Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

Kuidas oma hamsu eest hoolt kanda? Puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas kalakene (Teema autor) » 21. veebruar 2004, 11:12

Muidu on mul hamsudel jooksuratas, aga otsustasin, et hakkan neid nüüd igaõhtu jooksma laskma. Ka hetkl nad mul jooksevad minu toas. Ega see neile midagi halba ei tee? Auke pole, kuhu nad kaduda saaks ja siin on minuarust parem jooksmine neil, kui rattas, sest rattas lähevad neil jalad läbi ja neil on valus. Aga kui ma ratast ei pane, siis nad on väga närvilised. Nad mul ahekesi niiarmsasti uurivad mu tuba ja kõnnivad üksteise ärel. jube nunnusti vudivad ribgi.
NB! Mul on vene-kääbus hamsud!
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 21. veebruar 2004, 17:17

Ei, halba see neile kindlasti ei tee. :) Pigem head. Kui ma üht Yahoo hamstrilisti lugesin, siis seal oli küllalt neid, kes oma hamsusid välja lasid ja nendega mängisid. Jooksmine on hamsudele oluline - looduses jookseks nad iga päeb toitu varudes mitmeid kilomeetreid ringi. Ilma võimalusta joosta on nad sama õnnetud kui suured koeraliigid, kes jahiks aretatud on.
Võid neile ka ekstra mängumaa korraldada - wc-paberi südamikest kokku kleepida käikude süsteemi, panna mõned pappkarbid, millele uksi-aknaid lisatud. Hamstri varumiskirge saad rahuldada, kui mõned väiksed toidukuhjad paned, mida nad siis põske saavad toppida.
Jooksurattast - ega selline traadist jooksuratas pole ühelegi loomakesele hea. Kõva ja valus jalaalune. Võid ratta jooksupinna millegagi katta. Nt paber või papp, mille sealt vahelt läbi põimid ja otsad liimi või teibiga kinnitad. Võid ka teibiga ümber ratta tõmmata - nii jääb sissepoole haaramisvõimalus, aga jalad enam läbi ei vaju. Võimalusi on veel, aga ei tule mulle hetkel meelde. Ole loov. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksmine

PostitusPostitas SigneL » 23. veebruar 2004, 14:45

kalakene kirjutas:siin on minuarust parem jooksmine neil, kui rattas, sest rattas lähevad neil jalad läbi ja neil on valus. !

Parem on osta kinnine ratas, kust neil jalad läbi minna ei saa. Mina ostsin oma kääbushamsudele kinnise ratta, millega nad on ääretult rahul ja kimavad seal sees kogu aeg ringi. Panin neile kord prooviks ka nö lahtise plastmassist jooksuratta, kuid seal ei saanud nad üldse kiiresti joosta, sest pidid kogu aeg oma käpakesi seadma...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jooksmine

PostitusPostitas Liisa » 23. veebruar 2004, 17:52

Signe kirjutas:Parem on osta kinnine ratas, kust neil jalad läbi minna ei saa

Signe, milline see veel on? Küljelt lahtisi plastrattaid tean, aga küljelt kinnisi pole veel näinud. Pilti näeb kuskil?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jooksmine

PostitusPostitas SigneL » 25. veebruar 2004, 12:22

heh, naljatilgad :lol: Väljendasin end segaselt ilmselt - pidasin silmas kinniste vahedega plastikratast; st sellist, kust jalad ei saa läbi minna jooksmise ajal... :wink: St üks külg on ikka lahtine.
Kuid selliseid peaaegu täitsa kinniseid jooksupalle (st ühel küljel on auguke, kust loom sisse saab minna, olen ka mitmel pool näinud müügis. Ise pole ostnud, kuna mu kääbushamsikute puuri ei mahu selline pall ära; teiseks - võtab mõttetult ruumi mu meelest.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Siq » 16. märts 2004, 17:09

Ma kah kunagi ikka viitsisin enda hamstritele selliseid mänguväljakuid ja asju teha, aga see ei pakkunud neile eriti huvi. Nad parema meelega jooskid niisama ringi, närisid asju mida nad ei tohtinud ;) (vaiba nurki, toa nurkadest tapeeti seintelt)üritasid voodi peale ja klaveri sisse ennast närida jne...
Nüüd ma siis lasen neil niisama toas ringi joosta.....:)
Siq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas SigneL » 17. märts 2004, 09:32

Mina enda omasid ei julge tuppa lahti lasta - nad mul kiired nagu lutikad, nii kui lahti lasen, kimavad nelja suuna poole minema ja ei näe neid pärast enam jupp aega. Lisaks on meil kunagi läinud hamster kaduma, kui tuppa vabalt jooksma lasti.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 17. märts 2004, 10:39

Müüakse ju palle kuhu hamsa sisse panna. Sellega koos võib ta toas vabalt vudida. Ei kao ära, ei roni kapi alla...
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. aprill 2004, 17:04

Paljud Soome hamstrispetsialistid ei soovita näiteks kääbushamstritel pidada puuris jooksuratast. Põhjendus on selline, et peaks olema puuris/terraariumis hoopiski palju saepuru ja muid torukesi, et hamsu elu oleks selline, nagu neil looduses on, st. kaevavad ja jooksevad mööda urge. Pidev jooksurattas jooksmine pidavat hamsudes tekitama stressi. Ja nad pidavat unustama isegi söömise :cry: Kuna meil talvikotel oli puuris jooksuratas, sai soomlaste soovitusel see ära võetud. Lõpptulemus oli aga see, et loomakesed olid harjunud juba palju liikuma (mis neile pakkus jooksuratas) ja hakkasid hoopiski õhtul-öösel mööda puuri ülesse ronima. Tähendab, liikuda nad tahtsid, kuid ise niipalju liikuda ilma rattata enam ei osanud. Asi lõppes sellega, et üks kääbikutest (elavad koos 2 õde) leidis võimaluse puurist lahkuda :cry: Õnneks ilmutas ta end eile õhtul ja peale seda "põgenemist" olin sunnitud ta siirdama terraariumisse. Nüüd aga kavatsen ikkagi panna tagasi jooksuratta ja mõlemad uuesti oma puuri tagasi elama panna. Jooksuratas kääbikute jaoks peaks aga olema kinnine, nii, et nende väikesed jalad sealt läbi ei lähe ja nendega midagi ei juhtu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re:jooksmine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. aprill 2004, 22:10

jah... aga kui sa jooksuratta plastikust ostad siis ei tohiks see neile midagi teha... aga muidugi võib neid ka laua peale jooksu lasta... nad ei kuku sealt maha :D ainult nunnutab :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. aprill 2004, 08:06

Kukuvad küll maha, ja kuidas veel.. Mina võtsin endaomadel ka jooksurattaD ära, sest neil läksid ka sealt jalad läbi ja see vüttis lihtsalt palju ruumi. Puur on neil maailmatuma suur ( nende jaoks) seal on puuoksast tehtud toru, ja 3 papptoru,1 plastik maja ja kookose koorest tehtud maja, palju saepuru ja see ongi kõik.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Hamstrite lõbustusrajad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. juuli 2005, 14:49

Mina teen mõnikord oma hamsule videokassettidest laburündi või jooksuraja...seda saab ka raamatutest teha aga peab valvama et ta raamatuid katki ei näriks ja mõni hamster võib videokassettidest üle ronida, nagu minu oma... kui nad pole pikkupidi pandud :wink:
Minu Bamby jooksurada oli ükskord selline:
Pilt
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamstrite lõbustused

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. august 2005, 00:47

Andra on juba paar sellest räägivat teemat välja toonud, aga vastan siiski :) .
Oma kääbustele olen pannud puuri paar wc-paberi rulli / paberrätiku rulli. Siis ühe plastikust rõnga panin neile laest alla rippuma. Neile meeldib hästi palju turnida igal pool!
Õue pole oma hamstreid ma viinud!
Kardan, et kaotan nad ära! :oops:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 10. august 2005, 11:08

mina olen raamatutest teinud selliseid laburinte ja sisse pannud sinna maiustusi. Ja veel olen pannud hamstri puuri rippuma wc-paberi toru ja neile see väga meeldis
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas aNeTe » 17. veebruar 2008, 14:46

Mina annan oma hamsule liikumist nii, et panen nad spets palli sisse. Ma lasen tal seal siis lasta joosta umbes 3-5 minutit vahest ka rohkem. Mu hamsu teeb ise pause siis kui ta väsinud on.

Ma arvan, et kui toas ei ole auke ja pragusid kuhu ta saaks minna, siis ikka võib nad tuppa jooksma lasta :) .
Veel võib osta sellise jooksu ratta kust ei saa jalakesed välja minna ja kuhugi vaheel jääda.
Minul on selline plastist(nad võivad seda närima hakkata) väga hea ei jää jalad kuhugi vahele.
:)
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Pippi » 17. veebruar 2008, 15:09

Ühtegi looma ei tohi panna sellisesse palli kus küljepeal auk. See on ju sulaselge loomapiinamine! :mad: Loom üritab sellest asjast välja saada ning jookseb end lihtsalt hulluks. Seda ei soovita ka ükski närilise kasvataja. :nono: Olge ikka hoolsad ning ärge piinake oma loomi selliste asjadega.
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas aNeTe » 17. veebruar 2008, 15:46

Sellepärast tulebki pause teha et loomake ennast hulluks ei jookseks.
Ning paljal põrandal läheb pall kiiremini veerema aga vaibal ei lähe. Mina käin jooksipallil alati kannul ja vaatan et kuidas hamsu seal jookseb. Ma ei piina teda!
Te saite ikka minu jutust vist vägaa valesti aru :dry: .
Ning kui hamster on palli sees ning kui ta on vaibal jääb pall väga kergelt seisma. Nt kui mingi juhe või sokk ette tuleb ei saa ta sellest üle.
Ning ma kordan veel kord ma ei piina oma hamstrit!
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Saara » 17. veebruar 2008, 17:38

Pippi kirjutas:Ühtegi looma ei tohi panna sellisesse palli kus küljepeal auk.

Mõtlesid ikka 'palli, kus külje peal pole auku'?
Nagu aNeTe juba ütles- väikenärilistele on jooksmiseks just tehtud sellised pallid. 10 minutit hamstril palliga joosta lasta on igatahes parem kui teda toas lahtiselt hoida, kartes, et loomake kuhugi auku ära põgeneb. Muidugi peab valvama hamstri igal juhul, aga hamstripallil on igatahes kergem silma peal hoida :) .
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Scratchy » 17. veebruar 2008, 19:13

Nii kirjutas taolise jooksupalli kohta Mercar villakhiirte hoolduse all:
Mercar kirjutas:Kui sa mõtled neid palle mille sees saab loomad põrandale jooksma/veerema lasta siis neid peetakse üldiselt väga loomavaenulikuks.
Vähemalt rotid ja hiired pidid neis paanikasse sattuma ja seetõttu jooksma (üritades välja saada) ja palliga seejuures kõikjale vastu põrkama...
Kui hamstrite kohta kehtib sama jutt, siis pole see loomale just normaalne liikumise võimaldamine, pigem tõesti piinamine.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Saara » 17. veebruar 2008, 19:56

Oleneb ju loomast. Muidugi, kui näed, et hamster täiesti paanikasse satub, siis tuleb ta kohe välja võtta. Aga muidu- kui takistusi ei ole, hamsule meeldib ja looma kaua kinni ei hoia, siis miks ka mitte? Mina selles probleemi ei näe.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas sipsik » 19. veebruar 2008, 11:55

Veel üks võimalus- muretseda üks tõeliselt suur pappkast, selle äär madalaks lõigata ja sinna sisse siis karpidest ja wc-paberirullidest igasugu käike ja urkaid meisterdada. Seal on teda lihtsam jälgida kui põrandal ja neil vahva ringi uudistada. Ise pole veel sellist asja ette võtnud, aga tuttava juures nägin ja täitsa vahva oli:) Nagu hamstrite lõbustuspark:)
Kasutaja avatar
sipsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 93
Teemad: 9
Pildid: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Pippi » 29. veebruar 2008, 23:19

Miaus: Kirjeldus läks jah sassi. Ma mõtlesin muidu selle all seda, et jätadki ta terveks jooksuajaks sinna palli sisse ning siis võtad välja kui puuri paned. Aga kui niimoodi 'vahepausidega' teha ning hamsule ise meeldib siis võib küll kasutada. Vähemalt, ma arvan. :roll:
Those little rascals nibbled my heart away.
Naiivsed lillekesed. lol.
Kasutaja avatar
Pippi
Bite me!
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 843
Teemad: 17
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 14
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas TikuJaTaku » 22. oktoober 2009, 20:02

Kas selline jooksupall sobib Vene kääbushamstritele? Mul on täpipealt samasugune.

http://www.trixie.de/images/trixie/6076.jpg
Kasutaja avatar
TikuJaTaku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas sindrinahk » 22. oktoober 2009, 20:07

Jah sobib küll. Pane see samamoodi jalgade peale seisma nagu seal pildil on. Hamsu saab ise sisse ja välja käia nagu ise soovib.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Kikumiku » 26. oktoober 2009, 16:12

Minu arust see jooksupall on kõige lahedam asi neile, sest siis sa ei kaota teda ära,teda on kohe näha ;).Peaks ka ostma tulevasele hamstrile! :)
Kikumiku
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 96
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Hannakivioja » 28. oktoober 2009, 15:14

Jep.Aga kas keegi teab kust saab seda osta.Ma vaatasin et üks ostis 60.- http://pisi.ee/viewtopic.php?f=28&t=1925

Pippi kirjutas:Ühtegi looma ei tohi panna sellisesse palli kus küljepeal auk. See on ju sulaselge loomapiinamine! :mad: Loom üritab sellest asjast välja saada ning jookseb end lihtsalt hulluks. Seda ei soovita ka ükski närilise kasvataja. :nono: Olge ikka hoolsad ning ärge piinake oma loomi selliste asjadega.



Oleneb loomast.Mu sõbrannal on ka hamsad kes lausa naudivad pallis jooksmist.ja kui nad palli näevad tahavad nad kuidagi selle sisse pugeda.Ega See pole ju piinamine kui loom seda naudib ja end treenib.Hea on ka see et ta ei poe kapitaha või ei näri juhtmeid mis võivad talle saatuslikuks saada.Pigem ikka harjutada oma loomakest algul 1 minut selles jooksma siis rohkem ja rohkem.Max 10 min.Muidugi tema looksevad nad nii pool päeva ringi ja kui tagasi puuri pistetakse siis on kohe söögikausi ääres.
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Hannakivioja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Võru vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas aNeTe » 08. november 2009, 15:48

Kui ta oli väiksem jooksis ta mõne minuti. Aga nüüd lasen ma tal joosta 1-1,5 tundi. Vahepeal vaatan kus ta on ja mida teeb. Mingil ajal ta peseb ennast palli sees ja vahepeal tukub ja siis jookseb edasi. Mõnikord ajab isegi inimesi taga.
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas Juku » 07. jaanuar 2010, 11:44

aga kui paneks hamsu palli sisse jooksma kas talle meeldib seal palli sees üldse olla??
Tuti ja Tiila
Deegud
Juku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas samton » 07. jaanuar 2010, 12:16

Äkki loeksid enne küsimist sellesama teeme eelmised postitused läbi - ja olekski vastus käes? :grr:
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster vajab liikumist - kuidas seda võimaldada?

PostitusPostitas kaili13 » 22. veebruar 2010, 21:42

Aga siin mõned kirjutasid et , suvel nad lasevad hamstrid õue lahti ja pärast kutsuvad tagasi , aga kas nad siis ära ei jookse või kuidas.
Hoolige enda loomakestest nii nagu tahate et, teist hoolitakse.
Kasutaja avatar
kaili13
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Pildid: 9
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline