Küülikupoiss Benny

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 03. juuli 2014, 13:31

Tervist!
Minu ellu tuli hermeliin küülik- Benny. Ta on valget värvi,punaste silmadega, vanus on tal 5 nädalat ja 3 päeva. Hetkel on ta uues kodus olnud emaspäevast (30.06.2014) ehk siis 4 päeva. Esimesel päeval olime natuke arg ,vähemalt sõime ilusti :happy: Nende päevadega oleme ära õppinud heinakünas magamise ja seal tuhnimise :-D Peale selle oskame me natuke wc potti kasutada aga siis jälle mitte :razz: Eile ja täna käisime juba toas natuke kalpsamas , ja natuke sai pissut ka tekile lastud :lol:
Aga üldjuhul olen temaga väga rahul , ta on nii armas väike valge pall, igapäev õpime uusi asju nagu väike laps :A: Eriti magus osa on pesemine , haigutamine ja sirutamine :roll:


Love my Benny ! :biglove:
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas 3rika » 05. juuli 2014, 16:09

Hermeliinid ruulivad :razz:
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 07. juuli 2014, 14:47

Väike hermeliini poiss on nüüdseks nädal aega oma uues kodus olnud ja tundub ,et kohanenud on hästi.
Paljude südameid on ta ka juba võitnud! :P
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 20. juuli 2014, 11:22

Vahepeal on nii mõndagi juhtunud. Esiteks jäi Bennyl kõht kinni uutest graanulitest ja ta pool päeva ei pabuldanud. Sai vahetatud vanade graanulite vastu ringi,siis hakkas sööma ja ka esimesed pabulad tulid :) Seega saime kõhu korda.
Siis juhtus hullem asi. Minul ilmus välja allergia - sügelesin üle kogu keha ja tulid ka punnikesed. Ilmselgelt oli see jänese karvade vastu :( Alguses oli paanika suur ja nuttu palju. Panin juba kuulutusi ,et "anda ära küülik." Nutsin ikka meeletult palju, kõva häälega... ei suutnud talle otsagi vaadata,sest tundsin nagu oleksin teda alt vedanud :(
Aga elu kaaslane suutis mu maha rahustada ja küsis mult et kas annadki nii ruttu alla? Rahunesin maha ja mõtlesin kõik uuesti üle. Ka ema lohutas mind. Peale seda kui Benny juurde läksin :D tõdesin taas ,et EI sina jääd siia- sa ei lahku mu juurest MITTE KUNAGI ! Sest ma armastan sind lihtsalt nii palju :/ olgugi mul raske!
Mu elukaaslane on ka temasse nii kiindunud-et ütles nii " kuidas sa võisid mõelda ta ära andmisele? Mina ei anna teda kellelegi" :D
Allergia tabletid on hoidnud ära sügeluse ja punnid :) Tunnen end taas õnnelikult ja muretult!
Uurin loomulikult seda asja edasi ja tahan selgusele jõuda kas tõesti tema karvakesed mulle ei sobi.

Päikest! :)
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 09. august 2014, 12:05

Nii palju on vahepeal toimunud. Näiteks sain ma mingit süsti,mis hoiab ära allergia. (see on hea uudis!) Siis on Ben kasvanud nii suureks. Muidu ei pane tähelegi,sest ise näed ju teda igapäev. Aga kui vaatasin pilte siis jäi küll suu lahti :) Olen ka tema kaalumised kõik kirja pannud. Kui ta 11 juuli kaalus 430 g :D siis täna kaalub ta 806 g :D Megasuur vahe ikka ! Minu meelest on naljakas see ,et ta keha kasvab aga pea on väike :D ja kõrvad tunduvad ka suured. Hermeliini omadusi annab ta praegu veel vähe välja. :D
Natuke on ta pahandust ka teinud ja mitte kõige parem poiss olnud. Olime vahepeal päris kimpus omadega. Nimelt pissis ta puuri igale poole, ka oma söögikaussi/heinakünasse (mitmeid kordi). Käisin koguaeg puuri nühkimas. Peale selle oli ta ulakas, lükkas ja tõmmas oma toidukausi pikali ,kraapis pissipoti tühjaks ja näris asju mida poleks tohtinud. ( Nii mitu päeva) sel hetkel mõtlesin,et ah see pole võimalik,mina lootsin et varsti peaks hakkama juba junne potti tegema aga tema hoopis läks lohakamaks. Üks õhtu me siis riidlesime omavahel ja sõnelesime , tõstsin teda potti koguaeg nii kaua kuni ta aru saab et vanad kombed tuleb tagasi õppida. (Ma ei tea,kas ta sai aru minust või mis värk oli ,igatahes peale seda on ta ilusti potti pissi teinud ja ei lükka söögikaussi pikali,ega tee muid pättusi). See on mind rõõmustanud,kuid jah kes teab kauaks seda head aega veel´on..
18.08.2014 saab ta 3 kuuseks ,aga ta pole ikka õppinud oma pabulaid potti tegema. :/ Hea on see,et ta põrandale ja voodisse (vahel kui käib) ei tee häda. Aga ikkagi tahaks need junnid ükskord potti ka saada. Hetkel tundub küll,et ta ei kavatsegi seda selgeks saada. Sest junne pillub ta mööda puuri laiali nagu kuule :) Üritan mitte alla anda , kuigi raske see on , varsti tekib tülpimus :)
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 02. september 2014, 08:49

Päris huvitav on endalgi eelmist postitust lugeda ja kaeda. :D Vahepeal on jälle nii mõndagi juhtunud. Ben sai vahepeal 3 kuuseks (18.08), siis avanes talle suurem söögilaud, noh selles mõttes on ta imelik jänes,et ta porgandit väga ei armasta. Pigem banaan on tema lemmik, mille järgi on ta hull , aga palju ma talle seda ei anna,see jäägu maiustuseks :) Rohust oleme me ka suutnud ühe korra korralikult kõhu lahti süüa, olen ka meelitanud väikeste kogustega aga mõtetu, tema kõhuke ei kannata üldse rohtu. Kurk,õun jms tal kõhtu lahti ei võta ,neid saab ta ilusti nosida.
Siis käisime ka kaalu peal, minu suureks üllatuseks kaalus ta juba 1kg ja 30 g mis on tema vanuse kohta PÄRIS palju. (Ma olen algusest peale aru saanud et ta sööb nagu elevant ja kasvab ka nagu elevant). Tglt võttis see mind sõnatuks,sest ma ei saanud aru miks hermeliin juba nii palju kaalub? Uurisin maid ja võtsin ka tema kasvatajaga ühendust. Sain nimelt teada,et on kas kaks varianti: 1) ta on ülesöödetud 2) ta ongi pigem suurem hermeliin. (no ma ei tea, kraapisin talt siis sööki eest ära ja läks dieedile,elame näeme :) ) Uurisin ka rohkem tema sugupuud, sain teada et hermeliine ongi kahtesuguseid, ühed on ümarama näoga,väiksemate ja laiemate kõrvadega, ja kergemad 1kg-1,3kg , teised (ilmselt nagu mul) on kitsama näoga,piklikuma näoga, kitsamate kõrvadega ja raskemad ehk kuskil 1,5-1,8 kg. (mis ehmatas mind esialgu päris ära,aga pole hullu) Ka saatis ta mulle pildid ema/isa ja vanaema/vanaisa pildid. Mõlemad põlvkonnad nägid väga väga armsad välja ,kuigi Ben ei tundu üldse nende moodi olevat :D
Peale selle, on ta NATUKE õppinud ka puhtust hoidma. Enamus junnid teeb potti, aga osa teeb ka puuri laiali. Mõni päev kui ta eriti paha tuju on siis ei taha üldse kohe potti minna :), mõni päev on ta hea laps ja teeb kõik potti. (nii kuidas tuju on). Siis on ta meil olnud ka mõnda aega suhteliselt vaba pidamises, kuna mul vahepeal on päris kiire olnud ja pole aega teda jälgida ja kinni ei taha panna teda,siis olen jätnud ta magamistuppa toimetama. Jah, esialgu olin rahul sest igakord kui tagasi tulin siis ta polnud millegagi hakkama saanud,KUNIks eile avastasin,et ta on põranda iluliistu mõnusalt närinud :) Mis kohe üldse ei meeldi mulle !
Vahepeal on elukaaslane teda ära ajanud sealt, aga noo Tema on selline vastu hakkaja,et on mitu korda kallale tulnud :D Üldse on ta selline märatseja ja turtsuja,et vahel ma mõtlen ,et "mida ,kas jänes istub mulle pähe või?" Ise nii pisike aga kuri :)
Iseloomult on ta pigem oma ette olija, süles ta ei taha üldse olla, kui paitad siis on kuidagi moodi,aga muidu paneb kohe plehku :D kätte ei taha ta ka end üldse anda, rabeleb ja kraabib end ära :D
Vahel jookseb ta ka mul ümber jalgade ja teeb ümisevat häält (siit lugesin,et kiimas kastreerimata jänesed teevad nii). Kas juba ongi siis suguküps?´! :) omq. Olen ka mõelnd et tulevikus(ei tea millal aga..) peaks ta ära kastreerima,ehk vähendab see tema närimis vajadust ja muutub rohkem seltsivamaks. Aga eks ole näha :)

:)
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas 3rika » 02. september 2014, 09:36

Tore kuulda, et teil ikka hästi läheb! :) Päris 100% ilmselt ei saagi küülikut potil käima, oluline on see, et enamus junne ja kõik piss sinna satuks. Minulgi poiss aegajalt poetab paar junni puuri sisse vetsu kõrvale aga vähemalt ei tee ta puurist välja. Teil võib küll vaikselt hakata puberteet peale tulema. Kui asi läheb hulluks, et hakkab kohe hullult ründama ja märgistama, siis kindlasti soovitan ära kastreerida. Süles olekut soovitan ka rohkem harjutada. Iga päev sülle võtta ja õpetada, et kui ta rahmib, siis maha ei saa. Kui maha rahuneb, siis maha panna. Igakord natuke kauem süles hoida. :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 09. september 2014, 16:14

Jah, Erika meil läheb ikka õnneks hästi.

Täna oli jälle kaalumisepäev , (pole tükk aega jälle meeles olnud). No ma ei tea, olen kõik nisud ja graanulid eest ära korjanud. Igapäevaselt on ainult vesi/hein ja saab hommikul ja õhtul värsket (rohtu,õunu jms). Aga ta on IKKAGI juurde võtnud, kui 29 augustil käis ta kaalul ja saime numbriks 1kg 30g ,siis nüüd on ta 1kg ja 115g poiss on ikka juurde võtnud ,kuhu ta küll tõttab?
Ma enam ei oskagi miskit eest ära võtta, jään lootma ,et palju ta kaalus juurde ei võta ja kuskil jääb see seisma

Vahepeal olen teda "kaisutanud", õpetanud vaikselt süles olemist aga tundub et ta teeb kõik selleks ,et ära saada
Jah,pai tahab ta küll ja on siis ilusti vagusi aga kui sülle hakkad võtma siis jookseb nagu hull eest ära ja kui kätte saad siis rapsib tagajalgadega nii ,et mul käed koguaeg lõhki nagu käiks kass kallal Ja kui sülest maha saab siis paneb jalaga vastu maad ja vaatab kurja näoga mind nurgast
Paar õhtut on ka selline huvitav kogemus olnud,et olen rahulikult pikutanud teleka ees,tema hüppab voodisse ja nügib mind ninaga- kui ma välja ei tee,siis hammustab mitu korda tuli ja hammustas. Ma tegin kõvemat häält,selle peale jooksis minema ja tuli natukese aja pärast jälle hammustama On ikka mõistus, tuleb perenaist hammustama
Siis ajame karvu ka JUBEDASTI! Kõik kohad on valgeid karvu täis,kohati tuleb neid lausa tuttidena. Mis ta vahepeal eriti kihvtiks tegi,oli see et otsa ees oli osad karvad maha ajanud , siis jooksis nagu rant silmade juurest,tal oli täitsa nagu tattoo näos (Muide sobis hästi)
Üldiselt magab ta lõunast õhtuni nagu unekott vahepeal käib söömas ja siis kohe tuttu. Õhtu jõuab kätte siis hakkab ralliaeg ja siis ei saa kõndidagi,jänes jalgades kinni
üldiselt on meie Ben kuri ja omaette olev tõukkeda me elukaaslasega vastu tema tahtmist hellitame



Anname aga teada oma tegemistest ja sellest kuidas ta meil kasvab (endalgi hea lugeda kunagi).
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 24. september 2014, 13:22

Millegipärast on eelmine postitus ilma SMILE'deta :D Aga okei.
Vahepeal olen teda kaalunud ,ikkagi on temake juurde võtnud. Kaalub ta meil juba 1kg 240g. PÄRIS PALJU! Aru ma ei saa millest ta juurde võtab :) või kasvab lihtsalt ja kont kaalub? Ei tea.
SIis on ta meil siin vahepeal PALJU lollusi ka teinud, poiss on nii krutskeid täis ,et otsustasime mitte jätta teda üksi enam lahti. Sest:
1) suutis ta UUE tapeedi täiesti lambi kohast seinast maha kiskuda ,nüüd on meil seinas auk :( (olgu mainitud et,kuskilt tapeedi äär lahti ei olnud,ilusti liistu all kinni ). Aga ta suutis ikka !
2) Põranda liist on nii ära söödud et varsti ei näe enam liistu moodi väljagi :S
3) Ikka veel suudab ta vahepeal puuri korralikult täis junnitada, ikka veel on põrandal mõningaid junne :/ (ok, teeb küll potti ka mingi hunniku aga mujale samuti).
4) Meisterdasin talle pesa, selle ta lammutas ca.2-3 tunniga ribadeks :S :D
5) Vahest pissib keset puuri :(
6) Närib mööblit.
7)Hammustab ja kaevab inimesi,kaks korda on mind nii hammustanud et veri ja auk järgi :(
8) Seltsi ta väga ei otsi, istub /magab omaette nurgas. Sülle ei lase ikka võtta,jookseb eest ära. Kui oled sülle ta juba võtnud siis kraabib ja rahmeldab minema.


Tundub,et puberteet on kallal. Vahel on temaga lausa raske :) ,ei mõista me teineteist. Aga mis seal ikka,peab ära kannatama. Ikkagi tulevikus tuleb meheau maha võtta ,ehk siis rahuneb ka maha :)


Kena sügist!
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 29. oktoober 2014, 12:08

"Olen juba suur mees !"


Nonii, möödas on jälle kuu! Kui oma lumepalli vaatan mõtlen, kas sa oled kasvanud ka veel või mitte? :D Ise me igatahes aru ei saa, aga kui eile kaalu peal käisime siis imestasime küll :P Kaaluks juba 1425g! Okei, välja ei paista sa paks ,olen üsna kleenuke aga number on sinu tõu jaoks natuke suur ! :) Oled vist meil ära hellitatud jah! Kohe nii hellitatud,et kurgi,porgandi,tomati jms peale me üldse ei vaatagi. :D Krõbuskad on need mille järgi me hullud oleme, kohe nii hullud,et kui koti krõbinat on kuskilt kuulda siis jooksuga puuri kausi kallale :D :) aga sellega ei saa me liialdada,sest see teeb paksuks ! :)
Otsustasin nädal tagasi,et rohuga jätame hüvasti selleks aastaks. Rohi tegi su pabulakesed väga väga vedelaks ja ebameeldiv lõhn oli samuti. (Ise arvasin,et peale esimesi öökülmasid pole enam rohi nii hea ja annab ka temale tunda). Nüüd aga maiustame meelsasti heina,niiet lausa kaevame seal :) Kaevamine on üldse lemmik tegevuseks saanud, mitu hommikut olen pidanud pissipoti avastama keset puuri, st kogu toodangu oli poisu keset puuri kaevanud :D Jah, koristamist oli palju !
Eks lollusi teeme ikka, aga veidike on tujud muutunud- vahel lausa on möödunud päevi ,kus on väga korralikult end üleval pidanud. :) Paar päeva tagasi avastas ka elukaaslane tema vägeva käitumise- Ümber jalgade jooks ja "tuut" "tuut " tuut" :D pasundab samal ajal. Mina olen sellega juba harjunud aga tema nägi/koges seda esimest korda, oli väga hämmastanud- meeldis! :D:)

Aga mis seal ikka, kasvame , kasvame , kasvame! musitame musitame musitame ja armastame üksteist edasi ;) :P
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 29. november 2014, 11:43

Ohooo! Täpselt kuu tagasi kirjutasin :)

Oleme niii kaugele jõudnud,et jänes teeb ,mis tahab. Õigemini öeldes, ei huvitu ta üldse enam kommetest. 1 korra on ta mulle kallale tulnud (kui karistasin teda,sest ta pissiga pritsis mind!) hammustab näppu päris sügava haava ! :( Pissiga teeb ta ikka ulakusi palju ! Nüüd on igapäev mingi lollusega hakkama saanud, kas mulle käe peale lasknud või puuri seinade peale (hüppe/jooksu pealt). Täna hommikul pissis meile voodisse elukaaslase kõrvale :) No tore! Ajab ikka vihale küll!
Siis oleme kõik nurgad kinni katnud sest armastab ta tapeeti süüa ( Kaks nurka on juba rikutud). Meie uus voodi (mis on tammepuidust) on ka ta juba hävitus tööd teinud :/ Uksepiita on närinud ning iluliiste. Pabulaid teeb jätkuvalt igalepoole põrandatele kuhu satub, samuti puuri laiali.
Ühesõnaga lollused on üksteise otsas ! Mina kastreeriks ta kohe ära, aga kahjuks elukaaslane eiluba seda, tema arvates see ei ole õige ja eiole seda vaeva väärt ! Noh jah eks risk ole suur. Samas rahuneks ta maha ja vb oleks tal ka kergem elu kui hormoonid ei mölla nii. AGa mis teha. Vahel mõtlen/loodan et ta kasvab ju suuremaks ( ta ju alles titt), et vb rahuneb maha ! Aaga ei tea vb ongi selline iseloom.

Aga elu ilma temata ma enam ei kujuta ette ! Imelik kui teda poleks, olen ju nii harjunud juba. Kahju küll,et ta süles ei taha olla,ega kätte ei anna eriti. AGa siiski on ta meie väike pereliige :)
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas 3rika » 29. november 2014, 16:06

Mina arvan, et sellise käitumise puhul tuleks ta kindlasti ära kastreerida. Üldisel siis rahunevad sellised hullud loomad maha :razz: . Üldse ma ei lubaks küülikut pehmele asemele nagu voodi või diivan, sest sinna ta võib kogemata pissida. Pehmetel asemetel nende "väljutuslihased" mõnikord lõtvuvad automaatselt ja nii need õnnetused juhtuvad. Närida soovitan talle pakkuda ka lepa halgu näiteks. Või kasvõi pappkast. Kui sa annad talle piisavavalt igast muud jama närida, siis jäetakse teised asjad rahule. Patrickul oli ka mingi aeg komme tapeeti kiskuda. Mina siis teipisin suured papi tükid seina. Siis ta näris neid ja tapeet jäi ellu. Kui tal see üle läks, siis võtsin papi uuesti maha- teibiga on lihtne ära võtta.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 24. jaanuar 2015, 11:08

Oh no !
Möödas on juba mitu kuud :) Jõudis kätte siis see otsus ,et 30 jaanuaril on poisil opp. Aga juttu natuke siis temast :)
Kui ma novembri lõpus hiljuti kirjutasin,et ta hammustab ja pissib ja möllab täiega. Siis viimane kuu on ta meie elu niipalju kontrollinud,et seinad on vineeriplaatidega kaetud ( et tapeeti ei saaks kätte), põrandatelt on vaibad ära viidud. Igapäevane pissi ja junnide koristamine. (ala. 10 korda laseb ükskõik kuhu, vahel pritsib nii et seinad täis :) :/ ) Üks kord oli tuba nii täis junnitatud,et mustas :D Ja üldse on ta selline marakatt, ei lase enda ligi kedagi, pai ei taha, sülle ammugi mitte, kõige peale on vihane jne :)
Nii palju tema rõõmuks on see,et ta on 24/7 pm vabapidamises, tal on lausa "oma tuba" , päeval on ta meie toas, siis vahe peal on meie toa uks lahti siis ta teeb kiiremaid ringe koridoris ja käib vannitoas vaipa "kaevamas" :) kassiga ajavad ka üksteist taga, -mängivad (see on armas!) Kui öö tuleb,siis paneme ta kõrvaltuppa, kogu kupatusega (oma puuriga). Siis saab ta lahtiselt seal joosta. Selline otsus tuli sp,et üks õhtu hakkas ta puuris jalaga vastu seinu peksma ja jubedalt kolistama ning meeleheitlikult puuri võresid närima, meil hakkas nii kahju, kuidas me jätame terveks ööks ,nii suure looma kinni ,väiksesse puuri. (tean et paljudel elavadki küülikud peamiselt puuris) aga me võtsime otsuse vastu ,et laseme tal lahti olla ja vaatame kuidas öö möödub. Nii on ta siis juba pm olnud kuu aega.
Miks otsustasime kastreerida? Olin selle peale päris palju mõelnud, ning ikka ja jälle mtlesin et ah küll ära kannatan ,ah küll ära kannatan ( kui ta mingi sigadusega hakkama sai vms) aga kuna mind ennast viimasel ajal pole eriti kodus olnud,siis on pidanud mu elukaaslane tema eest hoolitsema ning ega temalgi ju tegemisi, siis tundus ebaõiglane teisele panna kkohustusi mis on minu omad. EKs ta ole tüütu ka koguaeg pissit ja junne koristada, lõpuks tüütab ikka ära küll- pealegi pidi koguaeg põrandat pesema, et ei haiseks jne. Mõtlesin,et nii enam edasi minna ei saa, nii on meile kõigile "kergem" ja parem, temal kaob sugutung ära ning meie saame rahulikult oma eluga edasi elada :) Olen ka teadvustanud ennast sellega,et alati ei pruugi minna nii nagu võiks või et vb ta iseloom ei muutugi paremaks, aga loodan parimat. !!!

Igatahes, tuleb järgmine reede meie jaoks üks raske ja pingeline päev, loodame et see läheb hästi !
Kahe päeva pärast aga saame me juba 8 kuuseks- Palju õnne ! :P :P


Päikest !
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 24. jaanuar 2015, 11:08

Oh no !
Möödas on juba mitu kuud :) Jõudis kätte siis see otsus ,et 30 jaanuaril on poisil opp. Aga juttu natuke siis temast :)
Kui ma novembri lõpus hiljuti kirjutasin,et ta hammustab ja pissib ja möllab täiega. Siis viimane kuu on ta meie elu niipalju kontrollinud,et seinad on vineeriplaatidega kaetud ( et tapeeti ei saaks kätte), põrandatelt on vaibad ära viidud. Igapäevane pissi ja junnide koristamine. (ala. 10 korda laseb ükskõik kuhu, vahel pritsib nii et seinad täis :) :/ ) Üks kord oli tuba nii täis junnitatud,et mustas :D Ja üldse on ta selline marakatt, ei lase enda ligi kedagi, pai ei taha, sülle ammugi mitte, kõige peale on vihane jne :)
Nii palju tema rõõmuks on see,et ta on 24/7 pm vabapidamises, tal on lausa "oma tuba" , päeval on ta meie toas, siis vahe peal on meie toa uks lahti siis ta teeb kiiremaid ringe koridoris ja käib vannitoas vaipa "kaevamas" :) kassiga ajavad ka üksteist taga, -mängivad (see on armas!) Kui öö tuleb,siis paneme ta kõrvaltuppa, kogu kupatusega (oma puuriga). Siis saab ta lahtiselt seal joosta. Selline otsus tuli sp,et üks õhtu hakkas ta puuris jalaga vastu seinu peksma ja jubedalt kolistama ning meeleheitlikult puuri võresid närima, meil hakkas nii kahju, kuidas me jätame terveks ööks ,nii suure looma kinni ,väiksesse puuri. (tean et paljudel elavadki küülikud peamiselt puuris) aga me võtsime otsuse vastu ,et laseme tal lahti olla ja vaatame kuidas öö möödub. Nii on ta siis juba pm olnud kuu aega.
Miks otsustasime kastreerida? Olin selle peale päris palju mõelnud, ning ikka ja jälle mtlesin et ah küll ära kannatan ,ah küll ära kannatan ( kui ta mingi sigadusega hakkama sai vms) aga kuna mind ennast viimasel ajal pole eriti kodus olnud,siis on pidanud mu elukaaslane tema eest hoolitsema ning ega temalgi ju tegemisi, siis tundus ebaõiglane teisele panna kkohustusi mis on minu omad. EKs ta ole tüütu ka koguaeg pissit ja junne koristada, lõpuks tüütab ikka ära küll- pealegi pidi koguaeg põrandat pesema, et ei haiseks jne. Mõtlesin,et nii enam edasi minna ei saa, nii on meile kõigile "kergem" ja parem, temal kaob sugutung ära ning meie saame rahulikult oma eluga edasi elada :) Olen ka teadvustanud ennast sellega,et alati ei pruugi minna nii nagu võiks või et vb ta iseloom ei muutugi paremaks, aga loodan parimat. !!!

Igatahes, tuleb järgmine reede meie jaoks üks raske ja pingeline päev, loodame et see läheb hästi !
Kahe päeva pärast aga saame me juba 8 kuuseks- Palju õnne ! :P :P


Päikest !
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikupoiss Benny

PostitusPostitas marfoon (Teema autor) » 08. märts 2015, 11:39

Möödas nii palju eelmisest postitusest. Mäletan kuidas ma kartsin 30.jaanuarit, tegelikult see oligi hirmus, sest nii õudne on viia oma sõber noa alla teadlikult :dry: samas kõik on ju korras ja taastus päris kiiresti ! :razz:
Õnn on see ,et vaibad on meil jälle maas ja enam me ei pissi igale poole :razz: Potis käime ilusti, ainult et kõik junnid ei ole veel potis vaid on ikka puuris ka . Aga õpime ja harjutame ,et saaks ikka enamuse potti :A: Üldiselt ei ründa ta enam ja ei hammusta ! nii tore, kuid iseloomu on tal küll, süles ta siiani ei taha olla ja jookseb eest ära koguaeg :rofl: Minu imestuseks on ta peale kastreerimist jubedalt närima hakanud, see tuli mulle suure imestusega ! Mul on lausa mitmes toas erinevaid asju pandud, pappkastid, puidust majad (kaks tükki) , nsm papitükke, munakarpe , õunapuu okse ja wc paberi rulle :-D elad varsti nagu prügimäel :rofl: :nono: Alles hiljuti käis ta jälle meie toas tapeeti nülimas ja lausa augu näris serva sisse :o "Tema" tuba on jätkuvalt turvaliseks tehtud, st et vineerplaadid on seinte ääres et tapeeti kätte ei saaks. (kuna ta on terve öö lahtiselt üksi seal toas). Üks päev näris termomeetri juhtme läbi :yawn: ei tea kuidas ta selle kätte sai :dunno:
Aga noh, näriline ta ju on ja peab leppima sellega ,et ta närib palju. Eks lootsin,et see närimine ka läheb vähemaks kastreerimisega aga pole hullu,vähemalt sain hullemast lahti :) (pissi pritsimine jne).


Ootame nüüd suve, sest sai Bennile õueaediku jaoks toodud aiavõrku, niiet poiss saab selle suve enamusajast õues veeta ! juhhuuu :biglove:
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist