Allika talu lustakad kääbusküülikud :P

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Allika talu lustakad kääbusküülikud :P

PostitusPostitas Tembu-Vembu (Teema autor) » 18. jaanuar 2013, 17:12

Tere kallid "Pisilased" ja küüliku sõbrad!

Meie küülikute pidamine/kasvatamine/aretamine sai alguse tegelikult aasta peale minu poja sündi ehk siis sügisel septembri keskel 2010 aastal. Siis olid plaanid suured ja võtsime omale esialgu 2 prantsuse päss küülikut. Prantsuse päss tõugu küülikud on mulle siiani väga sümpaatsed ja südamelähedased. Umbes samal ajal, kui ostsime prantsuse pässid saime ka 2 kääbusküülikut. Järgmise aasta kevadel ostsime omale 4 chinchilla rex küülikut. Kõik oli ilus ja tore, kuid oli ka tagasi lööke. Samal kevadel sündisid meie esimesed pesakonnad. Põnnid kasvasid kiiresti ja juba 2 kuuselt kaalus keskmine prantsuse pässi poeg umves 1.5 kg. Kuid unustasime ära ühe kõige tähtsama asja lihaküüliku kasvatamise juures, nimelt iseeneset ei täitu sügavkülm lihaga vaid selleks on vaja inimest, kes teeks ära selle kõige ebameeldivama töö küülikute kasvatamise juures. Ja seda inimest meil ei olnud. Nii need pojad siis kasvasid, kalpsasid aias ööpäev läbi ringi ja sõid, ehitasime juurde puure, et neid ära mahutada, aga suured küülikud eriti kui neid on palju söövad ikka päris ohtralt ja kulud on üli suured. Lõpuks said osad suured ja ilusamad müüdud erinevatesse farmidesse ning ülejäänud viisime Tartusse kokkuostu. Sellega meie lihaküülikute kasvtamine ka lõppes :sad: .

Kuna küülikud on hinge pugenud ja inventar oli osaliselt juba olemas, siis alates 2012 aasta kevadest alustasime kääbusküülikute pidamist ja kasvatamist. Põhikarja küülikud on soetatud erinevatest Eesti küülikukasvatusega tegelevatest farmidest, kuid on ka küülikuid, kes on varemalt olnud kellelegi lemmikloomaks. Praeguseks on minu väikeses farmis esindatud 2 põhilist tõugu: kääbus lõvilakk ja kääbuspäss. Siiski on esindatud ka teisi kääbusküüliku tõuge ja sugupuu paberita küülikuid. Välimuselt on hetkel farmi põhikarjas olevad küülikud väga erinevad, kuid olemuselt on nad mulle kõik ühtmoodi armsad ja väga lahedad lemmikloomad. Minu farmist on ka paljud küülikupojad leidnud omale uued kodud üle Eesti lemmikloomadena nii täiskasvanutele kui lastele. Kodulehekülg sai loodud algselt prantsuse pässide ja chinchilla rex küülikutele, kuid nüüd võimutsevad Allika talu küülikute kodulehel meie farmi vahvad kääbusküülikud.

Püüan lugejaid edaspidi oma farmi tegevustega kursis hoida ja lisada erinevaid pilte meie lustakatest põngerjatest ja tegemistest :) Kuna küülikuid on rohkem kui paar, siis ei hakanud igale küülikule eraldi tutvustust tegema vaid tegin korraga kogu karjast ülevaate. Eks edaspidi üritan oma teemat täiendada ja lisada tekstile juurde vürtsi andvaid pilte.

Parimate tervitustega :)
Kaili
http://www.breedrabbits.eu
Tembu-Vembu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 5
Teda kiideti: 6 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allika talu lustakad kääbusküülikud :P

PostitusPostitas närilised2 » 06. veebruar 2013, 16:22

Tere tulemast! :hi:
Tunduvad armsad olevad! :biglove:
Tahaks osata loomade keelt!
Armastan sind Miku kogu südamest!
Kasutaja avatar
närilised2
Õigekiri longab
 
Postitused: 123
Teemad: 2
Pildid: 12
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Allika talu lustakad kääbusküülikud

PostitusPostitas Tembu-Vembu (Teema autor) » 07. veebruar 2013, 12:07

Pikka aega pole siia kirjutanud oma tegemistest, aga paljud erinevad tööd vajasid tegemist ja aega nappis. Nüüd püüan ennast parandada ja natuke oma armsatest karvapallidest kirjutada. Suur sündmused algasid meil 1 veebruar, kui algas küülikute "vara kevadine" beebibuum. Kuid juba 27-ndast jaanuarist algas minu "paranoiline" küülikla vahet jooksmine ja seda ka öösel taskulambi valgel ja kuupaistel. Väga paljud värsketest mammadest on esmapoegijad, mistõttu olin/olen ööpäeva ringselt nö. valves. Ja on ka põhjust, sest muidu oleksin ilma vähemalt kolmest imeilusast pesakonnast. 1-ele oli vaja ise pesa ehitada ja pojad puurist kokku korjata ning ettevaatlikult pessa asetada. 2 mampslit aga ei katnud pesa karvadega, mida pidin siis ise tegema. Hetkel on 7 imeilusat pesakonda küülikupoegi. Pesas on keskmiselt 4 põngerjat. 6-el on pojad ilmale toomata, seega jooksen veel oma 2 nädalat küülikla vahet nii päeval, kui öösel. Kuigi mulle tundub, et 6-st 2 ei olegi tiinestunud, aga eks paistab. Tavaliselt, kui ma juba tean ja tunnen konkreetseid küülikuid ja nende poegimisharjumusi, siis sellist suurt ja kurnavat küülikla vahet jooksmist väga ei ole, praegu aga on see möödapääsmatu tegevus. Pildistanud pesakondi ja pesasid veel ei ole, kuna ei taha värskeid mammasid üleliigsega koormata. Esimesi pilte pisikestest põnnudest on oodata ajaks kui nad ise hakkavad pesast väljas käima ja inimese vastu huvi ülesse näitavad. Hetkel on poeginud ainult kikk-kõrvlised (kääbuslõvilakad ja hermeliini lõvilaka ristandid).

Ka talvist sööda ratsiooni olen tiinetele ja poegi kasvatavate emade vajadusi arvestades mitmekesistanud värskete porgandite, suhkrupeedi, õunte ja maapirni lõikude näol. Ka kõrvitsat olen pakkunud, kuid kõigile see ei maitse kahjuks. Kõik värske on ise käsitsi kasvatatud alates maakaevamisest kuni saagikoristuseni ja kemikaalidevaba. Samuti annan juurde nii linaseemneid kui päevalille seemneid lisaks tavapärasele kuivtoidu segule, heinale,värskele ja veele. Seda kõike seepärast, et pojad ja emme saaksid kätte kõik vajalikud vitamiinid, mineraalid ja toitained. Kui loomad on heas toitumuses, siis on nad elujõulised, energilised ja tervisest pakatavad rõõmupallid :-D

On imeline sündmus, kui näed pealt poegimist ja saad jälgida, kuidas emme oma poegade eest hoolitseb ja neid elule aitab. Olles ise 3 aastase poja ema oskan hinnata ja väärtustada seda suurt ning imepärast sündmust, mil laps näeb esmakordselt ilmavalgust olles emast rohkem kui 100% protsenti sõltuv. Tean kui raske see tegelikult on ja seetõttu hindan väga kõrgelt tublisid küülikuemmesid, kes oma lapsi kasvatavad, hoiavad ja kaitsevad.

http://www.breedrabbits.eu
Tembu-Vembu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 5
Teda kiideti: 6 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline