Kui omanik reisib - mida teha meriseaga?

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Kui omanik reisib - mida teha meriseaga?

PostitusPostitas merlin15 (Teema autor) » 26. jaanuar 2004, 16:26

Mul on selline küsimus.Ma tahaks endale notsut ,aga igal aastal terve kuu olen kodust ära 8) :? Kas on mõttekas võtta notsu kui ma pean ta kuuks ajaks kellegi juurde andma?Või on neid võimalik kaasa võtta sest ma olen seal kuu aega maal niiet muidu poleks probleemi :) Aga kas notsu peab vastu neli tundi rappumist palavas autos?Aidake kui oskate sellest oleks palju abi :D
Ette tänades
P.S Kirjutage kas peata kah oma notsusid mingiks ajaks üksi jätma
merlin15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Carol » 26. jaanuar 2004, 18:17

tere....sa vvõid ju endale notsu võtta,mis see kuu ikka teeb....kas te sõidate perekonnaga ära?notsule ei meeldi küll üksinda olla,aga sa pead olema siis kindel,et su asemik tunneb su notsut...
Carol
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 26. jaanuar 2004, 18:47

Kindlasti on võimalik kaasa võtta. Muidugi, tuleb vaadata, kuidas puur autosse mahub.
Reisimisel saab teda aidata nii:
* külmutad mitu pudelit vett külmikus jääks. Mässid neile riide ümber ja paned notsu kandepuuri - see jahutab teda. [Jube kasulik teada ka palaval suvel!]
* veepudelid rappuvad sõidu ajal tühjaks, niiet neist pole kasu. Aga võid notsule midagi veerikast pakkuda - puu- ja juurviljad.
* ehk on võimalik sõidu ajal ka väike paus või paar teha, et saaksite kõik jalgu sirutada. Sel ajal saad teda ka toita, joota, silitada, vaadata, kuidas tal läheb.
Peale reisimist tahab ta kindlasti kuskil vaikselt ja rahulikult 24 h toibuda ja uue kohaga koduneda. Lõhnab ja kõlab ju hoopis teistmoodi. Edasi peaks aga OK olema.
Mis need arvavad, kes on oma notsuga reisinud?
PS. Tänud Tomile paranduse eest.
Viimati muutis Liisa 26. jaanuar 2004, 19:26, kokku muudetud 1 kord.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 26. jaanuar 2004, 21:20

Võid mõelda läbi ka variandi, kas sul on kedagi head tuttavat/sugulast/sõpra/naabrit, keda saad paluda selle aja jooksul, mis ära oled, oma ruigamite eest hoolitseda. Nii pika aja peale on võib olla raske kedagi leida, kuid kui leidub keegi usaldusväärne isik, siis on see variant isegi parem kui põrsaste kaasavedamine (notsu nimelt elab igasugust elukohavahetust, ka ajutist, suhteliselt raskelt läbi) - muidugi pead tollele usaldusisikule siis jätma kõik hoolduse ja pidamise juhtnöörid ning kindlasti enda telefoninumbri, võimalusel ka mõne hea loomaarsti numbri, kuhu su loomakeste hooldaja saab helistada juhul, kui teid ei peaks kätte saama ning on tarvis kiireloomulist abi.
Kui sõidad ära aga vaid 2-3 päevaks, ei ole probleemi: selle aja elab ruigam ka üksi edukalt üle, pane talle lihtsalt piisav heina-, kuivtoidu- ja veevaru hakkama.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. jaanuar 2004, 17:35

Mina kardan notsut kuhugi kaasa võtta. Reisipuuris on vähe ruumi, suvel autos sageli palav. Ei saa ju aknaid lahti jätta, et põssa õhku saaks. Kas ta peaks oma puuriga kusagil kinni olema, inimestel on ju turvavööd?
Ja kui ma kohale jõuan, siis tahaks notsu ju jalgu sirutada. Siis mul peab telkima minnes olema suurem puur pakiruumis... Ei, ei ja veelkord ei. Ma ei usu, et reisimine on notsude jaoks. Iseasi, kui lähed vanaema juurde maale ja seal on sea jaoks vajalikud tingimused juba olemas.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 27. jaanuar 2004, 21:17

Spunk kirjutas: Siis mul peab telkima minnes olema suurem puur pakiruumis...

Kui sa just mitmenädalast auto-telkimisreisi silmas ei pea, siis paaripäevase käigu ajaks ei soovitaks mina ka notsut kaasa võtta. Sest nagunii on siis endal huvitav ringi käija ja tegemist kõige muuga kui lemmikuga. Notsu ei võida kaasa tulles midagi aga stressi talle kui palju.
Pikemale reisile võtaks ka ainult siis kaasa, kui kuhugi ühte kohta minek, kus kohapeal paigal ollakse. Aga mina olen pikemalt ainult välismaal ära käinud ja siis ei ole nagunii kaasavõtmise varianti, niiet tuleb seniks hooldaja leida. Seni õnneks on mõni pereliige saanud aidata.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 27. jaanuar 2004, 22:23

väike hoiatus, et lahtised autoaknad küll aga meelespeaks: merisiga ei talu tuuletõmmet kohe üldse mitte.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 28. jaanuar 2004, 10:57

...ning sama ohtlik on oma põrsas (või ükskõik milline teine tegelane) jätta suvel palavate ilmadega autosse - päris kindlasti saab kuumarabanduse (selliseid juhtumeid esineb aga oi-oi kui tihti :( ): ruigamid taluvad kuuma väga halvasti, ennem lepivad nad veidi jahedama temperatuuriga.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 28. jaanuar 2004, 11:51

võite nüüd mind noomima hakata, aga mina tassin oma loomad alati endaga kaasa. neil on spets reisikastid - väiksemad (selleks kui ainult sõit vanaema juurde ja seal saavad mujal elada) ja suuremad (kui vaja neid seal kastis kauem hoda). kastid panen tagaistmel turvavöödega korralikult kinni. suured kastid on pagassis ja loom siis ise istmel väiksemas kastis.
kui teepeal poodi vm. autost välja läheme, siis kunagi loomi üski ei jäta, kas jääb keegi autosse seltsiks, või kast sangapidi näpuotsa (talvel loom põuetaskusse).
hiired jäävad siis koju, kui ma ainult nädalavahetuseks ära lähen, aga jõulude ajal, kui 2 nädalat ringi sõitsime, olid nad kaasas. peaasi, et veepudel sõidu ajaks välja võtta (koliseb ja tilgub) ja talvistes oludes auto enne loomade toomist soojaks sõita ning kastile sall ümber panna. alguses nad pisut kartsid, aga hiljem rahunesid ilusti maha.
konnadega on teine asi. kuna neid peab söötma käest ja ainult värsket toitu, siis neid kauem kui 1 päevaks üksi jätta ei saa. pealegi on suvel kui kuhugi maale lähen hea neile seal puhtaid metsas/koduaias kasvavaid taimi anda. Konnu on meiega telkimas käinud nii et pole asigi. öise niiskuse eest panen oma riiete sisse, päeval oleme palju aega randades või niisama looduses, kus Konnu siis (loomulikult hoolsa järelvalve all) võib ringi toimetada ja sööki otsida. autos on tal sellistel reisidel vähe suurem reisikast.
suvel randa või muidu loodusesse minnes võtame ta alati kaasa. ta tõmbad seal küll kõvasti tähelepanu, aga teda publik ei häiri.
ma küll ei saa aru, et see Konnule ei meeldiks. pigem see karastab teda ja muudab julgemaks ning kohanemisvõimelisemaks. kõik teised kilpkonnapidajad, kes minu Konnut on näinud, on öelnud, et ta on kõige julgem konn, keda nemad kohanud, ei karda inimesi ega võõrast ümbrust.
sõbrad naeravad küll alati, et no mitme kastiga sa siis seekord tuled, aga no mis mul sest, peaasi, et kaste tõsta jaksaks. :wink:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 28. jaanuar 2004, 12:00

Helen kirjutas:võite nüüd mind noomima hakata, aga mina tassin oma loomad alati endaga kaasa. :wink:

Mis siin ikka noomida. Kui su loomakesed stressi tollest reisimisest ei saa ning kui ka sina kogu aeg saad/viitsid nendega külas või reisil olles tegelda ning neil silma peal hoida, siis ei ole loomade kaasavõtmises midagi halba.
Arvan ka, et hiired ja kilpkonnad taluvad kolimist (milleks ju ka reisimist-küllasõitu nimetada võib) üsna hästi. Merisea puhul soovitan siiski soojalt loomake võimalusel koju jätta - see olevus satub igasugusest elukoha muutusest kohe masendusse.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moor » 28. jaanuar 2004, 19:30

Mina olin ühel suvel mitu kuud välismaal ning sel ajal käis mu küülikut iga päev hooldaja vaatamas. Hooldaja ülesandeks oli lasta küülikul joosta ringi, anda süüa, puhastada puuri ning eelkõige kasulik oli see inimene ka selles suhtes, et mu kodul oli kogu aeg pilk peal. Mine sa tea, mis kurikaelad mitme kuu jooksul teha võivad.
Üks äpardus juhtus ka, nimelt unustas hooldaja ükskord küülikupuuri korralikult sulgeda ning 24 h jooksul oli kõikide juhtmetega 1:0 tehtud. Õnneks olid kõik kodumasinad vooluvõrgust väljas (kusjuures minu silma all näri mu küülik ühtegi juhet).
Kokkuvõttes siis seda, et süda valutas küüliku pärast kogu aeg, aga kahjuks ei olnud sinna riiki võimalik looma kaasa võtta (rahvusvahelised keelud).
Moor
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Merisiga ja reisimine

PostitusPostitas SigneL » 23. märts 2004, 14:04

Kissu kirjutas:yldiselt ta rohkem paanikas meil reisimise pärast

Merisiga on jah suhteliselt kartlik ja närviline loomake, kes kolimist ja üldse igasugust elukoha/omaniku muutust ei armasta ning igasugusest keskkonnamuutusest kergesti stressi läheb. Seetõttu oleks parem kuskile minnes ruigam võimalusel koju jätta.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisiga armastab reisimist?

PostitusPostitas Kissu » 23. märts 2004, 15:46

meie merisiga käib meiega paarkorda kuus tallinnas kaasas ...
paneme merisea ilusti oma reisipuuri kus tal saepuru heina syya ja midagi värsket teepeale krõbistamiseks ja sõit algab ... bussis laseme ta puurist välja kus ta ronib mulle lõuaalla või siis õlale ja uudistab sealt ohutus kauguses teisi sõitjaid ... kui keegi aga popununnutama tuleb oleme viuhti puuris :))
seega ta meil enamväähem harjunud sõitmisega ja ei tee sellest vägasurt numbrit :) :lol:
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas merisiga armastab reisimist?

PostitusPostitas SigneL » 24. märts 2004, 15:50

Meie ruigamikari on iga kord päris häiritud ja endast väljas, kui nad transpordikastis kuskile sõitma peavad. Ja ka Merisigade Sõbrapäeval viibimine neile väga ei meeldinud - olid vaesekesed päris närvilised ja stressis ning püüdsid alatasa kuskile peitu pugeda.
Seetõttu vean ma neid kuskile vaid siis, kui on tõesti vaja (arsti juurde näiteks) - sest selgelt on näha, et nad naudivad hoopis meelsamini oma puuris olemist kui võõrastes kohtades ringikondamist. Ja mis ma neist siis ikka piinan...
Viimati muutis Endised kasutajad 25. märts 2004, 13:01, kokku muudetud 2 korda.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisiga armastab reisimist?

PostitusPostitas Kissu » 24. mai 2004, 20:24

Miks ka mitte, kui sa talle transpordi kasti ilusti heina ja söögi paned, ning värsket annad siis elab ta kindlasti selle üle. Meie oma Proxyga käisime mitmeid kordi Tallinnas ja Proxy siiani elus ja terve. :D
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas merisiga armastab reisimist?

PostitusPostitas paraboa » 24. mai 2004, 21:32

Arvata on ,et seakesele meeldib maal vanaema juures rohkem ,kui et ta kuskile hoiule jäetakse.Meie käime juba mitu suve maal puuritäie sigudikega.Panen neile alati reisipuuri paksult heinu ja midagi värsket ka näksimiseks.Tegelikult pole küll märganud ,et nad sõidu ajal eriti süüa tahaks.Stress on ilmselt liiga suur.Aga kohale jõudes kaaluvad õuepuuris murul vudimise rõõmud kõik vintsutused üles.Korra küll tekkis puuris sõidu ajal väike kisma ,sest Ossu hakkas tirima neid heinu ,mille alla Elvis parajasti pugeda oli otsustanud.Sellest tuli poistel pisut ütlemist-no mis see siis on,et naabrimees närib minu tekki :lol: .Sel suvel tekkib vist küll natuke probleeme-3 kulti ja üks emane 6 põrsaga on kõik korraga kaasa võtmiseks liiga suur seltskond ,kui arvestada ,et sõidetakse bussiga ja lisaks sigadele on kompsud ja kaks last.Peaks vist kedagi hoiule jätma ,kuigi see mõte mulle eriti ei meeldi. :cry: Kui keegi ,siis jääb maha mõni poistest.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas ilusjanes » 01. juuni 2004, 23:08

Meie oleme vahel,kui vaja omal nädal või kaks ära olla,andnud looma koos puuri ja muu vajalikuga mõnele sellisele tuttavale hoida,kelle lapsed ka väga looma tahaks,kuid vanemad pelgavad alaliselt võtta.Rõõm on kahepoolne.Endal kindlustunne,et loom on söödetud,vaadatud.Teistel tore,et on lastele mõneks ajaks looma vaatamiseks,silitamiseks laenuks saanud, ilma,et alalise kohustuse kaela võtaks.Pärast näidatakse veel aasta hiljemgi heldimusega fotosid:"siis,kui ta siin oli."
Vahel on ka lihtsalt vanaema söötmas käinud.
Ükskord vedasime ka Hiiumaale kaasa,kuid eks loomal on kõige parem ikka oma kodus.Laeva peal hirmsasti värises.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Meriseaga reisimine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. juuni 2004, 17:54

Tere! Minul oma põrsaga väike probleem, seekord siis selline, et vaja minna nädalaks reisile, aga teda pole kellelegi jätta, sest kõigil on kassid/koerad või ei ole linnas, ja nüüd siis selline küsimus, et kui osta see nende selline nn sõidukorv, kas siis merisiga kannatab bussisõitu? sest tõesti muud võimalust ei ole:(
ette tänades mmm
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrsake & reisimine

PostitusPostitas Andra » 28. juuni 2004, 18:07

Äkki mõni lontukas on nõus põssa enda juurde võtma?
Kui ostad trantsportpuuri siis saad ta kenasti kaasa võtta. Küll notsule bussi sõit meeldib. Võibolla kaasneb stress. Kuskil on sellest räägitud ka. Vist jänku teema all.
Aga siiski peaksid sa kaasa võtma ka puuri, sest kus ta sul muidu nädalaega on. Trantspordikas jääb kitsaks ju. :(
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrsake & reisimine

PostitusPostitas Kissu » 28. juuni 2004, 18:08

Põrsas nädalat üksi kodus kindlasti vastu ei pea.
Kaasa võid ta võtta ainult juhul kui oled kindel, et ta saab piisavalt aega veeta transpordi puurist väljas joostes.
Kindlam oleks jah leida hoidja või siis kellegi juurde viia selleks ajaks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: põrsake & reisimine

PostitusPostitas Liz13 » 28. juuni 2004, 18:16

Nääh kirjutasin päris pika jutu, aga just see teema kahest kustutati ära. Ok proovin lühidalt siis::P
Loe siit teemas, on kirjutatud meriseaga reisimisest:
http://www.lontu.ee/foorum/viewtopic.php?t=1155
Parem on aga kui leiad oma notsule hoidja. Kui meriseal on korralik puur, siis kass või koer saa talle ju liiga teha. Füüsiliselt vähemalt mitte. Küll aga siis, kui koer hakkab haukuma või kass kärunuma.
Kõige parem, kui panna merisiga kuskile sellisesse ruumi, kuhu "verejanulised metsloomad"(ehk siis kass ja koer :P ) ei pääse, näiteks magamistuppa vms.
Eks otsusta ise, kumb variant su notsule parem on :)
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: põrsake & reisimine

PostitusPostitas kirtu » 09. juuli 2004, 11:19

Olen nõus nendega,kes arvavad,et turvaliem oleks ikka merisiga kellegi hoole alla jätta...Üksi kodus olemist ta ei peaks vastu ja bussisõit...Noh ma ei tea..Ta saaks vist sellega korraliku stressi.. :( :( Kus sa elad?äkki saab mõni lontust sinu notsikut endale jätta... :roll:
kirtu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas merisiga armastab reisimist?

PostitusPostitas Ruigaminni » 20. juuli 2005, 16:30

Mina olen selle suve jooksul bussiga Tartu ja Tallinna vahet sõitnud koos põssadega juba oma 4-5 korda - kuumaga ei julgenud neid ju paariks päevaks ka omapead jätta. Esimesel korral nad olid transpordipuuris natuke närvis ja joogipudel lekkis ja tekkis tunne, et päris nii ikka sõita ei saa, aga iga korraga on läinud paremaks ja nüüd on nad juba paadunud reisimehed. Joogipudeli vahetasime värske kurgi vastu, mida sõidu jooksul paar tükki kindlasti nahka pistetakse, lisaks on puuris palju heina, mida süüa ja mille alla pugeda. Olen sõitnud päevasel ajal, et saaksin puuri enda kõrvale võtta. Kui poistel puuris vahel ütlemist tuleb, olen neid korda-mööda süles hoidnud. Nad isegi põrandal ringi joostes ronivad vahel täitsa vabatahtlikult sinna transpordipuuri, järelikult neile ikka meeldib - ja sihtkohas on muidugi suur mugav puurikast ees ootamas.
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Notsu!! » 22. juuli 2005, 23:49

Minu notsud ei armasta väga reisimist. Nendele meeldib ikka oma puuris rohtu ja heina näksida ja ka diivanil hüppata. Niiet paljud notsud pole eriti reisimisega päri:)
Notsu!!
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Reisimine

PostitusPostitas monika2004 » 14. august 2005, 20:41

Mida teha,kui ma lähen 4 päevaks saaremaale(ise elan tallinnas) ja ma pean oma merisea kaasa võtma,sest keegi koju ei jää,ainult hamster,kuna tema saab hakkama.Suure puuriga ei ole võimalik Possut kaasa võtta,sest see on liiga suur.Kandepuur on natuke liiga väike ja sinna ei saa ka joogipudelit panna.Aga vaadates meie külmi ilmu(me ööbime telkides,merisiga arvatavasti autos) peab seal puuris ka piisavalt soe olema.Kas on võimalik üldse teda kuidagi kaasa võtta?
monika2004
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 14. august 2005, 22:07

Võib laenata kelleltgi väiksemat sorti puuri - 4-ks päevaks vast keegi ikka laenab. Aga üldiselt elab merisiga ka kandepuuris ära. Mina käisin Prooxyga palju Tallinnas. Tuleb palju värsket süüa anda ning vahel võid pudelit ninaall hoida, et jooks. Aga elab kenasti ära. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas mimoos » 14. september 2005, 08:40

Minu notsul on meetripikkune puur, sellega teda vist kuhugi kaasa ei võta. Me käime iga kuu Pärnus ja mul pole plaanis teda ka paariks päevaks üksi koju jätta. Ostsin majatarvete poest plastmassist kandilise kausi (38EEKu). Pikkus on sellel umbes 40cm. Muretsesin ka võre peale panemiseks. Saan kausi külge jooginõu kinnitada, heinatuusti panen niisama nurka. Üks reis on tal kausis läbi tehtud ja ta sai kenasti hakkama. Lasin teda igal võimalusel jooksma ja stressi ta reisist küll ei saanud, oli ikka sama vallatu. Kui minna pikemaks ajaks reisile, siis nii väikeses kausis olla on muidugi liig. Parem on anda loom mõne tuttava hoolde, kel on oma notsu või kel on notsudega kogemusi. Ega ma ise notsu pidamises ka eriti kogenud pole, olen notsu omanik olnud ainult kuu aega, aga siiani pole probleeme olnud.
mimoos
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meriseaga reisimine

PostitusPostitas maryjaneL » 13. oktoober 2005, 09:48

Meie hakkasime Adalberdiga mööda ilma rändama juba siis kui ta oli alles poole aastane ning ta harjus ilusasti reisimisega ära - ma lihtsalt arvasin, et loom kohaneb minu eluviisiga paremini kui juba noorena harjutada. Selgus, et:
a) talle hakkas bussisõit meeldima,
b) talle hakkas kandepuur meeldima,
c) kui me polnud ammu väljas käinud, ronis ta ise kandepuuri, hakkas esikus plätusid järama või tegi muud tsirkust (välja sai ta ikka terve kevade ja suve iga päev niiet asi oli puhtalt sõitma minemises)
niisiis, kui asi on nodzudega reisimises ja sa tead, et sa oled rändajat tüüpi, siis parem harjuta oma nodz tasapisi reisuga - sealjuures tuleks ikkagi nii bussis kui ka kõndimisel kandepuuri hoida nõnda, et see võimalikult vähe õõtsuks, sest nodzud jäävad siiski üsna kergesti merehaigeks (ehk langevad sügavale stressi)... isegi kindlam on hoida nodzut sõiduajal põues ja enda ligi: ta tunneb siis sinu lõhna, on rahulikum ega satu segadusse - pistab varsti oma uudishimuliku nina kraevahelt välja ja hingab õhku, uudistab kõrvalistujat ning on eluga rahul! meie Aaduga vähemalt oleme sellise valemini jõudnud, kusjuures kummalgi pole stressi ning mõlemile meeldib reisida - uusi heinamaid ja päikesepaisteid avastada :)
maryjaneL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui omanik reisib - mida teha meriseaga?

PostitusPostitas PossuJaNossu » 23. september 2014, 15:32

Mina viin põrsad alati vanaema juurde. Seal neile meeldib. Vanaema räägib nendega iga päev mitu tundi. ;)
On kolm asja, mida ei saa kauaks peita: päike, kuu ja tõde.
Kasutaja avatar
PossuJaNossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 7
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist