Küülik reisima?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Jänesega reisimine

PostitusPostitas trulla11 (Teema autor) » 24. mai 2004, 20:24

ma tahaksin jänxi suvex maale minna, aga sellega tekkis kysimus et kas jänkudel võib reisimisega kaasneda kah mingi väike stress või midagi? :eek:
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: reisimine

PostitusPostitas Kissu » 24. mai 2004, 20:25

Stress loomulikult. Nagu igat looma häirib ka küülikut transportimine, kuid see ei tähenda, et sa teda kuhugile kaasa ei peaks võtma, lihtsalt tuleb talle reisimine võimalikult mugavaks teha. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 (Teema autor) » 24. mai 2004, 20:27

aga kas jänkut saab ka ilma transpordi puurita transportida?
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: reisimine

PostitusPostitas linnu83 » 25. mai 2004, 08:09

ilma transpordi puurita läheb esimesel korral ma arvan raskeks..Meie oleme jänksiga juba kolm korda pika sõidu ette võtnud-pole jänks stressi küll saanud. Ainuke naljakas asi on see, et ta keerab reisi ajaks enda pepu sõidu suunas, ehk siis sõidab tagurpidi-nii on neil vist parem olla sõidu ajal-ei teagi täpselt..:)
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesega reisimine

PostitusPostitas Riin » 26. mai 2004, 09:32

Kui Sul ühtegi puuri pole reisimise ajal kaasas, siis kuhu ta oma hädad teha saab? Meil oli reisipuur kaasas ja uks lahti, Tupsu käis sisse ja välja nagu ise soovis. Ära unusta heina ja kindlasti vett reisiajaks ühes võtta! Suvel palavaga ära jäta teda palavasse autosse üksi, päikesepiste võivad saada!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänesega reisimine

PostitusPostitas Marit » 26. mai 2004, 18:14

Minu Joosep tunneb ennast autos nagu "kala vees". Esimestel kordadel istus küll hästi vagusi ja ajas silmad punni. Nüüd müttab mööda transpordikasti ringi ja uudistab ümbrust. Aga julge on ta ilmselt tõesti seetõttu, et ta päris tihti "reisil" käib (noh, näiteks lihavõttepühade ajal lastele koolis mune jagamas).
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesega reisimine

PostitusPostitas Ivika » 01. juuni 2004, 17:22

Mina olen mitme isendiga pool Eestit läbi sõitnud ja valdavalt ühistranspordiga. Mina stressi ei täheldanud, aga loomad on erinevad.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 (Teema autor) » 02. juuni 2004, 12:50

aga kas olex parem jänku autos vabalt lahti lasta :) .....et ta saab autos ringi joosta või on tal parem kui ta on kuskil sees :eek:
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesega reisimine

PostitusPostitas Ivika » 02. juuni 2004, 14:23

Jänkul on ikka parem kuskil sees olla, sest muidu võib ta ühel hetkel sattuda pedaalide alla näiteks ja põhjustada õnnetuse või pidurdades istme pealt õnnetult maha kukkuda vms. Kui lahtiselt hoida, siis süles.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 (Teema autor) » 02. juuni 2004, 15:09

ok tnx Ivika :)
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuni 2004, 20:53

Mina ei ole oma Tipsu nunnut veel kuskile kaasa võtnud, sest pole veel transpordipuuri ostnud. Aga kui ma neid hindu vaatamas käisin, siis tuli mõte, et äkki osta üldse mingi selline piknikukorv.Kas keegi kasutab korvi reisimisex, või tasub ikka osta see originaalne plastik puur???
JA ma ei ole koonerdaja jänku pidaja, vaid lihtsalt algaja, kes sai endale üllatuskingina vahva sõbra :)
JA on nüüd maru õnnelik :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lotte » 03. juuni 2004, 12:44

Meie ostsime algul selle näriliste transpordipuuri, aga see jäi Lottele väga kiiresti kitsaks, nüüd reisib ta vähemalt kord nädalas maale kassidele mõeldud puuris ja paistab sellega täitsa rahul olevat, isegi kodus olles käib seal vahepeal tuuseldamas. Tavalise korvi võib jänks ju imekiiresti sõelaks närida?!
lotte
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -Kristin- » 06. juuni 2004, 17:49

Minul ei ole olnud veel vaja oma küülikuga reisida. Seda transpordipuuri pole ka veel ostetud, ma arvan, et seda ei lähe vajagi. Kui läheb, siis ostan ikka. :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 06. juuni 2004, 18:06

Meie pole ka jõudnud oma jänksiga kusagile reisida.Nüüd suvel võibolla lähme Valka :) Ja siis enne seda vaatame kas ostame talle transpordipuuri...või siis mitte.
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesega reisimine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. juuni 2004, 07:54

Meie Totuga reisime pidevalt ringi, sest meil lihtsalt on 3 kodu:Tarus, Tallinnas ja Võrus. Algul sõitis Totu oma suure puuriga kaasa, aga see kolises ja rappus ning saepuru oli terve auto täis. Nüüd on tal juba ammu transpordipuur, küll mitte päris küülikutele mõeldud vaid kassipuur, aga sellegi poolest tunneb ta ennast seal reisides hästi.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesega reisimine

PostitusPostitas nännukas » 11. juuni 2004, 13:40

käisime täna oma 10-nädalasega vaktsineerimas ja kogesime totaalset resistressi. jänkuke värises transportpuuris, kaevas enda heinte alla ja oli terve oma ninnikese ja pool pead täis tatistanud... :(
nii kurb oli teda vaadata ja lausa hirm hakkas. ei teagi mis teda häiris, kas see et kuskil pisikeses kohas kinni on või see et puur liigub ja ta kurvides libiseb mööda seda... kuu aega tagasi, kui ta meile tuli, sai temaga tallinnast tartusse sõidetud. siis küll sellist reaktsiooni ei kaasnenud. äkki oli siis veel nii totu et ei osanud midagi karta?...
nüüd oleme igatahes kodus tagasi ja jänkuke hakkab juba asjade vastu huvi tundma jälle. aga sellist tulesädet nagu enne temas ikka veel ei ole.
kas kellelgi on kogemusi, kas selline sõidukartus võib ka üle minna? tegelikult tahaks temaga nädala pärast jälle tallinna-tee ette võtta, aga praegu küll ette ei kujuta, kuidas see võimalik on...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesega reisimine

PostitusPostitas -Kristin- » 11. juuni 2004, 13:46

Mina ei tea, aga ma arvan, et kasulikum oleks ta vast praegu koju jätta ja et keegi tema eest hoolitseks. Kahu, aga et ta sellise stressi sai. :(
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänesega reisimine

PostitusPostitas geeru » 11. juuni 2004, 22:25

nännukas kirjutas:kas kellelgi on kogemusi, kas selline sõidukartus võib ka üle minna?

Meil on hirm iga reisiga järjest vähemaks läinud. Esimene kord oli ka hirmus värin ja stress. Nüüd nii kui bussi saab, on ta kastist väljas süles ja askeldab seal ringi.
Eks see oleneb loomakese iseloomust kas ja kui ruttu ta reisimisega harjub. Aga veidi paremaks võiks asi igal juhul minna.
Kui selline pikem reis on, nagu Tartu-Tallinn ots, siis soovitan ta reisi ajal sülle lasta ja teda silitada, lohutada ja talle tuge pakkuda :)
geeru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 12. juuni 2004, 10:16

liisuskas kirjutas:Aga kui ma neid hindu vaatamas käisin, siis tuli mõte, et äkki osta üldse mingi selline piknikukorv.Kas keegi kasutab korvi reisimisex, või tasub ikka osta see originaalne plastik puur???
Ja ma ei ole...

Eh, parem oleks vist see spets plastik puur. Pikniku korvi võib ta ju närida ja kui ta pissib läheb piknikukorv alt märjaks. Spets trantsportpuuri saad ka aga hõlpsasti puhastada. Korvis võib piss korvi võrede vahelt välja niriseda ja piss võib korvi sisse imbuda. :? Soovitan parem seda spetsiaalset trantsportpuuri. Just eile vatasin, et Rocca al Mare loomapoes on nendest tavalistest trantsportpuuridest olemas ka suuremad. :wink:
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 12. juuni 2004, 15:46

Aga koertega on ju ka nimodi et algul väga pabistavad aga hiljem juba hyppavad ise autosse ni kui auto uks lahti tehakse :D
Eks jänkudki harjuvad lõpuks, kuid neil võib se kauem aega võtta.. :)
Meie jänkulastel on kah transpordi puur.. tegelikult lausa 2.. yhe ostsin juba ammu ja se on mõeldud vaid yhele loomakesele, kuid hiljem kingiti mulle suurem, mis on mõeldud kyll kassidele, kuid kahekesi tunnevad jänud end sial ikke paremini :)
Me pole veel palju reisinud ainult loomaarstil paarid korrad käinud. Aga suvel on plaanis ikke suvilasse sõita kus neil mõnusam värsket õhku nautida ;)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas trulla11 (Teema autor) » 12. juuni 2004, 19:38

nu igas tahes jõudsime Svipiga (jänkuga) turvaliselt maale. Sõidu ajal tundus ta kyll natuke paanikas olevat, aga kui kohale jõudsime oli juba kõik natuke rahulikum ja nyyd on ta täpselt samasugune nagu ennem. Tegime talle muru peale väikse aia ka ja ta paistab nyyd väga rahul olevat :)
trulla11
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 13. juuni 2004, 11:40

Nu siis on hea et tal mingit stressi ei tekkinud :) vapper jänku sul :)
Eks kui paar korda temaga reisid kyll ta sis aru saab et ei viida teda kuhugi halba kohta :)
Eriti kui kaasneb selle reisiga midagi meeldivat, nagu se välja puurgi, siis kindlasti peaks talle meeldima hakkama ;) ikkagi vabaduse tunne ju :P
Päikest teile! :)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 15. juuni 2004, 12:36

Aga meie käisime ka yleeile väikesel reisil :)
Mõlemad jänkupõnnid olid kaasas. Käisime mereääres jalutamas :P Neile päris meeldis ;)
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küülik reisima?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. juuni 2005, 09:10

Tahaksin küsida kas Jänksud peavad auto sõitudele hästi vastu või võib neil paha hakata?
Olete oma jänkusid kuhugi kaasa võtnud? Kuidas on? Kuidas nad käituvad? On see väga halb idee jänkut kaasa võtta või hoopis hea?
Loodan abile.
Ette tänades,
Katty
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kaasa reisima?

PostitusPostitas karvatuust » 09. juuni 2005, 09:45

lisaks siia ühe küsimuse ka mnu poolt: Kas on mõtet minna ostma küülikut Eesti teisest otsast, või saab küülik šoki pikast sõidust?
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku kaasa reisima?

PostitusPostitas Jänkumamma » 09. juuni 2005, 09:46

Käisin eile meie kolmikuga Tallinnas (Maardu võsast) vaktsineerimas ja võin ausalt öelda, et ega nad eriti ei nautinud seda sõitu.
Kõik istusid oma puurides vaikselt tudisedes, nuhisesid väga tihedasti ning väga avali sõõrmetega ega osanud head paika leida, kus oleks jalad-kindlalt-maas-tunne.
Radar-tita oli esimesel sellisel sõidul ja see sattus puha paanikasse. Kui kohale jõudsime, siis oli tema esimene reaktsioon putku panna, ükskõik mitu konti selle käigus ka ei murduks. :cry:
Kuna jänkud on siiski paiksed loomad (võrreldes näiteks koertega, kes käivad peremehega väljas ja ka tihtipeale mujal kaasas), siis minu soovitus oleks niisama seltsi/huvi/nalja pärast jänkusid mitte transportida. Siiamaani olen meie jänkusid sõidutanud vaid vajaduse korral, näiteks arstile või pruudi juurde, aga see on ka kõik.
Kindlasti on olemas rohkem koera moodi jänkusid, kes tahavad koos omanikuga ringi seigelda, kuid mulle tundub, et neid on siiski väga vähe...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas PisikeMandel » 10. juuni 2005, 18:47

minu jänkul ple midagi sõidu vastu...ta juba harjunud...D
PisikeMandel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 3
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku kaasa reisima?

PostitusPostitas Jänkumamma » 10. juuni 2005, 20:25

Karvatuust:
Jänkule on keskkonnavahetus ikka shokk. No kuidas sa jänesena kindlaks teed, mida sinuga uues kohas tegema hakatakse...? Järsku tehakse praadi? Ja kuhu jäid emme ja õed-vennad, vanad seltsilised? Kuidas ma üksinda nende suurte kahejalgsetega koos elama hakkan?
Mida kiiremini ta vanast kohast uude saab, seda kiiremini möödub tal elumuutusest tingitud shokk.
Nii palju psühholoogiast.
Kui nüüd tervise juurde minna, siis palavas ja umbses autos 300 kilomeetrit loksuda ei ole mingi nauding. Iseasi, kui saaks süles olla, aga süli on ju ka uue inimese oma... Puuris pole jänkul aga eriti kohta, kuhu end sedasi paigutada, et ta ei sõidaks igas kurvis vastasnurka ega lendaks äkkpidurdusel vastu puuri esiseina.
Lisaks ei talu loomad kuumust ning kui on vaja autoga päikese kätte seisma jääda, siis on vaja hoolitseda näiteks selle eest, et jänkul oleks jahe joogivesi lähedal.
Üldiselt saavad jänkud sõiduga hakkama küll (kui see just 30-kraadise palavusega ei toimu), aga usun, et nad ei naudi seda eriti.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kaasa reisima?

PostitusPostitas ilusjanes » 11. juuni 2005, 00:55

Kas on mõtet minna ostma küülikut Eesti teisest otsast, või saab küülik šoki pikast sõidust?
Loomulikult küülik väriseb hirmust autosõidu ajal.Samas aga,kui ikkagi teises Eesti otsas pakutakse (ja lähemalt samasugust ei leia) sellist looma,kes välimuselt sulle ikkagi väga meeldib,siis too ta ära.Tood ju looma ikkagi omale aastateks ja olgu siis just selline,nagu mõtlesid.Mitte,et hiljem vaatad oma armast loomakest nt.pilguga,et tore küll,aga oleks võinud ikka lakk ka olla vms.Parem osta kohe see õige ja küll ta sul selle autosõidu ka vastu peab.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku kaasa reisima?

PostitusPostitas Mio » 11. juuni 2005, 11:06

Olen Juuliaga ühel nõul. Küülikuid ei tasu ilmaasjata ühest kohast teise sõidutada, aga kui vaja, saavad nad hakkama küll. Neid tuleb korralikult, väikeses trantspordipuuris vedada, kus neil on veepudel külje peal, kui tee on pikemat sorti. Trantspordipuur ei tohi olla liig suur, nii, et küülik seal käänakute ajal ringi ei loksuks - see on kole elamus. Muidugi peab ta aga saama ennast ringi pöörata ning natuke heina näksida.
Hea nipp on küülikuid juba varakult harjutada trantspordipuuriga. Lase tal kodus sellesse sisse-välja hüpata, pane sinna kommi, et toredam oleks. Siis hakka luuki kinni panema ja käi temaga toas natuke ringi, nii et ta selle vaakuva olekuga ära harjub.
Autos tuleb küüliku puur rihmadega istme külge kinnitada, nii et see ohu korral paigal oleks.
Vaevalt küülikud reisinautijateks saavad, aga saavad hakkama küll.
:!: :!: :!: ÄRA JÄTA KÜÜLIKUPUURI KUNAGI SOOJA AUTOSSE PÄIKESE KÄTTE :!: :!: :!: Ka siis, kui autoakendel on pilud, ei kompentseeri see sooja, mis päikesest tuleb - küülikud saavad väga kergesti kuumarabanduse!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline