Hamstriga Soome reisimine

Karvapalli teemad

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamstriga Soome reisimine

PostitusPostitas xliisukex (Teema autor) » 05. aprill 2004, 17:43

Kui ma suvel Soome lähen isa juurde kuuks ajaks, kas ma saan siis hamstri koos transportpuuriga lihtsalt kaasa võtta ja autosse jätta nii kauaks, kui me laevaga sõidame(me tavaliselt lähme kiirlaevaga)? Kas mingeid pabereid ja muid asju pole vaja? Ma ei taha teda kuuks ajaks kellegi hoolde ka jätta, mul oleks siis ju nii kurb ilma temata. Kas tollis küsitakse midagi? Mõtlesin varakult uurida... :roll:
xliisukex
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 06. aprill 2004, 22:14

Tõenäoliselt pole sul midagi vaja. Kui, siis viimase 10 päeva jooksul vet arstilt saadud tõendit, et loom on terve. Oluline on ka teada, millised on Soome poole reeglid.
Tasub helistada tolliametisse, nad kindlasti oskavad öelda, kas ja mis olema peab või kust täpsemalt küsida. :)
Neile võib ka kirja saata - pärisin näiteks kunagi, kas ja mis maksud on, kui välismaalt puuri telliksin. Kiiresti vastasid. [Jäi tellimata, kuna maksud oleks kalliksk läinud.]
Teine asjasse puutub amet võiks olla Veterinaar- ja Toiduamet
Kui kirjutad ja kuuled, siis räägi meile ka! Tasub teada.
Keeruline see igal juhul olla ei saa, kuna Eestist käib näiteks Aniara meriseakasvanduse omanik oma loomadega Soomes näitusel.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Pilleriin » 23. detsember 2004, 02:22

Minu tuttavad käisid koeraga Soomes ja algul ostsid pileti, aga koera ei pandudki tähele. Pärast tulid Soomest tagasi ja ei ostnud koerale piletit ja mitte midagi ei juhtunud. Ei kontrollitud ega midagi.
Aga ära sina siis igaks juhuks hakka järgi tegema. Ma tõin lihtsalt ühe juhtumi, kui juba selline teema on. :)
Pilleriin
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 258
Teemad: 30
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas Soome saab hamstri kaasa võtta?

PostitusPostitas Saara » 31. juuli 2007, 17:33

Mina olen täiesti vabalt saanud hamstritega Soome ja Lätti reisitud. Peaasi, et loomake oleks puuris kinni, niiet ta vabadusse ei pääse.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas Soome saab hamstri kaasa võtta?

PostitusPostitas anitavo » 08. juuni 2008, 16:59

Tahaks küsida lähen perega ja hamstriga Venemaale autoga umbes kaks päeva sõidame,et kaasa siis tavaline hamstri puur koos hamstriga ja söök.Kas midagi veel on vaja tervisetõend,pass?Kui veel midagi on vaja siis kirjutage. :-D
anitavo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas Soome saab hamstri kaasa võtta?

PostitusPostitas Mirette » 06. juuli 2012, 10:16

Minumeelest pole midagi rohkem materiaalset vaja. Käisime perega ja koeraga soomes ,midagi polnud vaja teha ega osta. Arvan ,et hamstriga sams lugu.
Tupsu ,Nupsu ,Supsu ja Ruudi- .R.I.P
Väike Mammu (love)
Kasutaja avatar
Mirette
Õigekiri longab
 
Postitused: 141
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas Soome saab hamstri kaasa võtta?

PostitusPostitas Kissu » 06. juuli 2012, 10:28

Koeral peavad olema tehtud vaktsineerimised ja Europass selleks, et temaga reisida. Soome tihti ei kontrollita neid tänu sellele, et me mõlemad Euroliidus oleme, kuid kui kontrollitakse, siis võib pahandustesse sattuda, kui need puuduvad. Samas Venemaale reisimine on tunduvalt karmimalt reguleeritud, seega tasuks uurida seda põhjalikumalt.

Üldiselt hamstreid ei vaktsineerita ja seega peaks saama ilma eriliste dokumentideta. Omal ajal roti toomise võimalusi uurides bussiinfo lehelt, oli seal kirjas, et muud pole vaja, kui närilisele täispilet osta. Samas ise pole sinna kanti reisinud ja seega ei oma kogemust.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline