Jänku ei saa piisavalt joosta, ema pärast.

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Jänku ei saa piisavalt joosta, ema pärast.

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 10. juuni 2004, 16:57

Mida ma teen? Minu jänkuke on põhilise osa ajast puuris. Vahepeal ma lasen teda ikka välja jooksma, aga ainult siis, kui ema pole kodus. Ta ütleb, et jänes ei ole toas jooksmiseks ja, et jänes ongi puuriloom ja peab koguaeg puuris istuma. Ta lubab mul teda lasta rõdu peal ringi joosta, aga kui pesu kuivab rõdu peal, siis ma ei saa jälle. Ta ütleb, et kui jänes jookseb, siis karvad lendavad ja jäävad pesu külge, tegelikult ongi nii. Aga ma ei tea mida ma tegema peaksin, ma kammisin jänkut, aga karvu tuleb ikka väga palju. Ja mu ema ütleb veel, et jänest ei tohi sellepärast tuppa lasta, et minul võib allergia tekkida. MUL EI TEKI ALLERGIAT!!! Ma olen 3 aastat oma jänkuga koos olnud ja siiamaani pole allergiat tekkinud, miks siis nüüd peaks? Palun lontulased, aidake mind. Mida ma tegema peaksin??? :cry: :(
Viimati muutis Endised kasutajad 10. juuni 2004, 17:12, kokku muudetud 1 kord.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mida ma tegema peaksin???

PostitusPostitas Kissu » 10. juuni 2004, 16:59

No jänku peaks ikka joosta saama, seega peab ära klaarima selle asja oma emaga kuidagi. Alergia osas ei tohiks see tõesti enam avalduda olgu ta siis puuris või mitte. Sa ikka räägi emaga, et see on loomapiinamine, kui küülik peab ainult puuris istuma.
(Teemale võiks informatiivsema pealkirja panna)
Viimati muutis Kissu 10. juuni 2004, 17:05, kokku muudetud 1 kord.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Mida ma tegema peaksin???

PostitusPostitas Syrle » 10. juuni 2004, 17:02

Minu vanaema muretseb just sellepärast, et jänks puuris peab olema... tema laseks tal koguaeg ringi lipata ja muretseks talle sõbrakese kah, et tal igav poleks! :D
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei saa piisavalt joosta, ema pärast.

PostitusPostitas Riin » 10. juuni 2004, 17:30

Otsi talle sellised artiklid, kus kirjutatakse jänkude vabaduses jooksmise vajadusest. Jänkukest ju kinni hoides muutub ta närviliseks, kurjaks ja läheb stressi. Kuidas Sul üldse lubati loom võtta, kui ema nii vastu on? Kurb küll, aga sellisel juhul oleks küll parem olnud loomale teise koju sattuda :cry: . Õnne Sulle selgitustööl :D :!:
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku ei saa piisavalt joosta, ema pärast.

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 10. juuni 2004, 17:50

Tal ei ole tegelikult üldse midagi Marta vastu. Ta lihtsalt ei taha, et mulle allergia tekiks või midagi sellist. Tegelikult, oli üldse tema idee mulle loom võtta, sest mul suri siis just kilpkonn ära. Ma sain Marta sünnipäevaks. Ma nagu selgitasin talle täna seda asja ja ta ütles, et homme hommikuks, kui pesu on ära kuivanud, võin tal lasta joosta. Kui aga pesu kuivab siin võin ta ka tuppa lasta. :) :) Vedas minul ja jänkul.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 10. juuni 2004, 18:44

väga tore...jänkukesel on ikka väga joosta vaja
mul hea meel, et asi lahenes :D
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 10. juuni 2004, 19:06

Minul kah hea meel, et Su jänku saab jälle ringi joosta :)
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 10. juuni 2004, 19:24

Aitäääh teile kõigile. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PusaL » 11. juuni 2004, 11:42

Riinul oli hea idee - suuna ta tõesti internetis näiteks lontude lehele või prindi mõned artiklid välja. Ta võib-olla arvab, et mis sinagi - 12 aastane, jänestest nii palju tead, aga kui loeb loomaarstide või teiste täiskasvanute artikleid/foorumipostitusi ehk see veenab siis teda?
oih, nägid, ei lugenud enne teemasid lõpuni kui oma postituse panin - tore, et kõik laabus!!!
PusaL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 13. juuni 2004, 11:47

Las lontulased kirjutavad siia foorumisse kõik et jänku piab piisavalt vabalt saama ringi liikuda ja kõik mis sellega kaasneb kui jänku peab koguaeg puuris istuma ;)
Ja siis lase emal seda lugeda ehk muutub tema syda leebemax :) Loomi ei tohi nii piinata, mina kyll ei suudaks oma jänkusi koguaeg kinni hoida.
Teine võimalus on et osta talle rihm ja mine temaga välja kuskile muruplatsile jalutama! :)
Aga talvel muidugi ju jälle jama :(
Proovi emaga rääkida ja las ta tõesti loeb kui muidu ei usu!!
JÄNKUD EI TOHI OLLA PIDEVALT PUURIS! ;)
Olgu edu sulle ja ole tubli :P
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 13. juuni 2004, 12:14

liz: Ta jänku saab jälle ringi joosta :P
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 13. juuni 2004, 22:55

Jana ma nägin jah :)
aga ma ei hakanud enam ära kustutama! ;)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 13. juuni 2004, 23:44

Ta ongi ju puuriloom...samas ema hirm on asjatu, sest kui allergia oleks, siis jänkuga koos olles lööks see ammu välja juba;)
Kui on võimalusi laske jänku lippama, kuid see, et ema ei armasta jänkukarvu pesul on samuti arvestatav....kes armastaks. Sinu jänkuga ei juhtu midagi kui istub mõned päevad kinni...
Tegelikult on hea kui nad saavad nädalas 2 tundi vabadust...seda peetakse ideaaliks.....rääkige vastu mis tahate....
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 13. juuni 2004, 23:49

nujah.. ma täitsa usun et piisab sellest, kuid niiii kahjuuu hakkab ju kui neid kurbi silmi vaadata :( et tahaks nagu välja aga ei lasta :(
Eks se olene ikka olukorrast, kes saab lasta, kus, millal jne..
Ega tal vist midagi juhtu kui ikka tegeletakse, siis ei muutu keegi meist ju kurvaks ;)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku ei saa piisavalt joosta, ema pärast.

PostitusPostitas Kissu » 13. juuni 2004, 23:52

Meie jänku jookseb ringi korra päevas või üle päeva. Samas on ta meil suht kartlik ka veel ning ikkagi veel on võõras õhkkond. :)
Aga ta suht õnnelik. Kui aga välja tuleb puurist siis boing-boing üle terve toa ning kindlasti paarkorda üle lamava koera. Koera peab ju narrima, eriti kui koeral pole lubatud puutuda. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 14. juuni 2004, 00:06

seda ongi kõige vahvam vaadata kuidas nad naudivad, kas siis puurist välja saamist või niisama lebotamist :D
Kui meil ikke mõnus olemine on siis visatakse elutoas telekalaua ette kylili :P
See meelispaik siis ei saa keegi mööda niisama kõndida. ikka tähelepanu keskpunktis peab ju olema :P
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lexus » 14. juuni 2004, 08:38

Oma ema peale ei tasu küll pahane olla, sest ta ei luba jänkut lahti selleks ju, et sinul allergiat ei tekiks. Ta hoolib ju sinust... Igatahees on tore, et ta ikka järele annab!
lexus
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 14. juuni 2004, 19:35

Muidugi pahane ei ole mõtet olla, mõistlikult tuleb asja võtta :)
See on ju ainult hea kui ema hoolib ;)
Äkki talle hakkab jänkuke ka veel meeldima :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 16. juuni 2004, 19:11

Kui tihti lasete oma jänkul joosta? Kui lasete, siis mitu korda päevas/nädalas ja kui lasete jänesel näiteks päevas 2 korda joosta, siis kui kaua, kas nt 30 min. Loodan, et saite aru. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 16. juuni 2004, 19:46

Mina lasen tavaliselt 2 korda ja siis ta jookseb ikka nii umbes 3-6tundi. Aga vahepeal ka 3 korda kui ta tahab natukese aja pärast kohe puuri minna. Aga nädalavahetustel laseme ka teda umbes kaks korda puurist välja.Ja siis ta jookseb peaaegu terve päev.
Viimati muutis Endised kasutajad 16. juuni 2004, 21:16, kokku muudetud 1 kord.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Riin » 16. juuni 2004, 19:54

Meil Nupsu kogu aja lahti, kui kodus oleme. Juhul, kui pahandust teeb, siis paneme kinni, aga kahjuks läheb süda nii kiiresti haledaks, et õige varsti on röövel jälle möllamas. Öösel on ta ka kinni ja siis poeb ta oma puuris oleva maja alla ja selline tunne on, et kedagi polegi seal. Hommikuti siis lähen ja koputan ning küsin, et kas Nupsu on kodus ja õige varsti on kuulda krabistamist ning armas nöpsunina tulebki välja :D . Muidugi ootavad meid siis ees muskutamised(mina teda ja tema mind) :lol: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Kairi » 16. juuni 2004, 20:25

Meie röövlid kihutavad ka kõik õhtud lahtiselt ringi. Kui töölt tuleme, teeme puuriuksed lahti ja kui magama läheme ajame jänksid puuri tagasi. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 16. juuni 2004, 20:31

Aga minu probleem on selles, et minu ema ei luba. :evil: *Vihkab teda* Ta ajab mulle umbes sellist juttu, et SEE EI OLE VÕIMALIK, kuidas ei ole? Tema arvates, on nii, et ENAMUS inimesi hoiavad oma loomakesi koguaeg puuris. Miks mina peaksin enamus olema? Ma lihtsalt ei suuda talle selgeks teha, et kui jänes saab joosta ainult rõdu peal, mis ei ole kuigi suur, võib tal haigus tekkida, sest ta ei saa joosta. Ma üritasin talle selgeks teha, et kui jänes saaks joosta igalpool toas ringi, või kui köögis ei saaks (köögiuks on nagunii koguaeg kinni) poleks ka suur asi, aga et ta vähemasti saaks joosta minu toas ja elutoas, aga ei. Meil ei ole majas nii palju juhtmeid igal pool, enamus on kappide taga kuhu ta ei pääse. Või jah, arvutil on palju juhtmeid maas, aga ma paneksin sinna midagi ette. Ta räägib, et jänes ajab liiga palju karvu. No ma ei tea! Ma ju kammin teda pidevalt, no ja see ei ole ju nii hull asi, kui mõned karvad toas on. Ma oleks võiboll isegi natukene õnnelik, kui mu jänes ära viidaks ja ta saaks endale parema kodu kui praegu. *Mitte et mul kahu poleks, nutaksin nii mis hirmus* Absoluutselt ei tea mida teha.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Riin » 16. juuni 2004, 21:34

Miks Su ema lontulehte lugeda ei taha? Jänksid ajavad ju tõesti nii vähe karva, et see küll hirmus jube poleks, kui ta vaid Sinu toas joostes mõne karvakese maha poetaks.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Marit » 16. juuni 2004, 22:02

Minu jänkud on ainult siis puuris, kui ma tööl olen või mulle külalisi on tulemas ja öösel. Külaliste pärast on nad seepärast puuris, et vaip vähemalt esialgu puhas oleks, kui külaline sisse astub. Tavaliselt lasen nad aga poole külaskäigu ajal juba lahti. Siis ei huvita enam kedagi, et terve tuba ühtlaselt "piprateradega" kattub. Puuris on neil ju igav!
Mul on nii kahju, et su ema jänkut välja ei luba lasta. Jänku oleks ilmselt märksa õnnelikum, kui ta rohkem ringi uudistada saaks. Aga, äkki ema ikkagi siis lubaks jänkut jooksma, kui ta ainult ühes toas oleks ja sina teda kogu selle aja valvaks. Usun, et kui sa jänkul natukenegi väljas laseks olla, rõõmustaks see teda väga.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas -Kristin- (Teema autor) » 17. juuni 2004, 09:56

Tavaliselt m ütlen talle kui ma jänese enda tuppa lasen (ta tavaliselt ei luba ka), aga viimasel ajal olen hakanud nii tegema, et ei ütle talle ja siis kui ta tuppa tuleb, jänes juba jookseb. :D
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 » 17. juuni 2004, 12:43

minu jänkupoiss on koguaeg lahtiselt kui keegi kodus on :) ainult öösiti lääb ta puuri :P
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Ettel » 17. juuni 2004, 12:58

Mina lasen Nancy hommikul enne tööle minekut tunnikeseks välja, siis me toimetame koos :mrgreen: ( mina käin ees magamistuba-köök-vannituba ja tema siblib mulle järgi), siis läheb nännu puuri tudule ja õhtul koju tulles saab ta jälle välja, et trallitada :twisted: , kuni meist viimane magama läheb ja Nancy puuri paneb. Nädalavahetustel, kui kodus oleme, on ta koguaeg lahti. :D
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas Kessukene » 17. juuni 2004, 14:23

Kessu saab põhimõtteliselt sama palju joosta kui Nancy :wink: Hommikul enne tööle minekut tunnikene ja õhtul koju tulles nii kaua, kui viimene meist magama läheb :wink: Mõnikord töötab elukaaslane kodus, siis saab Kessu terve päev toas ringi joosta. Ühesõnaga, kui ise kodus ja ärkvel oleme, siis on ka Kessu puur lahti.
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kui tihti lasete oma jänesel joosta?

PostitusPostitas nännukas » 17. juuni 2004, 15:05

meil jällegi samamoodi. kui meie kodus ja ei maga, siis eva-marta teeb omi asju kogu korteris. viimastel nädalatel olen seoses sessiga pidevalt kodus olnud ja nüüd jänkuke on teinekord väga imestunud, kui puuri minema peab. eriti õhtuti ei jõua talle kohale, et ei saagi igal pool ringi tiirutada... :)
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline