Jänku-Juta

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Jänku-Juta

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 16. september 2009, 20:36

Kirjutan ka siis oma väikesest sõbrannast. Küüliku võtmist plaanisin ette pool aastat kuni ühel juunikuu õhtul mulle helistati, et soovitakse ära anda emast kääbuslontut. Kuigi seal kasvanduses ootasid ka minu jänku pojad koju viimist, otsustasin siiski võtta just Sandra. Kartsin, et täiskasvanud Nunnu ei pruugi endale uut kodu leida (kasvataja tahtis kääbusküülikute kasvatamist lõpetada ja keskenduda ainult lihatõgudele) ning tema kaunis nöbinina võlus esimesel hetkel :biglove: Kuna küülik oli elanud ainult puuris, siis õppisime me kõigepealt hüppama, esimestel päevadel tegi ta ainult paar hüpet ja siis viskas vaibale puhkama, mõne aja pärast proovis jälle. Praegu teeb ta vähemalt kaks korda päevas mõne korraliku kiirenduse ja haagi, tavaliselt hommikul ja õhtul, siis kui kõht täis ja tuju hea. Sandra on paras eputrillia, talle meeldib olla tähelepanu keskpunktis, näiteks peale haagitamist ta alati vaatab, et kas nähti, mis ta just tegi. Talle ei meeldi, kui tegeletakse millegi muuga, kui temal on pugeja tuju peal, näiteks on ta suurest solvumisest minu peale, et julgesin arvuti taga õppetööga tegeleda, mu diivani täis lasknud ning püüdnud ka kaks korda mu läpaka toitejuhtmega minema kõndida, võttes selle hammaste vahele. Iseenesest on hea see, et millegi puruks närimine teda ei huvita. Kuigi siis kui augusti lõpp nädal aega maal olime, mõtlesin küll, et tegu pole minu küülikuga: ta lasi igale poole kus vähegi võimalik, kuigi linnas käib mõninga erandiga ilusti potil ning kodused said mul päris pahaseks, aga kuna meil niipea pole aega maale minna, siis loodan, et aeg parandab kõik haavad :A: Täna käisime arsti juures ka, tundus et nina on pisut niiske ja otsustasime minna kontrolli, tuli välja et ongi nohu ning saime paar süsti, kuu lõpus peame uuesti kontrolli minema, et müksomatoosi vaktsiini saada ja vaatama, kas nina on korda saanud. Samuti saime teada neiu kaalu: 2,150, pisut palju, aga ei pidavat olema vastu talve miskit hullu, kuigi väike dieet ei tee paha. Iseenesest oli Sandra arsti juures paras rahmeldis, tegi kõik endast oleneva, et kõik laua peal olevad pudelid (igasugused steriliseerimis asjad) pikali ajada- pidi ju nägema, mis nende taga on.. Aga arstionu ütles, et väga tore küülik on- aktiivne ja iseteadev, aga mitte pahatahtlik :-)
Aga ma nüüd lähen, neiul on pugejas peal.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Loomahull » 17. september 2009, 14:35

Palju õnne! Küülikud on äärmiselt toredad loomad! Paistab, et Sinu oma on väga iseteadev ja tugeva iseloomuga. Kindasti ootame ka pilte! :-)
Heh, Su küülik on mu nimekaim.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Anete12 » 18. september 2009, 15:18

Väga lahe jutt. Ning minulgi on pildi soovi.... :sing: :-D
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas katuuuu » 18. september 2009, 16:00

Tore jutt. Ja pilte sooviks kah. :happy:
Kasutaja avatar
katuuuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 458
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 18. september 2009, 17:57

Heh, järelikult on siis ilus nimi (meil pandi nimi ta esimeses kodus, pabritel on see kirjas ja nii ei hakanud seda muutma ka) :-)
Luban, et lisan pilte ka varsti.
Üleeile olin küüliku pärast juba päris mures: kükitas oma puuris (tavaliselt ta väga tihti ja kaua seal ei istu, kui puur lahti on), kui mina käe puuri pistsin, tahtis rünnata ning kõrvad olid väga tulised ning jõi meeletult (tema kohta). Lõpuks kui aru sai, et kõigest paitan teda, siis jäi rahulikuks. Tundus, et on palavikus, kükitasin siis temaga seal ja otsustasin, et kui hommikuks paremaks ei lähe, helistan arstile. Eile hommikul tormasin ärgates kohe Sandrat kiikama ja tundus, et tal on parem olla: kõrvad olid jälle normaalse temperatuuriga, krõmpsutas heina ning kui ukse avasin, hüppas ka puurist välja. Ja täna hommikul rõõmustas ta mind juba oma tavapäraste kiirenduste ja kannika pildumisega. Hea on vaadata, kui loom end hästi tunneb.
Ahjaa, jäi mainimata eelmises kirjas, et Sandra meil aasta ja 5 kuud vana (14.04.08 sündinud).
Meil on muidu hommikused harjutused ka: Sandra teab, kust värske söök (porgand, võilillelehed jms) tuleb- köögist. Ja nüüd, kui ma hommikul peale seda kui tema lahti lasen või ka lihtsalt kööki hakkan minema elutoast (seal kus tema elab), käib minu järel üks paras padin- Nunnu jookseb mulle järgi, jääb köögi ukse peale ootama (kööki sisse ta ei tule, seal on hirmus, vahel säriseb pannil miskit ja mikrokas teeb "kõll" jne) ja ootab- kas saab midagi või mitte. Kui saab, nt porganditüki (suhteliselt väike, et tal raske poleks) või salatilehe, võtab selle hambusse ja paneb kiiresti-kiiresti elutuppa jooksuga tagasi, et seal siis nautides süüa. Vahel muidugi läheb õnnetult ja porganditükk kukub maha, sest liiga kiiirustades ei saanud seda korralikult haardesse ning siis ta jookseb paar sammu edasi, saab aru, et miski on kadunud, vaatab enda ümber ringi ja kui ei leia, siis vaatab abitult mulle otsa nagu mina oleks miskit teinud, otsime selle siis koos üles ja jooks võib jälle jätkuda. Mõnikord mul pole aga porgand puhastatud ja siis läheb natuke aega, Sandra vaatab, et ilmselt pole söögi aeg ja kõnnib minema (otseloomulikult tehakse seda aeglasemalt ja üldse mitte nii rõõmsalt) ja kui ma siis hõikan "Nunnu, tule ruttu-ruttu", siis oh seda rõõmu- küülik lihtsalt tormab nurga tagant välja nagu oleks tuli takus ja see nägu mis siis peas on, seda on võimatu kirjeldada, sealt vaatab vastu lihtsalt ülim heameel.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 18. september 2009, 18:16

Lisasin albumisse mõned pildid ka :-)
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas samton » 18. september 2009, 20:17

Oi, kui imeilus sõbrake Sul on!
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas kaitsuu » 18. september 2009, 20:18

On tõesti ilus :biglove: .
Kui sa avad südame, kuid unustad sulgeda selle, siis ta lahkub.
Kui, aga sulged selle tema järel siis ta püsib seal...
Kasutaja avatar
kaitsuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 425
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Oma tuba:D.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 23. september 2009, 09:52

Praegu oli lihtsalt nii haige situatsioon: Tutvustasin oma emasele küülikule üht mu pehmet mängupandakaru, mis on umbes sama suur kui mu küülik. Nunnu nuuskis hetke ja minu suureks üllatuseks hüppas karule selga ja hakkas paarituma. Tegelikult oli üsna naljakas vaadata, kuidas emane end isaseks pidas, kaua see ei kestnud- võtsin tal karu käest ja ega tal eriti selle vastu midagi ei olnud, ei hakanud seda otsima vms. Aga nüüd on ta räige pugejas, ronib mulle sülle (mida ta muidu kunagi teinud ei ole) ja norib meeletult pai...
Et sellised lood siis meilt täna :-D
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 29. september 2009, 16:14

Käisime eile teist korda siis arstil ka. Küülik polnud üldse nii rõõmus selle külaskäigu üle (eelmine kord ta ei pannud pahaks), eks oma osa oli sellel ka, et sõber kes meid viis, ei meeldi talle, õigemini ta sõidustiil ja auto ei meeldi talle. Kui ta esimest korda koju tõime, siis tulime ka koos selle sõbraga, jänku esimene autosõit ja kuna see autojuht on kohati liiga rullnokklik, siis ehmatas jänku ära. Nt eile nii kui autosse saime, hakkas küülik värisema pisut, muidu talle autosõit täitsa meeldib, kuid eile oli ta silmis paanikat. Arsti juures saime teada, et nohu ei ole täiesti kadunud ja on vaja veel üht kahenädalast süsti ning kuna Sandra nina olevat natuke teistmoodi, siis pidigi see raskendama nohust lahtisaamist :sad:. Mükso vaktsiini teha see kord poleks nagunii jälle saanud ning arst ütles, et ei ole mõtet teha ka järgmine kord- pool aastat veel kestab. Samuti saime rohtu silmale- silma on kas midagi läinud, mida lihtsalt pole näha või on ta allergiline millelegi, üks silm ajab rähma (rohkem kui teine) ja on tsipa imelikum, mitte paistes, ega punane vms, aga teistsugune. Igaljuhul see oli osa, mis pisikesele ei meeldinud, rohi on geeli moodi ja pandi talle otse silma, tibu oli tükk aega kodus solvunud ja näitas pahameelt ka välja diivanil (oli rohkelt koristamist ja kuivatamist), hullem on see, et ma pean sellega täna ja veel paar päeva mässama, ta ei ole õnnelik :wacko:.
Meil on tegelikult veel üks mure, mida ma enne ei osanud väga pahaks asjaks pidada, aga lugesin eile õhtul veelkord siin foorumis kõik läbi. Nimelt on ta pabulad imelikud- heledamad, sõrmeotsasuurused ja kuidagi kuivad (seestpoolt), lähemalt vaadates on näha, et pabul on karvu täis (küüliku enda karvu) ning viimasel ajal joob küülik meeletult ja sööb heina ka rohkem kui tavaliselt (varem ta oleks söönud ükskõik mida heina asemel nüüd aga on vabatahtlikult heinasõime juures). Vee joomise vajaduse liigitasin antibiootikumide mõjumise süüks, seda enam et eelmine kuur olid tal mõni päev kõrvad tulikuumad, kuigi toas oli jahe ning mõtlesin, et hein talle lihtsalt maitseb ehk. Aga nüüd lugesin siit, et asi võib olla hoopis selles, et suures karvavahetamise hoos on üks pall endale kõhtu kogutud :sad: olen Sandra pärast mures, aga ta keksib ja hüppab ringi, pole jäänud loiuks, et saab ta sellega ikka hakkama või peaksin igaks juhuks tormama tagasi arsti juurde?
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas kaitsuu » 29. september 2009, 16:22

Karvapalle kõhus peaks saama lahjendada ananassimahlaga.Saage ruttu terveks.
Kui sa avad südame, kuid unustad sulgeda selle, siis ta lahkub.
Kui, aga sulged selle tema järel siis ta püsib seal...
Kasutaja avatar
kaitsuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 425
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Oma tuba:D.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Riin » 30. september 2009, 13:36

Profilaktika mõttes võiksid talle anda ka pisut oliivõli, kui ta seda niisama ei taha, siis kasta nt. petersellileht- võililleleht sellega kokku ja sööb kenasti ära. See aitab ka imehästi karvu väljutada punust. Lisaks ka väike kogus ananassimahla, mina olen kallanud pisut kausi põhja. Kindlasti ka kammi teda.
Kas Sa talle ostsid ka probiootikume, et vähendada antibiootikumide halba mõju jänku tervisele?
Kui arst ise ei soovitanud, siis uuri, kas neil on, kui ei, siis uuri, kus müügil on ja tee jänkule kindlasti üks kuur.
Meile ka arst ise ei soovitanud, kuid pärast kodus tuli meelde, et see on väga kasulik, ostsime siis oma Nupsukesele ja ta jõi selle iga kord ühekorraga ära. Hoidsin pudelit oma käes (lahus tuli teha) ja ta ennem ei lõpetanud, kui põhi peal, ju siis oli nämma.
Head paranemist teile ja anna teada, kuidas läheb :-) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 30. september 2009, 19:37

Aitäh heade soovide eest!
Ananassi mahlaga proovisime, ei olnud sel korral abi, varem on see küll ilusti kõhu korda teinud. Mul elukaaslane helistas ikkagi arstile, Mari Makkole, muidu me käisime küülikuga FIK loomakliinikus, esimene kord oli kõik tore, aga teine kord tundus nagu oleks ainult raha tahetud, selline imelik kogemus oli. Esiteks seal on ainult üks arst ja meid kutsuti sisse samal ajal kui mingile kiisule tehti läbivaatust (osa ruumi on võimalik eraldada vahekardinaga, mida aga ette ei tõmmatud) mõtlesin ise, et mulle küll ei meeldiks, kui minu küülikut läbi vaadatakse ja siis samal ajal võetakse teine loom ka ette, seda enam, et kiisul oli tõesti midagi viga (mikroskoobi alt vaadati vatitupse ja öeldi, et täitsa kole on), olin hämmingus. Oleksin meeleldi oodanud ukse taga. Ja kui ütlesin, et küülik sai kaks nädalat tagasi nohu vastu süsti ja täna pidime kontrolli tulema, öeldi, et seenevaktsiini on vaja jah? Mul vajus suu lahti kuna ehmatasin ära, et kas Nunnul on SEENED? ja kuidas ta seda teadis enne läbivaatust. Siis selgitasin, et ei, nina tulime kontrollima. Palusin, et igaksjuhuks vaadataks silmad ka üle, et kas ikka on korras, et üks on siuke imelik, vaatlust ei tehtud, pandi rohi mõlemasse silma, ka sellesse, mis korras tundus olevat. Ma muidugi ei tea, vb ongi mõlemad silmad haiged, aga ilma läbivaatuseta ikka ei tohiks ju rohtu panna? (Kuigi jah, see rohi aitas, täna on meil silm ilus) Ja siis öeldi meile, noh kahe nädala pärast tulge jälle, 300 kr ja nägemiseni. Ma ise liigitasin selle käitumise selle alla, et kiisul oli 10 korda hullem olukord kui meil, kuid me oleks olnud nõus täiesti ukse taga ootama, kuniks temaga on asjad korda saanud, ei tohiks ju nii teha, et kuna aega pole, siis teen pooliku töö... Igal juhul mina püüdsin asja mõista, aga mu elukaaslane ütles, et selle arstiga meie enam asju ei aja. Tagasi jutu mõtte juurde, dr makko ütles, et peaksime ostma selle kassikarvaeemaldusgeeli, mis kindlasti küülikule ei maitse, kuid teeb ta terveks. Alguses Sandra täitsa oli seda nõus sööma (esimene amps) panin selle talle hammaste taha näpuga, kuid lõppes sellega, et ta ründas mind kui näpu puuri panin :umm:
probiootikumide peale ei osanud isegi mitte mõelda. Aitäh soovitamast igal juhul ja kindlasti lähen ja ostan talle selle pudeli ka.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Riin » 01. oktoober 2009, 14:48

Jah, tihtilugu jääb selline mulje, et loomadest on neil suva. Õnneks meil on oma arstiga Tatari kliinikus, dr. Joostiga, küll vedanud. Tänu temale sai meie Nupsuke tol korral terveks, mis vahepeal tundus juba päris lootusetuna.
Probiootikume müüdi meile eraldi pisikestes pakkides (puru) kus valmis ühe korra kogus juba sees. Meile küll soovitati minu mäletamist mööda lahustada veega pool pakki korraga, kuna jänkuke ju pisike.
Anna siis ikka enda pisikesest ka meile teada :-) !
Kõike ilusat!!!

PS! Seda, et rohtu mõlemisse silma pandi, on hea, üldjuhul võivad haigused ühest silmast teise väga kergelt levida, ka inimese puhul, nii et selle pärast ära muretse. Teine asi on juba see, et ta lähemalt vaadata ei suvatsenud.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 01. oktoober 2009, 16:31

Aga probiootikumid siis ilma retseptita müügis? Palju nad umbes maksta võiks ja kui palju (mitu korda) seda andma peaks? Täna hommikul ajasin küülikut mööda tuba taga koos karvapalligeeliga, ta vihkab seda, nii kui natuke kokku saab järgneb viis minutit pesu ja mulle vaadatakse otsa nagu oleksin midagi eriti paha temaga teinud. Kuidas ma veenan teda, et see kasulik on? :wacko:
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Riin » 02. oktoober 2009, 15:08

Hinda ei mäleta. Ilma retseptita saab, kuur oli vist 10 päeva, aga seda oskab paremini arst öelda. Osta saab seda ikka loomakliinikust.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 10. oktoober 2009, 10:06

Oeh, esmaspäev saab teisest süstist 2 nädalat mööda, mingit muutust pole, nina ikka vesine. Ei ole ka hullemaks läinud või mingit nähtavat eritist tulnud vms, aga näpuga puutudes on nina lihtsalt märg neiul. JUBE! Järgmine nädal siis ilmselt teise arsti juurde, ei oleks nagu mõtet kolmandat süsti lasta teha kui kaks tükki pole miskit parandanud. :bang:
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 16. oktoober 2009, 16:52

Eile õppisin kella 2ni öösel, kuna täna oli Majandusmata eksam ja Sandral oli ööelu üle ülimalt hea meel. Kella 12st poole 2ni ta ainult kiirendas, pildus tagumikku ja ronis kõrgustes. Vahel sattus ka nii hoogu, et enne ei saanud pidama, kui küljega vastu seina pidurdades (kuigi vaibad on maas). Viimasel ajal on ta väga kõrguselembeliseks hakkanud, eile ka kargas nii mis jaksas, korra vaatasin, et katsetab ka aknalaua ära, aga õnneks siiski mitte. Täna tõstan natuke mööblit ringi, et ta aknalauale ei saaks, või vähemalt nii lihtsalt ei saaks. Panen ilmselt kirjutuslaua sinna ette rohkem. Lugesin siin, kuidas osad jänkud end aknalauale ja sealt maha hüpates ära on vigastanud ja ma tõesti ei soovi, et minu Tibuga samuti läheks. Parem karta kui kahetseda :wink:
Andsime Sandrale varem mainitud pandakaru ka kätte, et las mässab siis, kui tuju paremaks teeb. Ilmselt on ta mõistnud, et poisina asja temast pole, aga nüüd ta magab karu kaisus, mis iseenesest on niiiii nunnu vaatepilt- poeb oma peaga karu käppade vahele ja siis jääb tüttu :biglove:. Samuti puhastab ja hoolitseb ta eest. Aga eile õhtul näksas pandat mõned korrad: karu jäi kiirendamisele ette ja see Nunnule ei meeldinud. Iseenesest olen mõelnud, et võiks Tibule seltsilise võtta, kastreeritud jänkupoisi näiteks, et tal põnevam oleks, omasugustega on ikka lõbusam. Kuid kardan, et äkki hakkab Sandra armukadetsema, siis ei saaks ju tema enam kogu tähelepanu ja territooriumi tuleks ka jagada :wacko:. Küülikud pole ju karjaloomad. Mida teie, mitmejänkupidajad asjast arvate? Oleks küülik seltsilisega õnnelikum?
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas kertu0208 » 16. oktoober 2009, 19:16

Kindlasti on seltsilisega õnnelikum. Aga see oleneb, kas uus küülik sobib ka vanaga kokku. Minul magavad nad kogu aeg koos ja pesevad üksteist ja teineteiseta ei saaks enam vist hakkamagi. Praegugi ma vaatan, et Pipu pikutab teleka juures ja Jänks askeldab tema ümber. Igatahes on Jänks ikka palju õnnelikum sellest ajast, kui Pipi võtsin ja mina ei kahetse seda võttu.
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 16. oktoober 2009, 19:40

Sandra ise on täiskasvanud, 1,5 aastat vana, et kas pigem võtta veel noor küülik või samuti täiskasvanud ja kas eelistada isast (ilmselt tema tuleks kastreerida, kuna jänkupere soovi pole) või emast? :umm:
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas kertu0208 » 16. oktoober 2009, 22:48

Kuna Sandra on emane siis võta kastreeritud isane (või kastreeri enne ära, kui kokku lased). Emased emastega ja isased isastega ei pidanud hästi läbi saama. Seda ma soovitada ei oska, kas võtta poega või täiskasvanud looma, mul pole poega kunagi olnud. Meil oli isane üle aastane, kui Pipi juurde võtsime (Pipu saab 25.10 2-e aastaseks).
Provehito In Altum.
Kasutaja avatar
kertu0208
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1361
Teemad: 9
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 19. oktoober 2009, 16:24

Sai täna külastatud siis Pallimi loomakliinikut. Ise ma kahjuks kooli tõttu kaasa minna ei saanud, elukaaslane käis Nunnuga. Kõigepealt vaadati imestusega otsa, kui elukaaslane rääkis, et Sandra sai kaks 2-nädalast nohusüsti, dr Makko ütles, et seda süsti küülikutele ei tohiks teha, et pole nagu tõestatud, et sobib neile :o Aga meie ninaga on lood nii, et kas on allergia, kunagi midagi ninna läinud, mis ei tule enam välja (pm võib olla ka sellest, et kui nooremana oma eelmises elukohas ei kasutatud kvaliteetset heina, siis see tolm läks ninna ja asi muutus krooniliseks) või suruvad ikkagi kuidagi hambajuured nina peale, aga see on vähem tõenäoline, kuna vaadates vähemalt tundub, et mingit probleemi hammastega pole. Igaljuhul Makko arvas, et kuna meil kemikaale nunnu lähedusse ei satu (ei ole vaipa kuidagi muud moodi kui tolmuimejaga puhastanud ja ka puuri ning pissinurka pesen ainult veega), siis võib olla allergia mingi asja vastu, mida sisaldab kuivtoit. Aga see ei pruugi olla viimase kuivtoidu viga, et allergia võib avalduda veel ka ligi kuu aega hiljem, kui selle toiduga on ammu lõpetatud. Igaljuhul nüüd on meil kuu aega vee, heina ja vähese värske diiet, kuivtoitu nunnu lihtsalt ei saa enam. Soovitati anda veel 2 pähklit (kooritud, kuna kunagi oli mingi loomake koorega pähkli külge endal hambad kinni hammustanud ja see tuli sealt ära võtta arsti abiga) päevas, hoiab hambad korras. Kindlasti keelati hiinakapsas ja öeldi, et kurk ning porgan oleks need, mida peaks eelistama.
Kui mina koju tulin, oli Sandra ka juba kodus ja läksin siis ta juurde kommiga, et tüdruku tuju natuke parandada, ta korraks puutus kommi, aga siis loobus. Elukaaslane ütles, et talle oldi valgusti suhu pandud ja siis vaadatud hambaid, mille peale oli nunnu shokis natuke. Igaljuhul 10 minutit hiljem ta siiski selle kommi endale krahmas ja ka pähkli sõi krõbistades ära. Kuigi alguses otsis ta lohutust oma karu käest (sügasin teda karu käpaga, kuna inimese sügamist ta ei tahtnud), siis praeguseks on ka minu sügamine juba hea :-)
Et sellised lood siis...
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Riin » 19. oktoober 2009, 16:51

Kui Sa talle poest kurki ostad, siis kindlasti koori ära, sest koored on keemiat täis. Kui ta niigi allergiline, siis parem karta kui kahetseda.
Ohh, minu arvates on ikka täiesti masendav, riku jänku tervist antibiootikumidega ja lõpuks tuleb välja, et poleks tohtinudki.
Kas probiootikume andsite?
Mida te allapanuks kasutate, kas saepurugraanuleid ja ikka ilma lõhnata? Osadele on lisatud õuna vm lõhn. Ka see tekitab osadele allergiat.
Loodame, et kõik saab kenasti korda.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Kissu » 19. oktoober 2009, 17:29

Vaene küülikukene. Võibolla peaksite omale soolalambi hankima, minu allergik rotikese puhul oli sellest veidi abi. Loomulikult ei kadunud allergiad sootuks aga leevendas küll seda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 19. oktoober 2009, 18:14

Jeps, annangi talle alati kõike poest ostetut kooritud kujul, aga samas ega talle poe kurk eriti ei maitse- kui suvel maalt kurki tõime (koduaias kasvatatud) sõi ta seda kahe suu poolega, aga poe oma läheb viimase hädaga.
Probiootikume unustas mu elukaaslane otseloomulikult küsida, kuigi lasin tal selle üles kirjutada. Aga kas nad üldse enam aitaks, arvestades seda, et viimane süst tehtud ju juba 3 nädalat tagasi? Makko seda soovitanud ka ei olnud. Aga kui leiad, et ikka võiks, siis helistan homme arstile üle?
Kõige nõmedam ongi see, et FIKis panime korraliku raha magama lootes, et Sandra tervis paraneb ja siis tuleb välja, et ainult raha peal väljas oldigi. Ma küsisin veel mitu korda, et kas see rohi pm täpselt sama, kui see mida iga päev süstida tuleb jne, aga nüüd olen täiesti marus, et kuidas saab arst soovitada siukesele pisikesele tibununnule midagi, mille toime võib hoopis asja hullemaks teha.
Algul kasutasime tavalist saepuru (poest ostetud), siis aga hakkasin kasutama graanuleid. Lõhnastamata. Algul ostsin sellises kilepakendis 7l kotitäie (roheliste äärtega ja peal jänku, kassi ja merisea pilt vist oli), sain seda Eedeni Konsumist ja olen näinud ka loomapoodides. Nüüd hakkasin ostma Ruudi loomapoest lahtist graanulit, mis on samuti lehtpuu oma ja lõhnastamata (poepidajad ise loomaomanikud ja ütlesid, et toodetakse seda Jõgeval, et spets. lemmikloomadele mõeldud graanul.)

Aitäh Kissu! Ehk see tõesti aitaks. Kahju ta kindlasti ei teeks.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Riin » 20. oktoober 2009, 18:26

Tead, mina küll annaksin ka nüüd veel probiootikume, sest see on kindlasti hea ta tervisele. Aitab soolestikul taastuda. Kusjuures , kui käisin hambaarsti juures, soovitati mulle elus esimest korda ka osta probiootikume, et antibiootikumide halba mõju vähendada. Mul tõmmati elus esimest korda hammas välja ja oli päris põletikuline, et pidi tableti kuuri peale panema. Nii, et sellest võib järeldada, et pisikese mõmmiku punu vajab seda kindlasti.
Seda, et arstid seda ei soovita, pole ime. Neil minu arvates kõigest suva.

Kui nad kahtlustavad, et ta on äkki ninna heinatolmu vm tõmmanud, kas siis puhastada - pesta ei annaks arstil ta ninanöpsi ??? Et peseb nagu läbi, ma muidugi pole arst ja ei kujuta ette, kas selline asi võimalik ka on. Inimestel ju küll eemaldatakse asju ninast, nt lapsed on igasugu asju ju ninna toppinud.
Pisikesele mõmmikule aga musi- musi ja kalli- kalli :biglove: !!!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 21. oktoober 2009, 22:04

Dr. Makko vastus, kui küsisin probiootikumide kohta:
Kui jänese seedimine on korras, siis ei näe ma hetkel probiootikumide
manustamisel otsest vajadust. Tõepoolest, antibiootikumikuuri ajal on
nad heaks toeks, aga teatud mõttes toodab jänes ju ka ise endale
probiootikume pehmete roojapallide näol, mille ta ise tavaliselt ära
sööb otse pärakust. Halba ei tee muidugi probiootikumid kunagi. Neid on
saadaval erineval kujul: pulbri, pasta ja kiudainetega graanulitena. Nad
aitavad soodustada seedimist ja suurendavad organismi vastupanuvõimet.
Loodame, et saame nohust jagu, jään uudiseid ootama!

Homme siis püüan need endale/talle hankida, Maaülikooli loomaapteek peaks ju pakkuma valikut.
See võib olla mis iganes praegu, hetkel katsetame seda, et kas mingi aine kuivtoidust põhjustab seda allergiat... Kahjuks ei ole võimalik küülikule allergiatesti teha, kõik asjad tuleb välistada ükshaaval. Pole kuulnud küll, et küülikutele midagi sellist tehaks, aga ma olen alles värske loomapidaja kah. Loomaarst küsis muidugi üle ka, et ehk me (mina või elukaaslane) kumbki suitsetame, et see võib olla väga suur põhjus, aga kuna me mõlemad tubakavastased, siis langes see asi ära. Eks tuleb oodata ja vaadata!

Annan kallid musid edasi! Peangi nüüd minema, neiu andis mõista, et minu arvuti taga olek, on tema jaoks igav :-D
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas darkhelen (Teema autor) » 29. oktoober 2009, 13:37

Lisasin neiust mõne uue pildi küülikute galeriisse :-)
Probiootikumi kuur sai eile läbi- kõht tundub ilusti korras olevat- pabulad suured ja ilusad (kui imelik see lause ka pole) ja muidu oleme ja nälgime siin niisama. Tups nimelt arvab, et heinadieet on kõige nõmedam asi üldse, iga kord kui mina sisenen, jookseb ta mu jalust maha ja norib süüa. Täna näiteks püüdis mul kalapulka pihta panna- ta ei vaata, nuusuta ega mõtle enam üldse, ta on kogu aeg näljane- dieedi rõõmud. Aga heina sööb ainult siis kui saab aru, et talle tõesti ei anta muud, et siis on ise süüdi oma näljasuses. Ja värske läheb nii ruttu kõhtu, et ma ei saa teises toaski ära käidud kui tüübil on juba porks otsas. Kahju on tast küll, aga kogu sellest asjast oleks vähe kasu, kui ma nüüd järgi annaks ning kuivtoidu talle ette paneks. Muidugi selle kõigega on kaasnenud ka probleem: kui ma talle ei anna süüa peale tema norimist ja siis korra toast lahkun, laseb ta mu diivani korralikult täis. See asi on juba igapäevane, vahel mitu korda päevas, aga viie minuti pärast teda kinni ka ei raatsi panna, et siis mõnusat koristamist mulle :8
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Patu » 29. oktoober 2009, 15:21

Sul on väga armas nupsik!
Kasutaja avatar
Patu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Sandra

PostitusPostitas Riin » 30. oktoober 2009, 16:14

Seda on tore kuulda, et mimmikul seedimine korras ja dieet käsil. Tean, kui raske on jänku norimiste peale ei öelda, sest nad ju oskavad kohe sellist näljast nägu ette manada:).
Muidugi jää endale kindlaks, sest see teeb head vaid jänkule.
Ka meil norib iga kord, kui kööki minnakse Nupsu süüa, kui aga juba antud ja enam juurde ei saa, siis suundub oma puuri heina nosima.
Anna siis ikka teada kuda teil läheb!!!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline