Hamstrite KKK

Karvapalli teemad

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamstrite KKK

PostitusPostitas taara (Teema autor) » 18. august 2010, 15:48

Enne hamstri soetamist soovitame lugeda läbi "Enne kui võtad närilise" teksti Eesti Näriliste Seltsi kodulehel.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED:


K: Kui kaua mu hamster elab?
V: Keskmine hamstri eluiga on poolteist kuni kaks aastat.

K: Kas hamster on sobiv loomake väiksematele lastele?
V: Hamster on selline, kellele meeldib omaette siblida ning omanikuga vähe suhelda. Samas ei vaja hamster väga palju hoolt ning tema elamiskulud on minimaalsed. Samuti on hamster suhteliselt lühikese elueaga, mis on laste puhul tähtis, et ei tekiks tüdimust.

K: Kas ma võin võtta hamstri, kui mul on kass kodus? Kass ajab hamstrit mööda tube taga. Kas nad mängivad?
V: Ei, nende vahel pole suurt armastust. Kassi ja hamstrit ei tohiks kokku lasta.
Pisi teema: "Kass ja hamster".

K: Kas ma tohin panna eri liikidest hamstreid ühte ja samasse puuri?
V: Ei tohi.

K: Kas emast ja isast hamstrit tohib koos pidada?
V: Kui emane ja isane hamster elavad koos, siis neil tulevad pojad. Pojad võivad olla küll toredad ja nunnud, kuid nende eest hoolitsemine on palju tööd. Hiljem võib ka poegadele kodude otsimine kujuneda suhteliselt keeruliseks ülesandeks. Lisaks ei tohiks lasta emasel järjest poegi ilmale tuua, kuna see kurnab ta ära.
Pisi teema: "Hamsude kooselu ja poegade küsimused?"

K: Mis on soovitatavad hamstri puuri suurused?
Pisi teema: "Hamstrite puuri suurusest"

K: Kus hamstripuuri hoida?
V: Paraja temperatuuriga toas. Tuleb kindel olla, et hamstritel otsene päike peale ei sillerdaks, samas ka tuuletõmmet tuleb vältida. Hamstrid on nõrga tervisega.
Pisi teema: "Kus toas te oma hamstripuuri hoiate?"

K: Kas hamster ennast läbi pleksiklaasi närib?
V: Ei näri.

K: Kas ma tohin puuris kassiliiva kasutada?
V: Paakuvat kassiliiva ei tohiks kindlasti kasutada. Tuleks leida alternatiivseid aluspanusid - saepuru, Megazorb vms.
E4- kirjutas:Kassiliiva ei tohi kindlasti panna. Seda sisse süües võib loomake päris suure tõenäosusega surra, kuna kassiliiv paisub ja läheb klompi.

Pisi teema: "Aluspanust"

K: Kui tihti peaks ma hamstri puuri puhastama?
V: Soovitatav oleks üks-kaks korda nädalas, aga kindlat aega ei ole. Sõltub loomast ning omanikust enesest.
Pisi teema: "Kui tihti tuleb hamsul aluspanu vahetada?"

K: Aga kuhu ma nad panna võin puuri puhastamise ajaks?
V: Ega kindlat eeskirja pole, kuhu nad panna tuleb. Pane sinna, kus neil on mugav ning ära jooksmise võimalust pole.
Pisi teema: "Kuhu te panete hamsu seniks, kui te puuri puhastate?"

K: Kas minu hamstrile sobib plastikust joogitops?
V: Põhimõtteliselt sobib, aga ei soovitaks. Joogitopsi on väga kerge ümber ajada ning see läheb kiiresti mustust täis. Kõige parem on osta poest spetsiaalne joogipudel, mida annab puuri külge kinnitada.
Pisi teema: "Joogivee vahetamine"

K: Mida hamster tohib ning mida ei tohi süüa?
V: Hamstrid on teoorias küll kõigesööjad, kuid nende toidulaud peab olema siiski täpselt tasakaalustatud. Alati peab neil ees olema puhas joogivesi ja mõni sobiv hamstrite kuivtoidusegu.
Pisi foorum: Hamstrite söögipoolis

K: Kuidas hamstri toitumisega lood on? Toidugraafik?
V: Toidugraafikut hamstritel pole. Kuivtoit ja puhas vesi peaks alati ees olema. Samas tuleb jälgida, et hamster end üle ei söö.
Pisi teema: "Toidugraafik"

K: Miks mu hamster ei tunne huvi ostetud mineraalkivi vastu?
V: Kui ta ei viili enda hambaid selle vastu, siis pole seda tal vaja veel teha. Hamster ei näri seda kivi iga päev.
Pisi teema: "Soolakivi ja mineraalkivi"

K: Mu hamster on haige. Kust abi saada?
V: Kõige kiiremat ja professionaalsemat abi saad sa ainult loomaarstilt. Leia oma kodule kõige lähem loomakliinik teemast "Üle Eesti loomakliinikud". Alati ei pea ilmtingimata loomaga arsti juurde kohale minema, tihti piisab ka arstiga telefonitsi nõu pidamisest.
Pisi teema: "Hamstrite terviseprobleemid"
Pisi foorum: Hamstri tervis ja haigused

K: Kas mu hamster saab talveunne jääda?
V: Jah, saab. Talveuni kestab 2-3 päeva ning on põhjustatud kesisest toidulauast, vähesest valgusest ning temperatuurist alla 5 kraadi.

K: Mu hamster hammustas mind! Kas ma ei meeldi talle?
V: Ei, asi pole selles. Kui hamster hammustab, siis oled kas kogemata haiget teinud või on hamsul ebamugav.
Pisi teema: "Hamster hammustab"

K: Mu hamster lasi jalga! Kuidas ma ta üles leian?
V: Kindlusta, et hamster ei pääseks toast kaugemale - sulge uksed, aknad ning igasugused kahtlase väärtusega praod, kust võib välja või seina vahele pääseda.
kertu0208 kirjutas:Puuri paned ta lemmiktoitu ja puuri paned põrandale, või mujale, kuhu ta kergesti minna saab (puuriuks jäta lahti).

Pisi teema: "Suur mure- hamster kadunud"

K: Kuidas ma aru saan, et mu hamstrid paarituvad või on tiined?
Pisi teema: "Kuidas saada aru, et hamstrid paarituvad?"

K: Kuidas hamstri sugu kindlaks teha?
Pisi teema: "Hamstri sugu"

K: Miks minu hamster päeval magab?
V: Hamstrid on ööloomad. Nad magavad päeval ning siblivad õhtuti, öösiti ja varahommikuti.

K: Kas hamstrit on võimalik õpetada/treenida?
V: Hamstri õpetamine on väga keeruline ja tõenäoliselt pikaajaline protsess. Osad hamstrid ei pruugigi kunagi õppust võtta, samas kui teised siiski suudavad lihtsamaid asju selgeks õppida.
Pisi teema: "Kas hamstrit on võimalik õpetada?"

K: Kas ma tohin hamstriga õues nn. jalutada?
V: Õue minnes tuleks jälgida, et läheduses ei oleks teisi loomi või linde (nt. vares võib haarata su hamstri ja temaga minema lennata). Samuti tuleks jälgida, et hamstril ei oleks põgenemise võimalust, sest nad on üpris kiired ja kinni püüdmine võib osutuda keeruliseks. On olemas ka spetsiaalsed jooksupallid, kuid neid ei soovitada, kuna seal sees joostes on loomal võimatu peatuda.
Pisi teema: "Hamster õue"


Lisalugemist:
http://www.bramham.ee/index.php?lang=est&main_id=40
http://kapatalu.ee/index.php?nimi=Hamster_yldiselt

Kissu: Parandasin seda teemat omajagu ning lisasin viited konkreetsetele teemadele. Kui midagi kahe silma vahele jäi, puhta valesti sai või leiate, et mõni küsimus on täitsa puudu, siis andge aga julgesti märku. :)
Viimati muutis taara 20. august 2010, 00:49, kokku muudetud 9 korda.
магэк ♥
Kasutaja avatar
taara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Hamstrite KKK.

PostitusPostitas rimpsukas » 18. august 2010, 20:04

Vabandust aga saepuru ei ole kõige parem sest hamster võib selle endale kurku tõmmata ma kasutan graanuleid. :ups: Need on valged ja pruunide täppidega.
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Hamstrite KKK.

PostitusPostitas Merily » 18. august 2010, 20:10

Hamstrid tahavad kaevata ja pesa teha, aga graanulid seda ei võimalda. Kui ma oma hamstritele ükskord graanuleid panin, siis mul hakkas neist kahju - ise nii pisikesed ja tuterdavad nende suurte tükkide peal. Saepuru on hea pehme. Kus Sa üldse seda kuulsid, et hamster võib saepuru kurku tõmmata? Mina arvan, et kõik loomad on selleks võimelised, aga nad lihtsalt ei taha, sest saepuru ei maitse just kõige paremini.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstrite KKK.

PostitusPostitas E4- » 18. august 2010, 21:05

Teeksin omalt poolt mõne punkti kohta mõned täpsustused.
Kassiliiva ei tohi kindlasti panna. Seda sisse süües võib loomake päris suure tõenäosusega surra, kuna kassiliiv paisub ja läheb klompi.
Jooginõuks on üldse kõige parem spetsiaalne puuri külge kinnituv joogipudel, kuna seda ei saa ümber ajada ja ühtlasi püsib vesi värskemana.
Puuri puhastamiseks mingit kindlat aega küll pole. See sõltub eelkõige looma elukommetest ja ka omanikust.
Hamstri hammustus võib ikka väga valus olla küll. Tean omadest mitmetest kogemustest.
Täpsustus eri liikide kohta: Kokku ei tohi kindlasti panna kuldhamstreid ja kääbushamstreid. Samas on päris palju kuulda sõbralikult koos elavatest eri liiki kääbushamstritest.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstrite KKK.

PostitusPostitas taara (Teema autor) » 18. august 2010, 21:16

Aitäh. Muutsin postitust täpsemaks.
магэк ♥
Kasutaja avatar
taara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Hamstrite KKK.

PostitusPostitas Saara » 20. august 2010, 10:11

Ka minul oleks üks parandus teha, hamstriga õues jalutamise kohta: pigem ole siiski hamstriga koos ja valva teda väljas, mitte pane ta jooksupalli jooksma. Seal ei pruugi hamster mitte ainult "lolliks minna", vaid ka lihtsalt end täiesti hingetuks joosta ja viga saada, sest pall ei peatu.
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstrite KKK

PostitusPostitas taara (Teema autor) » 21. august 2010, 23:26

Tänud Kissu parandamise eest. ;)
магэк ♥
Kasutaja avatar
taara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 4
Asukoht: Kuressaare
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Hamstrite KKK

PostitusPostitas AmiEmi » 19. detsember 2010, 20:00

Siiski mul on kysimus(ma ei leidnud seda siin foorumis)mis peab kindlasti hamstri puuris olema,
kas mingi pissinurk.Ja kui sa hamstri saad ja ta on alles poeg,kas sa pead veepudeli asemel olema veetops?
Kasutaja avatar
AmiEmi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamstrite KKK

PostitusPostitas Saara » 19. detsember 2010, 20:08

Hamstri "stardipaketist" kirjas siin:
http://www.pisi.ee/viewtopic.php?f=29&t=7268
Üldjuhul peaks puuris olema vähemalt toidunõu & joogipudel ning jooksuratas ja väike majake, kuhu peitu minna. Lisaks võib puuri panna ka igasugu lõbustusi, oksakesi, vetsupaberirulle jms. Selle kohta on foorumis päris palju kirjas.

Kui hamster ei saa pudelist jooki kätte, sobib ka joogitops.
Pudel on siiski mugavam-- nii hamstrile kui Sulle endale. Hamstril on sealt mugav juua, ei pea vaevama, kuhu näiteks käpad joomise ajaks panna, et topsi sisse ei kukuks. Joogipudelisse mahub üldjuhul rohkem vett ning seda on kerge täita ning samuti ei ole hamstril võimalust seda ümber ajada. Kõik hamstrid ei pruugi kohe väiksest peale osata joogipudelist juua, kuid kindlasti oleks kasulik teda seda tegema õpetada. Siin on selle kohta rohkem kirjas: viewtopic.php?f=28&t=9196&p=186007
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist