Ajaleht saepuru all

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

PostitusPostitas trinnux (Teema autor) » 23. märts 2005, 15:23

Endised kasutajad kirjutas:Minu jänku puuriga on selline asi et ma kuulsin üks päev raadiost ühte saadet kus rääkis jäneste hooldamisest. Öeldi et puuris peab olema väga palju saepuru et isegi ajaleht all kuna võib tekitada mingisugust jalalaba põletikku. Siis ma paningi ka ajalehe saepuru alla. Jänes loomulikult kraapis seal ja leidis ajalege üles ning hakkas seda närima. Kas see on normaalne et ta seda kraabib ja siis ka vahest sööb? :o

Ajalehte ei tohiks ta närida, sest see tint/värv selle peal võib olla mürgine. vähemalt seda on osad lontukad öelnud
trinnux
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 40
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karin. » 23. märts 2005, 15:37

see on minu arust üpris loogiline sest nagu trinnux juba ütles see tint on ju mürgine
karin.
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puur

PostitusPostitas Jänkumamma » 23. märts 2005, 15:46

See, et puuris võiks olla palju saepuru, on üsna loogiline. Näiteks minu jänkudele meeldib väga oma puurides ümberkorraldusi teha ja saepuru sees kaevata. Samas on meil ka üsna külm põrand, nii et paks saepurukiht teeb meie jänkudel ka küljealuse soojemaks.
Eriti külmade ilmadega oleme pannud puuride alla vahtkummiga täidetud padjad, et jänkud lausa miinuskraadides ei külitaks.
...aga panna saepuru alla veel ajaleht... Ma natuke kahtlen, et ajalehe olemasolu saepuru all oluliselt mõjutaks jalalabapõletikku... Kui jalalabapõletik tekib külmast, siis ei aitaks ajaleht mitte kübetki, küll aga paks saepurukiht. Pealegi, nagu varasemad kirjutajad elutargalt mainisid, on trükivärv mürgine ja pigem tuleks sellest ajalehest kahju kui kasu...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 23. märts 2005, 15:50

Minu jänkudele meeldib magada palja puuripõranda peal. Seega ei pane ma neile saepuru kuigi palju, nad kaevavad selle mis on nii või naa pissinurka kokku ja kui seda liiga palju on siis ülejääk lendab üle puuriääre välja. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänku puur

PostitusPostitas Jänkumamma » 23. märts 2005, 16:00

Suvel kaevavad meie omad ka puuri põhja saepurust puhtaks, aga põrandale ei õnnestu neil seda ajada, kuna neil on pealtavatavad puurid ja puuride küljed on läbipaistvast plastikust. :P
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 23. märts 2005, 16:02

Mulle need puurid ei meeldi. Selline tunne on koguaeg, et loomad ei saa hingata. See muidugi minu luulu aga lihtsalt ma ei saa vaadata kuidas loom sellises puuris on. :P
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Jänku puur

PostitusPostitas Jänkumamma » 23. märts 2005, 16:10

Läheb nüüd vaikselt juba teemast välja...
...aga sellel puuril on ka omad eelised:
Jänese seisukohalt vaadatuna on see puur hoopis parem, kuna seda võret hammastega lõksutades saab teha märksa suuremat kolinat kui selles teistsuguses puuris, millel on külgedel ka võred. :lol: (Radaril on see "teistsugune" puur ja Pipi proovis ka seal lõksutada. :P )
Omaniku seisukohalt vaadatuna jääb märksa rohkem saepuru puuri alles.
Kui nüüd veidi tõsisemaks minna, siis võiks õhupuudus tõesti hakata jänkusid piinama, kui see puur oleks kõrgem. Ju ta sellepärast nii madal ongi...
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puur

PostitusPostitas Mio » 23. märts 2005, 19:52

Minu esimene küülik elas kogu oma elu niiviisi, et ajalehekiht oli saepuru all. Mõnikord korraldati puuri ümber, s.t. rebiti ajalehti ribadeks. Potsataja aga ei söönud ajalehti. Tol ajal ei teadnud mina aga midagi pissipottidest jms ja ajaleht oli eeskätt selleks, et ülearune piss hästi sisse imenduks.
Miole panin vanasti saepuru puuri põhja ja ka pissikasti. Kui aga preili Maia meile tuli, hakkas miskipärast üllatavalt palju saepuru põrandale kuhjuma. Ükskõik, kui palju kordi mina kõik kokku pühkisin ja tagasi puuri panin, läks Maia tagasi asju korraldama, isegi, kui ta tegelikult oleks võinud hoopis "kallimaid" pahategusid mõnes teises toas korda saata :P
Nüüd on meie omadel hoopis posu heina aluspanuks, sest niiviisi süüakse miskipärast palju rohken heina ja kõhupunnud on paremas korras. Enamus siinsetest kasvatajates kasutavad aga aluspanuna põhku .
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ajaleht saepuru all

PostitusPostitas Chilvares » 26. märts 2005, 14:18

Mul on sama asi.
Ma panen igakord talle ajalehe saepuru alla ja ta hakkab seda kiskuma.
See on mürgine suhteliselt, aga mitte väga.
Aga meil on see sellepärast et pissi läbi saepuru tema põrandale ei läheks, nurgad on kõik pissised ja ära ei tule:D (kuivanud)
aga ajaleht on hea valik.
Ma arvan, et ta lõpuks tüdineb sellest ajalehest.
Anna talle midagi närida, näitekst too õuest puupulk, mida on võimalik närida. :wink:
Chilvares
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ajaleht saepuru all

PostitusPostitas riverdarkness » 28. märts 2010, 16:35

meil ka ajaleht saepuru all ja muidugi vahel seda rebestatakse, et tähelepanu saada, aga minu arust on see suhteliselt hea ja mugav variant, sest siis on lihtsam puuri puhastada
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline