Volli ja Saara seiklused

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Volli ja Saara seiklused

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 02. november 2013, 13:53

Sügis võtab küülikute aias iga päevaga aina rohkem võimsust. Aed on porine kui mida. Kahju vaadata, kuidas nende pisikesed käpad sopaseks saavad. Nad küll puhastavad endid ilusti ära aga ikkagi kurb vaadata. Ennast sellest muidugi kõigutada ei lasta.
Täna avastasin, et hein saab kohe kohe otsa ja tuleb hakata jälle varuma.
Puuri puhastades märkasin, et keegi ei austa uut pissipotti, piss oli poti kõrvale lastud ja kohe päris hea loik. Loodan, et see oli ühekordne probleem. Muidu tuleb jälle leiutajaks hakata, kuidas viga välja juurida. Pott ise on parajas mõõdus ja nad mahuvad kenasti sinna peale ära, nii et selles ei saa asi olla. Saaks ma ainult ükskord sellise pildi ka, kus ma puuri puhastan ning Volli ja Saara mu ümber kahel jalal kükitavad :lol:
Kuniks aeda silusin, siis panin nad puuri kinni ja said söögi ette. Siis muidugi passiti akna peal, et mis ma seal aias jälle toimetan ja söömisest ei tulnud suurt midagi välja. Seni kuni nad sõid, lasin elukaaslasel lõigata veel paar õunapuu oska neile ning siis lasin nad õue tagasi. :happy:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Vabandan suhteliselt suurte piltide pärast, ei saanud kahjuks väiksemaid panna.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Volli ja Saara seiklused

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 02. detsember 2013, 14:05

It's really been a while since I wrote something. Andke andeks, tööl on mega kiired ajad ja kogu see jõulutrall hakkab igatepidi pihta.
Esimene lumi on nüüd maas ja paistab, et küülikutele meeldib see väga. Õues olekut nauditakse täie eest. Kui hommikul teen nende ukse lahti, siis esimese asjana joostakse õue ja toas käiakse vahepeal ainult söömas. Volli käib hädal nr.2 ka toas, ma ei tea miks talle õue ei meeldi oma pabulaid väga teha :lol: . Tuppagi peab neid utsitama, sest muidu ei taheta minna.
Hommikuti kui ma kodus olen, on lahe vaadata päikesetõusu ajal kuidas nad ka seal end ringutavad ja vaikselt enda pesemisega pihta hakkavad. :happy:
Ma ostsin neile tükk aega tagasi ühe söögi, nimeks siis Fruity Nuggets for rabbits. Firmaks Country Value. Maksis minu mäletamist mööda kusagil 4 euro ringis 1,5 kg ja ostsin ülemistelt. Olen kindel, et seda ei vaheta niipea välja, sest küülikutele meeldib see väga. Lõhnab ka nii hästi, et sööks isegi.. Paki peal ka väga ilusti välja toodud mida sisaldab, kui palju võiks mingile küülikule anda jne. Soovitused samuti pakil olemas.
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Volli ja Saara seiklused

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 28. jaanuar 2014, 14:36

Mul on ääretult kahju, et minu pisi foorumi teema on soiku jäänud. Aga seda kõike mitmel erineval põhjusel. Esiteks tuli jaanuari alguses tööl kõik korda ajada, sest nüüd olen ma kodune ja ootan aprilli kuud, millal sünnib meie perre esimene laps. Seoses sellega oleme kodu korrastanud ja seegi on võtnud omajagu aega. Teiseks on mul uus hobune, kellega on piisavalt palju n.ö jamamist olnud ja palju aega ära võtnud. Ehk on andeks antav :-)
Kui nüüd rääkida meie küülikte eluolust, siis neil on kõik endiselt väga hästi ! Nemad on endiselt hoole ja armastusega hoitud, lihtsalt pole jõudnud sellest siia kirjutada.
Algselt kui lumi maha tuli ja ma nad õue kupatasin, sest oli vaja puuri puhastada, siis Volli istus kivihunniku otsas ja vaatas mulle sellise näoga otsa, et astu ise sinna lume sisse kui tahad aga mina ei liigu siit mitte kuhugi ! Saara aga reageeris täiesti vastupidiselt, ta lihtsalt sukeldus pea ees lumme ja hakkas aias möllama. Õnneks Volli järgmisel päeval juba tundis õues olekust siiski rõõmu ja elati ennast täiel rinnal välja.
Nende allapanu olen korraldanud nüüd vähe teisiti. Saime suure paki põhku ja mõtlesime proovida, et kuidas see toimib. Pean mainima, et väga hästi. Puuris on juba vähem tolmu, mida hein paratamatult tekitab ning heina jääb oluliselt rohkem alles, sest see ei määrdu ära. Nüüd olemegi pannud ainult söömise jaoks. Lisaks on põhu boonus veel see, et küülikul on oluliselt lihtsam sinna sisse n.ö soe pesa teha. Saara on igaks hommikuks endale aseme teinud ja võtab seal päikest niikaua kuni ma nad õue lasen. Ainuke mure on see, et joogipudelis olev vesi kipub hommikuks külmuma ja nad ei saa seda hästi kätte. Seetõttu pakume neile piisavalt palju värsket ka kuivtoidu kõrvale, et saaksid oma veevajaduse siiski rahuldatud.
Selleks korraks siis kõik. Järgmiseks postituseks üritan ka mõned vahvad pildid teha :)
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Volli ja Saara seiklused

PostitusPostitas RAjankud (Teema autor) » 13. veebruar 2017, 14:17

Minu kahest küülikust on saanud viis küülikut ! :D Saara suri kahjuks 2016 juuni. Lisandunud on aga Voldemarile Kusti, Lenna, Minni ja Juss. Viimased kolm neist on rex tõugu küülikud, kellel juba järglasedki olnud. Kellel soovi, saab tegemistel silma peal hoida www.regneandhorses.wordpress.com kus kirjutan kõigest seoses talumajapidamisega :)
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 7 külalist