neli loomapoodi läbi ja leidsin nad.
Väikeloomade olukord Tallinnas on Kohutav!!! Rotid kükitasid tillukestes räpastes puurides ja neid toideti graanulitega (tavalised küülikute omad).
Suurim rotipuur oli u 25*35*40 teised u 20*35*20 s t mitte palju suuremad kui transpordipuur!
”Suures” istus 10-12 mõlemast soost rotti... üldse olid emased ja isased koos... striped emane saab vist paari nädala pärast pojad, aga hoiame pöialt, et see nii ei oleks. berkshiir emane on õnneks paaritumiseks liiga noor. Ostsin lahtritega transpordipuuri ja suure koti, et rotid koju tuua, ja kajutisse jõudes sulatasin neile herneid, maisi ja paprikat ja andsin pisikestele ka müslit. Ma pole kunagi näinud rotte niimoodi söömas! poole tunniga polnud toiduteragi järel ja kõik rotid nägid välja, nagu oleks nad tennisepalli alla neelanud. pärast seda magasid nad nagu kotid, kuni said veel veidi müslit, mille kallale nad uuesti viskusid. 12 tunniga on pisikesed söönud 0,5 kg müslit, 350 g köögiviljasegu ja pool purki beebitoitu!!! Ma kardan küll, et nad võivad seedehäired saadan, aga mul oli neist nii kahju... Tahtsin,et nad saaksid esimest korda elus kõhu täis süüa!
Ainus hea asi Tallinna rottidega (peale selle, et nad on jube armsad) on see, et neil polnud täisid... EI ÜHTKI TÄID!***
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas sphinx » 24. jaanuar 2005, 18:01

Ee... Kas on ikka tark niimoodi rotte sööta? Loomulikult söövad nad purgi beebitoitu ja palju müslit, aga kas neile ikka tasub seda ette anda? :o Aga mina ei ütleks et see asi niii hull on. Okei, et emased ja isased koos, aga et nad nii palju kaupa on ühes puuris pole ma küll kuskil näinud. Ja et puurid on räpased... Ja seda ei saaks kah öelda, et nad süüa ei saa.
P.s. Täitsa huvitav, mis poes ta käis siis?
OT: Kas Rootsis on siis rottidel poes täid? :o
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas awely » 24. jaanuar 2005, 18:17

Ma ytleks, et see on alatu laim, vähemalt selle poe kohta kus töötan ja ta 2 rotti ostis :cry: Puurid on suuremad ning emased ja isased rotid on eraldi.
Syya saavad kõik loomad hommikuti ja mõned veel õhtul lisaks, pluss veel päeval värsket ja muud nänni. Puure puhastatakse kord nädalas.
Uhh, tigedaks teeb :oops:
Mul jääb arusaamatuks, et miks ta pidi mööda Tallinnat siniseid rotte otsima ja "päästma"....
awely
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas paraboa » 24. jaanuar 2005, 18:19

Kui ma sellest kirjeldusest üldse midagi arvata oskan , siis , et äkki sattus tädi Laguuni :? .Seal on küll jube väikestes puurides terved kuhjad rotte ja kui kuhjas hoolega sobrada võib päris erinevaid ja ilusaid leida -ilmselt on mitu pesakonda koos.Ja tõesti ,esimest korda elus hea toidu otsa sattudes võib ennast haigeks või isegi surnuks süüa ,kui toidu hulka ei piirata.Aga vaevalt ,et ta neil nüüd nii ohjeldamatult süüa lubas-inimesel ju rottidega kogemused olemas.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. jaanuar 2005, 18:38

1. mis ta nendega teha kavatseb? Endale jätta või neile edasi kodud otsida? Sinine on popp värv, seega on ta valinud päästmiseks just sellised rotid, kellel on lihtne kodu leida. :roll: Poes oli ju hulganisti rotte, nagu ta isegi kirjutab, ta valis sealt mõned.
2. Tallinna poodidest on vabalt saadud rotte, kellel on täid! Nad on need enamast kodust kaasa saanud. Vara rõõmustab.
3. Pakun ka, et ta Laguunis käis. Kuigi Rocca al Mare loomapoes on ka rotte hulgemini samas puuris olnud. Oleneb, kuhu ja millal satud.
4. Kas ta ise aretab? Täid või mitte, aga samas majas aretuse ja rescue rottidega tegelemine on väga suur terviserisk. Karantiinis võib neil välja lüüa mõni hingamisteede haigus, millega kogu kolooniat nakatavad, ja, oi, milline siis arstiarve on. Enamik aretajaid just sellepärast ei tegele teise ringi loomadele kodude otsimisega.
5. Minu rotid oleks ka nõus hirmnäljase näoga külmutatud hernest ja maisi näost sisse ajama. :P Kui kambas oli üks või kaks tõesti kehvadest oludest saadud rotti, siis võisid need ka teiste eest süües selle õgamise mulje tekitada. Ja eks sealt müslist ka üht-teist järele jäi, vaevalt nad kõik komponendid nahka panid, isegi kui ette anti pool kilo.
Tegelikult olen ma nõus, et paljudes Tallinna poodides on veel arenguruumi. Aga kuulda eelistaks ma konkreetselt, millistes poodides ta käis ja mis seal silma riivas ja kas ta märkusi ka tegi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 24. jaanuar 2005, 20:50

Hm..Nii palju, kui mina olen Tallinna loomapoodides käinud, siis NII hull see asi küll ei ole. Nendest, mis awely nimetas, olen ma käinud Ülemistes ja Kristiines ja minu meelest on seal küll täiesti normaalsed tingimused(vähemalt eelmine kord, kui mina käisin olid). Aga kui ta Laguunis käis, siis on ta jutt juba usutavam, sest see on tõesti kurb, mis seal toimub :( .
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas nuu » 25. jaanuar 2005, 01:48

Olukord ei ole meil jah just roosiline. Aga kirjeldust lugedes arvasin ise kah, et käis Laguunis, Oasises, Keskturul ja takkapihta veel Balta turul. Päris huvitav, mis ta sinna sattudes peale hakkaks?
Bramhami poodides (Kristiine, Järve, Ülemiste) on olukord kuidas kunagi. Rotid on tõenäoliselt sellistes puurides, milliseid parajasti võtta on. Vahel olen ka ise näinud väga suurt hulka tillukesi erisoolisi pisikeses hamstripuuris. Mõni teine kord jälle saavad täpselt selles samas poes rotipojad lahedalt meriseapuuris laiutada.
Söök, mida loomapoes rottidele pakutakse paneb aga ausalt-öeldes küll mindki ahastama. Tõesti on see mingi segu, millest enamus on heinagraanulid. Huvitaval kombel on aga pisikestel pättidel alati kõhud juskui punnis. ? Samas pole nagu mõtet müüjale ütlema minna, et ka loomapoes võiks igale liigile talle sobivat toitu sööta, sest tõenäoliselt on see omaniku poliitika: mugavam ju kõigile kamaluga ühest kotist ette anda. Müüja siin vaevalt eriti kaasa rääkida saab.
Ei ole rootsi loomapoodides käinud. Aga kui lugeda ameerika loomapoodide kohta, siis tundub, et meie omad on veel päris heas seisus.
Ja loodetavasti leiab neist loomapoe-rottidest enamus siiski ka toreda kodu, maosöödaks läheb ehk üsna väike protsent.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. jaanuar 2005, 09:42

Laguuni, Oasisesse, Keskturule ja Balta turule välismaalane vaevalt juhtus.Need nii peidus kohad,et taksojuht küll sinna ei tea sõidutada.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas vari » 25. jaanuar 2005, 10:01

kusjuures Laguuni võib nii mõnigi teada. Aga laguunist mina küll rotti osta ei julgeks, põhjuseks just esiteks need tingimused. sealt võib minetea mida kaasa saada lisaks rotile ja kuna nad ise kasvatavad neid rotte seal siis ei tea kunagi kes kellega paartatud on :?
Laguunis muidu ilusad loomad, välimuselt, kuid ma alati võitlen endaga seal neid akvaariumikalu vaadates, endal 125L akva, et ei ole mõtet sealt kala osta, enamasti on nad haiged (3x kogemus, 1 on ainult elus ja seegi seljavigastusega, päris halvatud ei ole aga pretty close). niiet eks sealt millegi ostmine ole õnnemäng - kui läheb õnneks võib sealt päris ilusa looma saada, kui mitte siis lähevad need ravikulud omadega taevapoole.
vari
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 169
Teemad: 9
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. jaanuar 2005, 10:38

Ja minul kaladega jälle vastupidine kogemus.Laguunist olen saanud terved ja tugevad,kuid haige sain nii Tartu mnt.-lt,kui Oasisest.Kaladel küll vist rohkem see probleem,et partiid tulevad kusagilt Singapurist ja siis neid nii terveid kui ka haigeid jagub üle linna laiali igale poole.Kellel kuidas õnnestub.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas avalanche » 25. jaanuar 2005, 11:21

nuu kirjutas:Olukord ei ole meil jah just roosiline. Aga kirjeldust lugedes arvasin ise kah, et käis Laguunis, Oasises, Keskturul ja takkapihta veel Balta turul. Päris huvitav, mis ta sinna sattudes peale hakkaks?

Mul hakkas kohe päris naljakas kui lugesin, kuidas rootslane võis Balta turul käia!
***
Kristiine, Järve ja Ülemiste poodides on ju olukord enam-vähem normaalne, ainult et vahel olen mõnedes poodides tõesti liiga noori rotitittesid näinud ja see teeb küll kurvaks. Nad on väiksena ju nii õrnad!
Ma arvan, et see rootslase jutt oli pigem utreeritud suhtumine Ida-Euroopasse ja siinsetesse tingimustesse. On ju teada-tuntud tõde, kuidas nad ennast meist paremateks peavad.
Pealegi, kui loom on tõesti näljas olnud, ei tohi tal kõhtu kohe punni sööta, vaid tuleb koguseid astmeliselt suurendada. Kohe kõht silmini täis sööta on väga kahjulik.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 25. jaanuar 2005, 15:22

Inimenegi võib pika nälgimise peale tuugalt pugides surra, saati siis nii pisike loom, kes asja mõistusega võtta ei saa. Ja mul on üks veidi rumal küsimus: milline näeb välja rotitäi ja täidega rott? Asi selles, et Bim kratsib ennast, oleks nagu kõõm... sihuke veidi kollakas. Äkki oleks pesemisest abi, aga kui need täid on, siis kas peab ka mingeid ravimeid manustama sees- või välispidiselt?
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas Caty » 26. jaanuar 2005, 09:24

Kus iganes ta käis, tegi ta ilmselt sääsest elevandi. :roll: Kõik see on kohati võimalik. Aga seda Tallinna loomapoodide üldistamisena kasutada on lausa patt. :evil: Tõepoolest kui käia läbi kõik teadaolevad loomapoed ja jätta meelde ainult halb , siis ...
....Väikeloomade olukord Tallinnas on Kohutav!!! Rotid kükitasid tillukestes räpastes puurides ja neid toideti graanulitega (tavalised küülikute omad).
Suurim rotipuur oli u 25*35*40 teised u 20*35*20 s t mitte palju suuremad kui transpordipuur!
”Suures” istus 10-12 mõlemast soost rotti... üldse olid emased ja isased koos... striped emane saab vist paari nädala pärast pojad
:oops:
Tõepoolest, tuleb ette ju :oops:
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas Urrloom (Teema autor) » 26. jaanuar 2005, 13:51

Tore, et asjalik arutelu tekkis. Ma ise lootsin ka, et tegu on osalt eelarvamusliku suhtumise ja halvima mulje üldistamisega. Pole Tallinna loomapoodidega kursis kah ja selline kirjeldus ehmatas ikka täitsa ära.
Liisale: järgnevates postitustes küsiti ka, et "kuidas sul üldse pähe tuli talnast rotte sisse vedada" ja Råtz vastas, et siniseid rotte on Rootsis hetkel liiga vähe, et nende säilimist kindlustada (ilmselt mõtles seltsis registreeritud ja n-ö ametlikus aretustöös kasutatavaid, sest ei usu, et Rootsi-suurusel maal sinine rott päris välja suremas on). Niisiis jätab ilmselt endale värskeks vereks. Albiino oli lihtsalt kaasa võetud, sest ta trügis kangesti kaasa "pilgus karje "SAVE ME!"" :D Teagi täpselt,kuidas karantiin korraldatud on, aga ei usu, et ta oma kasvandusega rumalalt riskima hakkab.
Samas, eks need loetletud puudused ole loomapoodides kahtlemata olemas, kus vähem, kus rohkem...
Urrloom
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas awely » 26. jaanuar 2005, 22:55

Urrloom kirjutas: Albiino oli lihtsalt kaasa võetud, sest ta trügis kangesti kaasa "pilgus karje "SAVE ME!"" :D .

Nunuh....huvitav ainult, et just albiinot ta meie poodi ostma tuligi.
teisest poest nimelt helistati ja küsiti kas on valget rotti ja saadeti inimene meile...valget rotti ostma.
awely
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas Liisa » 27. jaanuar 2005, 04:17

Urrloom kirjutas: Råtz vastas, et siniseid rotte on Rootsis hetkel liiga vähe, et nende säilimist kindlustada (ilmselt mõtles seltsis registreeritud ja n-ö ametlikus aretustöös kasutatavaid, sest ei usu, et Rootsi-suurusel maal sinine rott päris välja suremas on).

Väga kummaline põhjus. Siis võiks pigem Soome kasvatajatelt sisse osta? Või Inglismaalt, Shveitsist, kust iganes? Euroopa on paksult rotikasvatajaid täis, kindlasti on liine, mis nende kohalikega seotud pole ja nii saaks värsket verd tuua. Võibolla ma olen liiga kaua Ameerika kasvatajatega samas listis olnud. Aga kui mina oleks kasvataja ja tahaks värsket verd, siis ma otsiks seda teise kasvataja käest, mitte ei võtaks tundmatuid loomi. Eriti mitte emaseid - isast võid paaritada ju ka kahe-aastaselt, kui kindel, et hea tervis ja iseloom. Emasega on sul aega oodata maksimum aasta ja siis pead ühe pesakonnaga piirduma. Ühesõnaga minu standardite järgi käitus ta rumalalt.
Teagi täpselt,kuidas karantiin korraldatud on, aga ei usu, et ta oma kasvandusega rumalalt riskima hakkab.

Loe nt siit: http://ratguide.com/health/basics/quarantine.php Eestis võib piirduda sellega, et lased arstil roti üle vaadata, ega mingeid putuklasi kaasas ole. Aga vaadates hiljutisi hiirekolooniate surmasid, võibolla ei saa enam sellega piirduda ja peaks ka hakkama iga uut poelooma 3 nädalat eraldi hoidma, et tervist jälgida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:)

PostitusPostitas sander » 27. jaanuar 2005, 09:04

Urrloom kirjutas:Liisale: järgnevates postitustes küsiti ka, et "kuidas sul üldse pähe tuli talnast rotte sisse vedada" ja Råtz vastas, et siniseid rotte on Rootsis hetkel liiga vähe, et nende säilimist kindlustada (ilmselt mõtles seltsis registreeritud ja n-ö ametlikus aretustöös kasutatavaid, sest ei usu, et Rootsi-suurusel maal sinine rott päris välja suremas on). Niisiis jätab ilmselt endale värskeks vereks. Albiino oli lihtsalt kaasa võetud, sest ta trügis kangesti kaasa "pilgus karje "SAVE ME!"" :D Teagi täpselt,kuidas karantiin korraldatud on, aga ei usu, et ta oma kasvandusega rumalalt riskima hakkab.

Oi jah, see kõlab uidagi kahtlaselt - olles vaadanud hiljuti inglismaa / usa rotikasvatajate lehti suhteliselt palju siis on hetkel sinine niiiiii pop värv et vähemalt pooltel on vähamalt üks sinine rotipaar (kui mitte rohkem) paaritamiseks siis on see väide kuidagi kahtlane. Kui olks tegemist üks kõik millise haruldase markeeringuga - või kasvõi punaste rottidega - siis võiks seda ju uskuda aga siniste puhul on see küll kuidagi kahtlane, nad pigem sinna suunas liikumas et neid sama palju varsti kui tavalisi musta / valge kombinatsioone...
sander
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. veebruar 2005, 15:34

Ostsin oma rotud just Ülemiste Keskusest ning kodus ei paistnud küll, et nad eriti näljas oleks olnud, ainult psüühika paigat ära, ja müüja tõstis neid sabast. Aga kui neile herneid ette anda, siis söövad nii, nagu poleks nad kunagi süüa saanud.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotid Tallina (sic!) poodides väljamaalase pilgu läbi:) v :(

PostitusPostitas Kissu » 25. oktoober 2011, 14:50

Koristades Rotipesa sattusin seda teemat lugema ja mõtisklesin oma viimase Rootsi loomapoe külastuse üle. Loomulikult läksin loomapoodi piiluma, et ega rotte ole. Loomad olid eraldi ruumis, mille uks oli küll pärani aga ma ise sisse trügima ei hakkanud ja ootasin müüja ära. Küsin siis viisakalt inglise keeles, et ega teil rotte ei juhtu olema. Müüja vangutab pead ja vastab, et "suuri" rotte meil kahjuks hetkel ei ole aga väikesed need gerbilid on küll. Nad päris toredad ja käituvad samamoodi nagu "suured" rotid. Selle peale jäi küll suu ammuli ja ei osanud ikka kohe midagi vastata. :-D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron