Noore merisea äkksurm

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Noore merisea äkksurm

PostitusPostitas Täpik (Teema autor) » 07. jaanuar 2015, 19:43

Minu umbes 4 kuune merisiga suri ootamatult. Veel eile pärastlõunal jooksis ta oma puuris ringi, sõi ja jõi korralikult ja siis äkki... Siis äkki vaatasin merisigade puuri ja nägin seal oma kallist merisiga maas lamamas. Arvasin, et äkki ta magab nii. Võtsin ta kätte aga ta oli kange ega liigutanud... Ma olen nii nii kurb! Ma ei saanud öösel magadagi! Mu ema pani ta ilusti pappkarpi ja asetas selle ööseks puuri katusele... Lootsin, et äkki kuulen karbist krabistamist ja ta ärkab üles aga ei... Nüüd mu teine merisiga tundub ka kuidagi arem ja kuidagi isegi kurb... Ma ei saa aru, miks ta suri? Miks?! :sad:
Täpik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea Surm D`:

PostitusPostitas Mercar » 08. jaanuar 2015, 10:20

No täpselt saad teada vaid siis, kui looma lahata lased. Kui ühtki märki enne ei olnud, siis ei oska keegi siin arvata milles asi.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Merisea Surm D`:

PostitusPostitas Kissu » 20. märts 2015, 19:30

Nagu Mercar ütles - tegeliku põhjuse saab teada ainult siis, kui lased looma lahata. Samas nii noore notsu äkksurm on tõenäoliselt pärilikku laadi ja ennast siin kohal küll süüdistada ei tasu. Tegu võib olla näiteks kaasasündinud südame defektiga vms.

Notsud on sotsiaalsed loomakesed ja elavad kaaslase surma tugevalt üle. Parim mida sa tema heaks teha saad on talle võimalikult kiiresti uue kaaslase leida. Mida kauemaks notsu üksi jääb, seda keerulisemaks läheb tutvustamine. Loomulikult ei saa ka praegu koheselt notsusid kokku panna, kuid tutvustamine võiks siiski olla lihtsam.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron