Preili Lumepall

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Preili Lumepall (Palju pilte)

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 04. juuni 2013, 22:48

Oeh jah, igatahes on nüüd vaheaeg ja aega on küllaga, et tibuga tegeleda :)
Homme lähme me siis linna. Ostan talle siiski suurema pissikasti ära. Täitsa juba on lausa. Algul arvasin, et lihtsalt sellest, et kui liiga mustaks saab siis laseb üle aga täna kui vahetasin siis pissis kohe esimese korraga mööda -.- Ja no ega ta väga ei mahu ka enam sellesse potti :D
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall (Palju pilte)

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 05. juuni 2013, 17:36

Tänasest siis veidike...
Hommikul käisin linnas. Sealt sain talle soodushinnaga 2.75kg toidukoti kõigest ~6€ eest. Igatahes sellega peaks nüüd vähemalt 2kuud välja vedama kui mitte ka 3 kuud. Tegin ka otsuse siiski uus wc osta. Jänku ise on väljas seega ei tea kuidas ta sellesse suhtub. Ilmselt tõstetakse seda palju ümber sest serva külge seda ju kinnitada ei saa. :D Potil on ''tagasi keeratud'' serv ning see peaks veits paremini teda seal ohjeldama. :D Aga no eks näeb kuidas ta sellesse suhtub. :)
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall (Palju pilte)

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 14. juuni 2013, 18:10

Lumepall on nüüdseks mu ema juures. Seal ta on umbes 2 nädalat ning siis tuleb koju tagasi. Seega selle aja jooksul ei kirjuta ma teile kahjuks midagi. :/
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 16. juuli 2013, 16:56

Ohhoo, mina olen nüüd siis taas ema juures ning saan teile veidike Pallikesest rääkida. :D
Kui nüüd kõik tema muutumine kokku võtta siis on ta ikka täielik maakas.
Linna kraam ehk krõbinad ei ole enam mingi toit tema jaoks. Sööb, kuid eelistab pigem värsket,teri, kartulit ja muud sellist maajänkude toitu. Maal olles on ta ka ennast päris kõvasti kogunud. Lott on pea 2 korda suuremaks läinud kui muidu aga kui lõpuks nüüd koju tuleb siis saab ka seda treenima hakata. Lõpuks on ta ka pudelist joomise ära õppinud. Ilmselt ma ei peagi enam kaussi puuri toppima vaid saan pudeliga hakkama kodus olles.
Ema räägib, et plika on ikka väga isekas kuigi enam ta niiväga pole urisenud kui enne maale tulekut. Ema pani Palli väljas olevasse puuri, teise emase jänku kõrvale. Mõlemat jänkud on umbes sama vanad, kui siis 1 kuuse vahega umbes. Nende kahe vahel on puit sein ning laes on umbes 7-10cm võrgust riba, et saavad üksteist näha kui tahavad. Pall kui selline väike isekas tegelane otsustas, et teisele tuleb kt kätte näidata ning rippus hammaste ja küüntega võrgu küljes. Teine emane (nimi: Nunnu) aga hammustas teda läbi võre. Nii nad seal madistasid mõnda aega aga lõpuks mu plika andis alla. :D Ise proovib küll hullult kõva muti olla aga mõnes kokkusaamis kakluses jääks ta ikkagi alla.
Loodame, et aeg teeb oma töö ning vormib meie isekast preilist siiski toreda ja hea kaaslase. Hull nunnuaja on ta küll. Talle kohe väga meeldib kui keegi paitab või sügab teda. :P
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 25. juuli 2013, 09:16

Pallike on meil maakas mis maakas. Panin ta õuepuuri uued värsked heinad alla. Tema arvas, et nüüd oleks mõistlik rohu söömine ära lõpetada ning heintesse mängima minna. Küll ta alles kraapis ja tuhnis ja hüppas ja lendas jne. Päris lõbus oli vaadata kuida heinakuhi mööda puuri ringi sõitis samal ajal kui pall mängis metssiga seal all heinu lükates. :D
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 26. juuli 2013, 12:04

Olen siin nüüd veidikene mõelnud ning mõtlesin välja kah. Ma mõtlesin, et võiksin oma palli õuelu peale viia. Nii, et ongi aastaläbi väljas. Väljas oleks neiul 2m puur mis on 8cm rohkem kui toa oma. Ta pole just väga selline... kuidas ölda, toa küülik. Väljas olles on näha olnud, et ikka suures puuris viskab nii mõnegi haagi aga toas on libe ning tema kui suur pontšakas olend ei saa selle peal väga joosta sest vaip on pisike ning sellest jääb haagamisel väheks. Ma ei tea mida teha :/ Jänkul endal oleks parem aga samas jääks minu tuba kuidagi väga tühjaks siis.. :/

Edit: Siit ka mõned pildid minu Pallikesest :)
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 08. august 2013, 10:49

Pall on meil küllaltki pussakas. Paitamisel karva lendab nii mis jube, süllevõttes karvad lendavad ja ise rabeneb nagu torm oleks tulekul. Igatahes üleeile kaalusime eide ära ja kaalus ta siis 3,5kg. Kuidagi jube vähe võrreldes sellega, et ta lihaküülik ning ta peak kaalu 4,5-5,5kg.
Käisime ka mu emale uut küülikut toomas. Võtsime siis Flandria küüliku. Pisike nunnukas on. :biglove: Ronib käealla ja ootab sügamist. Vaatasin ka seal farmis teisi Uus-Meremaalasi aga need olid kuidagi palju suuremad :s Üks oli kohe eriti suur aga see vist oli Flandriaga paaritatud kuna ta andis peaaegu samasuure mõõdu välja nagu nende täiskasvanud Flandria. Jube armast oli see lumivalge suur karvakera. :biglove:
Homme õhtul pakib preilna oma asjad kokku ja jätab maaeluga hüvasti jälle kuni uue suveni. Ma tõesti ei kujuta ette kuidas me ta sinna transasse saame aga eks peab jälle natist kinni võtma ja tõstma. :/ Üldse ei taha turjast võtta... räägtakse küll, et ta ei saa haiget aga ma ei tea, minuarust valus.

Edit: Lisan veel ära, et mul pole õrna aimugi kas kombed on veel alles jäänud või ei. Võibolla pead jälle hakkama neid pissi ja kaka kombeid õpetama. :D
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 10. august 2013, 16:37

Pallike on nüüd kodus, nagu näha pole kombeid ollagi. Eile oli ta paar tundi puuris ning siis lasin jooksma. Jah, ta oli vaevu tunnikese lippanud kui tuli piss ja muidugi tehti see kapi ette. Mõne aja pärast läks ta puuri tagasi. Nüüd õhtuks pole ta kordagi häda teinud, ei põrandale ega ka kohugi puuri või pissikasti. Eks vaatab mis tema kommetest saab. Kiusasin siis teda täna ka kaameraga üle pika aja.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 23. august 2013, 16:53

Tundub, et keegi sii teemasse väga ei vaata aga mis seal ikka. Põhiliselt pean ikkagi endale ''blogi'', et tulevikus hea lugeda oleks.
Igatahes meil on põhjust rõõmustamiseks, Pallike sai täna meil siis 1a!! :cake: :wohoo:
Nagu näha siis pall tunneb ka, et tal sünnipäev. Peab ennast kohe nii tähtsaks, et temaarust on täna hea mõte asju loopida ja võimalikult palju kolistada. Toidu osa on ta juba oma sünnipäeva kingist kätte saanud aga tegutsemise osa alles on valmimisel.
Mis ma ikka räägin siin... pildid!! :D
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Kuldhai » 23. august 2013, 18:19

Alati loen ja vaatan, kui midagi uut oled postitanud! Palju õnne! Väga ilusad sünnipäevapildid! :cake:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas MinniNummi » 23. august 2013, 20:52

Palju õnne Pallikesele. :flowers:
MinniNummi
Õigekiri longab
 
Postitused: 176
Teemad: 4
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 27. august 2013, 11:26

Ohh õudust. Pall läheb igapäevaga aina hullemaks. :dry:
Pissimise häda on meile jälle kaela sadanud. Nagu alati pannakse supsti tagumik üle poti äära ning lastakse sentimeetri täpsusega üle ääre. Selle asemel, et ise paar sammu edasi liikud ja potti lasta liigutab tema end just võimalikult taha, et üle lasta.
Ka kraapimine on juba närvesöövaks läinud. Käib nurgast nurka ning kraabib neid.. ma ei saa aru miks ta nii teeb. Ja kõige hullem ka juba see, et isegi kui ta ennast pikali viskab ja laiali venitab siis leiab ta ikka asendi kus ''läbi une'' kraapida mingit kohta ja seda ka mitte ainult esikäppadega vaid ka tagakäppadega. :huh:
Ma tõesti ei tea enam mida teha olen küll kraapimisele rangelt ei öelnud kuid tema nuhk ikka vaatab hetke kus sa tegeled millegi muuga, et tema jälle kraapida saaks. Kogu see tema kraapimine on hakanud mul närve sööma ja eriti veel õhtuti. Tavaliselt siis kui mina olen juba magamise äärel otsustab tema ühe suurema kraapimisralli teha.
Huvitav kas asi on siis selles, et ta tahab urgu teha?? Olen märganud, et ta käib oma pissikastis ka kaevamas ja tuhnimas nagu metssiga. Jah just, nagu metssiga. Paneb nina maha ja siis sobrab saepuru all.
Kas on mõnda võimalust, et ta lõpetaks kraapimise? :dunno:
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas cougar » 27. august 2013, 12:27

Ma ka ikka vaatan su teemat :-)
Palju õnne Pallikesele!
Kraapimisest pole küülikut võimalik võõrutada, sest see on tema loomulik käitumisviis. Erinevalt jänesest, kes ei ehita urgusid ja on pigem jooksja loom, on küülik justnimelt uruloom ja kraapimine on tal veres. Pealegi on ta tüdruk ja emasloomal on uruehitamine veel eriti veres, kuna ta instinktiivselt otsib poegade jaoks turvalist kohta. Seda enam, et ta suvel sul suht suures puuris suht vabalt sai olla, siis nüüd tunnebki ilmselt teatud määral frustratsiooni ja tahab välja pääseda. Sinu kodu pole ilmselt ikka tema "maitse" järele - liiga kunstlik, noh. Enne elas ju õues. ma ei ütle, et see talle head ei teinud, kindlasti tegi, aga eks nüüd ole jah raskem uuesti "tsivilisatsiooni hüvedega" harjuda.
Ma ei mäleta, kas ta oli sul steriliseeritud, ehk kui seda teha, siis vast võtab see ka loomusunnilist käitumist veidi vähemaks, aga päris ära kindlasti ei võõruta. Kuna ta on lihaküülik, siis need ongi loomulikuma käitumisega kui ekstra toaloomaks aretatud pässud ja lontud ja lõvid, kellel sellised kombed on nagu "maha" aretatud. St lihaküülik on nagu "küülikum" kui "lemmikum," kui sa taipad, mis ma öelda tahan. No nagu aguutikarva rott on justkui "rotim" kui teised värvused, kuid sinu looma puhul ei ole asi niivõrd värvuses, kui just loomulikus käitumises.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Maakas Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 27. august 2013, 12:35

Suured tänud seletamast. :)
Eks ma pean talle siis muretsema mõne kasti kuhu heina sisse panna, et ta tuhnida saaks... Kui ta maaelu elas siis tal oli puuris suured heina hunnikud kuhu ta ennast alla kaevas, ilmselt siis tunneb puudust sellises elust.
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas RAjankud » 27. august 2013, 13:33

Esiteks Palju õnne Lumepallile ! :)

Minu omad ka kaevavad ja mitte vähe, peamiselt siiski õues, kus nad päeval liikuda saavad. Ka isane kaevab, emane muidugi rohkem. Pealaest jalatallani mullaga koos aga ise rahul. Keelata seda neile tõesti ei saa.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 27. august 2013, 15:02

Eks ma pean siis leppima tema loomusega aga ma ei saa aru miks tal on vaja poole magamise pealt kraapida? Ise on täpselt sellises magamise asendis nagu sinu avataril, Rajankud. Ma isegi ei saa aru kuidas on võimalik sellises asendis maad kraapida? :s
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas cougar » 27. august 2013, 15:15

No nagu kassil või koeral und nähes vunts tõmbleb ja käpad teevad jooksmisliigutusi, siis ilmselt jänku näeb unes urukaevamist ja krõhveldabki siis :-D
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 27. august 2013, 15:33

Ohh teda küll, et see urukaevamine tal ka unenäos siis meelest ei lähe. :D
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 27. august 2013, 19:36

Oii, ma polegi pildi üles pannud milline Pallikese teine sünnipäeva kingitus olid :D
Ehitasin siis talle väga lahedama majakese ja tunneli.
Pilt
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas RAjankud » 31. august 2013, 19:36

Õntsu kirjutas:Eks ma pean siis leppima tema loomusega aga ma ei saa aru miks tal on vaja poole magamise pealt kraapida? Ise on täpselt sellises magamise asendis nagu sinu avataril, Rajankud. Ma isegi ei saa aru kuidas on võimalik sellises asendis maad kraapida? :s


See on meil täitsa tavaline. Kui muidu väsinud ja ei viitsi hoolega kaevata, siis lamades saab ikka ! :lol:
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 01. september 2013, 10:25

Õudne asi see, küüsi ka ei saa nii maha lõigata, et seda kraapimist poleks nii hästi kuulda. Olen teha nüüd igapäevasel keelanud kraapimisega. Seda on õnneks vähemaks jäänud kui muidu, kuid siiski teeb seda aga see pissipoti asi on meil ikka 100% jama. Junnid tulevad ilusti potti aga piss ikkagi üle serva. Ma ei saa aru miks ta nii teeb? :s
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Kissu » 10. september 2013, 08:58

Meil oli ka vahepeal pissipotiga sihukene häda ja suure jälgimistöö tulemusena sain teada ka kuidas või miks. Nimelt tüdruk üritas kiiresti-kiiresti potile hüpata kui häda tuli, aga unustas oma tagumiku üle poti serva ja siis ei saanud kuidagi aru, et miks potti ei tule vaatamata sellele, et tema üritas kõigest väest. Mina lahendasin probleemi kõrgema servaga pissipotiga, kuhu tuli korralikumalt sisse hüpata. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 10. september 2013, 19:35

Olen ka jälginud Palli aga nagu mina olen aru saanud siis ta jookseb ka suure jooksuga potile, mõtleb korra, mõtleb veel ja siis sätib tagumiku õigele kõrgusele ja kaugusele ning laseb sorinal maha.
Oii nende pissikastidega on ikka jama küll, juba 2 korda olen suurema ostnud. Algul kõige suurema kolmnurga ja siis kassiliivakasti. Kassikal oli ka äär kaasa pistetud aga see sai tuule alla juba esimestel minutitel, proovisin küll tagasi panna aga tulutult.
Eks me peame siis harjutama, harjutama, harjutama. Ehk saab ühel päeval ka tema potilkäigust asja. :P
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 27. oktoober 2013, 22:54

Tohohh, pole siia juba teab mis ajast kirjutanud aga nüüd ma siis parandan selle vea väheke pikema postitusega. :)

Neiu iseloom on nagu lai ja lõputu meri millest ei saa kunagi aru... kord on ta tige nagu herilane, välgutab hambaid, viskab käppa ja uriseb meeletult ning siis on ta jälle painurujate tšempion, käib sul järel ja on suurem armastaja kui sa ise olla saad. Olen vaadanud, et see tema tigetsemine tuleb vist ikkagi sellest, et viimased kuud pole ta saanud väga puurist välja sest on olnud kiired ajal (kool ja muud tegemised) nii, et pole temaga väga tegeleda saanud. Nii kui preili puurist välja on saanud siis umbes tunni või kahe pärast on nunnudus ise. :)
Pissimise ja kraapimise probleem on meil kadunud ning ma loodan ka, et jäädavalt. Pissipotiga suutsin talle lõpuks selgeks teha, et see tagasikeeratud äära peab seal kasti küljes olema ning seda ei tohi hammastega ära kiskuda nagu talle kombeks oli. Nüüd kui äär ilusti peal on olnud siis on ka piss ilusti kasti seilanud. Kraapimisega on nii, et see kadus justkui üleöö. Ükspäev ta lihtsalt enam ei kraapinud ja nii oligi... Igatahes minu uni on ka paremini ennast tundma hakanud peale seda kui kraapimine lõppes, sest nüüd pole enam neid õudsaid öid kui tekib tunna, et mingi väha suurem loom tahab seinast sisse tulla. :lol:
Täna rääkisin vanematega ning täna öösel tuleb siis esimene katse... nimelt otsustasin neiut vabakasvatuse peal kasvatama hakata aga kuna mul sellega eelnevalt kogemusi pole siis kõik ikka samm sammult. Panen siis tänase öö ja hommse päeva proovile kui hästi ta end ülal peab. Kui selle ajaga kuhugi loigu või junnid suudab teha siis proovin väiksemate aegadega lahti oleku aega kujundada aga eks seda kõike näeb siis kui öö ja päev läbi. :)

Homme kirjutan teile siis kuidas meie öö ja päev läksid aga hetkel siis teile ka paar pilti üle pika aja.
Pilt
Pilt
Pilt
Piltide kvaliteet on selline nagu ta on, valgus on halb seega tulevad suht ''kirjud'' pildid. :dry:
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas 3rika » 28. oktoober 2013, 09:45

Vabakasvatus on tore. Küll te hakkama saate. Peaasi, et toas oleks olemas liivakast ja kui on suur tuba, siis vajadusel ka kaks. Meie Patrick on juba 3 kuud vabakasvatuses elanud :) Kindlasti peitke ära juhtmed, isegi kui küülik tundub,et ei tunne huvi nende vastu. Teiseks, kui ta hakkab tapeeti kiskuma seinast, siis nendesse kohtadesse panna suured papitükid ette. Samuti küüliku eest tuleks ära panna kõik taimed. Kui juhtub piss põrandale, kohe ära koristada äädika lahusega (see võtab haisu ära, palju jamam lugu on vaibaga). Kui vaip on maast ära võetav, siis esimeseks kuuks ajaks soovitaksin ära võtta.Tehke ka piirid kindaks, et kuhu ta võib minna ja kuhu mitte. See peab olema selge kohe algusest peale.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas AlbinoFurets » 28. oktoober 2013, 11:31

Tige nagu herilane- see käib ka minu neiu Tupsiku kohta. Käpa viskamine ajab nvahel naerma, sest Tupsik on siis nagu koer kui ta uriseb, käppa viskab ja peale seda end tähtsana tunneb ja nina püsti ajab. :) Minu Tupsik on ka vaba pidamisel, aga ma ei ole teda üle kuu aja näinud. :nono: Kallid su nunnupallile Pilt
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 28. oktoober 2013, 15:32

Tänan sind, 3rika, õpetussõnade eest! Võtan neid kindlalt arvesse. :)
Igatahes tänase päev ja öö kokkuvõteks ütleks, et tips oli väga tubli. Pissi-kaka kõik ilusti oma potis aga nüüd on ta kuidagi nii arg...
Hommikul kui ärkasin oli kohe voodi ees valmis, et nohh ''istud niisama või hakkad sügama juba?'' :D aga nüüd kui koju tulin siis istus oma puuris.. meelitasin ta küll hiinakapsaga puurist välja aga siis haaras kapsa ja läks varju minu eest.. Täitsa selline tunne nagu keegi oleks käinud kimbutamas teda sel ajal kui ma koolis olin aga see pole võimalik sest uks oli lukus.
Kahtlustasin ka seda, et äkki tal oli külm sest jätsin hommikul akna praokile.
Igatahes üldmulje on super, tibi hoiab end hästi üleval ning nagu öösel näha oli siis talle väga meeldis ringi joosta. :D
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas 3rika » 28. oktoober 2013, 16:27

Puur on tema jaoks lihtsalt kindel ja turvaline puhkepaik. Las ta harjub :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas Õntsu (Teema autor) » 09. november 2013, 10:20

Nii palju siis meie vabakasvatusest. :/ Sain omale uue voodi mis on puidust. Lasin plika välja jooksma, et näha kuidas reageerib uuele asjale. Kahjuks ronib pidevalt voodi alla ja kukub lammutama puidust osasid. :nono: Ei tea kuidas ma tal selle välja peaks juurima aga igatahes mõnda aega kindlasti veedab ta ööd ja aja mil ma kodus pole puuris, sest päris aukliku voodit ei sooviks. :D
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Preili Lumepall

PostitusPostitas 3rika » 09. november 2013, 10:28

Pane voodi alune osa kinni, las isa või keegi paneb mingid plaadid või asjad ette.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist