Erinevused välismaa kasvatajatega

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Erinevused välismaa kasvatajatega

PostitusPostitas karvapalll (Teema autor) » 05. juuli 2005, 20:06

Täna kirjutasin välismaa foorumis "merisigade igapäeva toit" alamfoorumisse. Ohh sa jutt, kui palju on ikka erinevusi võrreldes välismaa looma omanikega. Näiteks kuivtoitu annavad oma sigadele üksikud ja needki on imelikud firmad mida meil ei ole. Kui mainisin, et minu omad söövad Sluisi Superior menud, keelati see mul ära. Kuna pidavat sisaldama aineid, mis lemmikud paksuks teevad, samuti seemneid ja pähkleid, mille kätte loom võib lämbuda, ime et mu sead üldse elus on :D Samuti annavad nad rõõmsalt tsiruselisi, näiteks apelsine jm. Hein peab olema täiesti roheline, minu arust meie poes olev kuivatatud hein sisaldab ikka päris palju kollaseid ja pruune kõrsi. Ühesõnaga päris kallis lõbu. Nende sigudikud saavad ikka mega palju värsket päeva jooksul. Ja kas keegi on kuulnud/kasutanud fliisi(nagu ma õieti aru sain) alusmaterjalina puuris. Vist mingi ajalehtede ja saepuru kihtide jaotus fliisi või käterätiku vahel, mida on siis lihtne pesumasinas hiljem pesta. Päris naljakas on lugeda teinekord. :wink:
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll (Teema autor) » 05. juuli 2005, 20:37

Tsiteerin igaks juhuks seda mis mu postitusele vastati:
Is this Sluis Superior Menu a pellet mix with nuts/seeds/colored bits, etc in it? If it is then you need to get rid of it and feed plain pellets only. Pigs can choke on nuts/seeds/colored bits. If they are fat it's probably because of the pellet mix. The best bet would be to feed a variety of veggies everyday, at least but not limited to 1 cup per piggie.
fresh vegetables are more important that the store bought pellets. So, you need to give 1 cup of veggies everyday and get rid of those pellets
Näidiseks üks omaniku päevane sea toidukogus:
Here is my pigs daily diet:
1 leaf of either red/green leaf lettuce and 1 leaf romaine or 2 leaves butterhead lettuce per pig (In addition when I can get it at reduced prices, they get spring mix)
Cilantro-about 5 sprigs per pig
2-3 slices of bell pepper (whatever color I have on hand)
1 baby carrot per pig
1 cherry tomato per pig
Corn husk and silk (when I have it)
On a rotating basis I give them:
Dandelion greens- 2-3 leaves per pig
Kale- 1/2 large leaf or 1 small leaf per pig
Cucumber- 2-3 slices per pig
Green beans- 2 per pig (I have recently found out they aren't really good daily because of the high oxalic acid count)
Corn on the cob- 2 ears for 7 pigs
Summer squash, the yellow kind- a couple slices per pig
Zucchini- a couple slices per pig
Turnip or Mustard Greens- 1/2 very large leaf or 1 large leaf each
Rotating fruits: (they get 2 fruits from this list 2 times a week)
Apple- a couple slices per pig
Grapes- 2 per pig
Cantelope with rind, cut into 2" chunks, usually one chunk per pig
Watermelon with rind, same as canteloupe
Papaya- a couple small cubes per pig
Mango- a couple small cubes per pig
Kiwi- 1/4 of a kiwi each
Peach- a couple slices per pig
Pear- a couple slices per pig
Cherries- 2 per pig
Things they get occasionally when I have it on hand or can find it locally are:
Bok Choy
Asparagus
Broccoli
Cauliflower
Snow Peas
Sweet potato
Endive
Pooltest asjadest ei tea ma eesti keelset vastet...
Mis asjad on näiteks - plain pellets ja cilantro?
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 05. juuli 2005, 21:28

No kui nad viitsivad oma sigu tõesti pehmel fliisil hoida, lasku käia. Junnikesed jäävad ju kõik riidele ja see läheb pissi tõttu ruttu haisema...
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Erinevused välismaa kasvatajatega

PostitusPostitas paraboa » 05. juuli 2005, 21:33

Plain pellets on puhtad graanulid (st ilma terade seemnete ja muude äratuntavate toiduosisteta ). Cilantro peaks olema koriander - selle lehed siis järelikult (meie oludes jääb ära !)
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll (Teema autor) » 05. juuli 2005, 22:04

Huvitav kuidas nad kogu selle toidukoguse oma sigadele sisse suudavad toppida. Ma tean küll et neil on hea isu aga nii palju rohelist? Ja minu arust näriliste hambad ongi ju kohastunud kõvade seemnete närimiseks, miks nad arvavad et kõik muud seemned peale graanulite on halvad? Samamoodi võib ju hein või kapsas vms kurku jääda ja lämbumist põhjustada... :eek: Kummaline küll. Ei oleks uskunudki et kultuuride vahelised erinevused ka seakasvatuses esile tulevad! :P
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. juuli 2005, 20:24

Minu arust on peamine sõnum see, et vähem kuivtoitu ja rohkem heina ja rohelist. :) Või kui tingimata kuivtoitu, siis sellist, mis on ühtlased graanulid, kust ei saa paremat ja rasvasemat suhu sortida.
Aga muljetavaldav küll. :eek: Ma oleks isegi nõus nii vaheldusrikast toitu sööma. :D
Fliis aluspanuna - tegelikult paljud rotiomanikud kasutavad ka kas fliisi või riideribasid alusapanuna - TINGIMUSEL, et rotid korraliult pissinurka kasutavad. Ilmselt neil kasvatajatel siis samamoodi.
Lisa: tegelikult ei erinegi see eriti zoo.ee artiklist merisigade toitumine.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 15. november 2005, 14:27

Lisaks siis juurde et 1 cup ameerikamaa ühikut võrdub 2.4 dl ehk 240 ml, seega kogus on tõesti üsna suur (mitte segamini ajada 150 ml kohvitassiga).
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist