Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Kathleen » 24. juuli 2010, 14:35

Minu omad saavad välja ainult siis, kui ise kodus olen ja neid vähemalt ühe silmaga jälgida saan. Nad ikka tahavad närida mööblit. Tahaks ka endale sellist tublit jänkut, keda saab pidevalt lahti hoida :) Loodan, et mida vanemaks nad saavad, seda rahulikumaks jäävad.
Viimati muutis Kathleen 06. november 2010, 19:19, kokku muudetud 1 kord.
Kathleen
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas AlisaIsabella » 25. juuli 2010, 13:45

Nüüd teeme nii et kui mitte väga pikaks ajaks ära läheme, paneme ülemise korruse toauksed kinni ja laseme ta nn "kaminaruumi" lahti. loodetavasti ta ei saa sealt üles, aga kui näeb et tubade uksed kinni ehk tuleb alla. ma kardan et ta võib alla kukkkuda sealt, seal nagu, aial, tõkkel vms. on suured vahelt. pistab pea vahelt läbi ja potsatab alla. kukkumine oleks väga kõrgelt. jänks tahab ju joosta, niiet võib lahti küll hoida. no muidugi ta võib suhkrupakke hakata sööma. seda ei tahaks. ta juba vähemalt 10 'le pakile augud sisse söönud. aga umbes 3 pakki neist olid kile sees . ja nüüd seal ainult kilega pakid. ei tea mida sellega teha. siis võib ta ka kaminasse ronida, ja sealt edasi korstnapoole aga loodame et sinna saab näiteks küttepuud ette panna. ta paar korda ronis sinna kaminasse. tuhasena tuli tagasi. aga õnneks ta halli värvi niiet :D

vabandan et tekst vähe segane tuli :D
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas jännu » 21. märts 2011, 13:24

Praegu vaheajal iga päev kuni 5h lahti, aga koolipäevadel vähem 1-3h.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Jenny » 25. aprill 2011, 12:37

Jennyl on ka koguaeg puuri uks lahti:) Ta puur on köögis ja kui me kodust ära oleme siis siis on köögi uks kinni ja köök on tema päralt:)
Kasutaja avatar
Jenny
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas eliisu » 17. mai 2011, 12:10

Minu jänku on ka enamik ajast väljas ikka. Ta läheks puuris hulluks, sest ta tahab vääga palju joosta! :D
Kasutaja avatar
eliisu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Jällu » 10. juuni 2011, 15:48

Meil on elamises üldse sihuke natuke väiksem tuba mis on siis hamstrite ja küüliku tuba. Küülikul puuri pole. Tuba on teisel korrusel ja kui kodus olen ja saan teda jälgida siis ta on lahti aga ma ikka vaatan et ta trepist alla tuigerdama ei läheks, siiani pole ta seda teinud, ta on olnud u. 3-4 nädalat meil. Kui kodust ära lähen või magan siis on ta seal toas, ja ta on seal väga ilusti rahul. Ise õnnelik ja kalpsab ringi, uudistab kasse. Juhtmed on mul kohe arvuti kõrval (vasakul) ja kui teda siia lähedale ma ei lase kuna ta on väga tragi mul juhtmeid närima. Näris akulaadja ükskord 7 jupiks. See polnud pistikus muidugi. :happy:
Nirvana
Kasutaja avatar
Jällu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 130
Teemad: 21
Pildid: 1
Asukoht: Tartu/Tammelinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Rosalie » 14. juuli 2011, 20:20

Minu jänks on suvevahe ajal ainult öösiti kinni puuris . Muul ajal on ta lahtiselt õues :) . Kui kool on siis kooliaeg on ta kinni ikka , kui juhuslikult keegi kodus pole v haige siis on lahti (õues) . Isegi talvel ta müttab oma territoorjumil :) . Ja oma territoorjumist ta välja ei lähe ;) .
Donna , Ammi , Tuti , Fruti , Rosalie
Kasutaja avatar
Rosalie
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Jännu1 » 18. juuli 2011, 11:58

Minu Jännu on iga päev vähemalt 1 tund puurist väljas. Tavaliselt on ta ~3 tundi.
I DoGs
Kasutaja avatar
Jännu1
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 177
Teemad: 5
Pildid: 4
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas 3rika » 16. jaanuar 2012, 00:12

Mul poisu saab iga päev välja.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Kaleria » 16. jaanuar 2012, 00:59

Meie plika saab samuti igapäev puurist välja, välja arvatud mõni nädalavahetus, kus ta koju üksinda peab jääma.
Tavaliselt lasen ta puurist välja pärast kella 22.00 õhtul ja kuskil kella 24.00 aeg läheb ta ise puuri tagasi. Mõnikord on ka kauem. Lõunaaeg ei ole ta toas ringi jooksmisest huvitatud, eelistab puuris rahulikult lesida:)
Ta sünnib meie sõbrana, ta usub meisse juba siis kui ta silmad on alles kinni, veel enne, kui ta sündis, andis ta end inimesele.
Kasutaja avatar
Kaleria
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 134
Teemad: 12
Pildid: 37
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Nelku » 30. märts 2012, 14:27

Tere!
Tahaks teada, kas käite jänkudega õues jaultamas?
Hoovis?
Millal on piisavalt soe selleks?
Praegu on vist liiga külm?
Kasutaja avatar
Nelku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Merili » 23. juuli 2012, 08:41

Minu Pätu on 2-4h puurist väljas ja suvel ilusate ilmadega saab olla õues ( isa ehitas suure puuri) .
To The World, my Sheltie is just a dog...
To me, my Sheltie is The World...
Kasutaja avatar
Merili
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 29
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Õntsu » 08. august 2012, 22:01

Minu jänxu on igapäev pm koguaeg lahti. Ööösiti on ainult puuris, et vältida jänku kadumist jne .. :-D
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas DianaM » 31. august 2012, 16:53

Alguses, kui me t6ime ta, ss ta ei saanudki eriti joosta toa peal, sest juhtmeid oli igal pool ;S aga nüüd mul oma tuba, kus pole ühtegi juhet, k6ik ilusti seina taga(liistade taga). Ja nüüd sibab ta iga päev ringi, ainult 6htul panen tagasi puuri, sest meil ka teisi loomi (koerad ja kassid) ning parem on teda tagasi panna, igastahes on ta rahul. :happy:
Kasutaja avatar
DianaM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas miiiisuh » 02. november 2012, 17:56

Vana teema küll, aga siiski..
Sain alles hiljuti küüliku, nii mõned nädalad tagasi, senikaua ta pea iga päev toas ringi jooksnud vähemalt tund aega ning pole pahandust teinud või noh, ta ei näri juhtmeid ning senikaua nokitses seina kallal, kuni talle aiast õunapuuoksi tõin, aga ega seinast ka kahju pole, sest varsti paneme uued paneelkatted või tapeedi niiehknaa.
Suveks on meil samuti plaan mõeldud - vana deegupuuri paneme külili (sel hetkel kõrgust üle pooleteisemeetri püsti olles), puhastame seest ära ja teeme veidi sisustust ümber, katame osad võrkseinad puitpaneelidega (vms) ja teeme sellest jänksile suvepuuri. Mingit eraldi aedikut muru peale, kus on võimalus välja kaevata ennast, teha ei julge, sest sugulastel kadus niimoodi jänks ära juba 5 aastat tagasi ja kadunuks ta jäigi..
miiiisuh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 14. november 2012, 03:20

Meie värske pereliige Jännu on suuremosa päevast korteris lahti. Juhtmed on meil kõik tema ulatusest eemale tõstetud. Aga päris üksi ja öösiti ka ei julge teda lahtiselt jätta, sest meil 3 kassipoissi ja äkki hakkavad jänkuplikale liiga tegema ;)
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 04. jaanuar 2013, 02:06

Olukord siis paari kuuga niipalju muutunud, et Jännu saab puurist välja esimese ärkajaga ja viimane magama mineja paneb puuri. On olnud olukordi, kus on ta jäetud terveks ööpäevaks lahtiselt tuppa, aga õnneks ühtegi ohtu ei ole seal toas. Paar kuud tagasi ei kujutanud ette, kuidas võiks keegi jänesel rahulikult toas ringi joosta lasta ja nüüdseks ei kujuta ette, et mõni jänks peaks koguaeg ainult puuris olema.
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas daxy » 25. veebruar 2013, 07:47

Meil on puur tänaseks juba keldrisse ära viidud - Rex valis omale koha köögikapis (terve nurgakapp on tema päralt, panin sinna terves ulatuses talle vaiba tüki külje alla ja pissipott on teise kappi tõstetud prügikasti kõrvale. Need kapid on tagant lahti (st et see soomepapp on ära võetud ja reaalselt ei olegi ta üldse enam kinni. Päevasel ajal hoian koguaeg kapiust lahti, et talle sinna valgust ka paistaks. Muidugi sellega kaasneb see, et mu taks ronib talle sinna kaissu või joob ta vee kausist ära. Kappide taga jookseb vabalt ja kui keegi kööki tuleb, siis jookseb kohe kapi tagant välja jalgadesse siblima. Köögil ust ees ei ole, aga ega ta sealt ära ka ei kipu. Kujutan ette jah, et elutoas kipuks ta suurest rõõmust kepsutama ja diivanit kaevama.
Kasutaja avatar
daxy
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 88
Teemad: 1
Pildid: 8
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas hermeliin » 08. aprill 2013, 15:16

Mina isegi olen alates tänasest kääbus küüliku omanik . See oli mul plaanis kohe , et ta hakkab vabalt toas ringi jooksma ja elama . Puur on selle jaoks et hädasid teha , joomas ja söömas käia . Ja arvan et ööseks panen ta ka ikka kinni .
Kasutaja avatar
hermeliin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Õntsu » 08. aprill 2013, 16:04

To hermeliin: Soovitan sul teda umbes nädalakese pigem puuris hoida. Harjub kohaga ning õpib ära, et see on siiski tema kodu kus ta peab vahepeal olema. :)
Tegin ise oma esimese küülikuga selle vea, et lasin ta kohe esimesel päeval välja jooksma ning siis lammutasgi koguaeg, et puurist välja saaks.
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Juhe » 08. aprill 2013, 17:55

Alguses lühikeseks ajaks ikka võiks lasta jooksma jänku, aga jah, hoida enamuse ajast teda puuris. Siis õpib ta ära, et puur on puhkamise, söömise koht ja seal on ka wc. Kui talle liiga vara anda kogu võimalik ruum ringijooksmiseks, ei õpi ta pidama puuri kohaks, kus on wc vaid kogu oma territooriumi.
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas hermeliin » 08. aprill 2013, 20:49

Selge , aitäh nõuande eest . Aga eks ma pean teda jooksma ka ikka laskma , sest see puur on natuke väiksem kui peaks olema . Aga kindlasti , siis jääb natukeseks ajaks niiöelda puuri reziimile .
Kasutaja avatar
hermeliin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Loomahull » 09. aprill 2013, 09:40

Palju oleneb ka loomast endast. Mina sain nii ara jänku, et poolteist nädalat oli puuris, esimesed päevad väga ei katsunud ja näppinud teda, kohe olid silmad punnis ja krampis. Tasapisi harjusime süles olema ja põrandal ja nii ta läks. Väga arga looma ei tasu kohe näppima hakata, kõige tähtsam on alguses lasta uue koduga harjuda, et ta saaks aru, et siin on hea ja turvaline olla. :-)
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas hermeliin » 09. aprill 2013, 22:20

Kahjuks see jänes kelle mina nüüd võtsin pole eriti helge minevikuga nagu ma aru sain . Jänes on ise poole aastane ja võib öelda , et rahulik ja täitsa sõber kõigiga perekonnas. Vajadust teda koguaeg süles hoida mul pole . Ja eks tal ikka juhtub seda asja ajamist põrandale , aga eks ma proovin kuulata siinsest nõuannet teda puuris hoida ka . Kuigi pean teda ikkagi jooksma laskma , sest see puur pole mõeldud jänesele püsivalt elamiseks. Oligi pigem rohkem söömis, joomis ja vetsu koht. Ja kuna tänu eelmistele omanikele oli pisikesel tagajalgadega ja seljaga probleem , siis ise proovin vältida seda et midagi sellist uuesti juhtuks ja loomake saaks liikuda . Harjus ta ruttu ära nagu ma vaatan oma uue koduga, sest nurgad said läbi käidud ja puuris käib toimetab oma asju ka . Tegelikult see postitus vist isegi siia ei sobi kuna teema on pigem selle kohta palju te oma jäneseid välja lasete mitte selle kohta kui palju tuleb lasta harjuda ja palju nn näppida . Aga eks ma annan endast parima , et olla selle jänku vääriline :) .
Kasutaja avatar
hermeliin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas RAjankud » 13. aprill 2013, 08:22

Meie omad lippavad ka ise niipalju kui tahavad õues. Neil oma aedik. Vajadusel ja ohu korral saavad kohe oma puuri joosta.
Kasutaja avatar
RAjankud
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 160
Teemad: 8
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas OpheliaDreamers » 22. aprill 2013, 18:11

Järjekordne "update": Jännu on nüüdseks ööpäevaringselt puurist väljas. Ööseks paneme toa ukse kinni, et ta ohtlikemasse kohtadesse ilma valveta rändama ei läheks ja et kiisud ei kiusaks teda. Päeval esimesest ärkajast kuni viimase magama minejani on terve korter Jännu päralt, aga ega ta väga teistes tubades ei käi. Ainuke huvitav koht on pime vannialune, kus keegi teda kätte ei saa. :wink:
"There's nothing else I would rather do, unless there was a profession that involved cuddling bunny rabbits and kittens all day for money."
Kasutaja avatar
OpheliaDreamers
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 188
Teemad: 23
Pildid: 0
Asukoht: Pärnumaa, Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas jänes13 » 23. oktoober 2013, 10:27

Minul on puuris öösiti ja siis, kui ma koolis olen. Muidu lippab vabalt ringi.
jänes13
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas 3rika » 23. oktoober 2013, 11:15

Nüüd on meil juba mitu kuud uus korraldus. Vanamees elab toas lahtiselt nagu kass. Hetkel tal pole konkreetselt oma puuri.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline