Kodurott liinivanemana

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Ain (Teema autor) » 21. juuli 2010, 12:12

Tervist!

Kas keegi on ka kodurotti ehk Rattus Rattus-t liiniarenduseks kasutanud? Tundub, et kodurotti leidub üsna harva, enamik liine on rändroti baasil. Suhteliselt raske on olnud leida infot, milline võiks olla kodustatud R. rattuse iseloom, ilmselt natuke arglikum, kui R. norvegicus. Igatahes mulle tundub huvitav koduroti suur ronimisoskus ja soov :-)
Ain
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Mercar » 21. juuli 2010, 12:30

Rattus rattus ja Rattus norvegicus on siiski erinevad liigid ja ei tohiks anda järglasi, seega ei saa seda ka liiniaretuses kasutada. Tuletan meelde et liigi üks definitsioonidest on just see, et ühe liigi isend ei anna teist liiki isendiga viljakaid järglasi.
(Chiasson (1980) records that Norway and roof rats will not produce offspring, even if artificially inseminated. Castle (1947) reports that crosses between R. norvegicus and R. rattus are very difficult to obtain, such that the embryos never come to term alive.).

Lisaks üldjoontes on neil instinktiivne vastuolu ja murravad üksteist maha.

Kodurotti minu teada kellelgi kodustada ei ole õnnestunud, samuti ei peeta seda liiki minuteada Eesti kodudes (st metsikuid isendeid).
Küll on juba aastaid olemas Elistvere loomapargis kodurotid.
Elistveres on ka üks rotiema teist liiki poja omaks võtnud ja nad elavad koos. Kahjuks ma ei mäleta kummast liigist oli vanem ja kummast poeg. Selle instinktiivse murdmise tõttu on selline kooselu vägagi eriline.

Kui on rohkem huvi selle vastu, soovitaksin uurida Andrei Miljutini käest, kes Elistveres näriliste ekspositsiooniga töötas. Hetkel töötab ta Tartus Zooloogia muuseumis kuraatorina, ilmselt saab teda seal nt telefoni teel kätte.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas cougar » 21. juuli 2010, 12:40

Mm.. no hunt ja koer ju annavad. Samuti on andnud lõvi ja tiiger, isegi leopard, ja kuigi ka nende järglased peaks olema viljatud, on nad siiski erandjuhtudel andnud ühe või teise liigiga omakorda järglasi.
Mitte, et ma sellist ristpaaritust pooldaks.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Ain (Teema autor) » 21. juuli 2010, 12:49

Mercar kirjutas:Rattus rattus ja Rattus norvegicus on siiski erinevad liigid ja ei tohiks anda järglasi, seega ei saa seda ka liiniaretuses kasutada. Tuletan meelde et liigi üks definitsioonidest on just see, et ühe liigi isend ei anna teist liiki isendiga viljakaid järglasi.
(Chiasson (1980) records that Norway and roof rats will not produce offspring, even if artificially inseminated. Castle (1947) reports that crosses between R. norvegicus and R. rattus are very difficult to obtain, such that the embryos never come to term alive.).

Lisaks üldjoontes on neil instinktiivne vastuolu ja murravad üksteist maha.

Kodurotti minu teada kellelgi kodustada ei ole õnnestunud, samuti ei peeta seda liiki minuteada Eesti kodudes (st metsikuid isendeid).
Küll on juba aastaid olemas Elistvere loomapargis kodurotid.
Elistveres on ka üks rotiema teist liiki poja omaks võtnud ja nad elavad koos. Kahjuks ma ei mäleta kummast liigist oli vanem ja kummast poeg. Selle instinktiivse murdmise tõttu on selline kooselu vägagi eriline.

Kui on rohkem huvi selle vastu, soovitaksin uurida Andrei Miljutini käest, kes Elistveres näriliste ekspositsiooniga töötas. Hetkel töötab ta Tartus Zooloogia muuseumis kuraatorina, ilmselt saab teda seal nt telefoni teel kätte.


No tegelikult ma ei pidanudki ristaretust silmas*, kuigi ehk sõnavalikust see väga hästi välja ei paista. See Elistvere loomapargi teema kõlab küll huvitavalt. Üldiselt, nii palju, kui ma lugenud olen, siis tõesti on kodustatud kodurotte vähe, samas ameeriklastel midagi siiski tundub olevat. Ehk õnnestub netist ka viiteid leida, praegu pean piirduma wikipeedia lingiga http://en.wikipedia.org/wiki/Black_rat , kus on kodustatud koduroti teemat kergelt mainitud.

* Need, kes "Nils Holgerssoni imeline teekond läbi Rootsi" lugenud on, teavad vast seda vastuolu niigi :)
Ain
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Ain (Teema autor) » 21. juuli 2010, 13:08

Nähh, ei leiagi kodustatud loomadele viiteid - ainult huvilised foorumites :) Teemast eemalduv, aga parim link, mis mustade rottide kohta (liigikirjeldusena, piltidega!) seni olen leidnud: http://r8.interface1.net/rattuse.html
Ain
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas -Algernon- » 21. november 2012, 14:49

Olen 1,5 aastat viie koduroti omanik. Tõesti väga ilusad ja erilised loomad! Puuris ringi toimetades ei liigu nad rahulikult nagu rändrotid vaid puuripõrandal asuvast pesast kõrgemal korrusel oleva toidukausini sööstetakse mööda oksi kiirete ja kergete hüpetega. Kahjuks on neist ainult üks käsitletav s.t. ronib õlale, võtab puurivõre vahelt toitu vastu. Ülejäänud neljaga toimetades peab kindad kätte tõmbama, kuna lasevad väga kergekäeliselt hambad käiku. Lootsin foorumi otsingut kasutades, et siin rohkem neist loomakestest juttu, aga pidin pettuma ja peale minu vist keegi kodurotte ei pea.

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
-Algernon-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 7
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa, Laitse
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Merily » 21. november 2012, 16:03

Oi, kui huvitav. See must nöbinina on nüüd siis täiskasvanud isend või...? Näeb väga beebi välja. Ma kodurottidesse eriti süvenenud ei ole, et kas nad ongi siis sellised pisemad ja nöbimad?
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Pinto » 21. november 2012, 22:47

Kuskohast sa omale siukesed toredad loomad said?

Sa võiks neist väikese video klipi teha, siis oleks hea võrrelda tavaliste kodus peetavate rottidega. :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Mercar » 22. november 2012, 09:20

Beebi näeb ilmselt selletõttu, välja et neil võrreldes rändrotiga suuremad kõrvad - see pea ja kõrvade suuruse suhe meenutab rändroti titte rändrottidega harjunud silmale :)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas -Algernon- » 22. november 2012, 09:22

Rändrotist on nad olulisemalt pisemad. Praegu on nad täpselt sama suured nagu mu kahekuune rändroti poja. Välimus ongi selline rotipojalik, eriti armsa nöpsiku näoga, kõrvad hästi suured, silmad suured ja häästi pikk saba. Piltidel olev emane on üle aasta vanune, pildid üsna hiljaaegu tehtud.
Õnnestus nad saada Põlvamaalt. Seal ühe sealauda remondi käigus leiti laevahelt kolm pisikest põnni. Keegi aga maha ei raatsinud neid lüüa, osteti hoopis kauplusest puur neile. Minuni jõudsid nad täiesti kogemata, läksin hoopis kilke tooma inimese käest, kelle juures rotikesed elasid ja kes neid tegelikult ei soovinud. Nagu ma neid nägin, nii ma vaimustusest huilates neid endale nõudsin.... ja ka sain :) Kolmest olid üks isane ja kaks emast ja kuna nad ka eelmises kodus juba mitu kuud koos elanud olid, lootsin salamisi, et poegi ei tulegi. Ei tahtnud isast ka üksinda elama panna. Peale kolme kuud minu juures elamist aga märkasin, et ühel emasel kõhus pallike ja nii pidi vaene poiss ikkagi tüdrukutest eraldi kolima. Kui pojad käes, võtsin ühendust Tallinna Loomaaiaga, kuna mõned aastad tagasi olid ka neil kodurotid olemas, lootsin teha nendega diili ja tuua mõned mitte-sugulastest rotid. Sealsed kodurotid aga olid juba mõnda aega tagasi loojakarja läinud ja nende sõnul pole neil õnnestunud ka kusagilt uusi hankida. Nii koliski pool minu kodurotibandet loomaaeda ja endale jätsin 5 emast.
Siin kuuvanune põnn:
Pilt

ja tema umbes seitsmekuune ema:
Pilt
Kasutaja avatar
-Algernon-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 7
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa, Laitse
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas cougar » 22. november 2012, 11:28

Täiesti armunud juba neisse! Kuskil oli neist ka artikkel, ja et päris taltsaks nad ei saagi ja tõesti võivad lambist näksata.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Merily » 22. november 2012, 14:43

Niiviisi kõrvuti on küll aru saada, et üks on poeg ja teine täiskasvanu, aga nende eelmiste piltide järgi küll ei ütleks, et modell on üle ühe aasta.
Lokaatorid on mõnusalt suured jah. Ja saba tundub tõesti pikem, kuigi ma enne seda ei märganud.
Igatahes väga huvitav. Endale ma kodurotte ei tahaks (hammustavaid loomi ka kardaaaan), aga niiviisi vaadata on küll tore :). Loodus on ikka huvitav küll. Kuidas kodustatud rändrotid ei hammusta, kui neid väiksest peale õpetatud on, kuid elu aeg inimesega elanud kodurott ikka hammustama kipub...

cougar, Lemmikus oli mõned kuud tagasi kodurottidest artikkel.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Mercar » 22. november 2012, 15:07

No ega nii kodu kui rändrott samavõrra inimesega koos elanud, linnu ja laevu vallutanud, aga kodustatud on rändrotti tõsisemalt juba üle saja aasta ja enne sedagi neid puurides kasvatatud. Kui iseloomult tagasihoidlikuma kodurotiga oleks sama pikalt tööd tehtud siis ehk oleks tulem samalaadne. Kuid kuna rändrott on iseloomult uudishimulikum (sh õppimishimulisem) ja vapram siis loomulik et temast alustati.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas cougar » 22. november 2012, 15:56

Merily kirjutas:Niiviisi kõrvuti on küll aru saada, et üks on poeg ja teine täiskasvanu, aga nende eelmiste piltide järgi küll ei ütleks, et modell on üle ühe aasta.
Lokaatorid on mõnusalt suured jah. Ja saba tundub tõesti pikem, kuigi ma enne seda ei märganud.
Igatahes väga huvitav. Endale ma kodurotte ei tahaks (hammustavaid loomi ka kardaaaan), aga niiviisi vaadata on küll tore :). Loodus on ikka huvitav küll. Kuidas kodustatud rändrotid ei hammusta, kui neid väiksest peale õpetatud on, kuid elu aeg inimesega elanud kodurott ikka hammustama kipub...

cougar, Lemmikus oli mõned kuud tagasi kodurottidest artikkel.


Ilmselt seda artiklit ma lugesingi :D
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas -Algernon- » 04. detsember 2012, 13:53

Kasutaja avatar
-Algernon-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 7
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa, Laitse
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas samton » 04. detsember 2012, 21:39

Vahvad videod; käitumine on tõepoolest erinev sellest, millega oma rottide puhul harjunud olen. Ja see pikk saba!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Pinto » 05. detsember 2012, 22:50

Huvitav hääl neil (hoiatuseks?). Pole sellist tavaliste kodus peetavate rottide juures kuulnud.

Kuidas sa nende puuri puhastad, kui nad nii pelglikud on?
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Loomahull » 06. detsember 2012, 08:57

Väga lahe välimus- suured kõrvad ja pikk saba, aga iseloom mulle vist ei kapiks- kohe üllatusega vaatasin, et tükk aega antakse puuri vahelt nämmat, aga tema mõtleb, kas tulla või mitte, pelgab. Kui mina tulen, siis on terve kari üksmeelselt uste küljes, vaat et lammutavad puuri maha. Mulle on rohkem selliseid sülekaid vaja. :-D Kaks pelglikku mul on, ma nendega niigi hädas.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas -Algernon- » 06. detsember 2012, 16:41

Puuri puhastamine on paras tsirkus. Kolin kogu puuriga ja vajalike tarvikutega vannituppa, kus neil põgenemisvõimalus puudub. Teen puuriukse pärani lahti, 4 rotti põrutavad vurrdi välja, üks rahulikum vaja välja tõsta ja tema istub koristamise ajal kas kraanikausi serval või puuri katusel ning jälgib huviga. Ülejäänud metsalised istuvad mõnes peiduurkas või lae all duššiotsiku otsas. Kui puur puhas, hakkan nahkkindad käes neid kokku korjama.
Tegelikult on kogu seltskond korra ka mul puurist minema põrutanud. Ühel ööl kuulsin (see vast üle poole aasta tagasi), et midagi seal puuris toimub teistmoodi kui tavaliselt, rohkem kolistamist, närimist. Vaatama ma muidugi ei viitsinud minna ja hommikul oli kena üllatus: puuri tagumises seinas auk ja puuris rotte ei rohkem ega vähem kui 0 :) Tunnistasin siis elukaaslasele, millega ma hakkama olen saanud ja et meil on kusagil mööda maja laiali 5 metsikut rotti, keda meil õhtul töölt tulles vaja püüdma ja otsima hakata. Õhtul töölt tulles aga... istus puuris 5 rotti kenasti oksa peal reas.
See hoiatushääl on vahva neil, sarnaneb orava kätsatamisega. Väga tihti nad seda küll ei kasuta.
Aga nemad ongi mul sellised lihtsalt vaatamiseks rotid. Sügamiseks-süllevõtmiseks sobib teine liik olulisemalt paremini.
Kasutaja avatar
-Algernon-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 7
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa, Laitse
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas roberta » 13. märts 2013, 10:55

Pole juba mitu kuud rotipere uudiseid lugeda saanud, kuidas kõrvikukesed elavad, kas ikka samasugused väikesed metsalised?
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas -Algernon- » 19. märts 2013, 14:56

Rotiperest lahkus ainus taltsas rotitüdruk. Ta üks külg jäi halvatuks, mis ei võimaldanud enam tal liikuda ja pidin ta rottidemaale saatma. Neli tegelast aga on endiselt kibekiired ja toimekad. Nädalavahetusel puuri puhastades sain vaid ühe käest hambad kindasse, seega kas nad hakkavad pisut rahunema või hoopis vanaks jääma. Praegusel hetkel tundub, et nende eluiga on pikem kui kodus peetavatel rändrottidel. Kaks vanemat on juba igal juhul 2 aastat täis, kaks nooremat saavad juunis 2 aastaseks. Praeguseks ei ole ühelgi neist (kodustele) rändrottidele omaseid hädasid olnud: ei hingamisteede haigusi ega ka kasvajaid. Kirjandus lubab neil eluaeks looduses umbes 1 ja kodustes tingimustes lausa kuni 4 aastat. No see 4 tundub ikka üsna uskumatu roti kohta. Aga eks elame-näeme.
Kasutaja avatar
-Algernon-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 7
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa, Laitse
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas cougar » 27. juuli 2013, 08:59

Loomaaias pidi praegu neid musti olema, ootamas loodusse lahtilaskmist. Äkki saab sealt mõne juurde.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas RAjankud » 03. august 2013, 09:06

Meil elas rändrott 4 aastaseks kodustes tingimustes.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas -Algernon- » 28. august 2013, 12:42

Oi cougar, miks küll arvad, et 4 hullu metsalist mulle liiga vähe on :)
RAjankud: need mustad on siiski kodurotid, mitte rändrotid.
Kasutaja avatar
-Algernon-
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 90
Teemad: 7
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa, Laitse
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kodurott liinivanemana

PostitusPostitas Mileen » 07. september 2013, 19:54

Aww, -Algernon- , sul on nii nunnud rotud ♥
Mileen, Marleen ja Kribu <3
Igatsen teid, pojukesi, kes said omale uue kodu: Remi, Crash, Pontsik, Laigu, Tupsu, Nupsu, Nospel, Nööpsu ja Nipsu <3
R.I.P Kipi 18.08.2013-15.12.2013 Jään sind igatsema, musu, puhka rahus! <3
Kasutaja avatar
Mileen
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 58
Teemad: 10
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron