Minni & Elvis

Millised ruigamid meil kodus on ning kuidas neil läheb

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Minni & Elvis

PostitusPostitas jannnu- (Teema autor) » 28. juuni 2008, 16:52

Kissu: Üldiselt olen väga üllatunud, et Seelion üldse nõnda merisigu müüs, aga samas nad kahjuks rohkem raha peal väljas kui loomade heaolu peal. Õigus jah, nad ennegi noortele nõnda merisea paare müünud - vastutustundetu käitumine minu meelest, aga noh eks nad ise tea. Nende südametunnistusele jäävad need liiga noorelt emmeks saanud merisead ning meriseapojakesed. Loodan ainult, et emane ja isane pole samast pesakonnast.

Hm , alles oli jutt , et on vastutustundetu NOORTELE sigu müüa . Saa sa siis nüüd aru millest te räägite :-D
Elvis, Minni, Aleksander, Nässu, Juta-Leenu.
jannnu-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Minni & Elvis

PostitusPostitas nirgike » 30. juuni 2008, 09:41

Räägitakse sellest, et vastutustundetu on müüa emast ja isast merisiga koos. Ja noortele on sellepärast veelgi vastutustundetum müüa, et noored ei pruugi selle peale mõelda, et sead hakkavad paarituma ja pealegi noortel tavaliselt pole oma raha, et lasta isane merisiga kastreerida. Täiskasvanud inimestelt loodetakse, et nad mõtlevad rohkem igasuguste asjade peale (kuigi sageli ei mõtle ka).

Notsupoegadest niipalju, et emastele võid sa küll kodud leida, kuid isastele on kodusid leida väääga rakse. Vaata või Seelioni kodulehekülge, seal on müügil peamiselt isased merisead (sest emased on kõik ära ostetud) ja Elvis oli seal ka üleval väga pikka aega (ma ikka aeg-ajalt käisin kiikamas, et millised sead neil parasjagu on). Lõpptulemus on see, et sa viskad isased notsupojad loomapoodi, kus nad peavad pisikeses puuris stressi kannatama (võõras koht, pidevalt võõrad iniemsed käivad vahtimas) ja sageli saab loomapoest ka parasiidid kaela. Ja lõpuks võib keegi oskamatu nad ära osta, kes peab sigu imepisikeses puuris ja ei viitsi nende eest hoolitseda. Kusjuures kui olen ühe teise Eesti tõumerisigade pidaja kodulehekülge vaadanud ja ka välismaiste kasvatajate lehekülgi, siis neil on ka enamasti just isased merisead pakkuda.

Ja olete te ikka kindlad, et Minni on viimase aasta jooksul pojad saanud? Sest kui ta ei ole nüüd lähiajal poeginud, siis on tal suure tõenäosusega vaagnaluud kokku kasvanud ja pojad ei mahu kõhust välja.


Emaseid ja isaseid loomi iseenesest ei ole vastutustundetu koos pidada, kui suudetakse nende poegimised ära hoida. Aga lasta kassil, koeral ja meriseal poegida ning siis kas üritada kodus pojad ära tappa või sokutada nad loomapoodi ja varjupaika või suvalistele inimestele, kes ei pruugi üldse olla piisavalt head loomapidajad - see on vastutustundetu.
Samas ei tasu sul end solvatuna tunda - nii mina kui ka mõned teised selle foorumi kasutajad, kes sulle praegu näpuga viibutavad, on olnud varasemas elus vastutustundetud loomapidajad. Aga inimene õpib kogu oma elu ja tähtis on just see, et õpitaks ja tehtud vigu enam ei korrataks.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Meie merisead

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline