Aluspanu puuris ja pissinurgas

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Aluspanu puuris ja pissinurgas

PostitusPostitas sateliit (Teema autor) » 05. jaanuar 2004, 14:14

mida sooviatate kasutada puurile aluspanuks? saepuru jääb kasvade külge kinni ja siis on kogu korter neid täis. kassiliival on see lõhn ja üldse tundub kudagi keemiline ja ebatervislik (loomapoes soovitati) ja need saepurugraanulid on suht kallid, kuigi praegu kasutame neid koos heinaga. ahjaa, siis olex veel selline küsimus, et mis värvi mu jänes on. pilt on galeriis, praegu on ta nina hall ja selja peal hallid triibud, nagu tiigerbokser : :wink:
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. jaanuar 2004, 18:40

Mina kasutan ainult saepuru graanuleid. Kuna meil suur puur, siis on jänes valinud 2 nurka, kus häda teeb ja ainult sinna ma panen. Hommikul ja õhtul vahetan - panen uued, nii 2 peotäit mõlemasse. Ühest kotist jtkub rohkem kui kuuks ajaks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 05. jaanuar 2004, 18:44

Minu tuttavad kasutavad kassi kraanuleid .
Ma ei tea kui tervislikud või eba tervislikud need on :? .
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lonni » 05. jaanuar 2004, 19:54

Minu Lonnil on poes saadaolev pissinurk puuris ja ta teeb kõik oma hädad ilusasti sinna saepurugraanulitele - need ei pudise. Puuri põhja ei pane aga midagi.
lonni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 05. jaanuar 2004, 22:13

Meie jänksidel on puuri nurgas kolmnurkne poest ostetud pissinurk, kuhu ma panen kassiliiva ja kuhu nad ilusti oma häda teevad. Üks selline on veel toas ka,et ringi lipates häda korral kohe maanduda. Seda puhastan kord või kaks päevas. Puuri põhja ei pane ma mingit puru. Endal lihtsam ja loomal ka. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 05. jaanuar 2004, 23:23

Ma mõtlesin ka oma meriseale sellise osta, aga kuna puur on mul suht väike siis, äkki võtab liiga palju ruumi vms :roll:
Kolmapäeval lähen loomapoodi, vaatan..ehk ostan.
Kuidas aga merisiga sinna pissinurka meelitada? Kas lihtsalt nii, et panen tema pissiga koos sapuru sinna plastik kasti vms ja siis ta kohe tuleb ja hakkabki sinna tegema vms?
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marit » 05. jaanuar 2004, 23:55

Minu jänkudel on päris suur puur. Hädapärast saab isegi mõnikord paar kiiremat ringi võidujooksu seal tehtud :D . Puuri põhjas on meil saepuru ja heinte segu. Puuri nurgas on kolmnurkne pissikast. Esimesed kolm kuud elasid jänkud ilma pissikastita, aga siis avastasin, et neile meeldib hirmsasti pissida ajalehtede peale. Ostsin kasti ja panin sinna ka ajalehetükke. Jänkud hakkasid kohe rõõmsalt potil käima. Mul lihtsalt vedas, et jänksidele ajaleht nii väga meeldis. Hiljem vahetasin ajalehed saepurugraanulite ja kassiliiva vastu välja. Nüüd puhastan iga päev ainult potti, puuripuhastuse teen kord kuus.
Viimati muutis Endised kasutajad 11. jaanuar 2004, 19:57, kokku muudetud 1 kord.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 06. jaanuar 2004, 09:15

Kui sa tahad oma lemmikut õpetada pissinurka kasutama, pead esialgu kindlasti panema pissist saepuru või pissise paberitüki pissinurka ja mujalt pissi ära koristama. Jänksid said ühe päevaga aru, kus nad pissil peavad käima, samuti ka tsintsiljad, kuidas on lood merisigadega ei oska öelda. Aga proovi kindlasti. :wink:
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 07. jaanuar 2004, 18:30

Minul läks küll tükk aega,et õpetada Tupsu potil käima. Panin küll poti sinna kohta kuhu tema oma häda armastas teha,kuid Tupsu tegi hoopis poti kõrvale, muutsin poti asukohta ja tema muutis jälle pissimiskohta.Lõpuks hakkasin teda ise tõstma ja ütlema,et mine poti peale.Korrutasin seda pidevalt ja pärast oli nii,et kui mind nägi ja sain vaid öelda,et mine poti peale,kui vopsti istuski seal.Igakord muidugi ei pissinud,aga kasu oli sellest küll,sest selgeks lõpuks asi sai. Meil sai Tupsu jõuluks uue poti ja on nüüd võimalus käia oma puuris ja suures toas potil, meil kergem ja temal mugavam,sest vahel ta hiilis ikka potile pissimise asemel voodisse siristama. Pisikesena kasutasime saepuru,aga nüüd on küll kogu aeg saepurugraanulid,nii potis,kui ka puuri põhjas.Potti vahetame kord päevas,aga puuri peseme ja vahetame kord nädalas (õigemini teeb seda tütar). Olen kuulnud,et liivast on tekkinud paljudel jänksidel hingamisteede probleemid.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 08. jaanuar 2004, 13:23

MISasjad on graanulid? ja palju need maxavad?
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 18:59

graanulid on sellised pressitud saepuru tükid. hinda pead poest vaatama. ja kui neid otsid, siis küsi müüja käest saepurugraanuleid.
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 09. jaanuar 2004, 05:10

Mina ostan selliseid saepurugraanuleid,mis on rohelises suures paberist kotis ja suur kollane kassipilt on peal(täiesti looduslik). Vist umbes 60krooni (võin ka valetada).
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas lonni » 09. jaanuar 2004, 11:40

Ostan täpselt samu olen väga rahul ja hind on tõesti 60 EEK-u
lonni
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 10. jaanuar 2004, 00:00

Hmm . Päris paljudel jänku omanikel on see pissinurk . Minu tuttavatel ka . Jänks ise teeb sinna nii oma hädad kui ka magab seal :mrgreen: !
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit (Teema autor) » 11. jaanuar 2004, 13:02

ma nüüd ostsin ka oma jänesele wc, aga ta vist ei ole eriti huvitatud sellest. panin sinna veidi vana aluspanu ka, et lõhn olex. aga tema akkab seda oopis sikutama ja närima. kuidas ma ta wc-s käimisega ära harjutan?
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 11. jaanuar 2004, 13:33

Aga kas sa panid ikkagi seda pissiga koos aluspanu või lihtsalt tavalist? Kui mitte, siis proovi ikka ennem pissiga koos saepuru panna :wink:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 11. jaanuar 2004, 18:06

Ära heida meelt,see võttis meil ka hulga aega! Põhiline on järjepidevus. Proovisime küll pissist saepuru potti tõsta ja hoidsime muu puuri puhta kogu aja, kuid ei midagi,tema tegi oma häda ikka poti kõrvale. Lõpuks hakkasin teda ise sinna pidevalt tõstma ja ütlema "Tupsu mine pissile" ja kui tegi,siis kiitsin. Arvasime ka , et meie Tupsu seda selgeks ei saa,küsisin nõu arstilt ja poemüüjalt, kuid oh imet, ühel päeval hakkaski käima potil.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit (Teema autor) » 11. jaanuar 2004, 21:56

aga kuidas ma aru saan, et ta nüüd pissib ja kui tihti nad üldse pissivad. pabulad on küll koguaeg taga :p
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit (Teema autor) » 14. jaanuar 2004, 11:56

ja ta pissibki oma wc-sse. aga pabuldab ikka kuhu juhtub :D
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Saepuru (laastud,granuulid)- jänkudele ei meeldi!?!

PostitusPostitas tolmunina » 16. jaanuar 2004, 17:29

Tav. panen jänkudele puuri saepuru ( hästi natuke, nii et põhja paistab) aga kohe kui nad koristatud puuri panen, hakkavad nad seda ära kraapima ja viie minuti pärast on kõik yhes puurinurgas!! Äkki oskate aidata??!!!!
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jah ma oskan vastata

PostitusPostitas tupsu@nunnu » 16. jaanuar 2004, 23:23

tegelikult kui aus olla siis ei tulegi saepuru panna!!!!!!
____________________
jänesed ruulivad
tupsu@nunnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 17. jaanuar 2004, 08:23

miz?, tav, ju pannaxe närilistele saepuru ja kõik on harjunud!
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas mann234 » 17. jaanuar 2004, 23:41

meil samamoodi: pissi ilusti nurka tehtud, aga pabulad kogu puuris laiali...nad vist ei jõua iga pabula pärast sinna nurka tormata :wink:
seepärast puhastan kogu puuri iga 3 päeva tagant, pissinurka kas iga päev või ülepäeviti. Ostsin ka prooviks graanuleid sellise 1,5 paki, prooviks. Angoorajänes muidu üleni saepurune. Seda jätkus vaid kahele puurile pissinurka ning põhja panin mõlemale vaid peotäie. Päeva pidas vastu, siis pissinurk oli juba must ja vahetasin kogu kupatuse välja. Kuna mul kolm jänest, siis vist ei tule midagi välja see graanulite peal pidamine...läheb kalliks.
Kord panin pissinurka saepuru ja ülejäänud puuri katsin paberiga...see neeldis neile väga, närisid paberi tükkideks ja möllasid niisama. Samas võttis paber ka pissi ilusti sisse ja ka pabulad kadusid nende vahele ära. Kahjuks tundus puur aga kuidagi ilmetu :?
Seega ei teagi mida edasi kasutada...olen vahel ka kassiliiva pissinurka pannud, pissi võtab ilusti sisse aga pabulad jäävad ikka hunnikusse.
pean vist siiski saepuru edasi kasutama. Kahjuks ajavad nad siis väljas joostes kõik kohad sodi täis :?
mul muidu võrepuurid, aga mees lasi tuttaval läbipaistvad ääred ette teha, sealt enam sodi-pudi välja ei lenda. Soovitan teistelegi!
Aga eks ma pean suve ootama, ostan siis mõne taluniku käest suure hunniku heina, see peaks neile endile vist kõige rohkem aluspanuna meeldima...
uh,pikk tekst tuli nüüd.
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sateliit (Teema autor) » 18. jaanuar 2004, 15:28

ta ühekorra teeb oma pissi wc-sse aga siis pean ära koristama, sest ta teist korda nagu ei taha sinna vist eriti. mina panen ülejäänud puuri põhja heina, õnnex saan tondi maneezist tasuta niipalju kui vaja :P
sateliit
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

jälle see allapanu-aga mis see on?

PostitusPostitas tolmunina » 19. jaanuar 2004, 18:16

ma ostsin nyyd tatari loomapoest (1 kott-15.- u. 0,5 kg.) selliseid nagu pulgakesi, poemyya ytles et need on hea aga kuidas neid nimetataxe?? (nqu kepikesed, kõvad, kokkupressitud) -u. 2 cm. pikkused
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. jaanuar 2004, 18:44

Need on saepuru kraanulid! Need küll imevad pissit aga siiski minuarust on loomadel valus seal peal käia ja pealegi haisu see ei leevenda! Nii et mina kasutan tavalist sapuru!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. jaanuar 2004, 18:54

tore, minu meelest need kyll kallid pole ja valus neil kyll pole, pigem masseerib(-või kuidas seda kirj.) ja mis peamine: neile meeldib, nad ei kraabi enam yhte nurka :) nii armas, nyyd pole yldse vaja enam jänkude pärast muretseda, kõik korras ja kõik olemas :D (kevadel hakkan jalutusrihmu muretsema ja vaktsineerimised teen ka ;D)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 19. jaanuar 2004, 21:43

Meie panime ka võre-puurile pleksiklaasid ette, aga probleem oli hoopis selles, et jänes näris nii ööd kui päevad võret ja see käis hirmsasti närvidele. Loomapoest ostsin mingit mõru vedelikku ja määrisin sellega, siis soovitati loomapoest, et määri punase pipraga, miski ei aidanud. Siis tuli mõte panna pleksiklaasid võredele ette ja kasu oli mitmekordne. Esiteks - jänes enam ei närinud, teiseks - puru ka enam põrandale ei ajanud.
Meie jänes sai nüüd aastaseks ja alles nüüd õppis nurka pissima. Muidu sirtsutas siia-sinna, nagu juhtus.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. jaanuar 2004, 01:05

Tupsu kraapis ka väiksena enda magamiskoha juurest saepuru ära,aga arst ütles,et sellest pole midagi. Mõned kasvavad sellest välja nagu meie jänkugi,aga mõned jäävadki nii tegema.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 21. jaanuar 2004, 14:52

meil on graanulid wc-s ja puuri põhjas on natuke heina. selle suudab jänku äärtesse laiali ajada, et keskel on tühi. ja siis põõnab rõõmsalt palja puuripõranda peal. :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist

cron