Küülik reisima?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas särasilm » 12. juuni 2005, 20:06

Tillu sõidab autoga sageli. Ega ta ei naudi küll sõitu, harva, kui ta midagi sõidu ajal näksib või puuris asukohta vahetab. Et tavaliselt on meil sama marsruut, siis vaatab ta meid kavala pilguga: ma tean küll, kuhu me läheme. Puuri ajamine tähendabki tavaliselt peatset autosõitu. Et puuri läheb ta üsna kergesti, siis järelikult tal hirmu sõidu ees ei tohiks olla. Eriti hästi läheb ta puuri siis, kui talle juba hommikul rääkima hakata, et täna läheme sõitma. Päikest ei tohi küll peale paista, on näha, kuidas ta ise lausa otsib varju. Muidugi ei kesta meie sõit ka tavaliselt üle tunni. Pärast sõitu, Tillu teab, on midagi huvitavat, vanad tuttavad paigad ja muud põnevat.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Olari » 20. august 2005, 07:12

Meie Jännu läheb ka ise oma trantspordipuuri vabatahtlikult. Vahel kui oleme arsti juures käinud siis kojujõudes käib ta kõik kohad läbi ja natukese aja pärast läheb uuesti oma transpordi puuri istuma.
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Riin » 20. august 2005, 14:09

Meie Nupsu käib ka harva sõitmas, ainult siis, kui lähme loodusesse jalutuskäike tegema. Viimasel ajal hüppab ta sõidu ajaks tahaaknale, see on kaetud sellise materjaliga, mis ei lase tal iga hetk libiseda ja keskel on madalam koht, just nagu jänku jaoks loodud :) . Nii ta siis pikutabki seal lohus ja uudistab ilma, kuid pidevalt vahetab oma asendit, nii et tundub küll, ega see kõige suurem nauding ei ole :( . Koju jõudes tormab ta aga voodi alla ja vahel on lausa mitu tundi peidus, siis tuleb välja ja hakkab nosima ja rõõmsalt jälle ringi kappama :) . Polegi aru saanud, kas ta on reisist ja väljas jooksmisest nii väsinud või on tal kerge šokk olnud sellest kõigest :? .
Kuna ta on nagunii päevad ja ööd lahti ning kogu aeg võimalus rõdul oksi närimas käia, siis pole teda igaks juhuks enam eriti sõitma viinud.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Tots » 22. august 2005, 07:08

Ka meie Tots suutis 2 pikemat sõitu päris kenasti vastu pidada. Nimelt puuris tal ei meeldinud olla, kuid lõpuks leidis ta kõrvalistuja juures põrandal parajalt jaheda koha toetas ennast vastu elukaaslase jalgasid ning lobotas nii kuis jaksas. Mõtlesin, et kui oleks tal hunnik võilillelehti kah juures, siis oleks kindlasti nosima hakanud:D
Ega seda sõitmist võga tihti ei taha ette võtta, aga kui tõesti hädavajalik, siis lihtsalt tuleb...vähemalt on teada, et ta talub seda...
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. august 2005, 10:49

Meie Tupsul tuli üsna tihti reisida, kuna nädalavahetusteks läksime sageli maale ja ei tahtnud teda üksi koju jätta. Esimene kord ta küll värises nagu haavaleht :? , aga siis harjus ära: krõbistas vaikselt heina ja piilus transporterist välja. Peamine, et autos kuum ei oleks, aga muidu saime hästi hakkama. Praegu oleme paiksed ja transporteriga viin teda vaid õue suveaedikusse ja õhtul tuppa tagasi. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. august 2005, 11:15

Arstid ei soovita eriti küülikutega reisida kuna neil on nõrk psüühika...aga kuna ma vahel reisin nii autoga kuika bussiga ja olen ta kaasa võtnud,eks ta väriseb ikka , aga midagi hullu ei ole juhtunud.Üks kord kui bussiga pidin sõitma ühest linnast teise,ta oli ilusti oma kaasas kantavas puuris,tegin kaane pealt lahti ja ta vaatas rahumeeli bussi aknast välja...täitsa rahulolev oli sel hetkel.nii et ma arvan et võib küll oma küülikuga reisida.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 31. august 2005, 00:14

meile tuleb varsti väike jänku koju, senini on olnud üsna reegli pärased sõidud maale (kuus 1-2 korda ja paar päeva kohapeal). loogiline on et vähemalt esimene kord on see talle hirmus kogemus, kuid kas ta harjub sellega ära?
kuidas teil on, kui paariks päevaks ära lähete, kas võtate looma kaasa või jätate koju (kuidagi kurb tundub see viimane variant ).
samas ei tahaks ka päris koduseks jääda - eriti suvel, kevadel kui maal palju tegemist.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nännukas » 31. august 2005, 15:26

katry kirjutas:kuidas teil on, kui paariks päevaks ära lähete, kas võtate looma kaasa või jätate koju (kuidagi kurb tundub see viimane variant )

üldiselt olen enda omad koju jätnud, kui on äraolek 1-2 päeva (viimasel juhul olen saatnud kellegi neid kontrollima igaks juhuks vahepeal). minu puhul on sõidud aga küllalt pikad (tartu-tallinn). kui oleksid lühemad otsad, siis isegi kaaluksin kaasa võtmist.
jänku suudab küll sõitudega harjuda ja palju oleneb konkreetsest jänksist. meil vanem kardab autosõitu nagu tuld, siiamaani väriseb ja tatistab sel ajal.... noorem samas võtab kõike külma kõhuga. (kusjuures ka vanem kardab temaga koos tunduvalt vähem). nii et kui mul oleks ainult bruno, siis ma tassiks teda küll kaasa igale poole, kuid tüdrukut ei taha nii palju traumeerida. leian, et tal on parem ja rahulikum need paar päeva kodus olla, kui kaks korda pikk sõit ette võtta, ilma et vahepeal suurt taastuda saakski.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 31. august 2005, 15:57

Mina ei ole Tillut ühepäevasele sõidule kaasa võtnud. Kahepäevasele tavaliselt küll, st et mitte sõit ei kesta kaks päeva, vaid et sõidame kaheks nädalavahetuse päevaks maale. Selliseid sõite on hästi tihti. Ma arvan, et mida nooremalt sinu sõber sõitudega harjub, seda paremini ta neisse suhtub. Aga tal peab uues kohas olema hea, siis ta teab, et pärast tema jaoks ilmselt rasket sõitu tuleb midagi põnevat. Tillukese esimene maalesõit juhtus palava ilmaga, ta vaeseke oli stressis ja palavas, ta oli omadega päris läbi, mul oli nii hale, et mis ma tast väntsutasin. Edaspidi läks järjest lihtsamaks. Puuri läheb ta juba kiiresti ja paistab, et sõit on normaalne. Aga ikka juhtub, et esimene päev pärast sõitu ta ei ole tavapäraselt lõbus, nagu puhkaks, miski on teda väsitanud ja stressi tekitanud. Kui on olnud väga palav, on ta ise roninud joogiveepudeli alla ja lasknud endale selga tilkuda. Otsese päikesekiirguse eest tuleb kindlasti kaitsta. Ja tuuletõmmet ei tohi olla. Kui ta jääb pikemaks ajaks üksi, on ta justkui rohkem nördinud, ei suhtle tükk aega, uriseb (ma ütleksin, et suisa pahandab). Nii et vaata, Katry, kuidas sinu jänksike asjaga hakkama saab, harjumine võtab aega ja ega kõik jänksid ole ka ühesuguse iseloomuga. Meie igatahes sõidame. Sõit kestab meil umbes tunni.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. september 2005, 13:16

Sõit ise ei oleks väga pikk, kuskil 30-45 min ja kohapeal oleme tavaliselt reedest pühapäeva õhtuni. eks ma proovin 1-2 korda ja vaatan kuidas ta suhtub sellesse :)
loodan, et ta on seiklushimuline :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 04. september 2005, 14:10

Minu Wolly on väikesest peale harjunud autoga sõitma, kuna käin kord kuus kodus (sõit siis u 3 tundi). Ja ta ei värise ega tunne hirmu. sööb rahumeeli ning pleesitab niisama. Ja puur alati turvavööga kinni.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marianna » 26. september 2005, 03:53

Kui ma oma jänksi esimesel päeval koju tõin autoga, siis ta vaeseke küll värises mis hirmus. Rohkem pole ma proovinudki teist sõidutada.
Marianna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. oktoober 2005, 15:42

Kui meile Juss toodi, Tallinnast muide (me ise elame tartus), siis pärast seda oli ta ikka natuke šokis küll.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. oktoober 2005, 19:03

aga mis oleksid ideaalsed tingimused autoga sõitmiseks? , endal plaanis talvel põhjasoome minna ... elan elvas (tartust 30km kui veel ei tea ) ...
endal honda FR-V ja kliimaseade ilusasti olemas :D , et kas jänkule meeldiks kui talle mõnusat jahedat õhku väga palaval ilmal peale puhutaks? (õrnalt , mitte tugevalt!!!) ... ja kas jänku laevasõitu kannatab? , või peaks temaga sõidu aeg autotekile jääma või siis kajut võtta? :?:
autos saaks küüliku sülle võtta , või siis puuriga sülle ...
koju kahjuks küülikut jätta ei saa ... ja suguvõsas kellegil ei ole küülikut ja niiviisi ei tahaks inimesele nädalaks küülikut jätta , kes küülikute pidamisest midagi ei jaga :?
reisi lõpuks võib küülik täiesti šokis olla?
aga äkki harjutamine ei tasu ära , näiteks lähen tartu , võtan küüliku kaasa , ja nii nädalas 1 -2 korda ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Tots » 23. oktoober 2005, 18:40

Minu Totsil isegi nagu meeldib autoga sõitta..vähemalt paanikat ei tekkinud.... Sõitmas käis ta viimati suvel...siis otsis endale varjus oleva koha ja lösutas seal...see oli kõrvalistuja jalgade juures põrandal...
Ma ei soovita ilma korvita jänksi sülle võtta..vähemalt mitte terveks sõiduks..sest jänkudel on väike põis ja sa võid saada oma süle kastetud :D meil vähemalt juhtus selline väike pahandus:)
Kliimaga ole ettevaatlik, sest jänksid on väga tundlikud tuuletõmbusele..
Tots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvatuust » 24. oktoober 2005, 08:03

einoh.. ma usun küll et mingist harjutamisest eriti kasu ei ole. jänks ju unustab ära ja järgmine kord on jälle sama shokk.
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas pytsu » 24. oktoober 2005, 09:58

minu jänks toodi tartust kuressaarde.. šokis ta küll ei paistnud olevat.. kohe hakkas puuris ringi uurima ja uudistama uut kodu.. arsti juures käies oli ka rahulikult kasti sees (pole veel jõudnud trantsport puuri osta) usun et ta peab hästi reisidele vastu, sest järgmine suvi hakkan teda maale kaasa võtma :)
pytsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Gugut » 25. oktoober 2005, 09:49

Minu Joosu reisib vahel harva autoga maale, kui lähme pikaks ajaks või kui on ilusad ilmad ja ei taha teda üksi korterisse kükitama jätta. :) Bussiga ei taha teda kaasa võtta sest see on talle ebamugavam ja autos saab ta oma reisipuurist ka välja. Joosule se reisimine suurt ei meeldi ja ega ta väga meelsasti ka reisipuuri roni, kuid kohale jõudes ei ole tal miskit viga vaid uudistab mööda tuba.
Kasutaja avatar
Gugut
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Jänkumamma » 25. oktoober 2005, 21:46

Jänkud on üsna paiksed loomad selles tähenduses, et nad looduses liiguvad ka sellisel territooriumil, kuhu nende jalad suudavad minna/hüpata. Seetõttu tunnevad nad minu hinnangul end kõige paremini ja kõige turvalisemalt vanas heas tuttavas piirkonnas - oma kodus. Kui vaadata jänku käitumist autosse viimisel ja autosõidu ajal, siis on näha, et nad on üsna pabinas. Peale selle kõigub autosõidu ajal jalgealune pidevalt ja isegi saepuru peal on ebamugav olla. Lisaks pole jänkul teada sõidu sihtmärk - tema pisikese aju jaoks on selleks täielik tundmatus, seega on turismireis Soome võrdväärne lihakombinaati sõitmisega... :(
Jänku transportimine ühest eesti otsast teise on küll pikk, kuid võrreldes sõiduga Põhja-Soome on see ikkagi üsna lühike maa.
Lisaks ei kannata küülikud tuuletõmbust ega temperatuuri suuri kõikumisi. Seetõttu soovitaksin ma konditsioneeriga ettevaatlik olla.
Ausalt öeldes, Raits754, ma pigem soovitaksin Sul otsida jänkule Sinu reisi ajaks mõni hooldaja.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas nunnukiisu1 » 26. oktoober 2005, 10:09

Aga kas küülikut võib trantsportida pappkastiga? Kui ei tohi siis kui palju maksab trantspordi puur? Ja kui sõidame siis peab olema hein all??? Tõesti ma ei tea midagi sellest trantsportimisest :oops:
nunnukiisu1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. november 2005, 19:19

Minu jänes pidas reisile hästi vastu alguses oli ta rahutu kuid pärast magas täie rahuga Talle meeldis reis suht eriti meeldis talle laeva peal kus ta sai hingata värsket õhku ja end veits sirutada pea puurist välja pista :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Mio » 13. november 2005, 01:58

nunnukiisu1 kirjutas:Aga kas küülikut võib trantsportida pappkastiga? Kui ei tohi siis kui palju maksab trantspordi puur? Ja kui sõidame siis peab olema hein all??? Tõesti ma ei tea midagi sellest trantsportimisest :oops:

Pappkastis reisimine kõlab hädalahendusena. Igal küülikuomanikul peaks ikka trantsportpuur olemas olema. Nende hinna kohta Eestis ei oska ma midagi kosta, sest ma ei ela siin. Aga ei tohiks ju raske olla loomapoes vaatamas käia. Väikenärilistele on olemas parajas suuruses trantspordipuure - loomast vaid pisut suurem, nii et ta saab seal ümber pöörata, aga mitte enam. Trantspordi ajal on niiviisi, et loom tunneb ennast väiksemas ruumis paremini, sest ta ei loksu niisama lihtsalt ühest seinast teise. See on ka ohutum ootamatu pidurdamise puhul. Hea on, kui puur on millegiga "vooderdatud" - heina või põhuga. Peab aga sellele mõtlema, et looma ei saa selles kuigi kaua hoida - tuleb vett pakkuda, anda võimalus liikuda. Hein puuris ei ole nii väga söömiseks, kuivõrd voodriks. Enamasti küülikud reisil ei söö ja ka sellele tuleb mõelda, kui on vaja pikemat reisi ette võtta - nii harva, kui võimalik!
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruigaminni » 13. november 2005, 10:21

Näriliste transpordipuurid jäävad küülikule väikseks ja pole neile mõeldud. Hästi sobib kasside kõige väiksem transpordipuur. Muljust selline on, aga täpset hinda ei tea, kingiti. Poes olen hindu näinud 350 kuni 500-ni, aga äkki on kuskil odavamalt.
Joogipudelit ei saa sõidu ajaks puuri panna, sest see tilgub. Panen poisile puuri hunniku heina ja 1/3 pikka kurki (kurgis on palju vett) - sõit kestab bussiga 2 ja pool tundi. Selle ajaga on kurk ära söödud ja heina krõmpsutamist kuuleb ka väga tihti, nii et sööb küll, enamiku ajast magab - puuris või süles. Aga eks see oleneb ka loomast - minu oma on juba harjunud paaril nädalavahetusel kuus seda reisi ette võtma (edasi-tagasi)
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 13. november 2005, 15:31

Mina olen Pärnus ferplasti kõige väiksemat kassi tanspordipuuri näinud 260 krooniga või oli natukene kallim ei mäleta täpselt aga ise ostsin oma tuhkrule kah selle.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas mammu » 19. mai 2008, 08:02

me käisime maal.siis jänks oli meiega kaasas :wink:
me istusime taga ja jänks istus meie seas..
ta väga stressis ka polnud .. :o
see rohkem oleneb küülikust kah :roll:
aga ma rohkem tedaa sõitma pole veel viinud ;D
mammu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas saara11 » 20. juuni 2008, 00:17

Kas küülikut võib ka koertele ja kassidele mõeldud kandekotis transportida?
vabandust kui teemat vahetasin... :umm:
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Kessukene » 20. juuni 2008, 08:00

Ma kahtlen, kas küülik kandekotis püsiks :umm:
Kessukene
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 132
Teemad: 7
Asukoht: Raplamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 43
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas Kissu » 20. juuni 2008, 10:00

On ka kandekotte, mis kinnised on aga vastasin pikemalt kandekottide osas eelmises teemas.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas I n g r i d » 19. oktoober 2009, 17:00

Mõtlesin,et ei hakka ühe küsimuse pärast uut teemat tegema küsimus oleks selline,et kas võiks teha nii,et sõidutaks jänkut pühapäeviti linna ja reedel maale tagasi ja suve veedaks tervenisti maal?Ise arvan et see oleks juba looma piinamine aga järsku on see siiski võimalik :bang: .
I n g r i d
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülik reisima?

PostitusPostitas alina467 » 19. oktoober 2009, 17:15

See oleneb küülikust. Meie küülik kannataks välja küll:D Sa pead selle järgi vaatama, et kuidas ta sõidu ajal ennast tunneb, ja mida kohale jõudes teeb.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist