kassinäitus ja NÄRILISTE show!

Väikelemmikutega seotud üritused

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Heleri » 04. oktoober 2008, 08:13

Tuhkur pole üldse närilinegi, kuidas ta näriliste showl osaleda saab? Ärge ajage inimesi segadusse:)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Scratchy » 04. oktoober 2008, 11:50

Sama küsimus küülikute kohta.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Pinto » 04. oktoober 2008, 13:11

Käisin ja kiikasin kah seda imeüritust siis. Esimene mulje- jube! Kassid, rotid ja linnud kõrvuti puurides, 20 rotti ühes puuris. Kräunuvad kassid, hirmul kassipojad (paljud alles tissi otsas), emased isased rotid ühes puuris, imepisikesed küüliku pojad puuri nurgas kössitamas.... Vaid tuhkrud tundus tundsid end hästi- eraldi teistest loomadest ja uudishimulikud loomad nagu nad on, oli vaatamist ja nuusutamist palju.

Paar pilti:
Rotid :wacko:
Merisiga- oli üks kena puur. Selle klubi merisead olid kah suht ok seisus, vähemalt polnud kassidega läbisegi.
Kass ju vist harjunud selliste toimingutega
Amadiinid Olid suht närvilised, aga kass oli ka kõrval puuris (ja kassi teisel pool kõrval oli rott).

Ah jaa, keegi oli oma koera kutsikad kah pappkasti pannud ja kohale jalutanud...
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Kissu » 04. oktoober 2008, 13:26

Oi kui kahju pisikestest rotikestest. Jumal tänatud, et ei plaaninud sinna minna isegi mitte vaatama.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas GunnyBunny » 04. oktoober 2008, 13:30

Ma käisin ka. Sama jutt mis Pintol, need rotid seal olid kohutavas olukorras.

Pinto, võibolla sa nägid mind, ma olin seal nende rottide juures oma kahe liivakaga. :razz:
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Eva4 » 04. oktoober 2008, 13:35

Appi kui õudne neid rotte vaadata on!
Ei tea kas nende rottide omanik oli see sama "kasvataja", kes loomapoode üle eesti karvutute rottidega varustab. Kes natuke netis otsib leiab selle inimese koduka ka. See pilt demontreerib ideaalselt vist kuidas ta aretusloomi valib, kõik ühte puuri ja kes tiineks jääb, see sobib :wacko: Sellega seoses tuli mul meelde just jutt mida lugesin hiljuti soome foorumist. Soomes ju igast sellised karvutud ei ole heas nimekirjas ja sealt neid eriti ei saa. Üks soome inimene (mitte kasvataja) oli Tallinnast omale ostnud karvutu ja oli siis poes selle "kasvatajaga" kohtunud. Sellest rotist olid foorumis pildid ja ma tõesti väga loodan, et nüüd ei hakata soomest siin käima, et neid toredaid karvutuid omale saada. Karvututel rottidel on ju väga palju terviseprobleeme ning nendega peaks tegelema väga kogenud kasvatajad, kes saaks proovida neid asju välja aretada. Ma tõesti ei saa aru miks loomadest mitte hoolivad inimesed korraldavad selliseid asju. Vabandust, aga selline hoolimatus tõesti ärritab. Nad jätavad ju pealtvaatajatele mulje, et nii on ok loomadega käituda. Ja need isased seal on jumala suured juba ja täiesti võimelised paljunema! Ei tea kas peaks äkki selle ürituse korraldajale kirja saatma miks nii ei ole normaalne loomadega käituda?
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Pinto » 04. oktoober 2008, 13:49

Soome foorumisse võib ju kah selle pildi rottidest postitada kui neil peaks tekkima soov talt rotte osta. Siis läheb kohe isu ära ma arvan.

Ürituse korraldajal vast pole midagi selle peale öelda, pigem peaks sellele "kasvatajal" siis kirjutama, aga kuna tegemist venelasega ja oli teine üsna ülbe moega, siis vaevalt, et teda huvitab. Peaasi et loomad (tal on neid ikka igasuguseid) paljunevad ja raha tuleb....

GunnyBunny- nägin ikka sind ja su liivahiiri. Seisin siis su juures kui see tädike viiksjänesteks su hiiri pidas :razz:
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Lizard » 04. oktoober 2008, 14:07

Sai siis ka ära käidud ja minu jaoks oli to üritus täielik pettumus. Tegelikult oli see värk orienteeritud kõik kassisele (kui uhked auhinnad ja kõik muu). Tekib küsimus,et milleks olid tuhkrud, merisead, rotid ja linnud? Vastus: Meelitada ligi rohkem rahvast ja teenida kassiklubile raha.(reg-75.- ja pilet kuni 80.-)
Teiste loomade omanikud istusidseal lihtsalt tühja, maksid peale, et inimesed saaksid neid vaadata. Kuna närilistele,lindudele ja tuhkrutele ei olnud kui nii võtta mitte ühtegi korralikku auhinda. Kassidele karikad, rosetid ja mida kõik veel.
Merisea tädi siis vist omal algatusel orgunnis seal midagi, et valisime välja ilusama tuhkru ja ilusama merisea.
Minul isiklikult oli teistest osavõtjatest ja kõigist nii kahju. Nii, et täiseti poikott sellisele üritusele ja ELIIT Kassiklubi Jessyle-HÄBI!!!!
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Mercar » 04. oktoober 2008, 14:30

Pinto kirjutas:emased isased rotid ühes puuris
Paar pilti:
Rotid :wacko:
Juttu ja pilte vaadates tundub rotid siit pärit: http://taksik.ee/
Kui vaadata et:
ALWAYS FOR SALE: * SIAM RATS, * SFINKS RATS, * DAMBO RATS, * SIAM DAMBO RATS "REX" and MINK POINT SIAMESE
siis ilmselt nad peavadki isaseid emaseid pidevalt koos...
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas tupsu-baloo » 04. oktoober 2008, 15:43

Ise ei jõudnud sinna kohalegi,käisin hoopis Oandul perepäeval aga see näitus tundus küll jube,hea et ma sinna kohale ei läinud.Ei saa aru kuidas saab keegi hoida nii palju rotte ühes puuris ja veel erinevad segamini kah. :wacko:
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas amadiin » 04. oktoober 2008, 20:44

Mina isiklikult kassiklubi peale nii pahane ei ole. Läksin sinna, et näidata inimestele erinevaid amadiinilisi. Ei lootnud ei auhindu ega midagi, sest näitus oleks tähendanud ka teiste lindude osavõttu, et oleks mida hinnata ja seda peaksime tegema siis juba meie linnuinimesed. Sest ütleme ausalt inimesed, kes tegelevad vaid kassidega ei oska hinnata linde, rotte, merisigu.
Kassiklubi poolt olid siiski kingitused, nägin, et nii merisigade kui ka rottide omanikud said vastava paki närilisetoitu.
Täpsustaks siis kassiklubi poolt: 2 sokolaadi, 3 pakki linnumaiustusi ( olid küll mõeldud lembelindudele, aga tegu iseenesest oli ilus ja inimesed, kes ei tea lindudest midagi, siis mina küll ei leia põhjust solvumiseks), tänukiri läikiva rosetiga osavõtu eest ja kruus-termos.
Paigutuse koha pealt olid siiski kassid rohkem eraldi, kes käis ja nägi asusin lindudega, siiski merisigade vahel. Minust vasakule jäid merisead nii 2m kaugusele ja teine merisiga oli lindude kõrval paremal puuris ning peale seda tõesti kaks puuri kasse ja siis pisist tore naisterahvas oma rotiga. Ja need kassid tekkisid korraga ja omanikud lahkusid, ühel oli küll vesi ja toit ees, aga teine tore hallike ilma vee-toiduta. Tulin ära kell 17.00 ja selleks ajaks nende kasside omanikke ei olnud tulnud.
Loomade poolepealt tõesti ei olnud ilus panna ühestsoost rotte kokku ja rohkem häirisid mind tema jänkupojad, kes oli näha, et hommikul ema juurest ära võetud, nii pisid ja üritasid vapralt siiski heina süüa.
Amadiinide närvilisus ei olnud tingitud kasside juuresolekust vaid pidevast pildistamisest, sest välguga pildistamine ei ole nende silmadele hea ja seega pidin paluma inimesi mitte pildistada välguga ja lapsed, kes leiavad, et neil on vaja vastu võret ja söögitopse koputada.
Aga kõik linnud on kodus rõõmsad ja stressi ei ole neist õnneks keegi.
Ma arvan, et meie pisikeses eestis võiks olla siiski üks suur lemmiklooma näitud kord aastas, kust võtaksid osa koerad-kassid-närilised-tuhkrud-linnud. Kes õues-kes eraldi saalides.
Sest praegu olen puutunud kokku suhtumisega, mul kassi pole mind nende näitus ei huvita, mis ma sinna Hortesesse lähen mingeid närilisi vahtima, aga kui viiksime aastas läbi ühise näituse võidaksime me kõik.
Amadiinid on ehe loodus.
Kasutaja avatar
amadiin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 36
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 52
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Molly » 05. oktoober 2008, 01:25

Mina olin näitusel koos Angelaga ning eks saime meiegi rosetikese ja tänukirja. Kuigi näitus oli väsitav, pidas Angela ilusti vastu ja suurt stressi ei paista, kuigi see oli pisikese rotikese esimene näitus. Olime amadiiniga ühes reas ja tõesti kummaline, kuidas need 2 kassi sinna ritta sattusid. Meie lähedal oli suur kollane kass ja enne äratulekut märkasime amadiiniga, et tal oli probleem silmaga. Selle kassi omanikku ma täpselt ei mäleta. Vaid seda, et ta tuli kiirustades, pani kiisu puuri, viskas puuri peale veel oma jope ja lahkus. Rohkem teda näha ei olnud. Selle suure triibulise kassi, kes oli amadiini naabruses, omanikku ma ei näinudki. Ka see kass ilmus kuidagi äkki ja tema puuril oli veel silt, et kass on müügiks. Kas tõesti jätsid omanikud oma kiisud lihtsalt näitusele... Tegelikult ei pidanud kassid meie reas olema ja see oli ka mulle üllatus, et omanikud nad sinna tõid. Kas see oli üldse nende õige koht ja kas nad olid üldse näitusele registreeritud? Näituse alguses oli päris palju rabelemist. Oma koha leidmisega oli vähemalt meil väike segadus. Olid küll numbrid, kuid neid leida oli peaaegu võimatu. Kui olin mitukümmend minutit oma kohta otsinud, mõtlesin isegi ära minna. Siis otsisin korraldajad üles ning leidsime ka koha. Puurid olid muidugi näriliste jaoks sobimatud ja oli hea, et sain transapuuri kasutada. Puurid olid mõeldud ikkagi kassidele ja võre vahelt oleks 3 rotti kõrvuti võinud vabalt läbi jalutada. Minu kõrval oli must villakhiir ja tema astus algul vabalt puuri võre vahelt välja. Siis toodi talle vähe tihedama võrevahega puur. Selle villakhiire omanikud olid toredad ja vaatasid ka Angelat, kui mina näitusel ringi jalutasin. See rottide ja jäneste müüja jättis tõesti ülbe mulje ja rotikestest oli kohutavalt kahju. Kindlasti ka neist, kes temalt looma ostsid, sest suure tõenäosusega võis sealt tiine roti saada. Ja noh, need sfinksid, keda meil nüüd hulgaliselt müüki on tulnud, on kahtlased. Muide, müügil oli tal ka tuhkur. Hinda ma ei küsinud ka niisama huvi pärast. Ma ei märganud, et keegi oleks sealt loomi ostnud, kuid enne äraminekut siiski nägin, kuidas ta luges viiesajaste pakki. Pisikesed jänesed pani ta ära minnes mingisse suht kinnisesse loomatoidu plastkarpi. Suhtlesin nii tuhkrute- kui kassiomanikega. Kassidel toimus tagumistes ruumides hindamine ja ma käisin ka seda piilumas. Ma ei ole seda varem näinud ja minu jaoks oli see huvitav. Tuhkrutel ja merisigadel oli oma sektsioon või rida ja seda oli tore vaadata. Seda, et närilistele erilist tähelepanu ei pööratud, oli üsna loogiline. Tegemist oli ikkagi kassinäitusega, kuhu närilised, tuhkrud ja linnud olid külalistena kutsutud. Ei saa ju eeldada, et kassiklubil oleksid näriliste kohta sama suured teadmised kui meil. Muidugi oleks ideaalne selline loomanäituse variant, millest amadiin kirjutas. Hea oleks olnud ka see, kui pisi rahvas oleks saanud kokku ühise rea nagu oli merisigadel või tuhkrutel. Seda võiks ehk mingil järgmisel korral katsetada, sest paraku tuleb tõde tunnistada, et meie päris oma näituse korraldamisega hakkama ei ole saanud. Kokkuvõttes võin öelda, et mina näitusele minekut ei kahetse. Puudustest võib iga näituse puhul rääkida ja neid oli ka sellel näitusel. Samas sai Angela hea kogemuse, minul oli päris huvitav ja eks ka see on omamoodi tore, et Angela puuri kõrval on mälestusena kena rosetike, mida Angela uhkelt juba pikemat aega uurib.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Lizard » 05. oktoober 2008, 09:32

Siis on tore kui teile rosettki anti. Meie tuhkrud said mingi kahtlase kilepakendis kassitoidu mida ma kassilegi ei julge anda.
Eks iga inimene tahab, et tema ilusat looma tunnustatakse ja miski ka seda meenutama jääb.
Merisead said kah vist mingi toidu, aga vähemalt õige toidu.
See rotimüüa oli hirmus jah, tuhkrukutsikast oli mul kõige rohkem kahju. Istus teine suures puuris ja ei olnud tal isegi magamise ja pissimise kohta. Loom tahab ikka vajadusel kuskile varjuda ja eriti veel kui nii suur rahvamass on ümber ja looma laps ju ka kardab. Käisin teda võimalikult vähe vaatamas, muidu oleks süda veel rohkem haigeks jäänud.
Ja hamstreid müüdi seal juuksevärvi karpides mis oli ka suht kahtlane.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Molly » 05. oktoober 2008, 10:35

Lizard, mulle tundub nüüd, et käisin näitusel vist sinu tuhkrut piilumas. Oma häbiks pean tunnistama, et pole varem tuhkruid nii lähedalt näinud. Hästi vahvad loomad. Näituselt tulles oli mul kuidagi eriliselt valusalt hinges see väike tuhkruke, keda rotimüüja müügiks pakkus. Tegin talle läbi puurivõre ka pai, kui see naine selja keeras. Amadiini linnud olid hästi ilusad. Poleks osanud arvata, et nii tillukesed linnud võivad nii imeilusat värvi olla. Amadiini linnupuurid olid ka väga kaunilt eksponeeritud. Olgu selle näitusega nagu oli ja las jääda igal oma arvamus. Samas võin ma nüüd kindlalt öelda, et kuigi pisi rahvast oli näitusel vähe, kuid ikkagi on pisis kõige vahvamad inimesed ja meil on toredad loomad ja linnud.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Eva4 » 05. oktoober 2008, 10:50

Minu meelest ei tohiks näitustel üldse loomi müüa. Esiteks ostavad inimesed seal hetke emotsiooni ajel ning näituse möllu sees on suht keeruline kasvatajal uue omanikuga rääkida, et veenduda millise inimesega tegemist on.
Mind paneb imestama, et seal näituse reegleid ei olnud - kui noori poegi tohib tuua, millised puurid peavad olema, emased ja isased ei tohi ühes puuris olla jne.
Samuti ei ole võimalik, et üks klubi korraldab nii paljudele närilistele ja muudele loomadele näituse. Selliste ürituste mõte peaks olema ikka inimeste teadlikkust tõsta seoses konkreetsete liikide vajadustega ja mitte lemmiklooma ostu promomine. Kõikide liikide näituse saaks korraldada, kui Eestis oleks kõikidele liikidele oma seltsid ning need erinevad seltsid korraldaks siis koos.
Kasutaja avatar
Eva4
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 456
Teemad: 13
Pildid: 3
Asukoht: Talus
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Heleri » 05. oktoober 2008, 11:17

Kas ei ole mitte seaduse vastane üldsegi ühes ruumis pidada loomi, kes tegelikult kuuluvad samasse toiduahelasse? Kuskilt on nagu kõrvu jäänud, et nt tuhkrud ja merisead, rotid ei tohiks ühes ruumis olla, sama lugu ka kasside ja rottidega. Põhjustab loomadele väga suurt stressi. Kuna olen ise ka eluaegne rotiomanik olnud, siis tean väga hästi, millist paanikat ja hirmu tunneb rott kasside ees, kui ta pole oma elus kassidega kokku puutunud ja nendega harjunud.

Ja üleüldse, üheski kuulutuses ma pole näinud et oleks mainitud sõna tuhkur, milleks tuhkrud sinna üldse ronisid? Reklaamiti seda ju kui kasside ja näriliste showd. Tõsi, tuhkrupilt oli jah reklaamis küll, aga üles loetletud loomade nimekirjast ma teda küll ei leidnud. Tuhkruid kutsume kõiki osalema ETL tuhkrunäitustel:D Infot jälgige:)
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Scratchy » 05. oktoober 2008, 11:32

Mercar kirjutas:Juttu ja pilte vaadates tundub rotid siit pärit: http://taksik.ee/
Tahtsin just sama asja postitada. Olen üsna veendunud, et nad sealt pärit on.

Jutu ja piltide järgi tundub, et tegemist oli üsna kohutava näitusega (loomade koha pealt). :(
Isegi see, kui kassid on paar meetrit näirilste puurist eemal, tekitab see neile suurt stressi (nagu Heleri rottide kohta kirjutas).
Lizard kirjutas:Ja hamstreid müüdi seal juuksevärvi karpides mis oli ka suht kahtlane.
Juuksevärvi karpides!?! :o
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Lizard » 05. oktoober 2008, 11:56

Tuhkur oli kirjas Linnalehes ilmunud artiklis, selle õnge läksin kahjuks ka mina:(
Aga samas pean seda ka natuke harivaks ürituseks enda kohta. Sain teada kes ja millised inimesed veel tuhkrutege tegelevad ja missugune on olukord.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Molly » 05. oktoober 2008, 12:42

Eva mõte sellest, et seltsid koos näitused korraldaksid on väga hea. Siis oleksid kõik loomad kas eraldi ruumides või eraldi sektsioonides. Keegi ei tunneks end nagu nn "vaene sugulne" kusagil nurgas. Siis saaks ka loomade kohta infot anda. Praegu oli nii, et puuridel olid numbrid, kuid polnud silte, millise loomaga tegu. Amadiin oli ise infomaterjali kaasa võtnud. Mina arvasin, et näituse korraldajad on ka sildid korraldanud- nii oli Botaanikaaia näitusel. Kui juba mitmes inimene minu Angelat kas hiireks, oravaks või jäneseks pidas, kirjutasin pastakaga numbri juurde, et see on rott, kelle nimi on Angela. Sama tegid ka villakhiire omanikud minu kõrval. Kui rotti enamasti ikka veel kuidagi tunti, siis tšintsuga olid tõsisemad lood. Teda peeti jäneseks. Ei saa ju külastajaid süüdistada, et nad loomi ei tunne. Nemad tulid ju ikka kasse vaatama. Muide, külastajaid oli tohutult palju- kindlasti rohkem kui 1000 inimest käis sealt läbi.
See loomade müük oli muidugi selle näituse juures halb. Sellel müüjal olid samuti puuride peal numbrid. Järelikult oli ta registreeritud. Muide, nende numbrite järgi valiti ka näituse lemmik- huvitav, kas keegi selle müüja numbri kirjutada võis :mad: Rahvast oli ta ümber palju, sest need jänesed olid tõesti nagu mänguasjad. Selle kassinäituse korraldajad ilmselt ei tajunud, et rottide, tuhkrute ja jäneste müügiga võiks probleeme olla. Müüdi seal ju ka kasse, kuid tegemist oli tõeliselt kõrgest soost tegelastega, kelle hind algas 6000 kroonist. Ka mu kolleeg ostis kassi, kelle hind oli 7000 ja loomulikult kaasnes sellega leping, pass jne.
Muide ka mind ehmatas see, kui kass meie kõrvale kolis. Küsisin korraldajate käest varem kinnitust, et kassid ja närilised on eraldi. Õnneks oli kass suur ja paks ning ei tundnud Angela vastu huvi. Hullem oleks ehk olnud see, kui tuhkrud ja linnud olkeskid naabriks sattunud.

Edit (Kissu): Võtsin siit teemast viimased postitused ja tegin neist eraldi teema "Loomade müük näitustel".
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Riin » 06. oktoober 2008, 20:08

Mina olen kunagi ammu oma Tupsu (esimese jännuga) seal näitusel osalenud.
Olin siis alles algaja loomapidaja ja hirmus uhke oma nännu üle ning tahtsin teda ikka kõigile näidata :happy: .
Tupsu ise oli hästi tubli, terve pika päeva lubas ennast küll suurematel ja väiksematel paiutada. Imestasin ise ka, kui vapper ta ikka oli.
Meie saime tol korral tiitli, kas armsam küülik või midagi sarnast, enam ei mäletagi. Muid auhindu jänkudele ei antud, saime siis kuivtoidu ka ja tegime endale mälestuseks ka pildi kus mina uhkelt Tupsuga auhinda vastu võtan :-). No arvata muidugi võib, kes selle üle uhkem ja õnnelikum oli, kas Tupsu või mina perega :ups: .

Seda, et see näitus on kassidele mõeldud, oli näha ka tol korral juba. Muid loomi küll vaadati ka, kuid ikka suur hulk inimesi oli tiirlemas kasside ümber. Nende omanikud olid kuidagi hästi ära sätitud ja tähtsate nägudega. Pean ütlema, et enamik minu arvates, nii korraldajatest ja osalejatest, olid vene rahvusest. Tundus, et tegemist on oma suhtlusringkonnaga ja võõrastest ei hoolitud. Igatahes ühtegi kiisut ma tol korral katsuda küll ei saanud, mis mulle üldsegi ei meeldinud, kuid eks nad maksavad nii palju, et igaüht torkima ei saagi vist lubada.
Mulle seal igatahes ei meeldinud ja pärast seda pole me enam ühelegi näitusele kibelenud.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas tirinipi » 07. oktoober 2008, 12:28

Eva4 kirjutas:Ei tea kas nende rottide omanik oli see sama "kasvataja", kes loomapoode üle eesti karvutute rottidega varustab. Kes natuke netis otsib leiab selle inimese koduka ka. See pilt demontreerib ideaalselt vist kuidas ta aretusloomi valib, kõik ühte puuri ja kes tiineks jääb, see sobib :wacko:


See ongi tema :bang: Veel veavad nad loomi Lätti ja Leetu.
Ma rääkisin selle "aretajaga" ning tema jaoks on see ainult äri. Kodus elavad tal loomad jubedates tingimustes :sad:
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas triini22 » 07. oktoober 2008, 13:15

Pinto kirjutas:GunnyBunny- nägin ikka sind ja su liivahiiri. Seisin siis su juures kui see tädike viiksjänesteks su hiiri pidas :razz:


:ot: Hakkas huvitama, millised need viiksjänesed on. Leidsin siis netist pildi kah: Pisi-viiksjänes, Põhja-viikjänes, Ameerika viiksjänes ja Dauuria viikjänes
Päris armsad tegelased.
Liivahiirte omanikud ühinege: Eesti Liivahiirte Selts
Minu liivakate kodukas
Kasutaja avatar
triini22
Liivahiirte loss & Merisigala
Liivahiirte loss & Merisigala
 
Postitused: 1362
Teemad: 24
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Molly » 09. oktoober 2008, 07:48

Eva4 kirjutas:Ei tea kas peaks äkki selle ürituse korraldajale kirja saatma miks nii ei ole normaalne loomadega käituda?

See on minu meelest hea mõte. Eva, võiksid äkki Näriliste Seltsis seda rääkida ja siis korraldajatele kirja saata? See oleks kindlasti kaalukam ja parem, kui see, kui me ükshaaval korraldajatele kirju hakkame kirjutama. Seda peaks aga suht kiiresti tegema, sest järgmine näitus on juba 6. detsembril.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Lizard » 10. oktoober 2008, 13:30

kas järgmine näitus on sama moodi siis, et kassid ja närilised ning muud loomad koos?
Teen siis ettepaneku mitte minna.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Molly » 10. oktoober 2008, 15:02

Detsembris on ilmselt juba ka liiga külm, et ilma autota saaks loomakest kohale toimetada.
Juta, Marta, Kim, Amanda, Stephanie, Marie, Caroline
(Iris-Mirka, Truks, Trips, Kiku, Tibi, Serena, Fiona, Angela, Janina, Hilde, Reti, Hillary, Saara, Michelle, Vaska, Nina)
Molly
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 969
Teemad: 46
Asukoht: Paldiski-Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 65
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas nuuu » 29. oktoober 2008, 13:07

Kus see üritus 6 detsembril siis toimub?
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas helen125 » 02. november 2008, 11:26

Ärge ajage sassi aretajaid ja paljundajaid, aretajad ikka tõesti aretavad, et loomad oleksid terved ja tugevad, uued värvused jne, et ei toimuks suguluspaaritusi.
Aga tegelikult, kui poleks nõudlust siis poleks paljundajatel mõtet tegutseda ka, pappi ei tuleks sisse. Inimeste teadlikkust loomadest peaks harima. Aga meie ühiskonnas on seda hoolimatust nii palju, et jube, võetakse loom ja kui ära tüdinetakse siis visatakse minema.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas tupsu-baloo » 03. november 2008, 16:32

No nii nüüd saadeti mulle meilile selline tekst:

KUTSE KASSIDE ja NÄRILISTE NÄITUSELE

Kutsume Teid ja Teie lemmiklooma huvitavale üritusele ? kasside ja näriliste show'le,

mis toimub 8. Novembril Tartu Laululaval , kl. 12.00 ? 16.00

Tartu

KÕIKIDELE OSALEJATELE AUHINNAD!

LISA INFO JA REGISTREERIMINE TEL. 55 99 7117 (kl.15.00-21.00),

e-mail: keisi@hot.ee


NB!Tegu on jällegi sama korraldaja poolt korraldatud üritusega.
Viimati muutis tupsu-baloo 03. november 2008, 17:21, kokku muudetud 1 kord.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas PrinCess » 03. november 2008, 17:09

Tahaks hirmsasti minna, kuid kus see täpsemalt toimub? Ma mõtlen, et lauluväljakul küll, aga kus ruumis? Väljas ikka pole ju... :-D
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kassinäitus ja NÄRILISTE show!

PostitusPostitas Scratchy » 03. november 2008, 19:17

helen125 kirjutas:Ärge ajage sassi aretajaid ja paljundajaid, aretajad ikka tõesti aretavad, et loomad oleksid terved ja tugevad, uued värvused jne, et ei toimuks suguluspaaritusi.
Aretajad teevadki just suguluspaaritust ka, rottidel näiteks teevad kõik õiged aretajad suguluspaaritust, et saada terveid liine. Kuigi kõikide loomadega suguluspaaritust teha ei saa, kuna nad ei ole sellele piisavalt vastupidavad vms. Aretajad valivad paarituseks ainult kõige paremad loomad, mitte ei paarita suvaliselt (nagu see nimetatud rotipidaja), mille tagajärjel tuleks nõrga tervisega loomad. Kasvataja eesmärgiks on eelkõige liigi hea tervise ja iseloomu saavutamine, seejärel tuleb alles välimus, värvus.

PrinCess, aga eks sa saada neile e-mail või helista, siis saad teada. ;)
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Üritused

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline