Merisigade hüppevõime

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 14. mai 2004, 11:43

Eile tulin koolist ja mida ma näen: Emane ja suur isane koos ülemises puuris. Tegelikult oli mul nii, et emane üksinda üleval ja 3 isast all(kuna nad võivad paarituda). Ja isasel sugutung nii suur, et hüppas kõrgele. :P
Mul on selle augu ees lihtsalt mingi suvaline raamat. See raamat oli kleeplindiga kinni pandud. Isane aga oli selle kleeplindi ära närinud vist ja siis kuidagi see raamat vist kukkus ära ja ta hüppas ülemisse puuri augu kaudu :eek:
Pildil on näha kui kõrgel see ülemine puur asub. Pilt pole kuigi hea, kuid mõõtsin ära ja võin öelda, et isane hüppas kuidagi 25 cm kõrgusel olevasse puuri. Ega ta nii sinna ei hüpanud, nagu takistussõidu hobused, et lihtsalt üle. Ta kasutas kuidagi oma esikäppi.
Pilt
Kui head ronijad- hüppajad on teie notsud? :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas Riin » 14. mai 2004, 11:58

Ega asjata öelda, et armastuse nimel ollakse kõigeks valmis :wink: :!: Tõenäoliselt on siis poegi jälle oodata :lol: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas Kissu » 14. mai 2004, 12:02

Ega meiegi nodzud hüppavad hea meelega, kuid mitte nii kõrgele aga siiski meil ju toidukausid majade otsas. :)
Aga jah nende poegadega on niikuidas on, meil ka isane ja emane koos ja siiani pole veel kuskil neid poegi õnneks. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kirke » 18. mai 2004, 14:48

Minu merisiga ülesse veel ei hüppa, aga tugitoolist maha hüppamine on talle käkitegu, nagu eile selgus.
Kirke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. juuni 2004, 22:57

Tegelikult EI TOHI lasta meriseal hüpata voodi pealt alla vms.Meriseal on raske kehamass ning käpad on väikesed ja lühikesed.Ta võib vabalt traumeerida oma käppe. :!:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas Kissu » 22. juuni 2004, 23:02

Tegelikult see nii hull ka pole. Kui merisiga hajunud hüppama siis jah kuid kui ta aga kukub siis võib ta ennast põrutada või mis veel hullem mõne kondi/luu murda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. juuli 2004, 20:46

Mõni päev tagasi ostsin oma Upsule ja Tupsule hästi suure puuri ja seal sees on plastik maja. Algul ma mõtlesin et nad ei saa mitte mingil juhul hakkama sinna maja katusele hüppamisega kuna see on ikka päris kõrge,aga oh üllatust nüüd kargavad seal edasi tagasi,sest maja katusel söögi kauss. :D :mrgreen:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas paraboa » 03. juuli 2004, 23:33

:lol: Need plastmassriiulid on paljude merisigade lemmikud.Tegelikult neile meeldib hüpata ja ronida kui pole liiga kõrge ja pole mingeid kitsaid pragusid kuhu käpad kinni jäävad.Ja seal majakatusel on veel eriti hea istuda ja tähtsa näoga teise peale alla vaadata :mrgreen: .Nii et palju õnne Upsule ja Tupsule uue pesa puhul.Hüppamine hoiab neid heas vormis :wink:
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas panzer » 23. august 2004, 17:34

minul on vahel selline tunne et minu notsu kardab kõrgust. ta ei julge üldse eriti kõrgele ronida ja veel vähem sealt alla hüpata. aga see ongi hea siis ei ole ohtu et liiga kõrgelt alla hüppab ja endale viga teeb.
panzer
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

merisiga ei hüppa?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. oktoober 2004, 09:00

http://www.zone.ee/anuoma/merisiga.html#PUURI
aga sellelt leheküljelt leidsin väite, et merisiga ei roni ega hüppa :? omast kogemusest võin küll öelda, et merisiga hüppab ja mitte vähe. Pusa hüppas mul mingi 40 cm (nii kõrge on ta puur) ja peitis ennast laua alla :P
kuidas teil nende asjadega lood on?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Imelik või mis - notsu hüppas sülle?

PostitusPostitas Britt » 03. jaanuar 2005, 17:09

Mis see siis nüüd tähendab?
Ma võtsin merisea puurist välja ja istusin diivanile maha ja seal olid ka hiinakapsad.Ma andsin paar tükki talle ja ta sõi päris isukalt.Ta nõudis juurde ja mõtlesin,et miks mitte.Ma läksin koos temaga kööki ja panin ta ühe lina peale sinna samasse kööki maha.Kui hiinakapsad võetud hakkasin teda tagasi võtma.Aga siis ta lausa hüppas nagu mulle sülle,nagu keegi oleks lennutanud.Imelik või mis?Miks ta nii tegi.Kas ta kartis nii palju siis või miks? :eek:
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 03. jaanuar 2005, 18:22

nu ilmselt küll. üldiselt ei meeldi meriseale keset lagedat tuba kaitsetult kükitada, ikka otsib ta varju..ja selleks varju pakkuvaks kohaks võib ka sinu süli olla :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Imelik või mis?

PostitusPostitas Liz13 (Teema autor) » 03. jaanuar 2005, 18:24

No võibolla ta tõesti võpatas ning ehmus, et äkki sa liiga järsult võtsid ta endale sülle.
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Vb. kartis jah...

PostitusPostitas Britt » 03. jaanuar 2005, 19:06

Ei järsult kohe kindlasti mitte,sest ma alles sain ta ja siis üritan temaga võimalikult ettevaatlik olla. :) Vaatasin järgi kuidas on õige asend neid tõsta ja nüüd toetan teda ikka ja hoian ettevaatlikult.Lage tuba?
Ei tea ta oli mul ikka kohe kõrval,ei taha eriti uskuda,aga mingis mõttes kaitset võis ju otsida... :eek:
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisigade hüppevõime

PostitusPostitas Lilleke26 » 21. juuli 2008, 09:44

mul on seale tehtud võre ja ühe seina moodustab sisi puur kus tal söögi asjad sees ja see võre mis ümber on kuskil ka 30cm kõrgune ja no mitu korda olen teda(ka täna öösel) mööda tuba ringi ajand ja mitte ei saa aru et kust kohast ta välja päääseb, täiesti võimatu, kolm korda olen teda juba öösiti taga ajand kuna läbi une kuulen, et mingi müdin jälle, siga jookseb mööda tuba ringi ja kui ma tule põlema panen siis kükitab kapi all jällle, miks ta just öösel niimoodi jookseb ringi, kui õhtul lahti lasen siis eriti küll joosta ei taha :umm:
Viimati muutis samton 21. juuli 2008, 10:33, kokku muudetud 1 kord.
Kasutaja avatar
Lilleke26
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 42
Sugu: Naine
Prindi postitus

Hüppas 40 centimeetrit,kas kange pissihäda või ? :D

PostitusPostitas merisigutik » 18. oktoober 2015, 11:12

Ehh minu Edmunt hüppas lause 40 centimeetrit!!!ma ei tea kuidas see võimalik aga ta hüpas :O Oma silmaga nägin kuidas ta toru juurest üle söögikausi pissinurka hüppas,kas tal oli kange pissi häda või :rofl: :rofl:
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist