Metsikud rotid

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 17. mai 2004, 14:05

LittleBoy kirjutas:Mul niisugune lugu, et mu sõbra rott pääses lahti ja tagasi tuli tiinelt. Arvame, et metsikud rotid tegid ta tiinex. Missugused need pojad tulevad nyyd ? Kas mingid suured jne ?


m kirjutas:vat sealt tulevad alles ühed tugevad ja terved pojad :)
meil on metsikud rotid ka ikka enamasti rändrotid (nagu need kodustatud laborirotidki), nii et probleemi pole.


No pigem võiks muretseda, et pojad võivad olla metsikuma loomuga kui tavalised lemmikrotid. Aga kui väiksest peale nendega palju tegeleda, siis pole vast põhjust muretseda. Hoia meid siis kursis, kuidas läheb.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 17. mai 2004, 15:32

Olen kuulnud, et kui metsikut ja kodurotti paaritada, siis pidi sealt üsna kehv variant tulema(kui nad vabadusse elavad). Ülbe, inimest ei karda. Samas liiga metsik, et kätte anda.
Mu vanemate tuttavatel oli isane rott ringi jooksnud ja ju siis endale ühe metsiku pruudi leidnud.. Pärast oli neil päris palju jamamist oma roti lapsukestega :eek:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Metsikud rotid

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. mai 2004, 15:40

Sain täna teada, et ta rott oli hiljaaegu poeginud. Pregu ei saa midagi veel aru kuna nad väikesed.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Eagles » 11. oktoober 2004, 22:05

oh, lahe! sa kirjutasid viimase postituse 17. juunil. nüüd peaks küll juba umbkaudne iseloom jms. teada olema. Kirjuta siia lähemalt palun! :)
Eagles
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 216
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Angel » 11. oktoober 2004, 23:28

jah, tõepoolest oleks huvitav kuulda, mis nendest poegadest sai siis!? ning millised iseloomud neil on!? :roll:
Angel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 140
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Metsikud rotid

PostitusPostitas avalanche » 12. oktoober 2004, 10:12

Loen siin seda juttu ja kulmud tõusevad juuksejuurteni. Arvasin siiani, et kui metsik rott laboriroti kätte saab, murrab kohe maha. Noh, umbes nagu hundid murravad koeri maha. Laborirotid on ju väiksemad ega oska eriti kedagi karta.
Noh, võib olla on jooksuajal teisiti, sest tegelikult on vist ka juhtumeid, kus hunt ja koer on järglasi saanud.
Ehee! kunagi nägin saadet mets- ja kodusea järglastest- väga lahedad pooltriibulised- poolroosad tüübid olid!
Nii et Littleboy! Kirjuta!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 14. jaanuar 2005, 19:55

Aga mina olen lugenud, et kodustatud- ja metsikrott omavahel ei paaritu.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas nuu » 14. jaanuar 2005, 20:15

sweet0 kirjutas:Aga mina olen lugenud, et kodustatud- ja metsikrott omavahel ei paaritu.

Ei julge ei takka kiita ega vastu vaielda. Bioloogia seisukohast ei tohiks neid miskit takistada, aga kui üks tõsine rändrott juhtub kokku kellegagi, kes nagu oleks liigikaasane, aga on teist värvi, käitub teistmoodi ning võib-olla ka lõhnab imelikult, mine tea mis saaks. Vabalt võib olla, et soojätkamisinstinkt ei löögi üle pea kokku, sest mine sa tea mis veidrad järglased sellisega veel tulla võivad. Inimeste maailmas kiusatakse endist erinevaid taga, loomade seas toimub see veel julmemalt.
Aga ma arvan, et isegi kui reeglina paaritumist ei toimuks, siis vahel harva kindlasti juhtub, et siiski saadakse ühised pojad. Kui väidetavalt on isegi kodurott (teine rotiliik) ning rändrott aegajalt väga harva võimelised omavahel elujõulisi poegi saama.
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza » 05. veebruar 2005, 14:02

Noo samas... kui hobused ja eeslid järglasi saavad (küll suguvõimetuid) ning hundid ja koerad saavad asjad aetud ja tagatipuks tiigrid ja lõvidki järglasi saavad... mis siis kodu- ja laborirotil häda peaks olema :P :P :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Metsikud rotid

PostitusPostitas aiku » 08. aprill 2005, 07:50

Mina tean juhust, kus peeti metsikut rotti kodurotina. Omanik oli saanud pojana kätte ja kasvatas siis üles. Pidi väga puhtust armastav ja hea rott olema. Vabandust, oli hea rott. Ei ela nad kahjuks 100. aastaseks.
Igatahes, tahaks ise ka proovida metsiku roti kasvatamist. SAAKS AINULT PISIKESENA KÄTTE. Palju sõltub muidugi loomakese iseloomust.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Metsikud rotid

PostitusPostitas nuu » 10. aprill 2005, 14:29

viirpapagoile: saates räägiti äkki rändrottidest ja kodurottidest, kes on erinevad loomaliigid ning kes mõlemad ka Eesti aladel elavad??? Kodus lemmikuna peetavad rotid, muide, on liigi poolest rändrotid (rattus norvegicus), mitte kodurotid (rattus rattus). Kusjuures rahvasuus (internetis) liiguvad ikka jutud ka sellest, kuidas on ka need kaks loomaliiki omavahel paaritunud ning mõnel haruldasel korral ka järglased ilmale toonud. Need järglasedaga polevat sigimisvõimelised, nii nagu hobuste ja eeslite järglasedki.
Aga algsesse teemasse tagasi tulles.... Üks tuttav hiljuti rääkis, et tema rott on pärit ühelt tema tuttavalt, kellel emane rott kaheks nädalaks ära kadus ning tagasi tulles tiine oli. See arvatav metsiku roti poeg olevat aga täielik põrguline ning nii kuri, et käe võib puuri panna ainult kinnastatuna ja ka läbi selle võib pureda saada... :?
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Metsikud rotid

PostitusPostitas aiku » 11. aprill 2005, 17:37

Paljud ei tea Indiast pärit peamiselt Kagu-Eestis elavast kodurotist ja mujal eestis põhiliselt elavast rändrotist midagi. Muideks, üks neist ikka rohkem lihatoiduline. Esimesena pistetakse nahka ohvri silmad ja siis.....
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 22. aprill 2005, 10:26

No kuhu need segaverelised pojad siis jäid? Polegi kuulda olnud, kuigi nüüd peaks juba ka teada olema, millise iseloomuga nad on. Eks metsikute loomadegi puhul on leebeid ja agressiivseid isendeid, niiet ma ei usu, et see alati oleks, et metsikud rotid, kui titena saadud, kurjad oleksid. Ilukirjanduski räägib vangidest, kes kindluserotte taltsutasid :-) ja kui koduloomade esiisad ikka hirmtigedad olid, siis polekski meil praegu koduloomi. Aretuseks valiti ikka leebemaid, kes sind surnuks ei puselnud, purenud, trampinud.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Metsikud rotid

PostitusPostitas aiku » 22. aprill 2005, 10:45

Mina ka ei usu metsikute rotude kurjusesse. Palju loeb ikka iseloomust. Mõni kiskja on ka inimesega terve elu koos ja ei mingit probleemi.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 22. aprill 2005, 13:47

Loom kui selline pole "kuri". On agressiivne või kiivas või usaldamatu või lihtsalt pahas tujus. Kuri tähendab ikka õelat või pidevalt tigedat looma. Ma arvan, et see, kes kinnastega pidi oma poolmetsrotti käitlema, kas ei osanud või ei hoolinud looma ümberõpetamisest. Ei pruugi kasvatada, kuid võib dresseerida. Lõvisid, tiigreid ja karusid tsirkuses ju ei kasvatata, vaid dresseeritakse. Ilmselt sellel rotil oli papalt päritud äärmiselt tugev territooriumitunnetus ja usaldamatus inimese suhtes. Toiduga peaks aga saama siiski ka kurjeimat elukat ära moosida, eriti rotti, kes on loomuldasa õgard (lõvi siiski ei soovitaks, :-) ) Alfakalduvus + küllaltki ebasotsiaalne iseloom= tigedus inimese seisukohast. Tolle roti omanikku ma ei tea, aga mina katsuksin küll kõigi vahendite ja kavalustega rotti ära moosida (ja ütlen ausalt, et ka lõvi või tiigrit. Inimene on looduse kroon ja kavaluselt igast loomast üle!)
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas cougar » 22. aprill 2005, 13:57

Muide, veidi offtopic - olin kunagi teismelisena haiglas tööl ja seal olid hiired. Puhketunnil istusin ja lugesin, korraga tundsin - miski ronib jalga mööda üles. Vaatasin alla - hiirepoeg, näpuotsa suurune, istub mu jala peal ja vuntsib end. Ei osanud ta karta ega midagi. Kui valmis sai, küünitas end säärt pidi üles. Ilmselt neil polnud mammat, kes oleks öelnud, et inimene on paha-paha!
Üritasin siis neid poegi kinni püüda, passisin nagu kass kušetiääre peal taskurätikuga. Saingi hiire kätte, aga ta vaeneke oli saanud šoki. Niiet minu hiirekasvatamispüüe lõppes ikkagi fiaskoga. :-(
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist