Pilli mängimine hamstriga ühes ruumis?

Karvapalli teemad

Moderaatorid: E4-, Saara

Pilli mängimine hamstriga ühes ruumis?

PostitusPostitas tex (Teema autor) » 15. oktoober 2007, 21:44

Õpin viiulit ja tahaks teada, kuidas hamsudele mõjub selline vali muusika. Ma pole vist kunagi enda toas viiulit harjutanud, sest kardan nende pärast. Mängin alati elutoas, aga kuna seal ma segan kogu oma pere, siis mõtlesin, et äkki tohib ka enda toas proovida. Tean, et paljud inimesed arvavad, et see ei tee midagi hamstrite närvikavale, aga ma siiski kardan nende pärast. Kas on ka põhjust pabistamiseks või mitte?
Kasutaja avatar
tex
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 30
Teemad: 1
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas Kissu » 15. oktoober 2007, 21:53

Oleneb tegelikult hästi palju loomast endast. Osasid loomi ei sega vali muusika ja heli samas kui teisi häirib see väga. Üldiselt ega see kasulik neile just ei ole. Kui sul just väga suur puur ei ole, siis järsku saad tõsta hamstri(d) toast välja puuriga, harjutamise ajaks?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas Saara » 18. oktoober 2007, 21:17

Samas, viiul ei ole ju nii väga valju pill. Kuigi mõni hamsu võib selle peale ära ehmuda. Aga pikemalt ei tohiks vist tõesti pilli harjutada loomakeste juures.
Sama lugu on ka üldse muusika mängimisega- kasvõi arvutikõlaritest. Parem oleks hamsusi lärmist eraldi hoida.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas nuuu » 04. november 2007, 12:52

Minu olen kuulnud, et ühegi looma juures ei tohi valju muusikat kuulata. Mina igatahes ei pane nende juures raadiotgi tööle. Kõik muusika on meil teises toas, aga vb kui ükskord su hamster ära harjub, siis pole midagi. Ainult kui alustad, siis alusta vaiksel ja ,siis mine kõvemaks.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas P6ssa » 07. detsember 2007, 18:47

Minu meelest ka ei tohiks loomaga ühes toas pilli mängida, ma panen isegi teleka toas mega vaikseks, nii et vaata et isegi ei kuule. Kuid jah kui võimalik, siis mine kuhugi mujale pilli mängima, kui hamstrite juures.
P6ssa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas Lind1100 » 09. detsember 2007, 20:54

Kujutan ette kuidas loomad looduses haudvaikuss elavad. Üksi puu ei kohise, tormi ajal on puud maha langedes vaiksed kevadel linnud ei laula.
Looma kõrvadele mõelda võib kuid üle ei tasu pingutada. Kui hamstrit ei häiri siis vaikselt võib mängida. Viiuli kannatab isegi Lind1100 oma nina all välja. Kuid mina ju teatavasti olen vägagi tundlik aegajalt. :dry:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas aNeTe » 29. jaanuar 2008, 17:48

Ma arvan et ei ole just kõige parem pilli mängida loomakesega ühes toas.
Ning kuna Sa mängid pilli ikkagi päeval segab see ju loomakese und. Ega Sulle ka ju ei meeldiks kui keset magusat und keegi Su toas viiulit mängiks.
Kui võimalik siis kas harjutada teises toas või siis tõsta puur koos loomaga teisse tuppa. Kui teisi segab et hamster on nendega ühes toas seni kuni sa pilli mängid/harjutad siis tõsta ta esikusse või kööki. :-D
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas Viu » 20. aprill 2008, 23:48

On kogemus, et koer ei kannatanud flöödimängu, puges voodi alla, nii kui mängima hakati. Ja kord, kui jõuluvanale viiuliduetti harjutasime, tuli ühe mängija koer juurde, istus maha ja ulgus teatud kõrgematel kohtadel kaasa. Ka jõuluvana juurde tuli kaasa /ta oli ju nii harjunud/, istus ilusti ritta ja ikka samas kohas laulis kaasa. Muidugi sai ka tema oma pakikese. Tegelikult ei häiri loomi niivõrd pillimäng kui selline, vaid loom kuuleb kõrgema sagedusega helisid kui inimene ja tal hakkab kõrvadel valus. Ma arvan, et seda näeb ära looma käitumisest - ega ta ju üldjuhul muu müra ja muusika vahel küll vahet ei tee. Normaalne viiulimäng küll ei tohiks midagi teha, kui sa just väga valesti ei mängi :roll: Flöödi kohta on lihtne seletus, ta mängibki kõrgemalt kui viiul.
Lind1100 kirjutas:Kujutan ette kuidas loomad looduses haudvaikuss elavad. Üksi puu ei kohise, tormi ajal on puud maha langedes vaiksed kevadel linnud ei laula.
:dry:
Kõik loodushääled, mida meie kuuleme, ongi n-ö normaalses alas ja ei tee kellegi kõrvadele haiget. Aga tormi hääles on küll öeldavasti meie kuulmislävest madalamaid helisid, mis tekitavad loomades paanikat.
Lind1100 kirjutas:Looma kõrvadele mõelda võib kuid üle ei tasu pingutada.
Arvan, et võid julgelt harjutada, isegi väikese beebiga ühes elades öeldakse, et ei ole tarvis kikivarvul käia ega sosinal rääkida.
Mida vähem, seda uhkem!
Kasutaja avatar
Viu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas sindrinahk » 21. aprill 2008, 12:49

Inimeste ja loomade kuulmise ulatust ei saa võrrelda. See, mis inimesele on täiesti tavaline ja isegi vaikne heli võib loomale olla täiesti väljakannatamatu.
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas Viu » 22. aprill 2008, 22:00

Sama siin. Koer kuulis kõrgeid helisid, mida meie ei kuulnud, ja tal oli kõrvadel valus. Täpsemalt öeldes kõlavad pilli helidega kaasa ülemtoonid, mida inimene ei kuule, me tajume neid kõlavärvina. Koera kõrv aga eristas neid. Kaasa ulgumine oli aga loomusunni pärast. Oleme oma koera ka õpetanud "tee hunti", ise agaralt ette ulgudes. Muidugi on suur vahe ka eri loomade kuulmisteravusel/taluvusel. Arvan siiski, et niisugust asja, et "käib närvidele", loomadel ei ole, või kuidas? Arvan ka, et loomale ei meeldi järsud kõvad helid, karjumine, riidlemine - seda tajub iga loom, kui hääl on kuri. Trummimäng oleks täiesti välistatud, viiulimäng mitte. Heli vaiksus või valjus on teine teema, muidugi ei tohi väikese looma toas muusikat valjusti lasta. Seal hakkab juba kaasa mängima vibratsioon, millele väikesed loomad väga tundlikud on. Ega põrand ei peagi põruma, helilained levivad ju õhu kaudu. Et loomake ebameeldivusega harjuks, seda muidugi ka ei ole, arvan ma. Ta on oma kuulmiseelistused miljonite aastatega paika pannud, ei loe, et "alustad vaikselt ja siis lähed kõvemaks". Nii ma arvan. Aga kõige parem on ju seda looma pealt vaadata või kuidas? Loomalt endalt küsida? Need olid ainult minu kogemused ja jutt "füüsikast ja muusikast".
Mida vähem, seda uhkem!
Kasutaja avatar
Viu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas Lind1100 » 22. aprill 2008, 22:18

Kui on tegemist valjude ja järskude helidega, siis need on ebasoovitavad.
Samas näiteks jooksurattavurin, mis inimesi väga segab, hamstreid ei häiri.
Looduses ei valitse kunagi haudvaikus. :-)

Mis puutub minusse, siis mina olen helide suhtes vahel väga talumatu. Venna juttu tuleb minu kõrvade huvides kuulata eraldi tubades ja nii et üks tuba jääb vahele ning uksed on kinni. Minu "muusika kuulamist" näiteks 80% inimestest lihtsalt ei kuule.


Edit: parandasin kirjavea.
Viimati muutis Lind1100 23. aprill 2008, 15:02, kokku muudetud 1 kord.
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas Viu » 23. aprill 2008, 10:05

Nüüd olen veidi rohkem süvenenud ja ütlen ka, et vist parem on ikka, kui ei mängi nende juures. On jah halb ka endale, kui on terav kuulmine ja räägitakse valjult. Mäletan, kord olid mul kõrvad lukus ja kui arst nad korda tegi, oli maailm ebameeldivalt kärarikas. Lihtsalt tuli meelde, et üks õpilane pidi harjutama klarnetit vannitoas, vanemate pärast, see ju ka ei sobi. Nii et ütlen: püüa leida võimalus olla eraldi harjutamise ajal, on teil mõlemal rahulikum, siis on kindel. Mõtelge vanematega asi läbi ja tehke otsus, mis on kõigile sobiv. Hea, et sa teema üles tõstsid, nüüd saavad ka teised pillimängijad siit õppust võtta.
Mida vähem, seda uhkem!
Kasutaja avatar
Viu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas kiss » 04. september 2012, 19:42

Ma ise mängin kitarri, ning kui mul hamster oli, siis teda küll ei häirinud. Käitus täiesti rahulikult, tegeles oma asjadega ja nagu ei panekski mind tähele. :-)
Kasutaja avatar
kiss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Asukoht: Soome, Vantaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas hamstriga ühes ruumis võib pilli mängida?

PostitusPostitas ossuke10 » 28. august 2013, 14:45

minul on ka väike hamsu ja mina mängin pilli kogu aeg temaga samas toas ja minu hamsu ei tee juba algusest peale teist nägugi.
ossuke10
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 20
Sugu: Määramata
Tuju: Lahe
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist