Kui palju kulub meriseale kuus raha?

Ruigavad jutukesed.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas Roosaketss » 17. august 2008, 11:30

Ega ma ka seda päris kassiliiva ei mõelnud ikka seda Dianas Öko Cat. Kuid selle liivaga on nii et kui väike tilk vett kukkub sinna läheb see juba klompi ja kui merisiga selle ära sööb, võib see tal kõhus ka klompi minna ja siis on ikka päris kurb küll ju.
Ma tean täpselt millest jutt on, kuna mina kasutan seda enda kassidel. :ups:
Seda, mida ma merisigade vastu tunnen ei saa sõnadesse panna, sest merisead on imelised!
♥ ♥ ♥ ♥
Kasutaja avatar
Roosaketss
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 335
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas Kaisa89 » 19. august 2008, 11:18

Ma täpselt ei tea ,sest ma pole arvestanud aga ma arvan ,et mingi 100 või 200 või isegi vähem ,sest kõik oleneb sellest mida ja kui tihti te talle ostate.
Kaisa89
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: palju kulutate meriseale kuus

PostitusPostitas otokas » 03. november 2008, 18:40

otokas kirjutas:kuidas on võimalik 100krooniga hakkama saada?

Alates septembrist pean ma kindlat arvestust, et kuhu ma oma raha kõik panen. Et kui palju ma kulutan toidu, kui palju majapidamise ja kui palju maiustuste peale. Ja mis välja tuli..Oktoobris ma kulutasin sigadele täpselt 80 krooni ja 60 senti. See tähendab et ma olen neile ainult kaks korda süüa ostnud ja ühe korra heina.
Nii et ma pean oma sõnu sööma hakkama, on küll võimalik 100 krooniga hakkama saada, aga seljuhul peab sul olema osad asjad endal olemas lihtsalt. Minul oli pool kuud näiteks hein olemas ja aluspanu sai eelmisel kuul ostetud terve suur kotitäis. Seda peaks jätkuma ka selleks kuuks vast. Ja värsket sai veel väljast ja kodus oli ka muidugi. Midagi ekstra nende pärast veel ei pidanud ostma.
Tegelikult on elu ilus!
Kasutaja avatar
otokas
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 7
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas Nöbsike » 03. november 2008, 20:21

Mul läheb igas kuus erinevalt, saepuru, hein, kuivtoit, värske ja sellised asjad maksavad meil kokku umbes 70-80, aga värsket ostame me ka tihti erinevat. Ja kuna homme ostan uue põssa juurde, siis hakkab rohkem minema, 300-400 võibolla läheb kokku kuus? Aga pole niimoodi lugenud, ostame mida vaja.
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas martiina » 31. detsember 2008, 15:24

Mul läheb ikka mingi 300-500 kr kuus! Nädalas umbes 100
Kasutaja avatar
martiina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Asukoht: Tallinn-Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas whipii » 05. jaanuar 2009, 16:13

Minul kulub merisigade peale tõeliselt vähe raha, sest elame maal.
Saepuru saan kodust, isa saeb masinaga puid ja saepuru on alati mitu kotti olemas.
Heina teeme ka ise. Maja kõrval üle tee, on väike maalapp, kus me teeme heina. Kuivatame ära ja talvel hea võtta. (muidu ka)
Värsket kasvatame samuti ise. Kapsast, kaalikat, porgandit, tomateid, paprikaid, arbuuse, õunu, pirne, lehtsalatit, tilli, kurki jne. Värske peale ei lähe üldse raha.
Raha läheb kuivtoidu peale. Kuus umbes 30.-, . Nüüd viimasel ajal oleme ostnud ka gaanuleid koti kuus, maksab 65 krooni. Vahepeal oleme ostnud ka toidupulki, 20-30 krooni pakk.
Kuus läheb umbes 100 krooni. :D
Kasutaja avatar
whipii
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas triini22 » 05. jaanuar 2009, 16:17

Kas su isa saeb ainult lehtpuud?
Tegelikult seda tavalist saepuru ei tohiks närilistel kasutada, see sisaldab liialt peeneid osakesi. Poes müüdavad saepurud on tegelikult höövlilaastud, mis pole nii tolmavad.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas katrinkorvas » 05. jaanuar 2009, 20:12

Mina olen küll algala seakasvataja,kuid olen juba märganud,et ka need saepurud ,mida müüakes selverites ja marketites on väga tolmused.
Ostan nüüd ainult Bosse loomapoest SLUIS höövellaastu,mis on väga hea.
Kuna see on pisut kallim,kui teised,siis kulub meil umbes 150eek kuus koos heina ja kuivtoiduga.
Ka väkesed loomad toovad rõõmu!
katrinkorvas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 1
Pildid: 4
Asukoht: saue/Riisipere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas whipii » 05. jaanuar 2009, 20:55

Triini22, mu isa saeb ainult lehtpuid. Okaspuudest tehtud saepuru ei tohi kasutada minumeelest.
Ega see saepuru ei olegi nii peene. Ja kui ma saepuru aluspanuna kasutan, siis panen alati ka heina peale.
Kasutaja avatar
whipii
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas nirgike » 12. jaanuar 2009, 12:02

katrinkorvas kirjutas:Mina olen küll algala seakasvataja,kuid olen juba märganud,et ka need saepurud ,mida müüakes selverites ja marketites on väga tolmused.

Selveris on jah mingi väikese pakiga, kuid kalli hinnaga saepuru, mis on peenike ja tolmav ja paki peale lausa kirjutatud, et tehtud okaspuust.

See on minu meelest natuke kummaline, et kui keegi soovib "isetehtud" saepuru kasutada, siis kohe öeldakse, et omaigaad, ära seda kasuta, see saepuru tolmab ju ja võib sisaldada okaspuud. Samas on saepuru teemas ammu kindlaks tehtud, et ka enamus poe saepurudest sisaldavad okaspuud ja tolmuvabad pole nad ka (Kissu lausa hoiatas ühe saepuru eest, mis on kuskilt ehitusprahist kokku pühitud).

Aga kui nüüd otseselt teemasse (merisigadele kuluv raha) tulla, siis ma täpselt ei teagi, palju mul kulub. Peaks hakkama arvet pidama. Kuigi mulle endale tundub, et mul kulub ikka päris palju. Mu merisead näiteks ei söö juurvilju, nad tahavad kurki, salatit, jääsalatit ja need maksavad võrreldes juurviljadega päris palju, eriti talvel (seepärast nad ongi mul praegu suuresti hiina kapsa peal, õnneks söövad ka porgandit, mida ma saan maalt tasuta). Saepuru kulub mul ka palju, kuna merisead pissivad ühtlaselt oma suure puuri täis (ja kaks korda nädalas pean peaaegu kogu puuri seapuru välja vahetama).
Aga kui ma millalgi suudan kuu või paar arvet pidada, eks ma siis annan teada :P
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas Ivar » 16. jaanuar 2009, 20:30

Väga täpset arvestust ei ole pidanud, aga meie kolme põrsakese peale läheb raha umbes nii:
Kord kuus:
1 5kg pakk kassi graanuleid allapanuks - 45-50 kr (seda paneme saepuru alla nendesse kohtadesse kuhu preild tavaliselt pissida armastavad)
1 pakk dr. Stern merisea toitu ~ 30 kr (kui ma õieti mäletan).
Nädalas:
1 pakk heina ~ 20 kr.
1 pakk Vitacraft kuivtoitu ~ 45 kr.
1 pakk saepuru (1 kg) ~ 20 kr.
1 pakk porgandieid ~ 10 kr.

Iga päev:
Kurki (1 pikk kurk jagub 2 päeva peale) ~ 10 kr.
Lehtpetersell - 10-15 kr.
Lehtsalat ~15 kr.
Paprika ~ 10 kr.

Aga vastutasuks saame rõõmu ja stressimaandust sellise summa eest, mida ei ole võimalik rahasse ümber arvestada ;)
Viimati muutis Ivar 04. veebruar 2009, 22:04, kokku muudetud 1 kord.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas nirgike » 04. veebruar 2009, 21:53

Mina olen nüüd täpselt pool kuud ehk 15 päeva arvet pidanud ja endalegi üllatuseks oli summa 500 krooni kolme merisea peale :huh: Ma ise arvasin, et umbes kuu aja jooksul kulub selline summa. Eelmiste merisigade ajal kulus mul umbes 350 kuus. Aga praegused merisead on pirtsud ka, odavat värsket üldse ei taheta, muudkui anna aga jääsalatit, see aga maksab 31.50 kilo ja päevas sööks nad pool kilo seda ära (võibolla rohkemgi, aga jagan nende vahel päevas ühe pea salatit ära ja see kaalub ca pool kilo). Täna on jääsalat otsas ja rohkem ei ostnud ka, nüüd vaatavad pahaselt oma porgandeid ja ruigavad lootusrikkalt iga krõbina ja sahina peale.

Panen nimekirja ka, mille peale täpselt mul see 500 eeku kulus:
Saepuru 144 (ostan peamiselt Plospani 35liitriseid pakke, kuna suuremaid ei ole neis poodides, kus iga päev käin)
Jääsalat 105,53
Maiusepulgad 78
Kuivtoit 59,8 (2 pakki Dr. Sterni oma)
Hiina kapsas 32,53
Hein 31
Tomat 18,95
Porgand 18,61
Brokkoli 13,25
Õun 4,12

Sellest nimekirjast on mul veel alles üks pakk kuivtoitu, üks pakk maiusepulki (3 tk pakis), kaks pakki saepuru, porgandeid, natuke hiina kapsast, poolik pakk heina ja üks õun.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas mustkiizu » 15. aprill 2009, 20:51

Minul läheb oma meri-sea peale ( samas puuris ka jänku ) suht vähe raha, kuna ma saan tuttava käest tasuta saepuru ja heina, nii et kuivtoit, kapsad , porgandid ja maiustused natuke . . :) ja mu notsu on väga rahul .
mustkiizu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas Nunzzu » 06. august 2009, 23:39

Tegin siis kiired arvutused ja sain teada ,et kuus kulub mul 2 notsu peale umbes 400 krooni.Tegin ka nimekirja ,aga ei hakanud kogust taha panema.
Asjad mida ostan tavaliselt:
allapanu
närimispulgad
kuivtoit
hein
porgand
paprika
jääsalat
maiused(mitte iga kuu,tavaliselt jätkub kauemaks)
Minu armsakesed
Kasutaja avatar
Nunzzu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas Notsikk » 20. september 2009, 11:55

Meie saime oma heina minu õue poisi vanaema juurest, aga vahel ei söö nad seda, niisiis on suhteliselt suur heinakott 20.-
Saepurupakki saan kasutada 1-2 korda , kuna nad teevad tihedamini häda. Saepuru on umbes 22.- (niisis kuus umbes 60 või rohkem krooni, vabandused, ma ei ole eriti hea arvutaja .)
Kuivtoit maksab 61.- , see on suur pakk ning seda peab korra kuus ostma.
Maiustuspulgad maksavad 2 tükki 23.- ja seda ma ei osta eriti tihti. Värske toidu ostab ema eraldi ning selle hinda ma ei tea . Muidugi, kurgid, porgandid, tillid ja vaarikalehed saab otse kodust .
Notsikk
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 3
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas nirgike » 31. detsember 2009, 11:51

Minu novembrikuu ostud kolmele meriseale:
180 l saepuru 159.-
2 pk kuivtoitu 61.80
3 pk heina 51.- (Eesti hein)
umbes 4 kilo hiina kapsast, 5 kilo tomatit ja sama palju porgandit, 2 kilo peeti, 3 kilo kurki, 14 potti lehtsalatit ja 4 potti peterselli, pisut paprikat, kaalikat ja brokkolit ka ja kokku see kõik 473,40.

Kõik asjad kokku 745,20. Njaa, kallis hobi. Samas ühe merisea kohta teeb see 250 krooni, mis ei tundugi nii palju.

Siit koorub välja ka selline statistika, et kuus sööb mul üks merisiga umbes 7kg värsket toitu, ühes päevas seega 240 grammi.
Kuivtoidu pakk kaalub 750g, seega keskmiselt sööb üks siga ühes kuus 500g kuivtoitu, ühe päeva kohta teeb see 16,7 grammi.
Heina, ma arvan, et mul kulub tegelikult rohkem kui 3 pakki kuus. Lihtsalt ma kogusin ja panin kirja kõik asjad, mis ma novembris *ostsin*, aga mul võis osa asju juba eelmisest kuust alles olla ja ka osa novembrikuu ostusid võis kasutusse minna alles järgmisel kuul.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas prNotsuTots » 07. jaanuar 2010, 18:27

Minul läheb umbes 100kr
Kasutaja avatar
prNotsuTots
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas DessaMerisiga » 09. mai 2010, 17:56

Mull on selles suhtes ikkagi vedanud et ma ei pea õnneks ostma saepuru ega heina ,sest heina me teeme ise maal ja ema toob töölt saepuru ,ta töötab puidufirmas (vb ainult see saepuru on nata rohkem tolmusem kui poe oma ,aga minu notsikul pole veel sellega probleeme tekkinud ).Mul kulub raha kuus ~150-200 kr (seal sees ei ole siis hein ega saepuru).
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas Sonnu » 15. mai 2010, 16:35

Mul kulub üsna vähe ,sest vend toob koolis tööõpetuse tunnist saepuru :D ning seda siis panen puuri aluseks. Heina jm saan ka ühedelt tuttavatelt, kellel oma maja kaugel linnast väljas.
Põhiliselt läheb raha kuivtoidu ja snäkkide peale, ning kui vaja siis saab ju kuskilt puhtast kohast natuke muru võtta mida mu merisiga meelsasti kohe sööb ja küsib juurde :)
ütleme nii, et umbes 50.- läheb kui mitte vähem :A:
Sonnu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas merikas » 23. august 2010, 17:34

Üsna vana teema, aga lisan enda kalkulatsioonid ka.
Iga kuu ostan:
1pakk(o.5kg)heina- 15kr
1/2 Pakki Sluisi saepuru, 43:2=21.5kr
1pakk kuivtoitu (Lolo pets 650g)- 28kr
2pakki maiusepulkasid- 44kr
värske(kurk,õun jjne)- isa otstab aga u 50kr.
Kokku siis 1hele meriseale 158,5kr :)
♥Notsu-hullumeelne sõbrake♥
♥Sigudikud südames♥
Kasutaja avatar
merikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 214
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas DessaMerisiga » 24. august 2010, 12:20

Olen merikaga täitsa nõus :P alla 150 kr ei tule kohe kindlalt välja :P Kuna mul on nüüd 2 ruigamit ,läheb kindlalt rohkem . Saepuru ja hein jäävad samaks ,aga maiustused!? neid läheb rohkem kuus ,kui varem ja nüüd tuleb mul leppida ~200-250 kr kuus :P .Mina ei tea kuidas mul nii palju läheb aga nh ,mina ei koonerda kuigi on masu (mõne jaoks ) siis mind see pole veel mõjutanud .Mina poes ei vaata hinda ,ostan ikka kõige kvaliteetsemaid asju ,hinnast hoolimatta .
Kasutaja avatar
DessaMerisiga
We are young
Pisi mängur 2013
Pisi mängur 2013
 
Postitused: 2574
Teemad: 17
Pildid: 16
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas margotx » 10. september 2010, 13:33

Mul umbes 100-200 krooni.
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas siga » 20. august 2011, 13:44

Minul kulub merisea peal peale umbes 20 eurot.
merisiga
Kasutaja avatar
siga
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kui palju kulub meriseale kuus raha?

PostitusPostitas merisigutik » 12. oktoober 2015, 17:56

No kuskil 10-20 eurot kulub umbes oleneb kas sul on oma aed või ostad absoluutselt kõik poest.Värske heinaga saad teha ka nii et ostad muru seemned ja paned potti kasvama.Mul endal 5 potitäit muru ja isegi 3-mes potis mul istutatud võililled .
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron