Küülikute tõstmine (illustreeritud)

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas alina467 (Teema autor) » 04. august 2009, 10:51

Pilt
Üks käsi küüliku tagimuku alla ja teine käsi kõhu alla.

Pilt
Edasi, hoides käsi samas asendis võib küülikut tõsta.

Pilt
Küülik tunneb ennast turvalisemalt, kui toetad ta selja enda vastu.

Pilt
Võid küüliku ka ümber pöörata, ja lasta tal toetada enda peale käppadega.

Pilt
Kui küülik ikkagi kardab, võid asetada ühe käe talle kõrvade peale. Kui küülik on juba sellise olemisega harjunud ja ei hakka rabelema, võib teda selle sama käega silitada, nii et üks käsi koguaeg pepu all. Hea oleks ise kallutada natuke taha poole, et küüliku toetuspind ei oleks nii vertikaalne. Harjunud küüliku puhul pole see väga vajalik.

Pilt
Kui küülik on eriline rabelejas, jääb üle vana hea kasside hoidmise meetod: üks käsi ümber esikäppade ja üks käsi ümber tagakäppade. Hoida tuleb piisavalt kõvasti, et ta oma käppasid haardest välja sikutada ei saaks. Kindlama fikseerimise jaoks toeta küüliku selg enda kõhu vastu.

Kõigi nende meetodite puhul võib harjumata küülik natuke rabeleda või niheleda. Alguses oleks hea harjutada seda kõike põlvili põrandal istudes, et vältida olukorda kus küülik rabeleb välja ja kukub.
Alguses tuleks pärast igat tõstmist küülikut premeerida. Selleks kõlbavad dropsid, juurviljad, mõni kuivtoidu graanul.

Edu ja külma närvi!
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas darkhelen » 04. august 2009, 11:34

Aitäh sulle, piltidest on palju abi. Minu lontu kardab väga sülle võtmist, üritan seda võimalikult vähe teha, kuna kahju on vaadata, kui loom on paanikas- ta on meil tõsine metslane.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Helen-97 » 04. august 2009, 14:15

Väga hästi on pildid tehtud kuidas võtta jänest sülle.
Kasutaja avatar
Helen-97
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Liivakakene » 04. august 2009, 14:23

Minu vanavanaema tõstab oma lihaküülikuid kas turjast või kõrvadest :S
ew no
Kasutaja avatar
Liivakakene
Be Blue or Get Green <33
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1723
Teemad: 39
Pildid: 0
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas To0uch » 04. august 2009, 15:25

Meile näidati ka talus, et lihaküülikud tõstetakse üks kästi tagumiku all ja teise käega hoitakse kõrvadest :S.
Head pildid muidu! ;)
Kasutaja avatar
To0uch
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Maarja-Liis » 04. august 2009, 17:07

Kõrvadest küll tõsta ei tohi, kõrvad saavad viga. Mina pean kõige paremaks turjast tõstmist, sest nad ei hakka pusklema ja tõmblema. Tagajalgadega vehklemine võib lõppeda seljavigastusega. Turjast tõstmisel on nad täiesti rahulikud, nad ei saa ka kuidagi tõstjale viga teha. Kui on tegu raskema küülikuga, toetatakse ühe käega ka rinna alt.
Eelpool näidatud tõstmised mulle ei meeldi, liiga palju peab küülikut sülle sättima. Katsu sa nii teha 5 kilose tõmbleva volaskiga.
Kasutaja avatar
Maarja-Liis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Asukoht: Põlva City
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Marilin » 04. august 2009, 17:12

Minu arust kui turjast tõsta, siis saab ta täpselt samamoodi tagajalgadega vehkida ja tõmmelda.
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Liisi » 04. august 2009, 18:46

Kõik on õige, aga kui küülik ei lase kätt kõhu alla panna?
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas alina467 (Teema autor) » 04. august 2009, 21:22

Mis ta siis teeb? Hammustab?
Mina küll seda turjast tõstmise varianti väga ei kasutaks. Me teeme oma jänkuga nii ainult siis, kui ta mingi tõeliselt suure sigadusega hakkama saanud, et see rohkem nagu karistus. Nii küll oma küüliku usaldust ei võida.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Anete12 » 05. august 2009, 09:45

Väga hästi on näitatud kuidas küülikut tõsta! :-)
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Liisi » 05. august 2009, 19:30

Ei hammusta, vaid jookseb väga kiiresti minema.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Riin » 08. august 2009, 13:38

Ma ei ole küll eluski oma jänkut turjast tõstnud, minu arvates on see meetod küll hirmutav loomale. Kõik neli käppa ju siis õhus ilma toetuseta. Kuna jänes on saakloom, siis olen raamatutest lugenud, et see meetod tekitab temas just saaklooma tunde. Nii, et parem, kui seda ei tehta, rääkimata sellest, et nii ta saab selgroole viga teha, kui rapsib hirmu käes. See, et ta osadel juhtudel paigal siis on, on minu arvates hoopis suurest šokist tingitud.
Ise kasutan ka sellist meetodit, mis piltidel, kuid minu arvates tunneb jänku ennast kindlamalt süles seljaga vastu omanikku olles, kui toetada tal samal ajal tagakäppasid. Jänkudele ei meeldi õhus olemine ja , kui seljaga vastu inimest ja käpsid õhus, on meil Nupsu väga ebakindel. Nii, kui toetan tagakäpse, on tal tunne kindlam. Paremini tunneb aga siis, kui kõhuga ta vastu ennast panna ja kõrvu sügada, nagu piltidelgi.

Kuid kõige paremini tunneb ta ennast ikkagi maas, ta lihtsalt ei armasta õhuakrobaatikat :razz: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Kissu » 08. august 2009, 15:34

Turjast võib tõsta küll, kuid kindlasti tuleb tagumikku toetada. Nõnda ei tohi, et raskus ainult turjanahale jääb. Ise enamasti ei kasuta seda varianti, ainult korra või paar, kui küülik on suurema sigadusega hakkama saanud.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Buska » 16. märts 2010, 15:46

Aga mida teha sellega,kui küülik väga ei lase ennast sülle võtta aga väga tahaks....Mittu korda on vaja üritada et teda sülle võtta ja ka mitte väga pikkaks,seda kohe kraabib mind ja lööb jalgadega ja nii või naa pead teda põrandale lahti lasta... Nii kahju,tahan teda rohkem kallistada!!!
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas darkhelen » 16. märts 2010, 15:52

Küülikud ei olegi väga süleloomad, on muidugi ka erandeid. Kuid sellega, et sülle ei taheta, peab lihtsalt leppima- minu suurem neiu vihkab süles olemist ja kui hädasti on vaja (küünte lõikus), siis tehakse kõik, et minema saada. Väiksem ka otseselt ei naudi, aga lühemat aega on nõus välja kannatama, kuid nt autosõidu ajal on ta just pigem süles kui kuskil mujal.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Buska » 16. märts 2010, 19:03

Siit tuleb kohe mul järgmine küsimus, kas küüned lõigatakse kodus või ikkagi loomaarsti juures?
Arvatavasti minu sõber on just sealt hulgast,kes ei armasa eriti süles olla aga nii tahaks. Kui ta veel pisike oli siis magas küll minuga hea meelega ja pigem vastu pidi tahtis mul süles soojas olla aga kohe kui kasvas suureks muutus ka tema iseloom.
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Loomahull » 16. märts 2010, 19:12

Tavaliselt lõigatakse küüsi kodus, esimest korda saab muidugi lasta ka loomaaarstil ette näidata, kui tõesti ise ei julge. Täpsemalt loe küünte lõikamisest siit.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas nommi » 16. märts 2010, 20:10

Meie oma tuleb vabatahtlikult sülle siis, kui ise põrandal istud. Aga kauaks seda süles olemist ei ole. Iga kell eelistab niisama diivanil lösutada ja eriti hea oleks veel kui keegi koguaeg ninapealt sügaks, nii võiks lausa tunde veeta.
Kui on vaja sülle tõsta, siis igajuhul kõht enda poole ja talle meeldib veel, kui saab esikäppadega õlale toetuda.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Buska » 17. märts 2010, 12:17

Arvatavasti tuleb ikkagi arstijuurde minema, sest ise küll ei julge,kardan et teen haiget. Siis saavad ka hambad ülevaadatud muidu neid tuleb vist ka hoolikalt jälgida et liiga suured ei oleksid...
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Jänksuke » 25. märts 2010, 13:56

Buska-minul on ka ka jänes, kes ei luba ennast kohe mitte kuidagi sülle võtta. Olen küll üritanud, kuid tulutult. Niimoodi, nagu õpetuses oli, ma teda küll sülle võtta ei saa. Ta rabeleb nii meeletult ja kardan, et ta murrab oma selja ära ning ma ei taha talle selle süllevõtmisega strssi tekitada. Seepärast enam väga ei ürita.

Kui ma põrandale maha istun ning oma jalgade peale midagi pehmet (näiteks fliistekk) panen, siis hüppab ta vahest ise jalgade peale nakitsusi saama. Ka küüsi ei lõika ma tal ise, sest mina teda kätte ei saa. Käime vastavalt vajadusele arsti juures küüsi lõikamas.

Aga see, et õpetus üles pandi on väga hea ja kindlasti väga kasulik! Tubli, alina467
Kasutaja avatar
Jänksuke
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 62
Teemad: 4
Pildid: 2
Asukoht: Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Liisi » 25. märts 2010, 17:55

Oeh, ka minul sama mure. Mitte kuidagi sülle ei saa võtta. Vaene jänku kardab meeletult, ainult põgeneb.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Buska » 25. märts 2010, 18:48

Aga samas peale ehmatust( mis on seotud sellega et ma üritan teda sülle võtta) jookseb minu juurde tagasi! Hakkab kohe mängima nagu provotseeriks mind jälle umbes " proovi veel proovi veel", nii naljakas. Mina ka kardan väga et küülik teeb endale haiget kui juhtub nii et ta kukkub, sellepärast võttan sülle ainult siis kui ise olen põrandal.Kuidagi ikkagi leiame lahendust! Eriti nüüd kui tean ,et see ei ole ainult minul, vaid ka teised küülikut an väga jonnakad!
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas alina467 (Teema autor) » 25. märts 2010, 20:35

Iga asi vajab harjutamist. Ja kui tahad küülikut ohutult käsitleda, siis karta ei tohi. Kui kardad - oled ebakindel ja on suurem tõenäosus loomale haiget teha. Kui oled otsustanud, et tuleb mingi protseduur ära teha(näiteks küünte lõikamine või kasvõi arsti juurde minekuks küüliku transpordipuuri tõstmine) siis tuleb ennast rahulikuks sundida ja tugevate, rahulike kindlate liigutustega asi ära teha. Siis ei rabele küülik ka nii palju, sest tunneb võimu ja saab aru, et asi on tõsine :D
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Riin » 25. märts 2010, 23:32

Olen Alinaga päri, oluline on olla ise kindel ja rahulik, loom saab kohe aru, kui sa ise kardad ja oled ebakindel. Süles pole vist küll ükski jänku heameelega, kuid kuna aegajalt tuleb seda teha, siis tuleb tõesti teha just täpselt nii, nagu piltidel on näidatud. Mina näiteks ei saa sellest aru, et kuidas saab olla nii, et ei saa oma jänkut kätte ja süles hoitud, lihtsalt tuleb nii kõvasti haarata, et jänku saab aru, et minema pääsemine pole võimalik. Kuid samas on mul mees samasugune äpu-aadu, kui tema jänku sülle võtab, on mul ja tütrel alati süda seiskumas. Ta lihtsalt on ise nii hädas ja saamatu, et jänku saab sellest aru ja on ise ka just sellise näoga, et appiiiiiii, ma kukun kohe!!!!!!!!!
Asi nõuab harjutamist ja hoidke kindlasti looma tugevalt, siis ei teki tal hirmu kukkuda. Kui jänku saab endale rapsides viga teha, siis ongi viga selles, et teda pole hoitud tugevalt kinni. Ma muidugi ei pea seda silmas, et te jänkule haiget teete.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Liisi » 26. märts 2010, 21:50

Minu jänku näiteks kardab sülle võtmist, mitte et see talle lihtsalt ei meeldi. Käsi ümber keha panna ei lase, jookseb minema.
Kui vägisi sülle krabada, siis muidugi rabeleb metsikult ja kui vaiksemaks jääb, pigistab hirmust silmad kinni ja pabulad hakkavad kukkuma...
Kui ise pole tundnud/näinud, ei saagi aru.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Mercar » 26. märts 2010, 23:13

Seda ju räägitaksegi. Küülik ei ole loomult süleloom. Teda peab sellega harjutama. Muidu te ei saagi kunagi oma loomaga hakkama kui on vaja mingeid protseduure teha, kasvõi mõnd pusa ära lõigata või nt pissist tagumikku loomal pesta.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Liisi » 29. märts 2010, 11:00

Harjutamine peab hakkama juba väiksest peale. Täiskasvanud jänkule on seda päris keeruline, kui mitte võimatu, õpetada.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine (illustreeritud)

PostitusPostitas Siisu » 11. detsember 2013, 00:16

minu armas pole üldse nõus süles olema, kohe hakkab kaapimaja tahab maha- üksnes reisil olles ala rongis sõites püsib vaikselt terve tee süles ja magab.
kuidas teha nii et teda ka kodus saaks sülle võtta-paitamist ta armastab väga ja nurub seda ninaga tögides ja järgi joostes.
Siisu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron