Küülikute tõstmine

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: kõrvad

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 17:06

tolmunina kirjutas:mis juhtub kõrvadest tõstmisel??

Last ei tõsteta juustest, rotti ei tõsteta sabast, jänest ei tõsteta kõrvadest. Sest see on VÄGA valus!
Lapsel võib ära tulla juuksetutt, rotil sabalt nahk, jänesel võivad kõrvad küljest rebeneda. Kui näed kedagi, kes loomaga nii ümber käib, keela. Kui keegi sinu loomaga nii ümber käib, ära luba teda enam iial oma looma lähedalegi!
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kõrvad

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 08. jaanuar 2004, 17:16

tolmunina kirjutas:kas on väga hullusti, kui jänesel on kõrvad kylmad, või pole sellest midagi?

Nagu elevantki, kasutab jänes kõrvasid kehatemperatuuri reguleerimisel. Kõrvad on õhukesed ja seal on palju veresooni.
Kui kõrvad on jahedad, on temperatuur loomale paras, või veidi jahe. Veresooned kõrvas on kokku tõmbunud, kehasoojus ei jõua sinna.
Kui kõrvad on palavad, siis näitab see, et loom püüab end nende kaudu kõigest väest jahutada. Veresooned on laienenud, kehasoojus lahkub sealtkaudu. Mujal on tal ju paks karv, ja jänesed ei higista. Mis tal muud üle jääb, peale lõõtsutamise.
No umbes nagu inimestel külmad sõrmed-varbad. Kui see elevandi analoogia kaugeks jäi.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 09. jaanuar 2004, 04:29

Kord näites saates"Hullud loomad",et üks jänku ei lubanud ennast üldse sülle võtta ja kippus hammustama. Loomapsühholoog teatas,et viga on selles,et jänkut võetakse sülle turjast tõstes,kuid see pidavat loomas hirmu tekitama,sest ka kiskjad murravad sel kombel saaki. Kõige kindlam oleks ikka tagakäppadest ka toetada,arvestades jänku õrna selgroo ja suure raske pepuga. :wink:
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kõrvad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. jaanuar 2004, 21:36

Jänkut ei tohi kohe päris kindlasti kõrvadest tõsta, sest see on väga valus ja ta võib viga saada! Ainult mõned keskaegse mõtlemisega maainimesed tõstavad jänest kõrvadest! Mis puutub jänese sülest tagasi puuri panemisse, siis mina soovitan jänest lihtsalt kõvasti kinni hoida, kuigi see ei pruugi alati just lihtne töö olla (kui sinu küülik on suurt kasvu).
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kas küülikute kõrvadest tõstmine on õige tegu?

PostitusPostitas tupsu@nunnu » 16. märts 2004, 21:25

Kas neid võib kõrvadest tõsta asi on selles ,et minu ema tõstis teda kõrvadest ja ta muutus taltsamaks! :roll:
tupsu@nunnu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas jänkse võib kõrvadest tõsta?

PostitusPostitas Kerly91 » 16. märts 2004, 21:47

Ju siis ta sai aru et ta nii ei teeks muidu tõstetakse jälle kõrvadest :lol:
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 16. märts 2004, 21:50

Ei või kõrvadest tõsta. Vaata Küülikuküla foorumis veidi ringi, leiad pika teema, kus on sellest juttu.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas rotipoeg » 17. märts 2004, 19:27

See ei solva vaid küülikul on VALUS kui sa teda kõrvust tõstad.
Kasutaja avatar
rotipoeg
Vabandage, mul on suhtlemisprobleemid!
 
Postitused: 219
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 01. juuni 2005, 20:24

Muidugi ei tõsta kõrvust! Ka kikk-kõrval on pisikesed pehmed kõrvad, no kuidas sa tõstad sellistest. Turjast´, tagajalgu toetades. Üldiselt peaks sõbrake sellega kenasti leppima.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 02. juuni 2005, 16:53

Jaa, minu Tillu oma karvast punnut juba puutuda ei lase. Kõhu alla ära kätt silitamisekski pane. Sõimata saab. Turjast küll, ja toetama peaks ikka, tema reageeringust on näha, et pahaseks ta küll ei saa.
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänkude tõstmine

PostitusPostitas scorpio77 » 04. juuni 2005, 21:12

Samahästi võib ju ka väikelapsi juustest sikutades püsti tõsta või siis kõrvust tutistades õhus raputada - võigas!!! :?

Suht kohatu võrdlus minu arust. Küülikut, kassi, keda iganes "turjast tõstes" ei tõsteta neid ju mitte KARVADEST (võrdluseks toodud siis lapse juustest tõstmine) vaid, see mis pihku jääb on ju NAHK! Ja nahk on see, mis koormust kannatab.
Kuidas tassivad loomad oma poegi? Nii, et ei ole selline tõstmisviis midagi nii ebaloomulik ja sadistlik.
Ja seda jaburat küüliku kõrvadest tõstmist ei hakka üldse enam läbi nämmutama. Lihtsalt öeldes, kui tahate oma küüliku vigaseks teha, siis palun tõstke ja sikutage kõrvust nii kuis jaksate :twisted:
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Jänkude tõstmine

PostitusPostitas Jänkumamma » 06. juuni 2005, 10:01

Scorpio!
Esiteks, jätsid Sa oma tsitaadist maha olulise osa "Ma olen niivõrd pehme inimene..." :wink:
Teiseks, on vaks vahet, kas turjanahast sikutades tõstetakse loomalapsi või täiskasvanud loomi: koormus, mida peab nahk taluma, on märksa suurem, seega on ka loomal ebameeldivam ja valusam.
Küülikute kõrvust tõstmise suhtes jagan Sinu arvamust!
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänkude tõstmine

PostitusPostitas scorpio77 » 06. juuni 2005, 14:45

Vabandan oma ebatäpsuse pärast. Jätsin mainimata, et turjast looma tõstes loomulikult, nagu eelnevalt kirjaski, tuleks teda ka samal ajal kõhu alt toetada. :)
Turjast tõstmine aitab looma paremini fikseerida, et ta endale tahtmatult viga ei teeks (nt. selga sapsimisega-mida mõningad paratamatult (eriti ülearetatud reksid) teevad).
Loomulikult on kõik harjutamise küsimus. Kuid oht on just noorloomadel, nii 3-5 kuusetel, keda ei ole eriti väntsutatud/harjutatud.
ja loomulikult võib hakata siin arutama selle üle, et lemmikute pidajatel sellist "probleemi" ei pruugi tekkida. Kuid kui kari suur, siis on see turjast tõstmine paratamatu, sest lihtsalt ei ole mõeldav, et sa kõiki mitutsada looma sülesnunnutamisega harjutama jõuad hakata :wink:
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 11. august 2005, 19:15

Haa, kassirahvas jällegi räägib, et kasse on vale turjast tõsta. Ikka üks käsi esikäppade ette ja teine tagakäppade taha ja nii tõstad sülle. Koertega samamoodi. Kassil ja koeral on muidugi reeglina kaalu rohkem kui küülikul (jättes kõrvale kääbuskoerad ning hiidküülikud). Niiet isegi kui te küülikut turjast tõstate igapäevaselt, ärge palun kassi ega koeraga nii tehke.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 12. august 2005, 11:17

Mina aga käisin Pihlaka talus seal tõsteti turjast.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 12. august 2005, 15:42

Nojah, ma mõtlengi seda, et päris väikseid kutsikad võib turjast tõsta - kuni paari-kolme kuiseid. Aga 8-kuust kassi või koera turjast tõsta, hmm.. Ma olen kindel, et sellise koera puhul ka su koera kennel soovitaks juba suure koera meetodit, jaksamisest olenemata. Ka lahtist turjanahka, millest tõsta, on neil selleks ajaks vähem. Muide, kas küülikutel samuti lahtist turjanahka vähemaks ei jää?
Lihaküülikute puhul on ilmselt palju vähem oluline, et ta sind oma sõbraks ja heaks kaaslaseks peaks, samuti on nad ilmselt nii arad, et muul moel rabeleks sülest maha. Aga oma koduse lemmikuga me ometi nii ümber ei käi, onju. :)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas scorpio77 » 05. november 2005, 08:00

Küülikukohtunik looma tõstmas
Pilt
Ja veel pilte siit
Kasutaja avatar
scorpio77
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 91
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas Jänks » 31. oktoober 2007, 00:05

Mina ise ei julgegi ega saagi teda tõsta,kuna ei lase.
Sõpru on mul palju, aga üks neist on parim!
Kasutaja avatar
Jänks
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas papagoike » 09. november 2007, 16:09

Võrreldes kerega on küülikute luustik väga õrn. Turjanahast tõstmine võib lõppeda murtud seljaga, kui jänes hakkab rabelema ja üritab Sind tagajalgadega lüüa. Jänest tõstes või kandes toeta teise käega alati tagajalgu!
Viimati muutis Gerbil 09. november 2007, 18:36, kokku muudetud 1 kord.
Loomadega on elu toredam!
Minu viirud:Ziira ja Zuuru!

http://tinyurl.com/2r5zmh
Kasutaja avatar
papagoike
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 209
Teemad: 21
Pildid: 2
Asukoht: Hiiumaa-Klooga(Keila lähedal)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas Liisi » 01. märts 2009, 13:31

Mida teha 7-kuuse küülikuga, kes on minu juures olnud kuu aega, kuid ei lase end sülle võtta?
Nii kui üritan veidi upitada, jookseb kohe minema. Esikäppade alla laseb käe panna, aga tagumikku toetades hakkab kohe rapsima.
Pai talle meeldib, muidu ka täitsa sõber. Kuidas ma peaks teda sülle võtma/õpetama?
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas alina467 » 01. märts 2009, 17:54

Eks see õpetamine hakkab sul tõenäoliselt kulgema koos katkiste kätega, sest ta sul juba täiskasvanud ja nagu näha siis ka iseloomuga :-D
Ma soovitan alguses harjutada teda sellega, et sa hoiad teda maas kinni. Piirad ta liikumist nö. Siis, kui ta sellega juba lepib, hakkad teda tõstma. Mitte kauaks. Fikseeri kindlasti ta tagakäpad käes ära. On kaks varianti, kuidas küülikut kõige parem hoida on:
1) tõstad ta sülle nii, et kõik ta käpad on sul rinna/kõhu peal ja hoiad ühe käega tema tagumikust ja teise käega peast/kaelast kõrvade pealt.
2) tõstad ta sülle nii, et selg on sinu poole. Siis peaks üks käsi olema tagumiku all ja tagakäppade ümber, ning teine käsi esikäppade all.

Kindlasti räägi temaga vaikselt ja pärast igat sülletõstmist anna maiustus. See võtab kindlasti solvumist vähemaks :wink:
Minu jännu on igatahes väga "ostetav".
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas Riin » 02. märts 2009, 14:25

Kuid ära heida meelt, kui ta sülesõbraks ei saagi. Igatahes meie Nupsu pole seda siiani. Olen lihtsalt väga osav :razz: tema krabamises ( haaran pepu ja kõhu alt), seda tuleb küllaltki kiirelt teha, sest muidu paneb ta kohe jooksu, sest ega vabatahtlikult ta seda teha ei laseks.
Alina 467-l olid väga õiged soovitused, peamine on, et jänkul oleksid tagakäpsid toetatud, ta tunneb ennast siis kindlamini, ikka maapind, Sinu käsi, all. Silitan ja sügan teda küll siis kõrvadest, ta hakkab isegi krudisema suurest mõnust, kuid nii, kui läheneda voodile või laskuda põrandale lähemale, on ta lännu. Nii, et see pole tema jaoks ikkagi parim sügamise moodus. Samas ei tulnud ta varem meie kõhu peale kunagi paiudele, kuid nüüd käib tihtilugu, hüppab aga kõhu peale ja ootab mõmmitamist. Kuid nii, kui keegi kööki läheb, on ta läinud. Räägin talle, küll, et ma olen nii solvunud, et ta mind sedasi ära kasutab ja alati sööki minust tähtsamaks peab, kuid siiani pole minu jutlusest kasu olnud. Punu on ikka olulisemaks peetud, mhhhh, on ikka häbematu poisijõmpsikas :wink: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas Liisi » 02. märts 2009, 15:13

Suured tänud teile vastuste eest! Eks ma hakkan teda moosima ;)
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kuidas siis küülikut ikkagi sülle tõsta?

PostitusPostitas KadriR » 16. juuli 2009, 10:52

Mõni kuu tagasi kui Fabienne endale alles võtsin siis lugesin Foxy Rabbit'i kodulehelt et küülikuid tuleb tõsta turjast, mitte kunagi kõrvadest. Sai siis siianmaani koguaeg teda turjast tõstetud, kuid miskipärast see jänksule ei meeldinud. Koguaeg hakkas rabelema, mis sest et toetasin teise käega ka kõhualust nagu peab.
Täna aga käisin Tatari loomakliinikus Fabienne vaktsineerimas ja nägin kuidas sealsed töötajad minu rahmeldisest Fabiennega nii hästi hakkama said. Laua peale tõstes oli jänes nagu ära vahetatud :D Seal õpetati, et küülikuid tõstetakse nii, et ühe käe paned esikäppade alla ja hoiad pöidlaga kaela lähedalt ning teise käega võtad tagumiste käppade alt. See süsteem töötas igaljuhul ja mu Fabienne oli elus esimest korda üle 5 sekundi inimese süles.

Kogu loo üle arutledes tekkis küsimus, kas on veel mõni hea ja töötav võte, kuidas oma lemmikut sülle tõsta? Kui palju on neid loomaomanikke, kelle küülik pole kunagi süles käimisega harjunud?
Kasutaja avatar
KadriR
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas siis küülikut ikkagi sülle tõsta?

PostitusPostitas katuuuu » 16. juuli 2009, 12:00

Kui meie Lottet õigesti hoida, siis on ta rahulik ja võib mul süles olla. Aga kui ma korragi liigutan, siis hakkab rahmeldama ja vehib oma teravate küüntega. Ja kui siis turjast kinni võtame, rahuneb maha.
Kuigi Lotte on veel muidugi noor ja võib süles olemisega ära harjuda ja ennast kätte anda, siis siiski ma seda väga ei usu, et temast saab sülejänku. :nono: :wink:
Viimati muutis samton 16. juuli 2009, 12:06, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin juba olemas oleva teemaga.
Kasutaja avatar
katuuuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 458
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas Liisi » 17. juuli 2009, 22:11

Mina võtsin oma sõbra, kui ta oli 6-kuune. Nüüd saab ta aastaseks ja siiani ei ole olnud mul võimalik teda sülle võtta - ta lihtsalt ei lase endale käsi sedasi ümber panna...
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas Poppy » 18. juuli 2009, 21:17

Kõrvadest ja turjast kohe kindlasti mitte! :(
Kasutaja avatar
Poppy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas To0uch » 03. august 2009, 18:58

Edit samton: eraldatud teemast "Küülik on kuri"

Ega kellegil ei ole pilti, kuidas jänest õieti sülle võtta, et tal valus ei oleks? Mul hakkab ta kohe hirmsasti rabelema (midagi ma tal küll ei pigista, ega kõhule haiget ei tee ega midagi -endaarust-, ühe käega võtan tagumiu alt). Ta teeb mulle küüntega haiget ka, kaotan juba lootust.
Kasutaja avatar
To0uch
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas Anete12 » 03. august 2009, 19:02

Kui jänkut tahad sülle võtta libista üks käsi tagumiku alla ja teine käsi pane rinnakorvi alla ja hoia teda enda vastus.(Kui ta sinu vastus on siis ta on rahulikum.) Aga kui ta hakkab ikkagi rabelema süles, et maha saada, siis pane ta maha tagasi.Aga igatahes Edu sulle! :-)
I love photography...
Kasutaja avatar
Anete12
Smile with me
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2351
Teemad: 10
Pildid: 6
Asukoht: Pärnumaakond
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute tõstmine

PostitusPostitas alina467 » 04. august 2009, 11:02

Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist