Merisigade kiirus

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Re: Merisigade kiirus

PostitusPostitas Liismari (Teema autor) » 19. august 2009, 20:01

Kui lasete oma notsiku välja jooksma, kas ta on väga kiire, et kätte ei saa? Näiteks kas ta on kiirem, kui deegu vms.?
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade kiirus

PostitusPostitas nirgike » 25. august 2009, 09:04

Mul deegudega kokkupuuteid ei ole, aga merisiga on aeglasem küll kui hiir või rott. Merisiga on ju palju raskem ka ja tal on väikesed jalad. Siiski on merisiga üsna väle loom, ta oskab osavalt inimese käe eest eemale põigata.
Kui merisiga lahti pääseb, siis tagaajamis-ralli ei ole hea mõte, sest siis ta hirmub veel rohkem. Kui ma väike olin, siis meil ükskord pääses merisiga aias lahti. Järgnes tagaajamis-ralli, mille tulemusena vaesekesel süda üles ütles ja ta hinge heitis.
Pigem mine rahulikult juurde ja meelita mesise hääle ning kurgitükiga (kui sa oled merisea jaoks alles võõras, siis mesine hääl pigem ära jätta :)). Võid teda meelitada ka sellega, et paned tema lähedusse tema majakese, mille sisse paned kurgitüki. Kui merisiga kuhugi võõrasse kohta lahti lasta, siis ta ei pane mööda lagendikku putkama nagu jänes, vaid otsib lähima varjulise koha ja poeb sinna - näiteks diivani alla või marjapõõsa sisse. Ma usun, et toas ei ole probleemi merisea kättesaamisega. Õues aga ei tohiks merisiga vabalt lahti lasta, sest lisaks sellele, et on keerulisem teda kätte saada, võivad talle ootamatult kallale tulla mõni koer, kass või vares.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade kiirus

PostitusPostitas Liismari (Teema autor) » 25. august 2009, 09:30

Mul on oma tuba, kus ma oma deegut lahti lasen ja kõik kohad, kuhu ta saab alla pugeda on kinni pandud mingite puust pulkadega vms. Aga mitu päeva peaks mööda minema, et merisea saab vabalt lahti lasta tuppa?

Õues muidu saab ju meriseaga traksidega käia, siis ei peaks ta kuskile ära jooksma ja siis saab ka loomadest/lindudest eemal hoiduda.
Never say never, but always say forever (c)
Kasutaja avatar
Liismari
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1417
Teemad: 53
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade kiirus

PostitusPostitas nirgike » 25. august 2009, 12:26

Võid lahti lasta ka samal päeval juba, kuigi ma arvan, et siis ta vaid kükitab hirmunult ühes nurgas. Kui ta alguses on oma puuriski väga hirmunud, siis pigem las ta harjub kõigepealt puuris ja sinu süles olemisega, liiga palju uusi asju ühe korraga on liiga palju :). Aga muidugi kui juhtub olema merisiga, kes kohe alguses on julge ja uudishimulik, siis las uudistab. Ma arvan, et kui sa deeguga hakkama saad, siis saad meriseaga ka. Merisead on laisad loomad, natuke jalutavad või jooskevad ja siis sätivad ennast lösutama kuhugi.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade kiirus

PostitusPostitas Kissu » 25. august 2009, 13:41

Vaatamata oma kogukusele suudavad nad aga leida üles igasugused pilud ja urkad ning neist läbi pugeda. Nimelt vähemalt minu notsud armastavad varjualuseid ja peiduurkaid. Selles osas tuleb ettevaatlik olla.

Tõenäoliselt oleks neid lihtsam hiljem püüda, kui sa paned jalutuskäigu lõpu poole neile põrandale mõne suurema kasti või karbi. Siis nad varjuvad sinna ja sinul on neid lihtne kätte saada sealt. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisigade kiirus

PostitusPostitas Merisiga » 14. november 2009, 14:49

Minu merisiga on rotist ja hiirest kyll kiirem :biglove: , aga deegude kohta ei oska öelda...
Merisiga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade kiirus

PostitusPostitas merisigutik » 20. oktoober 2015, 14:58

Minu notsud on ka rotist ja hiirest kiiremad mul on nagu Mingid reaktiivid :lol
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist