Tupsu ja Ally ja tee merisigadeni

Millised ruigamid meil kodus on ning kuidas neil läheb

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Tupsu ja Ally ja tee merisigadeni

PostitusPostitas elen500 (Teema autor) » 17. juuli 2012, 19:48

Olen foorumit juba üsna kaua kasutanud ja seni lugenud teiste loomade kohta. Mõtlesin siis pisut kirjutada ka endast ja meie pere lemmikutest.
Varasemalt on meil kodus olnud kääbusküülik Devil keda hüüdsime Deevuks ning üsna palju liivahiiri.
Merisigadeni jõudsin tänu töökaaslasele kes pidi minema tantsupeole ning teades minu kiindumusest loomade vastu pakkus oma notsut meile hoiule. Senini piirdusid minu teadmised merisigadest vaid loomapoodide külastamisest ja fotode vaatamisest. Sel kevadel (3 aastat tagasi) tuli siis meie juurde hoiule tumepruuni ja valgekirju põrsapreili Elli kes oli sel hetkel 3.5 aastane. Juba mõne päevaga armusime kõik sellesse armsasse loomakesse ja eriti vaimustuses oli meie pisitütar kes koos Elliga porgandit sõi ja teda lõpmatuseni silitas. Elli võis õhtuti tunde süles magada ja mõnuleda,puutuda ja segada teda ei tohtinud, see lõppes märja riietusega :). Siis sai selgeks,et üks merisiga meie perre tuleb. Osta.ee oksjonil oli pakkuda imearmas mustvalge notsutüdruk kes saatuse tahtel sai meie pere liikmeks. Sündinud on see iludus 12.03.2009 ja tuli meile Tartust, olles siis ~3 nädalane. Ta oli nii väike ja habras, nimeks sai see pisike Ally. Peale pisikese kojutoomist pakkus Elli omanik, et kui soovime võib ka Elli meile jääda kuna kodus on tema jaoks aega vähe ja selle pere lapsed olid juba suured ega leidnud temaga tegelemiseks aega. Elli võttis pisikese ilusasti vastu ja oli talle ema eest. Kahjuks aga polnud Ellile pikki elupäevi antud ja ta suri kõigest 4.5 aastasena. Kuna Ally oli harjunud,et tal sõber on ja kuna me ise olime ka pikad päevad kodust ära siis otsustasime talle seltsilise võtta. Ka uus notsik tuli meie juurde Tartust 2011 aasta alguses ja oli samuti ~3 nädalane, nimeks sai Tupsu ning värvuseks helepruun valgega. Algul nägime nende sõbrustamisega küll veidi aega, Ally lihtsalt tõstis väikest ninaga eest ära kui tahtis ja vahel ajas taga. Kuid see möödus õige pea kui Tupsu juba veidi kaalukam oli.
Hetkel on siis rosetist Ally pisut rahulikum ja naudib omaette olemist kui Tupsu väljas on, talle väga see tuba mööda jooksmine ei istu. Muidugi on ta pisut priskem ka :). Tupsu jälle on äärmiselt jutukas, talle meeldib süles olla ja joosta. Samas on Tupsu nö laisa inimese siga, ükskõik kus võib teda korteris maha panna, puuri läheb ja hüppab ta ise. Samuti on Tupsu meil väike gurmaan, talle meeldivad paljud uued toidud nt. tomat, arbuus jms, Ally on selliste asjade suhtes pisut skeptiline aga on hakanud märksa rohkem erinevaid asju proovima sest muidu saab Tups rohkem :D. Elavad nad meil elutoas, puur on põrandal, suhtlevad äärmiselt aktiivselt, eriti kui keegi köögist tuleb.
Lisaka Tupsule ja Allyle on meil 3 liivahiiretüdrukut ja akvaariumikalad.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Tagasi: Meie merisead

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron