Jäneste jalutamine: kus ja kuidas?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Jäneste jalutamine: kus ja kuidas?

PostitusPostitas tolmunina (Teema autor) » 22. jaanuar 2004, 20:10

nii.. tahax nyyd teada, kuidas lähete eie endi jänxidega suvel jalutama?- kui kõik kohad o n koeri ja teisi loomi täis? ma ei tahax ju suvel jänkusi puuris hoida ja mingit aia puuri ka ei taha teha ikka jalutama! aga, mis teha? ( ma tean et võib ju jänku sylle võtta aga siis võib ju koer mulle ka kallale tulla, (tahax nimelt heinamaadel jalutamas käia, või metsas))
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 23. jaanuar 2004, 14:29

Harjuta oma jänku rihma otsas jalutama ja muret ei tohiks tekkida :?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina (Teema autor) » 23. jaanuar 2004, 15:05

aga koerad?- nemad kohe ei saa jänkudest eemale hoida!!
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ettel » 23. jaanuar 2004, 15:19

Koerte eest ei kaitse teda keegi mu kui ainult perenaine ehk Sina :roll:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: MURE!

PostitusPostitas Kairi » 23. jaanuar 2004, 15:26

tolmunina kirjutas:nii.. tahax nyyd teada, kuidas lähete eie endi jänxidega suvel jalutama?- kui kõik kohad o n koeri ja teisi loomi täis? ma ei tahax ju suvel jänkusi puuris hoida ja mingit aia puuri ka ei taha teha ikka jalutama! aga, mis teha?

Kas see on ikka hea mõte? Kas su jänksid on harjunud jalutusrihmaga väljas käima? Nad võivad seal jalutusrihma otsas hoopis paanikasse sattuda.
Mina korra proovisin ja rohkem ei taha, jänkust hakkas kole kahju. :(
Kui on harjunud, siis pead leidma sellise koha, kus on rahulik ja koeri ei ole.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 23. jaanuar 2004, 15:46

kui sul on olemas oma õu ning hea aed on ümber siis proovi esmalt ikka seal, mitte ära mine kuskile võõrasse kohta. Või esmalt proovi äkki toas nende traksidega? Või äkki saab nii nagu koertelgi, et annad talle mõne maiuse, kui õues natuke nende jalutusrihmadega on olnud :roll:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL » 23. jaanuar 2004, 15:59

liz13 soovitus on õige - esmalt tuleb kindlasti jänkut traksidega harjutada toas. Alles seejärel, kui ta nendega toas kenasti toime juba tuleb, minna õue. Ja iga kord, kui jänku end ilusti traksidega üleval peab, kiita teda ja anda maiust.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liis » 25. jaanuar 2004, 17:59

Hmm. Minul on aed ja eks ma seal tal lasen hüpata. Naabri kassid kõik ammu puu otsas :P Aga tänaval temaga jalutada :? Metsas? Kõige parem oleks temaga ikka oma aias tegutseda ja teadmiseks ,et jäens ei ole nagu koer ,et veidike sikutad ja tuled. Hoopis jänks sikutab;) mul kindlusemõtes on rihm ümber ,aga muidu hüppab vabalt ringi:) :lol:
Kasutaja avatar
liis
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 14
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 25. jaanuar 2004, 21:26

Koerte eest peab ikka ise oma jänksi kaitsma. Võid õue minna näiteks koos sõbraga, kes siis aitab vajaduse korral koeri minema peletada. Mina olen oma jänksidega ikka väga palju jalutanud ja pole õnneks kordagi koertega probleemi olnud.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moor » 25. jaanuar 2004, 22:13

Mina sain ka isegi Tartu kesklinnas oma jänkuga väga edukalt jalutatud ehk siis pigem istusin ma muru peale maha ja jänks hüppas mu ümber rihma otsas ringi.
Aga ma arvan, et see koerteprobleem on just pigem suurte elamurajoonide probleem.
Moor
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 37
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Küülikuga tänavale?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 22. aprill 2005, 09:40

Kas küülikuga võib minna suvel linna tänavatele jalutama kaelarihm kaelas???? :|
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutus rihm ja tänavad??

PostitusPostitas -Kristin- » 22. aprill 2005, 10:43

Linnatänavale ma ei läheks. Jänes satub sul lihtsalt paanikasse, kõik see autode müra, nii palju inimesi. Aga kui sul on oma aed, siis võid küll. Kuid tänavale ära parem mine.
Mina ei lähe jänkuga üldse õue. Kord läksin, ta sai rihmast lahti ja oleks peaaegu ära jooksnud. Enam ma ei riski.
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutus rihm ja tänavad??

PostitusPostitas Jänkumamma » 22. aprill 2005, 12:34

Jänkud on üldiselt harjunud sellega, et nende ümber ei liigu väga palju inimesi. Meie omad veedavad oma aega rõõmsalt meie elutuba lammutades ja näevad päevast-päeva ainult mind ja jänkupapat, sekka ka veel meie külalised, kuid ka neid on piiratud arv.
Kui me nüüd võtaksime ka meie kõige julgema ja nahaalsema jänku (Pipi), paneksime talle traksid peale ja läheksime sellisesse pisikesse linna, nagu seda Maardu on, jalutama, siis vean kihla, et meil oleks Pipi asemel üks väga hirmunud nuttev küülikupiiga ja seda heal juhul. Halvemal juhul sureks ta kohapeal saadud ehmatusse - inimesed, müra, autod, tolm, asfalt, koerad...
Kõrvalisel muruplatsil võib ju proovida jänkut jalutada, aga ainult juhul, kui oled kindel, et miski teda ei ehmata; eriti hoolikalt jälgi, et koeri poleks läheduses. Jänkud on väga nõrganärvilised olevused...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kattc » 24. juuni 2005, 09:59

Mina elan korterelamus ja käin nädalas paar korda Pätu'ga maja kõrval jalutamas. Autod sõidavad ja inimesed kõnnivad mööda, aga Pätu küll välja ei tee tema jookseb ainult ringi. Kõigepealt ühele poole maja ja siis teisele poole maja. Kui toas kinni püüda ja traksid selga panna siis on küll jube hirmul Pätuke, aga kui muru näeb on sellise õnnega koos, et ei teagi kohe mis korda saata. :D
kattc
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 28. juuli 2005, 12:55

jänkule on see liiga lärmakas mina läheks temaga näiteks oma aeda (kui mul oleks) kuskile sellisesse kohta kus lärmakas ei ole
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jalutus rihm ja tänavad??

PostitusPostitas Riin » 28. juuli 2005, 14:26

Eks see oleneb jänku iseloomust, kui julgelt ta väljas käitub. Arvestama peab aga kindlasti, et esimestel kordadel on jänku ikka arglikum, kuid hiljem ta harjub ümbrusega ja tormab kohe pärast reisipuuri avamist ilmaelu uurima :) . Muidugi, kui ta ikka pidevalt pinges ja hirmunud on, siis pole mõtet välja minna, kuid meie käime vaikses kohas, kus pole tavaliselt koeri ega inimesi eriti liikvel. Nupsu jookseb siis sellise rõõmuga ja hooga, et vaevalt jõuan ise sammu pidada, toas ju pole kunagi võimalust sellist kiirust arendada, kuigi ta meil kõigis tubades lahtiselt jookseb.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jalutus rihm ja tänavad??

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. august 2005, 23:22

mina sinu asemel ei läheks jalutama tänava peale sest loom satub paanikase kui autod jalgrattad vms mööda sõidavad
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. august 2005, 13:22

Minu arust on linnad suhteliselt saastunud.Hulkuvad haigustega kassid ja muud loomad lippavad lahtiselt kõikjal ringi.Juba võimalike haiguste pÄrast ei raatsiks ma enda jÄnese tervisega mÄngida.Vast ainult oma maakodus jalutaks temaga ringi.Ja siis muidugi kõik myra ei mõju jÄnku nÄrvidele eriti hÄsti.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. august 2005, 14:34

aga kui minna näiteks süda öösekl jkalutama
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. august 2005, 19:26

ma päris linnapeale minema kui sul on mingi maakodu ja oma hoov siis võid hoovis harjutada:)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kui vanalt võib küülikuga õue minna?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. august 2005, 07:58

kui vana peab lontu olema et temaga õue võib minna ja kuna varsti sügis siis kui külmaga üldse õues tohib käia
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nännukas » 15. august 2005, 10:08

minu arust ei ole küll vanusepiiri selleks et õue minna. võiks ainult vaktsineeritud olla.
sooja võiks ka olla kuskil 20 kraadi ringis. oluline on et ei oleks väga tuuline.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvatuust » 15. august 2005, 14:36

mina ei viiks jänest õue ka märja ilmaga, kindlasti mitte vihmaga. Ootan ära ka kuni murugi enam-vägem kuivem on, niiet jänks päris lombist lompi ei käiks
karvatuust
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: millal esimest korda õue

PostitusPostitas Mio » 15. august 2005, 22:50

Tuult ja vett küülikud ei talu. Ülejäänu oleneb 100% sellest, millises kliimas küülik tavaliselt elab. Küülikud on nimelt tundlikud järskude temperatuurimuutuste suhtes ja seepärast tuleb talvel neid keskküttega korterist välja viies olla üliettevaatlik. Seda võib teha, kui on vaikne, lumine päev ja talvepäike kiiskab nagu jaksab - kuid ainult mõneks minutiks. (Ja siis võib küsida, miks üleüldse ja kelle pärast - sinu enda või küüliku pärast. Kui näed, et küülikule see väga meeldib, on ju mõtet). Suvel pead aga hoidma küülikut liigse päikese eest - nad on parema meelega varjus ja kaitstud tuule eest.
Küülikud võivad vabalt aastaringselt väljas elada, kui puur on õigesti ehitatud ja vooderdatud. Selline küülik võib alati kauem õues mürada, kui märg ei ole. Kõikide toaküülikute puhul kehtib reegel, et õueskäigud tehakse ilusal, tuulevaiksel päeval ja väikeste portsionidena. :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas loomasõber » 18. august 2005, 19:00

Mina lähen endal sõbranna juurde, kellel on suur hoov...lasen lihtsalt jänksi lahti ja ei ta kao mul kuskile!Ta hüppab, jookseb ringi ja on väga rõõmus.:)
loomasõber
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 30. oktoober 2005, 19:55

ma käin Tupsuga aias jalutamas. Hea rahulik, värske õhk, palju ruumi. Talle väga meeldib :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jäneste jalutamine: kus ja kuidas?

PostitusPostitas saara11 » 30. jaanuar 2008, 22:29

Mina lasen oma Susliku rõdule ja talle väga meeldib seal :-)
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re:

PostitusPostitas saara11 » 06. aprill 2008, 13:48

Endised kasutajad kirjutas:Mina elan korterelamus ja käin nädalas paar korda Pätu'ga maja kõrval jalutamas. Autod sõidavad ja inimesed kõnnivad mööda, aga Pätu küll välja ei tee tema jookseb ainult ringi. Kõigepealt ühele poole maja ja siis teisele poole maja. Kui toas kinni püüda ja traksid selga panna siis on küll jube hirmul Pätuke, aga kui muru näeb on sellise õnnega koos, et ei teagi kohe mis korda saata. :D

Kus sa elad?
Ma käin ka oma jänkuga majakõrval jalutamas!
Ja elan ka elamurajoonis!
Viimati muutis Loomahull 07. aprill 2008, 16:17, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Suured tähed!
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jäneste jalutamine: kus ja kuidas?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 06. aprill 2008, 14:03

Ma arvan,et ta ei vasta sulle kuna esiteks tegu on lontu.ee postitustega ja siin pole näha,et kes on selle teate postitanud.
Ma käisin nüüd eile oma küülikuga õues jalutamas.Talle väga meeldis ringi lipata,külm ei olnud.
Jalutasin temaga ilma rihmata kuna ta on sõnakuulelik ja veel ka poeg.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jäneste jalutamine: kus ja kuidas?

PostitusPostitas saara11 » 06. aprill 2008, 14:17

Ma käisin ka täna ja eile jalutamas!Ta on ka poeg ja ilma rihmata :)Ma jalutasin oma maja kõrval !Oi kuidas talle meeeldis :-)
Viimati muutis Loomahull 07. aprill 2008, 16:18, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Suured tähed! Ja igat lauset ei pea eraldi reale kirjutama.
loomi tuleb hoida!
Jossu! armastan!
Kasutaja avatar
saara11
Õigekiri longab
 
Postitused: 92
Teemad: 4
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline