Kust saada merisiga?

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Eri tõugu merisigadest

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 26. detsember 2003, 23:56

Ma olen juba tükk aega Aniara merisigade lehel vesistamas käinud - abessiinia merisead on lihtsalt võimatult nunnud.
Minu teada on Aniara ainus merisigade kasvandus Eestis. Selles mõttes korralik kasvandus, et neil on paaritusloomi ka mujalt sisse ostetud ning nad käivad loomadega näitustel.
Katja räägib ka eesti keelt, kuigi kogu leht on soome keeles.
http://www.sunpoint.net/~steinbecken/
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 07. jaanuar 2004, 15:15

Puhtatõulised, tõupaberitega notsud on sageli veidi julgemad ja rahulikumad. Aretustöö vili...:) Kallid on nad ainult - 300 - 800 krooni maksab üks loomake...:( Aga tõupaberid saab ka soovi korral kaasa ja siis saab oma loomakesega hakata käima välismaal (Soomes näiteks) näitustel... Mina sain omale puhtatõulise põssa (pildid http://www.matmice.com/home/meiemerisead) 500 krooni eest Tondi Selveri loomapoest - tollesama aretaja Katja kasvandusest pärit. Praegugi on seal üks tõuruigam müügis...
Viimati muutis Endised kasutajad 02. veebruar 2004, 15:36, kokku muudetud 1 kord.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kust saada puhtatõulist merisiga?

PostitusPostitas SigneL » 19. veebruar 2004, 15:58

Kui keegi tahab saada omale puhtatõulist merisiga, siis nende aretamisega tegeleb Eestis ka Ege Maas (elab Tallinnas). Tema e-mail: thunderclap@hot.ee. Loomakese hind 500 EEK.
Ege Maas oli ka Merisigade Sõbrapäeval oma 3 ruigamiga: 1 oli imeilus säravkuldset värvi satiinmerisiga; teine helepruun; kolmas lumivalge, kõik tõunotsud.
Ja varsti peaksid tema satiinmeriseal sündima pojad...
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust saada puhtatõulist merisiga?

PostitusPostitas sophie » 09. märts 2004, 13:58

Tere! :D
Mul suur soov on endale üks või kaks merenotsut soetada. Olen huviga lugenud siinset foorumit ja otsinud ka täiendavat infot mujalt. Silma on jäänud mitmed huvitavad meriseatõud, küll aga pole selge, kas neid tõugusid ka Eestist võib leida? Eriti suureks lemmikuks on piltide järgi saanud Agouti tõugu notsud.
http://www.meerschweinchen.de/pictures_e.html
Küsimus ongi, kas Eestist on võimalik osta Agouti tõugu notsusid? :roll:
sophie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust saada puhtatõulist merisiga?

PostitusPostitas SigneL » 09. märts 2004, 14:04

Aguuti pole tõug, vaid värvus. :wink: Pildil olev põrsas on inglise tõugu (vaata, tal on lontis kõrvad, see on kohe esimene tundemärk puhtatõulisusest).
Nn. puhast aguuti värvust on suhteliselt vähe liikvel. Sellist värvi (so looduslik, naturaalne ulukvärv) põrsaste aretusega tegeleb Tallinna Loomaaed. Võiksid pöörduda sinna.
Teine koht, kus on üks aguuti värvi ruigam, on Nõmme Loodusmajas. Temal aga praegu poegi pole, muidu võiks sealt uurida.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust saada puhtatõulist merisiga?

PostitusPostitas sophie » 09. märts 2004, 15:21

Nojah, algajale notsupidajale ehk on teatav võhiklikkus andestatav. :wink:
Igaljuhul tänud kommentaaride ja info eest. Mulle meeldivad kõige rohkem sidruni agouti, hõbe agouti ja kuldne agouti. Kas need on puhtad värvid, ei tea... :( Muidugi pole ma oma soovides nii resoluutne, mõni teine notsu, nt american crest, on ka armas ja huvitav.
sophie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust saada puhtatõulist merisiga?

PostitusPostitas SigneL » 09. märts 2004, 15:25

sophie kirjutas:Nojah, algajale notsupidajale ehk on teatav võhiklikkus andestatav. :wink:
.

Vastupidi, algaja kohta oled sa vägagi haritud :)
Ka mul endal on kodus "poolaguuti" ruigam. Selline pruun, kuid kõht on oranźikas ja ka silmade ümbrus on veidi heledam. Arvata võib, et tema isapoolsest suguvõsast keegi oli aguuti (isa saime loomaaiast ja tema on natukene seda ulukvärvust).
Üldiselt mulle kipuvad ka sellised looduslikku värvi põrsad vast isegi kõige enam meeldima.
Tõunotsude teema kohta saad lugeda ka siit:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=88
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust saada puhtatõulist merisiga?

PostitusPostitas sophie » 11. märts 2004, 10:48

Aitäh jälle! :)
Selline mõte oli mul ka endal, st Katjaga ühendust võtta. Surfasin ka mujal soome notsukasvatajate kodulehtedel ringi ja aguuti on tõesti vähe levind. Rohkem paistis neid olevat Inglismaal ja veel kaugemal.
Oskad Sa äkki kommenteerida, kuivõrd keeruline on mujalt riikidest looma osta? Mitte, et ma nüüd hakkaks kuskilt kaugelt ostma, aga lihtsalt oleks huvitav teada ja silmaringi laiendada. Ise arvan, et hea on ikka looma enne oma silmaga ka näha... mitte aga osta "meripõrsast kotis" :wink:
sophie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust saada puhtatõulist merisiga?

PostitusPostitas SigneL » 11. märts 2004, 12:17

Merisea ostmisega näiteks Soomest ei tohiks väga suuri probleeme olla - meiegi tõunotsude aretajad toovad ju loomakesi alatasa Soomest sisse.
Aga uurin veidi seda asja ja annan teada.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 11. märts 2004, 12:43

Katja saab kindlasti aidata, kui on soov Soomest tuua. Vahetasin temaga kunagi paar kirja ja ta oli nõus mind rotigi toomisel aitama. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust saada puhtatõulist merisiga?

PostitusPostitas SigneL » 11. märts 2004, 17:00

Ege Maas vastas mu välisriigist merisea toomise probleemkohtadele nii:
Minult küll ei ole kunagi pabereid küsitud.Ja kuna merisigu ei vaktsineerita siis ka ei ole vet.tõendeid. Seda vaid muidugi siis kui loomake tuuakse endale mitte müügiks.

Seega ei tohiks vähemalt Soomest loomakest tuues mingeid murekohti tekkida.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

tõumerisigade kasvatajad

PostitusPostitas loomakata » 24. august 2004, 15:23

Kas keegi teab kas eestis on ültse tõumerisigade kasvatajaid/aretajaid?
Kui keegi teab siis palun teatagu mulle!
Aitähh!
loomakata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tõumerisigade kasvatajad

PostitusPostitas sophie » 25. august 2004, 09:15

Tere ka minu poolt! Siinkohal lihtsalt infoks niipalju, et minu andmete kohaselt kolis Katja sel suvel tagasi Soome. Ise sain veel õigel ajal õnneks 'sabast kinni' ja nüüd olen kahe väga armsa notsu omanik. Üks puhtatõuline american crest ja teine golden agouti värvi - abessiinia ja rex segu.
Aitäh siinsetele asjatundlikele soovitustele! 8)
sophie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: tõumerisigade kasvatajad

PostitusPostitas Merku » 26. august 2004, 16:00

Rääkides Tallinna loomaaiast merisea saamisest. Ega mu sõbranna küll ei saanud.Küsisime kas müüte või annate aga ei anna kuigi pojad olid ja puur ning kõik oli olemas :(
Merku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas loomakata » 28. august 2004, 20:09

Signe kirjutas- tollesama aretaja Katja kasvandusest pärit. Praegugi on seal üks tõuruigam müügis...
Oskad sa öelda et mis tõugu ruigam seal müügis on ja kui kallis.........ise on soov endale saada puhasttõugu valge punaste silmadega inglise notsik..või aguuti värvi.....
loomakata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 24. oktoober 2004, 12:33

Tead, enne kui midagi ette võtad, soovitan sul näiteks OÜ Seelion kasvatajatega nõu pidada. Et kuidas neil selle notsukasvatamisega on, kui palju kulub ja kuidas poegadest lahtisaamisega on. Võid üles otsida ka Ege Maasi, kes Tallinnas merisigu kasvatab (kuid neile pabereid kaasa ei anna). Kogenud kasvataja nõu kulub igal juhul ära.
Tavalised siledakarvalised on ka tõunotsud! Inglise tõugu. :) Päris suvalisi notsusid omavahel paaritada ma küll ei soovita, sest iial ei tea, mis peidetud tervisevigasid neil olla võib või mis iseloomuga nad on. Vanemateks peaksid ikka teada sugupuuga notsud valima.
Raha teenimise võimalusse mina isiklikult ei usu. Pole kuulnud ühestki lemmikloomast, kelle poegade müügist oleks võimalik kasumit teenida, kui neid normaalsetes tingimustes pidada. Korralikud puurid (ka poegadele eraldi, et suguküpsed koos poleks), aluspanu, toit, võimalikud arsti visiidid, väga palju aega pidevalt, jne.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tõunotsu või mitte?

PostitusPostitas Liz13 » 24. oktoober 2004, 12:39

Välimuselt on huvitavamad tavaliselt tõumerisead(igasugused pööristega ja pikakarvalised jne) ja põhimõtteliselt peaks neid inimesed rohkem ostma, AGA, kuna nad on kallimad, siis tavaline eestlane ostab ikkagi tõutu notsu, kuna tõumerisiga maksab 200-600 krooni, tavaline vaid 50-150. Tõutuid notsusid on aga ka rohkem müügil, nii et kõik on tasakaalus.
Kui tahad tõesti päris tõumerisigu hakata aretama( poegadel on tõupaberid jms), siis peaksid sa enne kindlasti võtma ühendust näiteks Seelioni kasvandusega, seal on tõumerisigu ja tegeldakse nende aretamisega. ( http://www.seelion.ee ).
Ja plussi on tavamerisigadega suht raske jääda- kui sul on suur kasvandus, siis läheb toidu, heina, saepuru ja puuride peale ikka kõvasti raha ja kui pojad müüd umbes 100 krooni eest maha ka veel. Tõumerisigadega on võimalik pisut plussi saada.
Kuna ma ise tõumerisigadega ei tegele, siis ei pruugi mu jutt täiesti õige olla, aga proovisin aidata :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -Merka- » 09. veebruar 2005, 21:50

Mina sain enda abessiinlase seelioni tsintsilja ja küülikukasvatusest... Minumeelest on need notsikud ka sealt samast aniara kasvatusest pärit... http://www.seelion.ee on kodulehekülg... 600 kr maksavad :)
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kust saada merisiga?

PostitusPostitas klemm » 17. august 2005, 15:16

Tere, lühike nobe küsimus, et mis kanaleid pidi hankida merisiga, Ons ka tallinna kandis mõni pood, või mõni kes neid kasvatab. Või siis mõni pood (mitte puitka mille müüja meriseal ja küülikul vahet ei tee) millele tasuks rohkem tähelepanu pöörata, ja võiks usaldada. ?
Päris eelistust ei ole kas tõu või mitte.
klemm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas klemm » 26. august 2005, 15:59

Tänaseks on küll juba meil üks merisiga kodus, Varsti ka teine tulemas.
Kui aga keegi tahab farmi pidama hakata siis minge Lauteri tänava Zoo poodi, sel on haarem/sigala ... kaks kolme kuust isast ja kolm emast üks neist kolme kuune teised kaks umbes viie kuulised, kõik ühes puuris + veel jänes ka samas. :evil:
Kas annaks kuhugi teha nimekirja kohtadest kust kunagi looma osta ei tasuks ning kust seda võiks teha südame rahuga ? Minusugustele võhikutele oleks sellest kasu, Ise käisin ka läbi 7 poodi enne kui jõudsin sobiliku meriseani ja ka hea poeni.
klemm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kust hankida

PostitusPostitas paraboa » 26. august 2005, 21:36

Kas annaks kuhugi teha nimekirja kohtadest kust kunagi looma osta ei tasuks ning kust seda võiks teha südame rahuga ? Minusugustele võhikutele oleks sellest kasu, Ise käisin ka läbi 7 poodi enne kui jõudsin sobiliku meriseani ja ka hea poeni.

Loomapoodidel ja -kliinikutel on siin terve omaette foorum , aga nagu näha nimetatakse ühtesid ja samu poode nii halvimate kui parimate hulgas , olenevalt siis sellest milline müüja parajasti tööl oli või mida kommenteerija ise tähele panna oskas/tahtis . Seda Lauteri tänava oma on siiani üheks parematest peetud , aga eks ka seal töötab väga erinevaid inimesi ja omanikud üritavad võimalikult väikese kuluga võimalikult suurt tulu saada . Ise olen suhteliselt korralikes poodides mõne totaalselt võhikliku töötaja peale sattunud ja samas ka kurikuulsast Laguunist väga asjalikku juttu kuulnud . Nii et kokkuvõttes ikka paras loterii. Kõige kindlam on võtta siga otse kasvatajalt - siis näed kodus millised on tingimused ja millised tulevase sõbra vanemad (heal juhul saad vanavanemate kohtagi midagi teada ). Kui siinsamas Pakun foorumit jälgida leiad kindlasti sobiva põssa .
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 26. august 2005, 23:51

Soovitaks samuti osta otse omanikult: poes olnud notsud on stressis või arad või nii/naa väärkoheldud :)
Otse sünnipesast tulev notsik on julgem, usaldav jne.
Mina oma notsikute pealt näen seda erinevust väga hästi.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kust saada merisiga?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. november 2005, 18:35

Parim valik on muidugi loomaaias... Seal ei müüda neid muidugi nagu poes, kuid kui tõsine huvi siis saab kaubale. Täna tõin enda omale kaaslase ja valikut oli mitmesaja erinevas vanuses ja värvikombinatsioonis merisea vahel.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Saada olevad merisead loomapoodides ja mujal

PostitusPostitas nirgike » 09. september 2007, 17:53

Taastaks ühe Lontus olnud teema. Nimelt, et vähendada meriseaotsijate jala- (või auto)vaeva, võib siia teemasse kirja panna, millised merisead kuskil loomapoes hetkel müügis on. Ma arvan, et samuti sobib siia teada anda, kui kuskil kuulutustelehtedes mõni eriti huvitav või armas notskam pakkumises on.


Teeks ise algust kah:
Tartus Lõunakeskuse loomapoes on teddy tõugu (!) merisiga müügis, hind on küll selline, mida ma varem merisigadel näinud pole: 1600 eek. Aga notsu ise on armas :)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saada olevad merisead loomapoodides ja mujal

PostitusPostitas Eva4 » 09. september 2007, 21:45

Ega sa ei küsinud kust see teddy pärit on?
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saada olevad merisead loomapoodides ja mujal

PostitusPostitas Scratchy » 10. september 2007, 13:56

nirgike kirjutas:Tartus Lõunakeskuse loomapoes on teddy tõugu (!) merisiga müügis, hind on küll selline, mida ma varem merisigadel näinud pole: 1600 eek.

Isegi Seelioni kasvandusest saab teddy karva merisea üle poole odavamalt. :D

Ülemiste keskuses olid armsad pruunid rosettidega merisead müügil. Kasutaja Misty(?) merisea Äpu sarnased.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saada olevad merisead loomapoodides ja mujal

PostitusPostitas Anx » 12. september 2007, 08:16

Mina ostsin Lõunakeskusest Teddy notsu ära :) Ost sai tehtud hetkeliste emotsioonide ajel ja hind polnud oluline. ;)
Viimati muutis Kissu 17. september 2007, 06:02, kokku muudetud 1 kord.
Anx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Saada olevad merisead loomapoodides ja mujal

PostitusPostitas Eva4 » 12. september 2007, 08:34

Anx kas sellel notsul oli sugupuu kaasas? Miks sa teda paaritada tahad? Enne paaritamist võiks sa natuke uurida kasvatajate kohta ja üldiselt merisigade aretamisest. Aretusel peab olema mingi eesmärk. Lihtsalt paaritamine ei ole eriti ilus tegu.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saada olevad merisead loomapoodides ja mujal

PostitusPostitas nirgike » 12. september 2007, 20:26

Ja teddy asemele on Lõunakasse siginenud nüüd puuritäis rosettmerisigu, hind 1000.- eek tükk. Värvilt beezi-valgekirjud ja karv tundus ka selline poolpikk olevat. Aga no teddy-st saan veel aru, suht haruldane nähtus, aga rosettmerisea eest tuhat eeki...? Aega uurida ei onud, et millest selline hind, kuna mul oli suht kiire.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Saada olevad merisead loomapoodides ja mujal

PostitusPostitas Anx » 13. september 2007, 09:07

Notsul oli sugupuu kaasas. Kasvatajaks on üks naitserahvas Tartust. Paaritamine ei olegi primaarne eesmärk ja aretusega ma tegelema ei hakka. Selle notsu ostsin sellepärast, et ta mulle tohutult meeldis, mitte sellepärast, et tal paberid ja sugupuu olemas olid. Paarituseks pakun teda sellepärast, et kui äkki kellelegi, kellel Teddy meriseaemand on, minu notsu ja tema sugupuu sobivad, siis saaksime kaupa teha ja ma saaksin pesakonnast ühe notsu oma notsule seltsiliseks juurde. Aga nagu ma juba ütlesin, see, et minu notsu endale kaasa leiaks, pole väga tähtis.
Anx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist