Poeginud emane ei ole sõbralik

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Poeginud emane ei ole sõbralik

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 10. september 2004, 15:36

See rott kes nüüd 1.5 nädalat tagasi poegis... ta ei lase üldse end kätte võtta. Ta on meil olnud pea kuu. Ei lasknud ta ei enne ega ka nüüd... Ta on suht vana (võrreldes teistega kes tavaliselt poes on), selline peaaegu täiskasvanud, ja võibolla kaua poes olnud... ta ei lase ennast üldse katsuda ega midagi, samas ei hammusta ka. Kas on võimalik, et ta üldse sõbralikuks ei muutu ja jääbki selliseks puuriloomaks. Ta üldse ei taha välja ega midagi... ei lase puutuda ega kätte võtta. Samas teine rott kes sai kahe kuusena võtta... tema on hästi sõbralik ja oleks koguaeg varrukas või õlal kui saaks. Tema harjus väljas käimisega hästi ruttu. Mis teha pelgliku rotiga? On see normaalne? Või läheb see mööda kui pojad suured ja ära antud. Ning kas on juhtunud et rotid ei hakkagi ennast kätte andma (nt. kui väiksena pole sotsialiseeritud ja väga kaua on poes olnud,kus keegi nendega ei tegele).
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mures roti käitumise pärast...

PostitusPostitas Kissu » 10. september 2004, 15:47

Temaga tuleb kannatlik olla. Vaikselt harjutada. Pakkuda midagi head ja meelitada. Ma usun, et ta pole sul ikka nii vana, et teda muuta ei annaks. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 10. september 2004, 16:26

Kusjuures ma ei tea kui vana ta on ja ei oska absoluutselt pakkuda ka :S aga eks ta mingi pooleaastane vast ole... kahekuusest igatahes tükimaad kopsakam :P Tänan lohutuse eest sest ma olen tõesti ta pärast mures. Hea et mul on teine rott kes on aktivist :) tegevust vähemalt jätkub :)
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mures roti käitumise pärast...

PostitusPostitas Kissu » 10. september 2004, 16:40

Sa pead temaga lihtsalt tegelema. Pooleaastast rotti peaks olema kindlasti võimalik sotsialiseerida veel. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 10. september 2004, 17:08

Ta ei anna eriti võimalust... kui puutuda jookseb kohe minema :( aga näpult head-paremat limpsib ja käest sööb küll. Seegi hea... :P Oma puuris on ta muidu julge... rändab ringi küll, vähemalt ei kükita peas koguaeg... aga eks ole erinevaid iseloome nii inimestel kui ka rottidel... ju tal on lihtsalt rohkem aega vaja harjumiseks ja usalduse saamiseks...
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mures roti käitumise pärast...

PostitusPostitas sphinx » 11. september 2004, 10:14

Miul nad enne kõik kartsid, nüüd on nii et kui ma puuriukse lahti teen siis tulevad vaatama... :)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. september 2004, 15:07

Oota kõigepealt, kuni tal pojad on võõrutatud - nii 4-nädalaselt. Siis peaks ta inimpelglikkus poegadega seoses vähenema. Seni püüa palju tegeleda poegadega, et neist omakorda sõbralikud tegelased saaks.
See, et sul on tema kõrval teine, sõbralik, rott, on väga hea. Rotid õpivad eeskujust! Mul oli ka viieses noorte rottide pundis üks, kes oli poest ning kohe üldse ei tahtnud, et teda puututaks. Ei hammustanud (no unest äratamise peale võis näksata), ise kätte ei tulnud, käest vingerdas välja. Läks mitu kuud, aga õppis teiste järgi, et ei tasu seda inimest karta midagi.
Ise saad protsessi kiirendada, kui temaga iga päev tegeled, 20 minutit päevas. Kasvõi pistad mingi kampsuni alla põue, teed vilksamisi pai, jne. Aga mitte enne, kui pojad võõrutatud!
Loe teisi soovitusi ka, mis arglike rottide kohta on. Teiste kogemuse järgi võin öelda, et ka aastast pelglikku rotti on võimalik ümber kasvatada. :) Peaasi, et ta agressiivne pole.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 13. september 2004, 16:37

Tänan soovitusste eest... sain palju julgust juurde.. temaga ongi nii et ta ei hammusta aga on lihtsalt arg. Ise ennast käte ei anna, samamoodi vingerdab käte vahelt välja... Ta ei hammusta isegi siis kui pisikesi välja võtta (ainult korra on proovinud näppu pessa tirida, kui talle poega tagasi andsin, tahtis pojal turjast võtta aga võttis minul näpust :P )
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 19. september 2004, 10:35

Uudis!!! ma sain täna muti esimest korda puurist kätte!!! oli mul ilusti süles... vist mingi pool minutit... rohkem ei julgenud... Kas ma tegin nüüd valesti et võõrutamisaega ära ei oodanud? Aga mulle tundus et ta oli rahul kuna see oli midagi uut. Pealegi on tal terve puur täis ringi siblivaid rotipoegi. Võibolla veidike rahu kulub ära :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. september 2004, 20:34

Kui ta sind ei hammustanud, siis ei saanud sa valesti teha. :) Mida vanemaks rotipojad saavad, seda rohkem on emmel neist villand ja hindab seda, kui vahel pooleks tunniks nende käest pääseb. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. jaanuar 2005, 20:09

Hmm...Kust sa ta muidu võtsid? Kas loomapoest või omanikult? Vahest võibolla on ta sellepärast arg, kui ta on olnud loomapoes...Ja sa ütlesid, et ta pidi olema veel suht vana ka. Ma arvan, et ta pole sinuga veel eriti harjunud. Osad rotid kohanevad aeglaselt. Ja kui nüüd olid pojad, siis kardab ta ka oma poegade pärast. Niiet kannatus! Küll ta varsti laseb kah:D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Katzzza (Teema autor) » 23. jaanuar 2005, 15:27

Khmm.. veidi aegunud postitus :P . Mutt on ammu nii sõbrunenud et pole mingit probleemi... puurist volksab ise õla peale kui kutsuda jne... tal läks lihtsalt aega... :P
Sabad ritta!
Kasutaja avatar
Katzzza
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 170
Teemad: 14
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 23. jaanuar 2005, 20:33

Siis on hästi kui ta nii sõbralik on!
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist