Tuustik

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Tuustik

PostitusPostitas Loomahull (Teema autor) » 27. märts 2018, 19:34

Kuna minu Kõrvik elas pea 10a, seega avastasin, et küülikuid olen pidanud 15a, siis ilmselgelt ei saa mina ju jänkuta jääda. Seega tuligi 25. märtsil meie juurde elama Tuustik.
Sooviks oli lõvilakka või lõvilaka-laadset. Vahepeal tundus, et tuleb lausa valikus, millist jänkut võtta, millist jätta, lõpuks ikka juhtus selle või tolle pesakonnaga midagi või siis polnud need õiged, keda pakuti ja tundus seis juba päris nutune. Kui Kuldse börsi kaudu looma osta ei taha, siis on kääbusküülikut päris keeruline leida. Olles juba kõik lootused maha matnud, et heal juhul saan jänku juuni alguseks, kui oodatav pesakond üldse sünnib, siis kargas äkki ette kuulutus, kus otsiti 03.02.2018 sündinud küülikupoisile kodu. Nägi välja nagu lõvilakk, ehkki ristand. Ema oli pruunikas päss ja isa must-valge kikk-kõrv. Kiire suhtlus kasvatajaga ning imekombel oli pisike veel vaba, ehkki tahtjaid oli palju. Mõeldud-tehtud ja nii ma 3 päeva tagasi pisikesele järgi sõitsingi. Kohalejõudes tabas küll pisike ehk ebameeldiv üllatus, nimelt oli üks kõrv siiski lonti vajunud ehk et siis mu Tuustikust tuleb ilmselt ikkagi päss. Miskipärast ei ole lontkõrvalised eriti meeldinud, alguses täiesti välistasin nad, ehkki korra jõudsin juba kaaluda, üks pässide pesakond otsis kodu ja üks poeg oli veel saadaval. Ning siis hüppaski ette Tuusti kuulutus. Teine kõrv aga püsib veel visalt püsti, no eks näis, mis temast tuleb lõpuks. Aga kui ka läheb pässiks, ju siis oli nii vaja ja tuleb harjuda. Armas ja oma on ikka. Ja nii agar.
...Ja tõeline õgard! Pühapäeva õhtul koju jõudes hakkas peaaegu kohe sööma ja esmaspäeva hommikuks oli see väike kuhjake heina kõik läinud! :shock: Ja reaalselt tüüp sõi iga 5min tagant kui uue heina ette panin. Ja ikka pikalt. Kõrvik ikka sõi ja siis oli pikka aega pausi, pesi, pikutas niisama. No ei olnud sellist õgimist. Pabulaid oli ka vähe tekkinud öö jooksul. Terve see aeg, mis hommikul pea poolteist tundi kodus olin enne tööd, tüüp sõi sisuliselt vahetpidamata! :shock: Kirjutasin juba kasvatajale, kas see on ikka normaalne, et minuarust ta sööb jube palju ja kuhu ta selle kõik paneb. Seda kasvataja öelda ei osanud, kuhu ta selle paneb, küll aga oskas öelda, et pisike ongi hullumeelne õgard, olevat vahepeal isegi emal sööki suust ära haaranud. Eile õhtuks oli seis selline, et tegi juba rohkem söömispause ja söömise ajad ei olnud enam nii pikad. Mitte et 20-30min söömist ja max 5min pausi, vaid söömisajad läksid väiksemaks. Eks see ole ka sellest tingitud ma arvan, et mitmekesi puuris koos elatud ja siis tulebki kähku ja palju süüa kui ilma ei taha jääda. Kas heinast võib ennast lõhki süüa? Vist mitte. :m8hh: Täna hommikul panin ikka juba lausa suure hunniku heina ette, sellest on nüüd õhtuks vähemalt korralikult alles ka. Jääsalati leht kadus kui õhk. Väga palju ei julge korraga anda, eelmstel küülikutel on mul küll rauast seedimine olnud ja värsket saanud piiramatult anda, eks näis, kuidas uuega. Imepisike ka alles teine. Eile õhtul lasin esimest korda lahti, küll oli uudistamist alles. Praegu ka kalpsab mul agaralt ringi. Kassiga ainult natuke muret, õpetan teda siin kärbsepiitsa kaasabil, et jänkut ei tohi kiusata. Ta on ikka nii pisike ja habras mu kassi kõrval. Kõrvikut kiusas kass ikka korralikult, elas peas, näris, kratsis käppadega, küll mitte küüntega kunagi, haiget ega viga ei teinud, aga Kõrvik nagu vaene kannataja hoidis ennast vastu maad ja lasi ennast muudkui retsida. Loodan, et saan kassile selgeks tehtud, et jätku rahule. Tuustikul tundub küll kassist täitsa ükskõik olevat, jookseb üle, no mis siis, las jookseb. Korra hüppab selga, siis paneb punuma. Vähemalt ära ei ole ehmatanud ja kohe lippab uuesti edasi nagu poleks midagi olnud, ta kassidega õnneks harjunud ka. Nurrik peab ennast talitsema õppima.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuustik

PostitusPostitas Kuldhai » 28. märts 2018, 21:36

Väga vahva jänku! :biglove:
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuustik

PostitusPostitas Lind1100 » 12. juuni 2018, 12:52

Kuidas Tuustik kohanes - esimese postituse põhjal tundus, et võeti kohe omaks? Nüüdseks vist juba tublisti suuremaks kasvanud. On ikka samasugune söödik? Kas kõrvad jäidki satelliidi moodi - üks lonti, teine kikki?
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuustik

PostitusPostitas darkhelen » 25. juuni 2018, 19:02

Väga kaunis tegelinski. Minu preilil muutus satelliit lontkõrvaks ca 1,5 aastasena. Nüüd vahel, kui midagi väga kuulatama jääb, viskab antenni püsti jälle :D
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist