Hamster ja vesi, pesemine

Kuidas oma hamsu eest hoolt kanda? Puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster ja vesi, pesemine

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 11. mai 2004, 21:02

Pisiloom kirjutas:kas hamstrit peab pesema ka,kui ta haiseb


Uh, pigem oleks hea, kui sa ei peseks. Hamstrid on kõrbeloomad, nad külmetuvad väga kergesti kui märjaks saavad. Kui väga vaja, puhasta parem niiske lapiga iga päev. Ta ise peseb end ka, nii peaks puhtaks saama.
Miks ta sul haiseb? Kas puur oli puhastamata ja ta sai oma väljaheidetega kokku? Siis peaks puuri tihemini puhastama - pissinurka iga päev, kogu puuri kord nädalas.
Kui sul emane süüria hamster on, siis nemad võivad jooksuajal spetsiifilist lõhna eritada - loomulikult isaste meelitamiseks. :) Aga sinna pole midagi parata. Saab vanemaks, jätab selle järele.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pesemine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. juuni 2004, 16:28

ei tea aga olen kuulnud et hamstritel pidi mingi kaitsekiht peal olema ja ei tohi teda pesta aga liiva sees pidi head tegema isegi aga ei tea kuna vend tõlkis inglise keelest tal võis ju segamini ka minna :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas kerluusha » 21. august 2005, 18:11

Mina küll ei leiaks vajadust hamstreid pesta ja ei soovita seda mitte mingil juhul teha(NB! Ohtlik kõrbelooma jaoks). Nad pesevad ennast ise! Ja kui puuri iga nädal puhastada siis ei ole mingit haisu.
Väike liivakastike võiks hamstril olla küll. Minu tuttava hamstritel on üks piklik liivakastike. Ühes otsas ta püherdab (hoiab karva ilusana!) ja teist otsa kasutab käimlana.
Selle asemel, et oma lemmikut vees solpsutada olge tragid ja puhastage puuri tihedamini! :)
Et neil oleks sama hea, kui meil koos nendega!
Kasutaja avatar
kerluusha
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 340
Teemad: 24
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 22. august 2005, 19:28

To unexplained: Aga nagu siin teistest teemadest on välja tulnud: hamstrid magavad oma väljaheidete sees. Nt kui nad oma majakestesse hädasid teevad... *
Aga märja-lapiga-puhastamisel ei ole küll minuarust midagi viga. Korraks niiske lapiga üle kasuka hamstril ja kõik peaks korras olema :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 22. august 2005, 22:00

http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=5602
Siin räägitakse pikalt-laialt majja pissimisest.
Noh, ja kui loom majja pissib ja kakab ja seal peal veel magab siis on loogiline et ta haisema hakkab. Kuigi kõik hamstrid ei tee nii, on siiski neid ka, kes majja oma hädasid teevad.
Hmm. Või peaks haisu äraajamiseks ka linnuliiva puuri panema ja hamstri sinna pissima&kakama õpetama... ;)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. august 2005, 11:25

Ma ei ole otseselt oma hamsusi pesnud, kuid ükskord kui käsi pesin, kukkus või hüppas (ma ei tea) ta mu õlalt kraanikaussi ja sai üleni märjaks :o
Panin ta ruttu paksu frotee rätiku sisse ja õrnalt kuivatasin.
Viisin ruttu pessa, väikseke pesi end tükk aega:)
Kõik on korras , ei juhtunud midagi hullu
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 29. august 2005, 22:33

Kuulu järgi pidavat liivahiirte-tsintsude puhastusliiv(või kuidas iganes seda kutsutakse) ka hamstritele meeldima :)
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Liismari » 20. oktoober 2008, 18:53

Aga kas näiteks tohiks suuresse kaussi natuke vett valada ja kääbik sinna jooksma panna? :lol:
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas samton » 20. oktoober 2008, 19:07

Liisa kirjutas:. Hamstrid on kõrbeloomad, nad külmetuvad väga kergesti kui märjaks saavad.

Endised kasutajad kirjutas: olen kuulnud et hamstritel pidi mingi kaitsekiht peal olema ja ei tohi teda pesta

Endised kasutajad kirjutas:Mina küll ei leiaks vajadust hamstreid pesta ja ei soovita seda mitte mingil juhul teha(NB! Ohtlik kõrbelooma jaoks).
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Peffu » 26. detsember 2008, 21:13

Mina kasutan oma hamstri pesemiseks spetsiaalseid salvrätikuid. (Loomapoes müügil) , maksavad kuskil 20.-
Peffu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas HamsterGirl » 27. detsember 2008, 14:50

Mina puhastan oma hamsude puuri iga nädalavahetus.Kammin neid.Pesevad nad end ise.
HamsterGirl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Pihtla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas TikuJaTaku » 21. oktoober 2009, 20:04

Mina vahetan ja pesen puuri iga 14 päeva tagant ja ühtegi korda pole haisema läinud.
Kasutaja avatar
TikuJaTaku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Kikumiku » 26. oktoober 2009, 16:21

Minu ema rääkis kunagi et tal olid hamstrid ja tema vanaema pesi neid kuna vanaemale ei meeldinud see hais, mõne päeva pärast surid nad ära :'( :lein: ,nii et ei soovita.
Kikumiku
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 96
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Jällu » 30. oktoober 2009, 21:16

Mina puhastan puure iga 1 päeva tagant (nt: puhastan esmaspäeval, siis jääb üks päeva vahele ja siis puhastan jälle) :) Haisenud nad pole kunagi.
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas HamsterGirl » 22. august 2010, 15:48

mina panin oma hamsu basseini ujuma
jumalast hästi ujus ja midagi pole juhtunud
HamsterGirl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Pihtla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Liiiiisa » 23. august 2010, 08:57

HamsterGirl, see et sinu hamstril ei juhtunud, ei tähenda et kõigil teistel ka ei juhtu. Ei tasu riskida loomakese tervisega.
Ma oma Minnit, Norat, Nublut, Paksut ja Emilyt. :)
Kasutaja avatar
Liiiiisa
Minni, Nora, Paksu ja Nublu! (L)
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 327
Teemad: 9
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Kissu » 23. august 2010, 10:42

Ma sattusin ka mingi hetk vaatama videot, kus neiu pani oma hamstri aiabasseini ujuma, ise veel kiitles ja itsitas kõrval. Ainus mida mina nägin oli paanikas loomake, kes otsis kohta, kus veest välja ronida. See, et loomake ujuda oskab ei tähenda automaatselt, et loom naudiks ujumist. Samuti ei tohiks kunagi jätta looma võimaluseta veest välja ronida või jalgu põhja toetada. Mõtle kuidas sa ise tunneksid ennast, kui keegi viskaks su sügavasse basseini, kust väljapääsu pole ja välja saab ainult siis, kui see inimene otsustab, et sulle nüüd aitab ujumisest. Arvan, et see poleks eriti meeldiv kogemus.

Tolle video tipp oli muidugi see, et hamster lõpuks väsis ära ja vajus vee alla. Neiukene kommenteeris kõrval, et vaatame, kas tõuseb pinnale või peab appi minema. Lõpuks ta ikka päästis hamstrikese ära aga see võttis ikka omajagu aega. Mul oli neist pisikestest nii kahju. :(
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Liizkaa » 19. märts 2011, 08:31

Õudne .
Mina lasen oma kääbukaid kuus vast 2korda ujuma . Panen ühesse nõusse vett , niiett tal jalad põhja ulatuks . Lõpuks hakkan rohkem panema , et tal enam jalad põhja ei ulatu , ning panen oma käe sinna , et kui ära väsivad saavad ilusti välja tulla , aga neile igatahes meeldib ujuda , vahetevahel on jalgadega ka joogikausis . Pärast ujumist kuivatan neid ja kammin , ning paitan . ;)
Kasutaja avatar
Liizkaa
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Pildid: 5
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Sipsuka » 19. märts 2011, 08:43

Hamstreid ei soovitata ujuma lasta ega märjaks teha. Miks ? Nad on kõrbeloomad! Nad pesevad ennast ise ja märjana on nad eriti kiired meie kliimas haigeks jääma.
Meie loomad iseenesest kaifivad ka vees olemist aga ma ei lase neil, kuna 5 minutit lõbu võib minu jokas lõppeda tohutu murega, kas hamster on terve või ei.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas JussSass » 20. märts 2011, 19:49

No minu omad on angoora hamsud ja nhm , isegi lasen vahepeal ujuma . Vannis nt . Ja siis kuivatan . Algul oli raskusi aga nüüd ple nad enam paanikas ega midagi !
Panen samuti kätt alla . aga jhm ei soovita tõesti lasta nii kui siis ainult käega vett peale panna .
Ise lasen aind siis kui on suured haavad kaklemisest tekinud ( nüüd juba lahus elavad ) siis lasin aga nüüd lasen peale toas jooksmist ! tolmust peavad nad ju ikka puhtaks saama :-D
JussSass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas Sipsuka » 20. märts 2011, 20:16

Nad suudavad ennast tolmust ka ise väga hästi puhastada. Pole vaja selle pärast neid vanni panna. Ja liiga tihe vannitamine võib nende naha rikkuda- neil on endal kaitsekiht ja tiheda vannitamisega see lihtsalt on häiritud või hävineb.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas eloke » 03. september 2012, 13:26

Aga kas teda lihtsalt ujuma tohib panna?Näiteks pesukaussi mõneks minutiks ja vesi oleks näiteks mõni või paar sendimeetrit?
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas rimpsukas » 03. september 2012, 13:45

Tead, parem oleks, kui ei paneks. Sest isegi väikses veekoguses võib hamster külmetada või haigeks jääda ja ma ei usu, et ta ka tahaks ujuda. Sellepärast hamster hakkabki kohe upitama, et välja saada. Aga sa võid ju proovida kääbushamstritele liivavanni. Sul on ju üks kääbushamster. :) Ma ei tea ainult seda kas kuldhamster tahaks liivavanni, aga kääbushamstritele sobib see väga hästi! ;)

Rimpsukas
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas eloke » 03. september 2012, 14:03

Liizkaa kirjutas:Õudne .
Mina lasen oma kääbukaid kuus vast 2korda ujuma . Panen ühesse nõusse vett , niiett tal jalad põhja ulatuks . Lõpuks hakkan rohkem panema , et tal enam jalad põhja ei ulatu , ning panen oma käe sinna , et kui ära väsivad saavad ilusti välja tulla , aga neile igatahes meeldib ujuda , vahetevahel on jalgadega ka joogikausis . Pärast ujumist kuivatan neid ja kammin , ning paitan . ;)


Aga...?
kitu ja Kratt. Minu viimased nunnud <3
Kasutaja avatar
eloke
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 8
Pildid: 16
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Vallatu
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas rimpsukas » 03. september 2012, 14:10

Kissu kirjutas:Ma sattusin ka mingi hetk vaatama videot, kus neiu pani oma hamstri aiabasseini ujuma, ise veel kiitles ja itsitas kõrval. Ainus mida mina nägin oli paanikas loomake, kes otsis kohta, kus veest välja ronida. See, et loomake ujuda oskab ei tähenda automaatselt, et loom naudiks ujumist. Samuti ei tohiks kunagi jätta looma võimaluseta veest välja ronida või jalgu põhja toetada. Mõtle kuidas sa ise tunneksid ennast, kui keegi viskaks su sügavasse basseini, kust väljapääsu pole ja välja saab ainult siis, kui see inimene otsustab, et sulle nüüd aitab ujumisest. Arvan, et see poleks eriti meeldiv kogemus.

Tolle video tipp oli muidugi see, et hamster lõpuks väsis ära ja vajus vee alla. Neiukene kommenteeris kõrval, et vaatame, kas tõuseb pinnale või peab appi minema. Lõpuks ta ikka päästis hamstrikese ära aga see võttis ikka omajagu aega. Mul oli neist pisikestest nii kahju. :(
Aga loe nüüd eelnevaid postitusi ka! Kas sa tahaksid, et su hamster piinleks? Miks on vaja hamster veega kokku lasta? Palju parem oleks see varient kui sa teeksid talle kassettidest labürindi ja paneksid lõppu pähkli või midagi. See oleks palju etem varient! Või kuidas?

Rimpsukas
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas kikake » 24. september 2013, 14:56

Veidi vana teema aga lugu siis sellin : minu hamsu sügas end koguaeg ja siis läksime arsti juurde. Sealt soovitati mingit shampooni . Algul hamsule ei meeldinud aga nüüd täitsa leplik :) Plussiks veel see hamsu lõhnab nii hästi :) Samas see pole juu piinamine ka, kui vannituba on soe ja ma mängin temaga seal veel ( ei puudu ka maiustused ) :)
kikake
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 13
Pildid: 13
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Hamster+vesi- Kas hamstrit tohib pesta?

PostitusPostitas rimpsukas » 28. september 2013, 17:58

Tegelikult siiski peseb hamster ennast ise. Kui arst soovitab, no siis palun väga :)

rimpsukas
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline