Kus toas teie oma hamsut hoiate?

Kuidas oma hamsu eest hoolt kanda? Puhastamine, küüned, pesemine, jalutamine jne.

Moderaatorid: E4-, Saara

Kus toas on teie hamstrid?

Oma toas
100
76%
Elutoas
14
11%
Köögis
6
5%
Esikus
2
2%
Vannitoas või WC's (!)
3
2%
Mujal
6
5%
 
Hääli kokku : 131

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas HamsuJänku1 » 08. november 2011, 15:25

Mina hoian oma pisikesi oma toas! Kuna Minni vajab hetkel veel erilist poputamist siis ei suudaks neid kusagile mujale viia. Ega kusagile mujale ei sobiksgi! Minu magamistoa kõrval on siis minu õpi tuba! Ja seal on samas ka loomade tuba kus on siis Minni, Miki ja Ramona :D Minni ja Miki on puuridega kõrvuti ja samal riiulil.
Vana hamsu (see oli siis kui mul oli ainult 1 tuba) oli siis minu toas teisel poole tuba. Ja ta oli riiulil!
In riding a horse we borrow freedom
Kasutaja avatar
HamsuJänku1
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 352
Teemad: 11
Pildid: 11
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas InsanitySpreads » 27. detsember 2011, 14:24

Minu toas on 4 hamstripuuri :D Enne magamajäämist on mõnus kuulata vurinat, piiksumist ja sahmerdamist.
InsanitySpreads
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 5
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas Tessu » 04. jaanuar 2012, 08:03

Ikka enda toas, täpsemalt laua peale nii on neil parem silm peal hoida :)
Kasutaja avatar
Tessu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 1
Pildid: 2
Asukoht: Tartu-Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas Dzikikene8 » 17. aprill 2012, 20:11

Dziki on minu toas, ja kõik ülejäänud hamstrid (kui neid kunagi veel tuleb) siis on ka minu toas. Dziki viin vahel-väga harva vannituppa, kuna talle meeldib hirmsasti kolistada! :)
Kasutaja avatar
Dzikikene8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 12
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas Mirette » 03. juuli 2012, 00:00

Ma hoian hamsusi ikka oma toas. Algul ei meeldinud ülejäänu perele see kolistamime aga ise olen nii ära harjunud,et ei saa vahel magamagi jääda kui hamstreid pole kõrval. Ära ma pole neid kunagi viinud muiale tuppa.
Tupsu ,Nupsu ,Supsu ja Ruudi- .R.I.P
Väike Mammu (love)
Kasutaja avatar
Mirette
Õigekiri longab
 
Postitused: 141
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas Hamsterallu » 10. juuli 2012, 21:07

Minu hamsik veedab päevad ja ööd minu toas, kui ta kolistab liiga palju, siis on mul abimehed olemas: kõrvatropid :lol:
Loved ♥ ...
Kasutaja avatar
Hamsterallu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 1
Pildid: 1
Asukoht: Eesti, Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas janelle7 » 11. juuli 2012, 21:26

Minu hamsu elab ka minu toas eraldi kapi peal. :) Toidule ja kõigele muule (vatile, saepurule, maiustustele) on eraldi riiul. :)
Ruudi, Teedu, Peedu, Trixie, Sassu, Doris, Haslan. Parimad!!
Kasutaja avatar
janelle7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas Betty12 » 17. august 2012, 21:03

Minu Betty (hamster) elab elutoas, meil on suur avar elutuba. Ja tõesti esimesed päevad kui me ta võtsime elas ta minu toas, aga ma ei suutnud seda krabistamist välja kannatada ja viisime ta elutuppa :D
Betty12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus toas teie oma hamsut hoiate?

PostitusPostitas Nakinäki » 15. oktoober 2012, 19:15

Minu hamster elas algul minu toas, aga ma ei saanud siis öösel magada hakkasind teda ööseks koos puuriga vannituppa panema nii käis see 2 kuud. Et hommikul minu tuppa ja õhtul jälle vannituppa. Aga siis kolis ta alumisele korrusele kapinetti ehk raamatukokku seal oli kuu ja siis kolis jälle minule lähemale. Nüüd siis elab minu toa ees toas.
Nakinäki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas Lennehamsu » 31. oktoober 2014, 20:06

Tahtsin teada et kas kääbushamstrid on võimalik oma tuppa panna või peab nad teisse tuppa panema? :hanky:
Lennehamsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas rimpsukas » 02. november 2014, 14:37

Hei!

Ootoot, ei saa täpselt sinu esitatud küsimusest aru?! Loomulikult võib kääbushamstrid ka enda tuppa puuri panna, aga lõhnaõli ja selliseid asju ei tohi neile peale pisardada, seega lõhnaõli panekuks tuleb minna küll teise tuppa. Kui küsimus oli selline, siis selline oli ka vastus. Muidugi sa võid ju ise valida kuhu tuppa sa nad paned, aga nad võivad hakata öösel lärmi tegema x)

Edu:)
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas Lennehamsu » 02. november 2014, 16:10

Ma mõtlesin seda et kas teie hamsud on lärmakad öösiti!? :dunno:
Lennehamsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas rimpsukas » 04. november 2014, 18:35

Eks ikka muidugi on sest hamstrid on ööloomad.
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas Lennehamsu » 05. november 2014, 16:21

No magada ikka saad? Või ei saa?
Lennehamsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas rimpsukas » 05. november 2014, 19:46

Mina olen harjunud. Mul on hamstrid 7 aastat olnud. Seega see on harjumise küsimus. That's all.
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas Lennehamsu » 07. november 2014, 17:45

Aga kas algul oli väga raske? Ma tahan oma tuppa sellepärast panna et vanematele hamsud väga ei meeldi ning suurde tuppa ei lase panna.Kuna minu tuba on kaugel nende toast siis saan enda tuppa selle panna.
Lennehamsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas rimpsukas » 12. november 2014, 20:56

Ei olnud üldse raske. Harjumise küsimus. Ja oleneb inimesest.
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas kääbushamster oma tuppa või teisse tuppa?

PostitusPostitas Lennehamsu » 13. november 2014, 16:36

No mina magan öösiti muidu väga hästi.
Lennehamsu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Naine
Tuju: Häbelik
Prindi postitus

Kus kohas te hamsusid hoiate?

PostitusPostitas Hamsufänn123 » 16. november 2014, 15:13

Tere! Mul endal veel hamstrit pole, aga kavatsen osta. Uurin nende kohta väga palju, aga ikkagi jääb midagi arusaamatuks ning tekib küsimusi. Nimelt mul on kodus kass (7a.) ja väike koer (2a.)Arvan et koera tõug siia ei puutu aga igaks juhuks ütlen, et ta on papillon (u. chichuahua suurune). Kui tuleb perre veel kaks hamstrit ka juurde, siis tekib hirm, et äkki kass saab hamsud kuidagi kätte ja... :umm: Seda ma ei tahaks.
Kus teie hoiate oma hamstreid? Mul muidu toas üks kapp, millel 5 vahet, kuhu panen oma asjad. Mõtlesin, et saaks äkki sinna kõige viimasele puuri hamsudega panna, aga kui kapi kõrval on laud, siis kass võib laua peale hüpata ja hamsud kuidagi puurist välja sikutada. :o
Kuhu teie paneksite oma hamsu(d), kui teil oleks sama olukord. NB: Mul on aius võimalus panna puur enda tuppa, kuna kass käib majas vabalt ringi. Tegelikult käib ta ka minu toas (eriti öösiti), aga siis pean ust koguaeg kinni hoidma ja sellega kaasneb see, et tuba läheb umbseks.
Olen juba küllalt palju lugenud, et hamsud jäävad haigeks kui tuppa tuleb tuuletõmbus vms.

Andke palun nõu! :-)
Vastust ootama jäädes Hamsufänn123 :lol:
Hamsufänn123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus kohas te hamsusid hoiate?

PostitusPostitas Saara » 07. detsember 2014, 01:53

Siin teemas arutavad mitmed kasutajad, millisesse tuppa ja miks on nemad otsustanud oma hamstripuuri paigutada.
Majapidamisesse, kus kass vabalt liikvel, on pisilemmikuid raske paigutada, sest stressi tekitab ka kassi lõhn ja nägemisulatusesse sattumine. Tegemist on ometigi eluohtliku vaenlasega.
Kas tegemist on kapi või riiuliga? Loodetavasti viimasega, sest kinniste ustega kapis lemmikuid küll pidada ei saa, nad vajavad ju samuti hingamiseks õhku. Kas viimane korrus on piisavalt lai, et puur sealt alla ei kukuks, ka siis, kui kass uudistama sattuma peaks ja puuri kogemata müksaks?
Hamstrid vajavad lisaks puuris elamisele vahel ka oma peremehe/-naisega sotsialiseerumist ehk mõnikord tuleks neile puuris konutamisele vaheldust tekitada ning neil vabamalt toas jalutada ja uudistada lasta. Sellistel puhkudel tuleks läbi mõelda, kuidas vältida kassi ja hamstri kohtumist. Isegi kui inimene kõrval nõrgemat kaitsmas, on sellised olukorrad äärmiselt ohtlikud.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus kohas te hamsusid hoiate?

PostitusPostitas Hamsufänn123 » 08. detsember 2014, 19:48

Tegemist on riiuliga, pole võimalik, et puur alla kukub,sest siis peaks kass seda tõmbama, aga ma ei usu, et vana kass jõuab. Tavaliselt on mul uks kinni, et koer sisse ei saaks, muidu on kõik asjad toast kadunud. Tea muidu enda kassist seda, et ta ei tapa, ega söö närilisi, vaid mängib nendega :) mängu käigus võib aga õnnetusi juhtuda ikka. Saan aru, et tegemist on vaenlasega, aga hamstrihullus on nii suur, et ei saa nendest nunnudest loobuda. Õhku saavad hamstrid igal juhul, sestsellel riiulil pole uksi. Äkki on veel teine võimalus nii teha, et paigutan riiuli kuskile teise kohta, sest siis pole kassil võimalust laua peale hüpata ja sealt ennast upitada (laualt puurini oleks umbes natuke rohkem kui 60 cm). Maast puurini oleks vb natuke vähem kui 2,20 m
Hamsufänn123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus kohas te hamsusid hoiate?

PostitusPostitas Saara » 29. detsember 2014, 22:05

Kui loomapidamishullus tõesti nii suur on, et ei ühest ega teisest loobuda saa, siis tuleb vähemalt loomade kokkusattumist vältida.
Koerad ja kassid elavad majapidamises tihti koos, vahel lausa sõbralikult, aga nende pidamistingimused on sarnased, erinevalt võrreldes näiteks kassi ja hamstri või mõne muu puurilooma elu. Kassil on võimalik vabalt erinevates tubades ringi käia, inimeste ja muude elukatega suhelda, hamster on sunnitud aega veetma üsna üheülbalises puuriolukorras, milles on muidugi kõik hädavajalik olemas, aga ruumi vähem. Hamstri jaoks on puur tema maailm, kust inimene teda oma suva järgi vahel välja laseb. Kui siis kass, kes on hamstrist mitu korda suurem ja instinktide järgi otsustades vaenlane, hamstri puuri ehk tema kodu ümber luusib, tekitab see väikelemmikus suurt stressi, isegi kui kass hamstrit lihtsalt uudishimust uurib ja üldse haiget teha ei taha.

See hoiatus üle korratud, on konkreetsemalt ilmselt tõesti kõige targem hamstripuur Sinu tuppa riiulisse panna, kuhu kass vähemalt pingutamata ligi ei pääse. Ehk on nii vana looma puhul lootust, et kuna ta riiulile hüppama harjunud pole, siis ei hakka ta seda ka nüüd tegema, eriti, kui miskit tapjainstinkti tagant kannustamas ei ole.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus kohas te hamsusid hoiate?

PostitusPostitas Hamsufänn123 » 06. jaanuar 2015, 20:15

Suur, suur aitäh teile, nüüd tean!
Hamsufänn123
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron